دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27

موضوع: توهم تکامل: آیا امکان آمیزش بین انسان و شامپانزه وجود دارد؟

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    8,328
    دریافت تشکر: 9,716
    قدرت امتیاز دهی
    64605
    Array
    sr hesabi's: جدید38

پیش فرض پاسخ : توهم تکامل: آیا امکان آمیزش بین انسان و شامپانزه وجود دارد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    تمام نظرات رو مطالعه کردم.بحث بسیار عالی و کم نظیری بود.ای کاش در زمان خوش در جریان بحث می بودم.منتها سوالی هنوز برام باقی هست.

با توجه به گفته های دوستان درباره روند تکاملی انسان و شامپانزه، من روند تکاملی ای رو طراحی کردم؛ که اگر درست باشه؛ سوالاتی در پی اون ایجاد میشه.

اجداد ابتدایی انسان و شامپازه بعد از جدایی از جد مشترک تا یه زمانی میتونستن باهم جفت گیری کنن(کادر آبی).بعد از گذشت n سال و تکامل تدریجی این دوگونه، تعدادی از فرزندان انسان و شامپانزه، توان جفتگیری باهم رو از دست دادن(کادر زرد).بعد شرایط طوری پیش میره که اون دسته از انسان ها که توان جفتگیری با شامپانزه رو دارن و اون دسته از شامپازه ها که متقابلا همین قابلیت رو دارن کم کم منقرض میشن. تا جایی که میرسیم به خط جدایی ، این دو گونه از اون به بعد دیگه توان جفت گیری باهم رو ندارن.
    حالا اگر این ماجرا که من گفتم درست باشه؛ جریان اون مادر بزرگ دوکاره که در مقاله ابتدایی درباره اش صحبت شد؛ درست خواهد بود.
    چرا این مادر بزرگ که دو گونه انسان ایجاد کرده؛ طوری که یکی توان جفت گیری با شامپازه رو داره و دیگری نداره؛ نسلش منقرض شده و دوباره در طول تاریخ ظاهر نشده؟ و ...
    البته همین سوال متقابلا درباره اون مادر بزرگ شامپانزه که دو گونه شامپانزه بدنیا آورده؛ که یکی توان جفت گیری با انسان رو داره و دیگری نداره؛ هم مطرحه.
    از طرفی چرا اون انسان و شامپانزه های ابتدایی که توان جفتگیری باهم رو داشتن منقرض شدن؟
    ببخشيد دوبار نقل قول شد
    در واقع قبلى رو نبايد نقل قول ميکردم البته با اىنکه مطمئننا مادر بزرگ سه کاره کامل تره
    در هر صورت
    مونطور که قبلا دوستان گفتند نباىد اىنجا نقش انتخاب طبيعى رو ناديده بگيريم
    اميزش تنهها مهم نيست بلکه زاده حاصله هم مهمه
    در تئورى زاده مىمون و انسان نباىد قدرت امىزش داشته باشه در نتيجه بدون هىچ دستاورد خاصى از بىن مىرفته
    رفته رفته تمامى افرادى که قدرت اىن امىزش بىن انسان و مىمون را داشته اند امىزش مىکنند ولى نسلشون و اون صفتى که اين خاصيت رو شامل مىشد ه در جمعيتکاهش پىدا مىکنه و افراد گرايش به اميزش خويشاوندى پىدا مىکنند و اون صفت حذف ميشه
    و دو گونه جدا ميشند

بازم ببخشيد
    همىنجا هم بابت غلط املايى محتمل عذر خواهى ميکنم
    شاید ....

2. کاربرانی که از پست مفید sr hesabi سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)