دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 49

موضوع: خرافه ی "بزنم به تخته!"

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

پیش فرض پاسخ : خرافه ی "بزنم به تخته!"

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه راد نمایش پست ها
    خرافات پيشينيان؟؟؟
    خيلي جالبه اقاي مهدي هميشه اخر اينطور بحثارو به دين ميرسونيد!!!!
    اگه چشم زخم خرافات بود هيچ وقت پيامبر اكرم در موردش به مردم هشدار نميدادن!!!
    احاديث متنوعي از ائمه هم اگه زحمت بكشيد سرچ كنيد در اين باب پيدا ميشن!!
    يادمه مفهوم حديثي رو كه گفته بودند 90%مردگان بر اثر چشم زخم زير خاك رفتن!!
    با اينكه ميدونيد حرف هاي ائمه و پيامبر تك تكشون داره از لحاظ علمي ثابت ميشه نميدونم چرا ميگيد خرافات پيشينيان؟!!!
    من كه وقتي مقايسه ميكنم چه قران كتاب خدا و چه سخنان فرستادگانش همه و همه داره اثبات ميشه و اكثر اينارو همون غربيهايي كه شما ميگي دارن اثبات ميكنن حالا ماهايي كه خودمونو مسلمون ميدونيم .....
    من خودم به شخصه چه بين اساتيد چه بين دانشجو ها ميبينم كه از كتاب طب اسلامي استفاده ميكنند چرا كه بيشترش حالا اثبات شده و در اينده هم بوسيله همون غربي ها بقيش هم اثبات خواهد شد!!!گرچه علم و درك بشر و انسان محدود هست و توانايي پردازش اكثر احاديث پيامبران و ائمه و سخنان خداوند رو نداره!
    حدیث جنبه علمی ندارد. لطفا اگر قصد وارد شدن به بحث رو دارین مقالات علمی و یا منطقی ارائه دهید نه ارجاع به منابعی که قابل دسترس نیستند.
    من هم اساتید بسیاری را می شناسم که خلاف گفته های شما را می گویند. ولی این منبع محکمی است؟ پس لطفا منبع ارائه دهید.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    ابتدا از همه دوستانی که سعی کردند منطقی پاسخ بدهند در برابر سیاه نمایی ها و ادعاهای پوچ چند کاربر معلوم الحال که هنوز شخصیت فردی شون برای خودشون جا نیفتاده (به عبارتی به نظر من برای این فضای مجازی هنوز بچه ان!چه برسد که بخوان در محیطی علمی ، حرف علمی بزنن و آداب و رسوم بحث های علمی رو هم رعایت کنند!!) تشکر می کنم
    لذا بخصوص از همکار خوبمون خانم Client تشکر می کنم و از همه دوستانی که شرایط بحث و گفتگو رو رعایت می کنند.

پست های اسپم هم حذف میشه.

--------------------
    متاسفم که مجبورم به این یکی دو نفر اینجوری خطاب کنم:

دلیلی نمی بینم که ادعای پوچ و بی اساس آقایانی که همیشه کارشون اینه که فقط با سفسطه و ادعا کارشون رو پیش می برن و به اندازه ای که دم از علم می زنن خودشون نه هویت علمی دارند و نه آداب مباحثه علمی!!! و نه اونقدر منطق دارند که بتونن با وجدان و عقل و فطرتون به اطرافشون بنگرند. به این افراد علم زده باید گفت:

شما که اول راهید!! بزرگتر از شماها که سر از علم و ادب و کمال در می آوردن در برابر دین خدا و رسولش و نه تنها دین خدا و رسول که در برابر مفاهیم حقیقی دین که برگرفته از کتب نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است سر خشوع و تواضع فرود آورند حالا شما این فضای نت رو محیطی آماده برای عقده کشایی های شخصی تون دیدید.

حرفهای شما بارها و بارها اعتقادات خودتون رو رد می کنه. اگر به هیچ بحث ماورائی قائل نیستید باید موسیقی و تاثیرش رو منکر بشید! باید آرامشی که انسان از صدای طبیعت بهش دست میده رو منکر بشید! باید عشق (معنای صحیحش نه این عادت خیابان ها) رو منکر بشید!

شما هنوز نمی دونید با خودتون چند چندین!

بگذارید تمام حرف خودم رو اینجوری به شما بگم:

شما به عقلی اعتماد و تکیه می کنید که عقل بشر است!! اما به خالق این عقل و این قدرت تحلیل و فکر اعتماد نمی کنید!! به نظر شما یک جسم چرا باید قدرت تحلیل داشته باشد!! و احیانا فکر که یک عملیات ماورائی است چرا هست؟ پس طبق بیان خودتون شما اصلا خاصیت ها و ویژگی های یک انسان رو ندارید. چون قائل به بحث های ماورائی نیستید پس قدرت تعقل و فکر هم ندارید چون اینها مسائل ماورائی هستند. در نتیجه پرداختن به ادعاهای کسانی که هنوز خودشون رو باور ندارند و در نفی و اثبات خودشون گیر کردند وقت تلف کردن است!!

همین برای اینکه بفهمید که هنوز هم نمیدانید با خودتون چند چند هستید بس است..
    شما رو به خویشتن داری دعوت می کنم.
    موسیقی بر روی مغز اثر می گذارد و این کاملا یک پدیده علمی است و نه روحی.
    در ضمن امیدوارم با این رفتار همیشگی تون و با توهین به کاربران محترم این انجمن؛ بحث رو به حاشیه نکشونین و تا آخر بحث به طور منطقی و نه افراطی رفتار کنین.

مسلما هیچ شخصی بدون عیب نیست. برای من نیز آسان است تا از دیگران به راحتی خرده بگیرم و جلوی همه اشخاص بی احترامی کنم ولی این شخصیت من است که اجازه چنین کاری را نمی دهد.
    پس رفتار اشخاص را با شخصیت آنان اشتباه نگیرید.

البته امیدوارم که کاربران مورد نظر شما این پست رو مطالعه نکرده باشند؛ هر چند که این از گناه اخروی این عمل شما چیزی نمی کاهد.
    ویرایش توسط "مهدی" : 23rd October 2014 در ساعت 01:52 PM
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

3. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Client نمایش پست ها
    عرض من ارتباط بین این دو ویا نبودنش نبود.
    بله .مطلع هستم. شما اگر به سوالاتی که پرسیده شد پاسخ دهین شاید بتوان بحث را به درستی ادامه داد.
    من عرضم این هست هر چیز در این دنیا انرژی داره.و هیچ انرژی در این دنیا ازبین نمی ره و فقط از شکلی به شکل دیگر تبدیل میشه.مثال 4 عنصر هم برای این بود که بفرمایید آیا بر وجود انرژی علم دارین یا خیر ؟ساده تراز این نمیشد مثالی برای اثبات وجود انرژی ارایه داد.
    عرضم را دقیق متوجه شدین ؟
    تحقیقات دانشمندان در رابطه با مسایل متنوعی میشه که به طور مثال همان که در ابتدا به آن اشاره داشتم هست.
    دوست بزرگوار، این مسیله خیلی وسیع هست و با نوشتارو گفتمان به این شکل شاید نتوان به نتیجه مطلوب دست یافت. پس بهتراست کمی بر پیشنهاد تاملی مجدد داشته باشین.
    درکی که دانشمندان امروزه از انرژی دارند با درکی که روانشناسان و یا طالع بینان از انرژی دارند کاملا متفاوت است.
    دانشمندان انرژی را عاملی برای بقای زندگی بشر می دانند و این حرف شما که قانون بقای انرژی را بیان می کند کاملا درست و بدیهی است؛ بنابراین انرژی در قالب فعل و انفعلات فیزیکی و شیمیایی است که همگی در شرایط آزمایشگاهی در کنترل بشر هستند ولی از طرفی تعریفی برای انرژی شده است که نوع + و - دارد که پایه علمی ندارد و فقط ریشه در خرافات داشته است.

نکته مبهمی در این چهار خط وجود دارد؟

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    درکی که دانشمندان امروزه از انرژی دارند با درکی که روانشناسان و یا طالع بینان از انرژی دارند کاملا متفاوت است.
    دانشمندان انرژی را عاملی برای بقای زندگی بشر می دانند و این حرف شما که قانون بقای انرژی را بیان می کند کاملا درست و بدیهی است؛ بنابراین انرژی در قالب فعل و انفعلات فیزیکی و شیمیایی است که همگی در شرایط آزمایشگاهی در کنترل بشر هستند ولی از طرفی تعریفی برای انرژی شده است که نوع + و - دارد که پایه علمی ندارد و فقط ریشه در خرافات داشته است.

نکته مبهمی در این چهار خط وجود دارد؟

سلام

به نظرم شما بيشتر دنبال مسايلي هستيد كه قابل مشاهده و به طور مستقيم قابل اندازه گيري باشد

ولي در روانشناسي ( هرگز روانشناسي را در كنار طالع بيني قرار نديد ) , امور شناختي از طريق تاثيرات علت و معلولي و اثرگذاري كه

بر مغز و رفتارهاي اجتماعي , فردي و … دارد مورد سنجش و بررسي قرار ميگيرد . اينطور نيست كه همينطوري چيزي بگويند و بي پاي باشه

كلمات بار مثبت و منفي دارند و اين باعث انرژي بخشي يا اثر معكوس بر فرد مقابل مي شود .

شادي و تصورات ذهني مثبت و كلا مثبت گرايي باعث ارامش در فرد مي شود كه اين ارامش از طريق تاثير بر انتقال دهنده هاي عصبي

قابل مشاهده و بررسي مي باشد .

اين فقط يك نمونه موردي بود .
    ویرایش توسط نارون1 : 23rd October 2014 در ساعت 02:36 PM

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

6. 7 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

در ابتدا که حرف از لینک دادن و دعوت به مطالعه شد؛ من به نظر شما احترام می گذارم و مطالب را مطالعه خواهم کرد. ولی خب در جواب این سوالاتی که پرسیدین من نیز مقالاتی را قرار می دهم:
    در ابتدا در رابطه با احساس برخی از پدیده ها و یا اثبات خود خداوند و روح و موارد ماوراء طبیعی با احساس:
    http://zandiq.com/2009/09/08/khoda-ra-bayad-ehsas-kard/
    دوم در رابطه با اینکه عقل بشر ناقص است و علم نمی تواند جواب این گونه مسائل ماورایی را بدهد (در رابطه با سوال راجع به اعتماد):
    http://zandiq.com/2008/11/22/aghle-b...lm-naghes-ast/
    سوم اینکه اصلا روح وجود ندارد(که قبل تر نیز بحث شد ولی شما پاسخ درستی در رابطه با آن ندادید). مقاله کاملی در این رابطه:
    http://zandiq.com/2008/09/07/chera-rooh-vojod-nadarad/
    -------
    در ضمن شما نیز می گویید چیزی مانند مرد عنکبوتی و بتمن در داستان ها و خیالات وجود دارد. من نیز همین را می گویم. پس به نقطه ای مشترک رسیدم. من نیز می گویم روح و موارد ماورایی وجود ندارند مگر اینکه شما دین را بپذیرید.
    بنده این سایتی که معرفی کردید رو قبلا خوندم و با ادبیاتش آشنام!!
    اما در فرصت های آتی این لینک ها رو هم میبینم ان شاالله

در رابطه با روح حرف منطقی و مستدل زده شده اما وقتی شما راه انکار و بدون منطق خودتون رو داشته باشید بحث به جایی نمیرسه.

درباره نقطه مشترک:
    این حرف خیلی عجیب است که اگر ما یک کیش و آیین را بپذیریم یک موجود به موجودات عالم افزوده شود و اگر نپذیریم کم شود... استدلال ارزش رسیدگی و بحث ندارد.

توصیه میکنم تمام ارسالهای بنده در این تاپیک رو خوب مطالعه کنید (صبحت های بنده در موضوع این تاپیک کامل و روشن است) امیدوارم با فکر و مطالعه بیشتر حقایق بیشتری برای شما روشن بشود.

شما رو به خویشتن داری دعوت می کنم.
    موسیقی بر روی مغز اثر می گذارد و این کاملا یک پدیده علمی است و نه روحی.
    در ضمن امیدوارم با این رفتار همیشگی تون و با توهین به کاربران محترم این انجمن؛ بحث رو به حاشیه نکشونین و تا آخر بحث به طور منطقی و نه افراطی رفتار کنین.

مسلما هیچ شخصی بدون عیب نیست. برای من نیز آسان است تا از دیگران به راحتی خرده بگیرم و جلوی همه اشخاص بی احترامی کنم ولی این شخصیت من است که اجازه چنین کاری را نمی دهد.
    پس رفتار اشخاص را با شخصیت آنان اشتباه نگیرید.

البته امیدوارم که کاربران مورد نظر شما این پست رو مطالعه نکرده باشند؛ هر چند که این از گناه اخروی این عمل شما چیزی نمی کاهد.
    شما در تمام مطالتون فقط و فقط ادعا مطرح می کنید بدون هیچ استدلال علمی و یا حتی یک استدلال منطقی درست و محکم و استدلالهای منطقی و محکم و وجدان پذیر دیگران رو هم که بهش بها نمی دید . پس انتظار نداشته باشید که انکار ها و اصرار های شما بر این انکار به جایی برسد.

بنده به هیچ کاربری توهین نکردم. هر حرفی زدم به مقتضای پست هایی هست که در اینجا بوده و البته و صد البته خیلی هم خویشتن داری کردم که در برابر توهین ها و جسارت های شما به اعتقادات دیگران با متانت برخورد کنم و الا راه های برخورد زیاد است!

طبق علم روانشناسی رفتار برخواسته از شخصیت انسان هاست و دو چیز کاملا جدا به حساب نمیان!! این شخصیت انسان است که موجب می شود رفتار خاصی را انتخاب کند.

تا الان مطمئنم اون کاربر یا کاربرانی که مد نظرم بوده اون پست بنده رو مطالعه کردند و ضمیر هم مرجع خودش رو پیدا کرده! و بنده از این بابت مشکلی نمی بینم.

تعجب بنده از این است که شما برای بنده خط و نشان گناه اخروی می کشید! از این هم می گذرم...

اگر بحث ارزش ادامه دادن داشته باشد ادامه خواهم داد و الا مثل همه بحث هایی که شما در این سایت داشتید باید به همون نتیجه های قبلی برسم..

8. 3 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

دوست من ، مشکل اینجاست که عقل ما محدود هست و لحظه به لحظه بر قدرت درک و استنباط آن افزوده میشه.
    و اینکه ما میخواهیم تمام مسایل را باقدرت عقلمان(همین عقلی که همه بر نقصش اعتراف داریم) بسنجیم.این کمی درست در نمیاد.مثل همون مداد که درگذشته چون علم بر آن وجود نداشت پدیده ای عجیب ازش یاد میشد و پذیرشش سخت بود و الان امری طبیعی است.
    اگر عقلمان در این زمانه به چیزی قد نمی دهد دلیلی بر آن نیست که وجود ندارد و هیچ تضمینی وجود ندارد در آینده نتوان دلیل عقلانی و علمی برای اثبات وجودش نیاورد.
    بله من میدانم عقل ما محدود هست.در واقع ما هیچی نیستیم.
    باید این موضوع را هم در نظر داشت که با گذشت زمان و پیشرفت علم ممکن هست خیلی چیزها که فکر میکردیم وجود دارد هم اثبات شود که وجود ندارد.

عرضم را تکرارمیکنم.چشم زخم و... نامی هست برای درک بهتر مردم.و حتما دلیل علمی و منطقی دارد که هنوز علم ما به آن نرسیده.
    مثل مردم زمان های دور نباشیم که هر پدیده ای را رد می کردن و الان اثبات شده هست به لحاظ علمی و عقلی و منطقی.
    چطور وقتی ساز و کار مشخصی از چشم زخم نمیدانیم برای ان نسخه میپیچیم و نسخه های دیگران را رد میکنیم.

من مشکلی با وجود و یا عدم وجود چشم زخم ندارم.
    مشکل من اینجاست که در این مقاله لمس کردن چوب و اویزان کردن مهره هیا ابی رو رد کرده اما خواندن ایاتی از قران رو راهکار دونسته.در حالی که هیچ تعریفی از چرایی انتخاب این راهکار نداره.و اصلا ماهیت چشم زخم رو هم نمیدونه.

اگر بحث انرژی باشه که هر کسی به یه شکل اونو تعریف میکنه منم میگم مهره های ابی انرژی های منفی رو منحرف میکنه.

نکته بعدی
    از امام صادق(ع) روایت شده که فرمود: کسی که چیزی از برادرش او را متعجب ساخت، بگوید: «تَبارکَ اللّه اَحسَن الخالقین» زیرا چشم زخم حق است.
    اینجا نشانی از ذات خبیث و حسود فرد متعجب بیان نکرده.
    درحالی که در جای دیگه گفتید چشم زخم انرژی منفی حاصل از افراد خبیث و جسود و ... هست.

و همچنین اینجا:

از رسول خدا (ص) روایت شده است: چشم زخم حق است، وقتی یکی از شماها به انسان یا حیوانی یا اشیاء دیگری که زیبا است بنگرد و تعجب نماید، بگوید: «آمنتُ بالله و صلی الله علی محمد و آله» پس از آن، اثر چشمش خنثی می‌شود.

10. 3 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

همکار تالار اقتصاد
    ارسال تشکر
    2,623
    دریافت تشکر: 2,398
    قدرت امتیاز دهی
    775
    Array
    plarak12's: جدید145

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    سلام،
    با اجازتون من دو تا موضوع به ذهنم مي رسد که هر کدام را در پست جداگانه اي ارسال مي کنم:
    اولا" اينکه يک داستان واقعي خيلي جالب يکي از دوستانم برايم نقل کرده بود که ذيلا" ذکر مي کنم
    اين داستان عبرت آموزي است، پيام آن چگونگي رفتار با کساني است که از منطق پاييني برخوردار بوده و عموما" بحث ها را به اغتشاش مي کشند، بشنويم:
    داستان:
    روزي در مجلسي که موضوع آن در خصوص مولوي و شناخت مثنوي و آثار ديگر مولانا بود حضور داشتم و در آن مجلس علامه جعفري هم حضور داشت و کنار بنده نشسته بود، از قضا يکي از حضار که براي سخنراني پشت تريبون رفته بود فردي کم دانش بود که سخنانش کاملا" بي ربط و مسخره بود، به حدي که من با اطلاعات معمولي هم درک مي کردم که مطالب وي مهملات است!.

من که سخنان سخيف آن فرد را شنيدم خونم به جوش آمد، با خودم گفتم: کي اين طرف را به اين مجلس راه داده؟ اصلا" از مرحله پرت بود!، با خودم گفتم الآن علامه جعفري جواب کوبنده اي به وي خواهد داد، ايشان از منطق بسيار شفافي برخوردار است و بيان شيوايي هم دارد و چنان پاسخ کوبنده اي به وي خواهد داد که همه حضار لذت برده و طرف شرمنده شود!
    (جهت اطلاع عرض کنم که مرحوم علامه جعفري يکي از بزرگترين محققان در مبحث مولوي شناسي و داراي تفسير مثنوي در بيست جلد است)

سخنران همچنان داشت حرف مي زد و به خيال خود اظهار فضل مي کرد! نگاهي به علامه جعفري انداختم، داشتند چاي مي خوردند، چاي را در نعلبکي ريخته و فوت کردند تا کمي خنک شود، بعد نعلبکي را بر لب گذاشته و چاي را نوشيدند.
    همانطور که نعلبکي را از دهان دور مي کردند، نيم نگاهي به من انداختند و ديدند که من با يک حالت برافروخته دارم ايشان را نگاه مي کنم، لبخندي بر لبشان آمد و با خنده خطاب به من با آن لهجه شيرين ترکي خود گفتند: "دي يير دا" (يعني يه چيزي مي گه ها!)
    يعني به نوعي طرف را به ريشخند گرفتند که: واسه خودش دارد يک چيزي مي گه ها!
    به عبارتي پشيزي براي طرف ارزش قائل نشدند که بخواهند جوابش را بدهند!
    خنده ام گرفت، هم به طرز برخورد ايشان و هم به تفاوت ديدگاه من و علامه جعفري!
    ديدگاه من حقير کجا بود (که فکر مي کردم بايد جواب طرف را داد) و ديدگاه علامه کجا!
    مطلب دومم را هم بعدا" در پست جداگانه عرض خواهم کرد.
    موفق باشيد
    ممنون علی جان واقعا جالب بود ...
    یکی از دوستان ماهم البته این دوستمون از پدرم سنش بیشتره هااا یخاطره درباره علامه جعفری تعریف کرده بود ک جالب بود
    موضوع درباره رفتن این دوستمون با دوستاش برا تفریح به یه جای جنگلی بوده از قضا اون لیدرشون گویا با علامه دوست بوده و قرار میشه علامه هم همراشون بره به جنگل و ....
    داستان طولانی و خیلی خنده دار بود ک مجال بیانش در اینجا نیست اما نکته اصلی همون فرمایش شماست ...
    گاهی اوقات برخی نظرات از بس سطحی و جهلی هست ک ارزش پاسخ نداره ... اما ...
    اما این رو هم قبول کنیم ک ما چقدر مبانی فکری درست و ریشه ای واصیل همچون اثار مطهری ها و .... رو در جامعه تبین کردیم که انتظار داریم مردم جامعه ما در مقابل این همه شبهات و مقالات و .... که بخش خیلی خیلی محدودش رو اقا مهدی که لینک هاشو دادن رو ، بتونند بیاستند و جواب گو باشند به این شبهات و حتی به مکاتب دیگه اشکال بنیادی وارد کنند و بچالش بکشند نظریات و مقالات و .... !!!!!!!!!!

من دوستان زیادی همچون اقا مهدی دارم که متاسفانه بخاطر عدم شناخت خودشون مسیر مطالعه و شناخت رو اشتباه رفتن
    من همیشه یچیز میگم و اون اینه که ادم برا درک حقیقت نیاز به شناخت داره و برای شناخت جهان پیرامون خودش اول باید از خودش و مرحله به مرحله فلسفه عقاید خانواده و مذهب و دین خودش رو بشناسه و اون هم از منابع درست و اصیل ونه دم دستی ،با 4تا سخنرانی و روزه پای منبر نشستن کار درست نمیشه اینها فقط برا اشنایی سطحی و برا کسایی که توانشون در همین حد هست ،اما برا کسی که میل کشف حقیقت امانش رو بریده و اون رو ب جنون کشونده باید باید باید از بیس و پایه های نظام فکری اطاف خودش و دین خودش شرع کنه و بعد از اون به بررسی و تحقیق و تفحس عقاید و مکاتب دیگه بپردازه .....
    اینکه الان میبینم گرایش به اومانیسم و ... درجامعه ما زیاد شده به همین خاطر هست ، و درمقابل میبینیم و شخص من افرادی رو میشناسم که در دل همین ایزم میزما و حتی بعضا اساتیدشون همین نگارنده این مدل مقالات اند ، اما بخاطر میل به حقیقت جویی با کنار گذاشتن تعصبات فکری و عقیدتی و دینی در اخر به تفکر حقیقی اسلام رسیدن (همین لفظ اسلام رو خیلی ها نمیدونند و خیلی ها با درک این لفظ زندگیشون دچار تحول شده )
    اسلامی که در حقیقت تنها پوستینی از اون در جامعه هست و حتی همین پوستین هم الان دیگه نیست

فقط همین رو خدمت اقا مهدی عرض کنم ک جواب پست اول من رو نداد ، بزرگش کردم که این پستو بخونی
    (درضمن بحث شهادت اب رو هم هیچکس نمیتونه انکار کنه و مسائل این مدلی فراوانه ،اما چون خودم با دکتر فرهنگ (مبین اصلی این حقیقت)از نزدیک برخورد داشتم و این حقیقت رو لمس کردم دارم روش تاکید میکنم . ایشون این موضوع رو اگه اشتباه نکنم تو دانشگاه کمبریج یا هاروارد دقیق الان یادم نیست ، بصورت مقاله و ازمایش مطرح کردند که حدود 1سال و خورده ای کارایشون رو صفحه اصلی سایت دانشگاه بود
    اما باز میگم این برا من مهم نیست چون من خودم از جای دیگه هم به این حقیقت رسیدم و دارم سعی میکنم بیشتر بیشتر جلو برم ...
    ولی زیاد خودتو درگیر این مقالات نکن که اگه ریشه ای و از دور نگاشون کنی و خودتو تو از زمین و نقشه اونا بیاری بیرون و بری روی بلندی و نگاشون کنی میبینی همش یاارجیفن ویا بخشی از حقیقت رو با باطل قاطی کردن و دارن بخورد من و شما میدن
    یه تجربه ای ک من تو بورس داشتم و خیلی برام گرون تموم شده رو اینجا بیان میکنم :
    وقتی به معاملات سهمی در طول روز و در حال انجام معامله نگاه میکنی با بالا رفتن وپایین اومدن قیمت هر ان بهت القا میشه که الا ن قیمتش میره بالا و باید بخرم ویا الان قیممتش میریزه و باید بفروشم و ....
    اما وقتی بعد از پایان معاملات از فضای پرهیجان معامله خارج میشی و میری ازدور نمدار و گذشته و سابقه معاملات رو میبینی ، متوجه میشی که تمام اون هیجانات و بالا پاین رفتنا الکی بوده و در طول چندین ساله که کار بازی گردان اصلی سهم همینه و دست بازیگردان رو میخونی و به حماقت خودم و دید کوچیک خودم میخندم ، که چه راحت درگیر بازی و حقه سفته بازها شدم ......

خواهی نشوی رسوا ، همرنگ شرافت شو ... !
    بورس به همین سادگی {آموزش مقدماتی}

12. 4 کاربر از پست مفید plarak12 سپاس کرده اند .

همکار تالار اقتصاد
    ارسال تشکر
    2,623
    دریافت تشکر: 2,398
    قدرت امتیاز دهی
    775
    Array
    plarak12's: جدید145

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    بله من میدانم عقل ما محدود هست.در واقع ما هیچی نیستیم.
    باید این موضوع را هم در نظر داشت که با گذشت زمان و پیشرفت علم ممکن هست خیلی چیزها که فکر میکردیم وجود دارد هم اثبات شود که وجود ندارد.

چطور وقتی ساز و کار مشخصی از چشم زخم نمیدانیم برای ان نسخه میپیچیم و نسخه های دیگران را رد میکنیم.

من مشکلی با وجود و یا عدم وجود چشم زخم ندارم.
    مشکل من اینجاست که در این مقاله لمس کردن چوب و اویزان کردن مهره هیا ابی رو رد کرده اما خواندن ایاتی از قران رو راهکار دونسته.در حالی که هیچ تعریفی از چرایی انتخاب این راهکار نداره.و اصلا ماهیت چشم زخم رو هم نمیدونه.

اگر بحث انرژی باشه که هر کسی به یه شکل اونو تعریف میکنه منم میگم مهره های ابی انرژی های منفی رو منحرف میکنه.

نکته بعدی

اینجا نشانی از ذات خبیث و حسود فرد متعجب بیان نکرده.
    درحالی که در جای دیگه گفتید چشم زخم انرژی منفی حاصل از افراد خبیث و جسود و ... هست.

و همچنین اینجا:

محمد جون بازم که سرپیچه داری تند میری ارم تر بابا میبریمون ته دره
    پست قبل منو خوندی ، یاشه این دفعه دیدمت یه چشمه عملیشو برات میارم تا دیگه سرپیچ تند نری
    درضمن درباره همین روایت امام صادق (ع) و دیگر روایات معتبر من اثباط عملی علمی و حسی دارم که اگه خواستی همشو روت پیاده میکنم
    امتحانش مجانیه
    اما از شوخی گذشته شک نکن که همین ذکر فوق یا اذکار دیگه که جاش نیست توضیح بدم از ظریف ترین و دقیقترین قواعد برخوردارن ،حالا تو اسمشو بزار قواعد علمی و ...
    از همین داستان شهادت اب بگیر تا معنا و نفوذ معنوی الفاظ و ... که باید حضوری برات توضیح بدم ....
    بنظرت چرا ما اول هر کاری میگی بسم الله الرحمن الرحیم (بنام خداونده بخشنده و مهربان ) و مثلا چرا نمیگیم بسم الله القاسم الجبارین
    خودت فکر کن ، من حال نوشتن ندارم دیگه ...

این ی چشمش بود
    حالا تو بیا فقط با این مدل احادیث و اذکار رو با ابر انرژی ویا تلقین و ... بررسی کن البته این تنها ی دلیله و اصلا ارزش دین و ... به این نیست اصلا حرف دین این نیست که تو بیا اینو بگو اینجا
    و اینو نگو وروزی 7نوبت دلاراست شو...
    (البته همین دلاراست فلسفه داره که دکتر فرهنگ میگفت توبرزیل داشتم سخنرانی میکردم برا غیر مسلمونا و موضوع راه های موفقت بود و تمام روشها ی علمی موفقیت که امروزه در جهان تدریس میشه و ... رو داشتم توضیح میدام تهش گفتم ما تو دینمون چیزی داریم بهش میگیم نماز و همه همه این ها توش هست و در روز اجراشون میکنیم وبراشون چندتا مثال و ... زدم یهو تو سالن صدای حق حق گریه پرشد و ... )
    وقتی چندتا از این نمونه هارو تو جمع ما که همه مون مثلا مسلمون بودیم گفت اب از لب لوچمون سرازیر شد و فهمیدم ک واقعا چقدر ما بیمعرفتیم و علارغم این همه تاکید قران به تعقل تفکر و سیر در وسفر در تاریخ وجهان و ... بازم دوزار برا خودمونن و عقایمون و حقیقت تلاش نمیکنیم و غرق روزمرگی و عادات شدیم و هراز گاهی از روی جو زدگی نعره هایی از روی جهل سر میدیم

حرف دین رو باید تو اثار مطهری ها دید برا همین اکثر اوقات شهید مطهری شدیدا درباره ترویج دین به شکل سطحی و عوامانه مخالفه و اگر ببینی مخاطب بحثش عموما افراد تئوریسین و ... هست و همواره با دلایل کاملا منطقی و عقلی اون هارو به تفکر و اندیشمندان و تئوریسین ها مختلف لاییک و ... رو به چالش و دعوت ب مناظره میکنه .... با این ک نوشته ها و حرفاش برای سالیان پیشه اما واقعا از زمان زمان خودش خیلی جلوتره .... حالا حضوری باهم بحث میکنیم .... هواست به بورسم باشه ... یاد بگیر منو مهدی باهات کار داریم
    ویرایش توسط plarak12 : 23rd October 2014 در ساعت 04:17 PM دلیل: هیچی دوباره خوندم دیدم کم داره کاملش کردم :))

خواهی نشوی رسوا ، همرنگ شرافت شو ... !
    بورس به همین سادگی {آموزش مقدماتی}

14. 6 کاربر از پست مفید plarak12 سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها
    سلام

به نظرم شما بيشتر دنبال مسايلي هستيد كه قابل مشاهده و به طور مستقيم قابل اندازه گيري باشد

ولي در روانشناسي ( هرگز روانشناسي را در كنار طالع بيني قرار نديد ) , امور شناختي از طريق تاثيرات علت و معلولي و اثرگذاري كه

بر مغز و رفتارهاي اجتماعي , فردي و … دارد مورد سنجش و بررسي قرار ميگيرد . اينطور نيست كه همينطوري چيزي بگويند و بي پاي باشه

كلمات بار مثبت و منفي دارند و اين باعث انرژي بخشي يا اثر معكوس بر فرد مقابل مي شود .

شادي و تصورات ذهني مثبت و كلا مثبت گرايي باعث ارامش در فرد مي شود كه اين ارامش از طريق تاثير بر انتقال دهنده هاي عصبي

قابل مشاهده و بررسي مي باشد .

اين فقط يك نمونه موردي بود .
    حرف های شما را قبول دارم و این کاملا درست است.
    من نیز همین را می گویم. و مسلما انرژی کلمات با انرژی موجود در جهان هستی که به صورت فیزیکی و شیمیایی بیان می شود کاملا دو معقوله جداگانه هستند.

حال آیا می توان گفت که چشم زخم یک پدیده علمی است؟ یعنی آیا ممکن است ما در شرایط آزمایشگاهی و کنترل شده فردی را بیاوریم که پدیده چشم زخم را ایجاد کند؟

16. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    بنده این سایتی که معرفی کردید رو قبلا خوندم و با ادبیاتش آشنام!!
    اما در فرصت های آتی این لینک ها رو هم میبینم ان شاالله

در رابطه با روح حرف منطقی و مستدل زده شده اما وقتی شما راه انکار و بدون منطق خودتون رو داشته باشید بحث به جایی نمیرسه.

درباره نقطه مشترک:
    این حرف خیلی عجیب است که اگر ما یک کیش و آیین را بپذیریم یک موجود به موجودات عالم افزوده شود و اگر نپذیریم کم شود... استدلال ارزش رسیدگی و بحث ندارد.

توصیه میکنم تمام ارسالهای بنده در این تاپیک رو خوب مطالعه کنید (صبحت های بنده در موضوع این تاپیک کامل و روشن است) امیدوارم با فکر و مطالعه بیشتر حقایق بیشتری برای شما روشن بشود.

شما در تمام مطالتون فقط و فقط ادعا مطرح می کنید بدون هیچ استدلال علمی و یا حتی یک استدلال منطقی درست و محکم و استدلالهای منطقی و محکم و وجدان پذیر دیگران رو هم که بهش بها نمی دید . پس انتظار نداشته باشید که انکار ها و اصرار های شما بر این انکار به جایی برسد.

بنده به هیچ کاربری توهین نکردم. هر حرفی زدم به مقتضای پست هایی هست که در اینجا بوده و البته و صد البته خیلی هم خویشتن داری کردم که در برابر توهین ها و جسارت های شما به اعتقادات دیگران با متانت برخورد کنم و الا راه های برخورد زیاد است!

طبق علم روانشناسی رفتار برخواسته از شخصیت انسان هاست و دو چیز کاملا جدا به حساب نمیان!! این شخصیت انسان است که موجب می شود رفتار خاصی را انتخاب کند.

تا الان مطمئنم اون کاربر یا کاربرانی که مد نظرم بوده اون پست بنده رو مطالعه کردند و ضمیر هم مرجع خودش رو پیدا کرده! و بنده از این بابت مشکلی نمی بینم.

تعجب بنده از این است که شما برای بنده خط و نشان گناه اخروی می کشید! از این هم می گذرم...

اگر بحث ارزش ادامه دادن داشته باشد ادامه خواهم داد و الا مثل همه بحث هایی که شما در این سایت داشتید باید به همون نتیجه های قبلی برسم..
    من هرگز به هیچ شخصی توهین نکردم. فقط بابت صحبت های آن شخص مدارک علمی خواستم که اگر چنین مدارکی هرگز وجود نداشته اند آیا توهین محسوب می شوند؟
    اگر شما ادعایی کنین باید مدرک برای اثباتش ارائه دهید؛ حالا چه 1 نفر به آن ادعا باور داشته باشند چه 1 میلیارد نفر.

به هر حال اینجا یک انجمن علمی است نه دینی!
    در هر صورت اگر توهینی به شما شده من عذرخواهی می کنم و امیدوارم که باعث رنجش شما نشده باشم. بیش از این هم این تاپیک رو ادامه نمیدم که به حاشیه کشیده نشود بحث.

18. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)