دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 34 از 35 نخستنخست ... 242526272829303132333435 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 345

موضوع: عینک خود را از بدبینی نسبت به انتقاد به خوش بینی تعویض کنید و وارد شوید

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,930
    دریافت تشکر: 2,806
    قدرت امتیاز دهی
    12934
    Array

پیش فرض پاسخ : عینک خود را از بدبینی نسبت به انتقاد به خوش بینی تعویض کنید و وارد شوید

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها

از نظر بنده ریشۀ شوخی با ریشۀ متلک یکی نمیتونه باشه.

اتفاقا ریششون یکیه از این نظر میگم که یک کلمه یا یک جمله هم می تونه شوخی باشه هم می تونه متلک باشه در دنیای واقعی ادم می تونه از لحن گفتار طرف مقابل متوجه بشه که اون حرف متلک بوده یا شوخی !!! و این رو خودش برداشت بکنه که اون لحنی که به گوشش خورده متلک بوده یا طرف در عالم دوستی باهاش شوخی کرده و اما در دنیای مجازی از طریق لحن نوشتاری و نحوه ی برداشت ،فرد، می تونه یک جمله رو متلک تلقی کنه یا اینکه شوخی!!!!! در دنیای مجازی چون فرد نحوه ی گفتار رو نمی شنوه باید از طریق جمله بندی و شناختی که از خصوصیات طرف مقابل داره این رو تشخیص بده .
    ویرایش توسط ghalbeyakhi : 22nd July 2013 در ساعت 10:01 PM
    مرگ از زندگی پرسید:چرا من تلخم و تو حقیقت؟!
    زندگی در جواب گفت :
    چون من دروغم و تو حقیقت!!

2. 4 کاربر از پست مفید ghalbeyakhi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,930
    قدرت امتیاز دهی
    12934
    Array

پیش فرض پاسخ : عینک خود را از بدبینی نسبت به انتقاد به خوش بینی تعویض کنید و وارد شوید

میبخشین فقط برا پی بردن به نقطۀ ضعفم این چند خط رو مینویسم تا بهتر بتونم به نتیجه برسم

پایۀ قضاوت من گفتگو است نه قضاوت ذهنی.

منم نگفتم که پایه ی قضاوت شما چوب و چماقه!!!!!!
    زندگی در جواب گفت :

4. 4 کاربر از پست مفید ghalbeyakhi سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ghalbeyakhi نمایش پست ها
    منم نگفتم که پایه ی قضاوت شما چوب و چماقه!!!!!!
    چوب و چماق کدومه. ما همچین حرفی خدای نکرده زدیم؟
    نه سوتفاهم شده. قضاوت ذهنی که فرمودین چوب و چماق نیس. خودتون قضاوت ذهنی و برداشت رو گفتین و بنده هم اینارو چوب و چماق حساب نکردم.

6. 6 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

سلام دوستان

ظاهرا بحث خوب پیش رفته ، خوشا به حال دوستانی که حاضرن از طرف دیگران نقد و بررسی بشن.

به نظر من از اونجائیکه آقا عبدالله یک شخصیت مذهبی اجتماعی دارن از جاذبه خاص خودشون برخوردارن ، و با هر طیف و قشری خوب کنار میان، نقد و اظهار نظراتشون تو قسمتهای مختلف جنبه تبادل نظر و گفتگو رو داره،احساس میکنم مورد اعتماد جمع واقع میشن.

هر چند تعریف از مومن مانند خنجری است بر صورتش کشیده میشود ، ولی چاره ای نیست که انتقادی نسبت به شما ندارم.

من روزای اولی که به سایت وارد شدم هر بحثی رو که آقا عبدالله نظر میدادن ، اون بحث به نظرم مهم میومد و همین باعث میشد که از اینطریق وارد بحثهای مختلف بشم.البته هنوزم نظرم همینه.

ضمنا بعضی دوستان از اینکه دعوت نشده جایی نظر میدن،عذر خواهی میکنن به نظرم درست نیست درهر صورت من دعوت نشده اومدم.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

8. 7 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

اتفاقا ریششون یکیه از این نظر میگم که یک کلمه یا یک جمله هم می تونه شوخی باشه هم می تونه متلک باشه در دنیای واقعی ادم می تونه از لحن گفتار طرف مقابل متوجه بشه که اون حرف متلک بوده یا شوخی
    از نظر بنده اینی که شما می فرمایین ریشۀ برداشت از حرف طرف مقابل هست که یکیه نه ریشۀ شوخی و متلک.یعنی فرد به علت عدم وجود فیدبک یا همون بازخور نداشتن و یک طرفه بودن ارتباط، شوخی رو متلک یا متلک رو شوخی به حساب بیاره، برا همین گفتگو و ارتباط دو طرفه یا همون بازخور دادن مانع برداشت غلط میشه ؛اما ریشۀ خوده شوخی و متلک باهمدیگه فرق داره.بر فرض مثال:

بنده حرفی رو با توجه به کاری به شما میزنم. اگه این حرف بنده عمل شمارو نشونه رفته باشه این شوخی نیس بلکه ریشه در همون متلک یا بی ارزش کردن کارتون داره اما اگه این حرفم رو طوری عنوان کنم که شوخی با خودتون باشه نه ریشۀ عملتون این همون شوخیه؛ شاید بنده منظورم شوخی باشه اما در ارتباط فقط منظور یک طرف مهم نیس بلکه همانطور که خودتون هم عنوان کردین باید برخی فاکتورها رو رعایت کرد.حتی در دنیای به قول خودمون حقیقی.

البته متاسفانه ما یاد گرفتیم که برخی چیزارو به دو دسته تقسیم کنیم مثه: دنیای حقیقی و فضای مجازی ؛ یا عشق حقیقی و عشق مجازی و... که به نظر شخصی بنده که شاید برخی عزیزان مخالف باشند این تقسیم بندی ها درست نیست. در همین ارتباطها فرقی ندارد که در دنیای مجازی باشیم یا حقیقی چون داریم با انسانها ارتباط برقرار میکنیم و ما انسانها دو نقش رو در زندگی نمیتونیم بازی کنیم ینی نمیتونیم در این فضا مجازی باشیم بعده خروج از این فضا تبدیل به آدم حقیقی بشیم. هممون در این فضا با همون حس هایی رفتار میکنیم که در زندگی خودمون رفتار می کنیم. یا عشقی که تقسیم بندی میکنیم درست نیست البته این بحث جاش اینجا نیست بهش نمی پردازم و شاید بسیاری از عزیزان مخالف نظر بنده باشن و این عادیه.
    ویرایش توسط عبدالله91 : 23rd July 2013 در ساعت 09:26 AM

10. 6 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,930
    قدرت امتیاز دهی
    12934
    Array

از نظر بنده اینی که شما می فرمایین ریشۀ برداشت از حرف طرف مقابل هست که یکیه نه ریشۀ شوخی و متلک.یعنی فرد به علت عدم وجود فیدبک یا همون بازخور نداشتن و یک طرفه بودن ارتباط، شوخی رو متلک یا متلک رو شوخی به حساب بیاره، برا همین گفتگو و ارتباط دو طرفه یا همون بازخور دادن مانع برداشت غلط میشه ؛اما ریشۀ خوده شوخی و متلک باهمدیگه فرق داره.بر فرض مثال:

بنده حرفی رو با توجه به کاری به شما میزنم. اگه این حرف بنده عمل شمارو نشونه رفته باشه این شوخی نیس بلکه ریشه در همون متلک یا بی ارزش کردن کارتون داره اما اگه این حرفم رو طوری عنوان کنم که شوخی با خودتون باشه نه ریشۀ عملتون این همون شوخیه؛ شاید بنده منظورم شوخی باشه اما در ارتباط فقط منظور یک طرف مهم نیس بلکه همانطور که خودتون هم عنوان کردین باید برخی فاکتورها رو رعایت کرد.حتی در دنیای به قول خودمون حقیقی.

البته متاسفانه ما یاد گرفتیم که برخی چیزارو به دو دسته تقسیم کنیم مثه: دنیای حقیقی و فضای مجازی ؛ یا عشق حقیقی و عشق مجازی و... که به نظر شخصی بنده که شاید برخی عزیزان مخالف باشند این تقسیم بندی ها درست نیست. در همین ارتباطها فرقی ندارد که در دنیای مجازی باشیم یا حقیقی چون داریم با انسانها ارتباط برقرار میکنیم و ما انسانها دو نقش رو در زندگی نمیتونیم بازی کنیم ینی نمیتونیم در این فضا مجازی باشیم بعده خروج از این فضا تبدیل به آدم حقیقی بشیم. هممون در این فضا با همون حس هایی رفتار میکنیم که در زندگی خودمون رفتار می کنیم. یا عشقی که تقسیم بندی میکنیم درست نیست البته این بحث جاش اینجا نیست بهش نمی پردازم و شاید بسیاری از عزیزان مخالف نظر بنده باشن و این عادیه.
    l من با این حرفتون مخالفم اتفاقا ریشه ی برداشت متلک و شوخی یکی نیست یک جمله رو من و شما از یک نفر دیگه می شنویم و شما اون رو شوخی و من اونو متلک برداشت می کنم پس ریشه ی برداشت یکی نیست ولی ریشه ی شوخی و متلک که همون جمله باشه یکیه و در ضمن چه در شوخی چه در متلک گفتن طرف مقابل هم می تونه عمل و هم می تونه نحوه ی اخلاق و برخورد طرف رو نشونه بره ادم ها فقط در مورد اخلاقیات همدیگه که شوخی نمی کنند بلکه ممکنه یه نفر در مورد یه عملی که طرف مقابل انجام داده شوخی کنه پس اگر اینطور که شما میگی باشه پس همه ی شوخی ها فقط در باب اخلاقیات و خلق و خوی طرف مقابله که اینطور نیست.
    ویرایش توسط ghalbeyakhi : 23rd July 2013 در ساعت 10:18 AM
    زندگی در جواب گفت :

12. 4 کاربر از پست مفید ghalbeyakhi سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    5,513
    دریافت تشکر: 8,927
    قدرت امتیاز دهی
    47238
    Array
    m@some's: جدید103

ببخشیدمن دیرااومدم به دلایلی نمیتونم یه مدت زیادبیام ازنظراینکه آقاعبدالله گفتن بی دعوت میرن به نظرمن اصلا"کاربدی نیست اتفاقا" خوبه چون من خودمم اینطورم میرموفقط تاپیکومیخونمبعضی اوقاتم نظرمیدم چون مااینجایم که یادبگیریم یادگرفتن مطالب دعوت نمیخواد.درموردشوخی ومتلک به نظر من لحن افرادباعث تغییرجمله میشه وگرنه یکین من نظرم باقلبیخی یکیه هرچیم حرفای آقاعبدالله روخوندم قانع نشدم

عشق و ازدواج مثل نماز است..نیت که کردی دیگر نباید به اطراف نگاه کنی..

14. 7 کاربر از پست مفید m@some سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

l من با این حرفتون مخالفم اتفاقا ریشه ی برداشت متلک و شوخی یکی نیست یک جمله رو من و شما از یک نفر دیگه می شنویم و شما اون رو شوخی و من اونو متلک برداشت می کنم پس ریشه ی برداشت یکی نیست ولی ریشه ی شوخی و متلک که همون جمله باشه یکیه و در ضمن چه در شوخی چه در متلک گفتن طرف مقابل هم می تونه عمل و هم می تونه نحوه ی اخلاق و برخورد طرف رو نشونه بره ادم ها فقط در مورد اخلاقیات همدیگه که شوخی نمی کنند بلکه ممکنه یه نفر در مورد یه عملی که طرف مقابل انجام داده شوخی کنه پس اگر اینطور که شما میگی باشه پس همه ی شوخی ها فقط در باب اخلاقیات و خلق و خوی طرف مقابله که اینطور نیست.
    ریشۀ شوخی یا همون نیت شوخی در خندیدن و باهم خندیدن است اما ریشۀ متلک یا همون نیت متلک زیر سوال بردن عمل یا شخصیت طرف هست. این دو مطلب نمی تونه ریشۀ یکسانی داشته باشه و فکر کنم از بدهیات است.اینطور نیست؟

16. 8 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,930
    قدرت امتیاز دهی
    12934
    Array

ریشۀ شوخی یا همون نیت شوخی در خندیدن و باهم خندیدن است اما ریشۀ متلک یا همون نیت متلک زیر سوال بردن عمل یا شخصیت طرف هست. این دو مطلب نمی تونه ریشۀ یکسانی داشته باشه و فکر کنم از بدهیات است.اینطور نیست؟
    ریشه ی شوخی و نیت شوخی و نوع برداشت متفاوت میباشد توضیحات در دو صفحه ی بالا داده شده است.
    زندگی در جواب گفت :

18. 4 کاربر از پست مفید ghalbeyakhi سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

ولی ریشه ی شوخی و متلک که همون جمله باشه یکیه
    ریشۀ شوخی و متلک جمله نیست ؛ریشۀ شوخی و متلک تو نیت و قصد فرد نهفته است. این ریشۀ برداشت هست که از جمله و لحن بیان و محل و موقعیتش بدست میاد. برا روشن شدن موضوع توضیح بدم:

یک منبع یا متکلم داریم و یک یا چند تا شنونده. وقتی که حرفی در وسط نیس و متکلم شروع به حرف زدن نکرده این وسط جمله ای نیس که ازش برداشت بشه . اما وقتی متکلم با توجه به نیت و قصد خودش حرفی رو زد برداشت ها از این جملۀ فرد شروع میشه. بهتر بگم که شما وقتی موضوع رو میسنجین که حرف زده شده و این همان برداشت از حرف طرف مقابل است که عنوان کردین منبعش جمله است که این درواقع برداشت است{این از برداشت}. اما برمیگردیم به گویندۀ سخن؛ وقتی یکی که میخواد حرفی رو به یه نفر یا چند نفر بزنه و یکی را مخاطب قرار میده یا قصد و نیتش شوخی است که ریشه در نیت فرد داره یا قصد و نیتش متلک گفتن هست که اینم ریشه در نیت فرد داره اما این دو نیت یکی نیستن ینی از دو ریشه و نیت متفاوت سرچشمه میگیرن.

شما اگه متکلم رو از شنونده و قبل از بیان سخن را با بعده بیان سخن تفکیک کنین موضوع روشن میشه.

20. 3 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

صفحه 34 از 35 نخستنخست ... 242526272829303132333435 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)