دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 9 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 139

موضوع: <<مرکز چکاب نخبگان>>

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32624
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

پیش فرض پاسخ : <<مرکز چکاب نخبگان>>

نقل قول نوشته اصلی توسط yas-90 نمایش پست ها
    سلام

شما کاملا سالمید....اولا اینکه چقده میلرزه؟؟؟
    ثانیا این سوالو چند روز پیش پرسیدید الان هم همین مشکل رو دارید؟؟؟
    ثالثا ضربه ای به دست یا گردن وارد نشده؟؟؟
    رابعا هم اینکه از دستتون بویژه انگشت شست دست راستتون استفاده زیاد نکردید؟؟؟ چون تنش عضلانی هم میتونه باعث لرزش بشه و کمی استراحت و ماساژ میتونه به بهبودش کمک کنه
    سلام.چقد میلرزید؟ اگه نوک انگشت رو حساب کنیم شعاع حرکتیش نیم سانت به چپ نیم سانت به راست الان نمیلرزه.کسی هم بهم ضربه نزده بودو جسم سنگین بلند کردم اما با بقیه انگشت ها.اما اعصابم بهم ریخته بود.

2. 4 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

نقل قول نوشته اصلی توسط FERAL نمایش پست ها
    سلام
    اخیرا اشتهام کم شده و اصلا میلی به خوردن بعضی از غذاها ندارم مثل برنج، طی دو ماه گذشته هم از 86 کیلو رسیدم به 83 کیلو
    تمام وعده های ناهار به غیر از روزهای جمعه رو سر کار میخورم که غذای آماده هست
    لطفا راهنمایی کنید دوست ندارم وزنم رو از دست بدم
    پیشاپیش از پاسخ سریعتون متشکرم

سلام

بیشترین علل کم اشتهایی روانیه.....تنش های روحی بویژه در کوتاه مدت میتونه باعث کم اشتهایی بشه..... کاهش استرس در این زمینه کمک کننده هست.

ایجاد تنوع غذایی و تغییر برنامه غذایی میتونه کمک کننده باشه

این غذای آماده چی هست؟؟؟ بیشتر از چه گروه های غذایی رو شامل میشه و اینکه آیا قبل از شروع بی اشتهاییتون هم همین روند غذایی بوده ؟؟؟

راستی ممنون میشم سوالات مربوط به تغذیه رو تو این تاپیک بپرسید تا بقیه دوستان هم باهاش آشنا بشن.....آخه امضام دیگه جا نداره

http://www.njavan.com/forum/showthread.php?116541
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

4. 4 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    سلام.چقد میلرزید؟ اگه نوک انگشت رو حساب کنیم شعاع حرکتیش نیم سانت به چپ نیم سانت به راست الان نمیلرزه.کسی هم بهم ضربه نزده بودو جسم سنگین بلند کردم اما با بقیه انگشت ها.اما اعصابم بهم ریخته بود.
    آخ منم عجب سوالی پرسیدم چقده میلرزید آخه انگشتا در حالت عادی هم اگر بهشون نگاه کنید کمی لرزش خفیف رو حس میکنید میخواستم ببینم بیشتر از حد عادیه یا نه

خوب فکر کنم علل عصبی دلیل خوبی برای لرزش باشه نه؟؟؟ و مسلما نمیشه نادیده ش گرفت

6. 7 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

همکار بخش اختراعات و نوآوری
    ارسال تشکر
    2,318
    دریافت تشکر: 1,613
    قدرت امتیاز دهی
    18679
    Array

سلام

بیشترین علل کم اشتهایی روانیه.....تنش های روحی بویژه در کوتاه مدت میتونه باعث کم اشتهایی بشه..... کاهش استرس در این زمینه کمک کننده هست.

ایجاد تنوع غذایی و تغییر برنامه غذایی میتونه کمک کننده باشه

این غذای آماده چی هست؟؟؟ بیشتر از چه گروه های غذایی رو شامل میشه و اینکه آیا قبل از شروع بی اشتهاییتون هم همین روند غذایی بوده ؟؟؟

راستی ممنون میشم سوالات مربوط به تغذیه رو تو این تاپیک بپرسید تا بقیه دوستان هم باهاش آشنا بشن.....آخه امضام دیگه جا نداره

http://www.njavan.com/forum/showthread.php?116541
    این سوال رو اینجا میپرسم بعدی ایشالله تو تاپیک تغذیه

خوابم هم خیلی کم شده و غذارو با استرس تمام میخورم

غذای اماده هم خورشت ها و چلو کباب هاست درواقع همش برنجه خونه هم که شب برمیگردم باز برنجه مردم برا یه ابگوشت

دکتر به دادم برس وزنم بیاد پایین سایز لباس هام بهم میخوره
    I AM ADRENALINE

8. 3 کاربر از پست مفید TERRORIST سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

این سوال رو اینجا میپرسم بعدی ایشالله تو تاپیک تغذیه

خوابم هم خیلی کم شده و غذارو با استرس تمام میخورم

غذای اماده هم خورشت ها و چلو کباب هاست درواقع همش برنجه خونه هم که شب برمیگردم باز برنجه مردم برا یه ابگوشت

دکتر به دادم برس وزنم بیاد پایین سایز لباس هام بهم میخوره

خوب استرس خودش بهترین دلیل برای این کم اشتهاییه ...اگر این روند تغذیه همیشگی بوده بجز استرس میشه یه دلیل دیگه هم گفت که فکر نمیکنم علت اصلی باشه.....اونم اینه که شما از این روند تکراری تغذیه ای خسته شدید

توصیه هایی که میتونم داشته باشم ایناست:

یکی بهتره برای تنوع هم که شده روند تغذیه تون رو کمی تغییر بدید....استفاده از میوه و سبزی رو هم بیشتر کنید

تازه دلیل نمیشه چون برنج جزئی از غذاست شما هم حتما برنج رو امتحان کنید

مواد مغذی مثل خرما و خشکبار و مغزها هم خوبه استفاده کنید

یکی از مواردی که بهتره حتما داشته باشید خواب کافیه...........اگر امکانش نیست همیشه خواب کافی داشته باشید هر از چند گاهی به خودتون این فرصت رو بدید که بیشتر از ساعات معمول استراحت داشته باشید

ورزش هم فراموش نشه...برای کاهش استرس واقعا مفیده

به هر حال سلامتی قبل از هر چیزی اهمیت داره

اگر بی اشتهایی مدت زیادی طول بکشه (بیش از چندین هفته) ممکنه نیاز بشه به دکتر مراجعه کنید..........هر چند که فکر کنم بیشتر به علت استرس باشه

10. 6 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    2,318
    قدرت امتیاز دهی
    18679
    Array

پیش فرض پاسخ : &lt;&lt;مرکز چکاب نخبگان&gt;&gt;

خوب استرس خودش بهترین دلیل برای این کم اشتهاییه ...اگر این روند تغذیه همیشگی بوده بجز استرس میشه یه دلیل دیگه هم گفت که فکر نمیکنم علت اصلی باشه.....اونم اینه که شما از این روند تکراری تغذیه ای خسته شدید

توصیه هایی که میتونم داشته باشم ایناست:

یکی بهتره برای تنوع هم که شده روند تغذیه تون رو کمی تغییر بدید....استفاده از میوه و سبزی رو هم بیشتر کنید

تازه دلیل نمیشه چون برنج جزئی از غذاست شما هم حتما برنج رو امتحان کنید

مواد مغذی مثل خرما و خشکبار و مغزها هم خوبه استفاده کنید

یکی از مواردی که بهتره حتما داشته باشید خواب کافیه...........اگر امکانش نیست همیشه خواب کافی داشته باشید هر از چند گاهی به خودتون این فرصت رو بدید که بیشتر از ساعات معمول استراحت داشته باشید

ورزش هم فراموش نشه...برای کاهش استرس واقعا مفیده

به هر حال سلامتی قبل از هر چیزی اهمیت داره

اگر بی اشتهایی مدت زیادی طول بکشه (بیش از چندین هفته) ممکنه نیاز بشه به دکتر مراجعه کنید..........هر چند که فکر کنم بیشتر به علت استرس باشه
    شرایطم طوری نیست که بتونم غذا ببرم سر کار مجبورم همون غذاهارو بخورم یا هیچی نخورم البته فست فود هم هست اما غذارو نمیاره تحویل بده باید حضوری برم که نمیرم فاصلش زیاده
    برنامه ام اینطوریه که صبح زود پا میشم تا ساعت 9 درسامو میخونم بعد از اون معمولا میرم بانک و بعدش تا ساعت دهونیم شب سر کارم
    مدتی هست باشگاه نمیرم
    I AM ADRENALINE

12. 3 کاربر از پست مفید TERRORIST سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

شرایطم طوری نیست که بتونم غذا ببرم سر کار مجبورم همون غذاهارو بخورم یا هیچی نخورم البته فست فود هم هست اما غذارو نمیاری تحویل بده باید حضوری برم که نمیرم فاصلش زیاده
    برنامه ام اینطوریه که صبح زود پا میشم تا ساعت 9 درسامو میخونم بعد از اون معمولا میرم بانک و بعدش تا ساعت ده و نیم شب سر کارم
    مدتی هست باشگاه نمیرم
    خوب این یه جور تنبلیه نیست؟؟؟ که البته منکر نمیشم که خیلیا و از جمله خودم هم جزء این مواردم

مهم نیست اگر باشگاه نمیرید میتونید بین همین وقتایی که بیکارید حالا 10 دقیقه یا بیشتر ورزش کنید.....بهتره اول از همه به رفع علت استرس بپردازید و یا کنترل اون چون حس میکنم علت اصلیه البته امیدوارم درست باشه

14. 6 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    2,318
    قدرت امتیاز دهی
    18679
    Array

خوب این یه جور تنبلیه نیست؟؟؟ که البته منکر نمیشم که خیلیا و از جمله خودم هم جزء این مواردم

مهم نیست اگر باشگاه نمیرید میتونید بین همین وقتایی که بیکارید حالا 10 دقیقه یا بیشتر ورزش کنید.....بهتره اول از همه به رفع علت استرس بپردازید و یا کنترل اون چون حس میکنم علت اصلیه البته امیدوارم درست باشه
    فست فود هم که میخورم چون چربه دم عصر دیگه خیلی خسته و کسل میشم
    روی استرسم موقع غذا خوردن سعی میکنم بیشتر تمرکز کنم
    ممنون
    I AM ADRENALINE

16. 4 کاربر از پست مفید TERRORIST سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

فست فود هم که میخورم چون چربه دم عصر دیگه خیلی خسته و کسل میشم
    روی استرسم موقع غذا خوردن سعی میکنم بیشتر تمرکز کنم
    ممنون
    منم زیاد فست فود رو توصیه نمیکنم چون با مصرفش سلامتی خودتونو بیشتر به خطر میندازید

من که همیشه سعی میکنم موقع غذا خوردن فارغ از همه چیز باشم باید از غذا خوردن لذت برد.....البته نظر شخصیه فکر کنم شما هم امتحان کنید ضرر نکنید

خواهش میکنم....سلامت باشید

18. 6 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

سلام

خونریزی بینی میتونه علل متفاوتی داشته باشه..... از بیماری و دارو گرفته تا شرایطی مثل آب و هوا و ضربه به بینی

بیماریها : مثل فشار خون ، بیماریهای انعقادی و هموفیلی، سرطان و ...

داروها: مثل داروهای ضد انعقاد و رقیق کننده خون...آسپیرین، وارفارین، پروفن، دیکلوفناک، پیروکسیکام، ایندومتاسین

آب و هوا: سرمای هوا(به علت خشکی مخاط)، تحریک در زیر آفتاب( مویرگ های بینی گشاد میشن و خونریزی اتفاق میفته)

ضربه به بینی هم که از شایعترین علل خونریزی بینیه حالا چه شامل ضربه خارجی باشه چه دستکاری بینی

شما هم چون قبلا سابقه داشتید و علتش هم این بود که زیاد در آفتاب بودید پس میشه چنین احتمالی داد که الان هم به همین علت چنین اتفاقی میفته بعضی افراد مثل شما با اومدن فصل گرما چنین اتفاقی براشون میفته......ولی خونریزی هایی که دفعات زیاد دارن و شدید هستن یعنی خونریزی خیلی روونه باید حتما به دکتر مراجعه کنید

اگر علت قرار گرفتن در آفتاب باشه خوب بهترن کار پرهیز از قرار گرفتن اونم به مدت طولانی در آفتابه...چرب کردن پوشش داخلی بینی برای کاهش شکنندگی(به کمک ویتامین آ و یا سایر مواد چرب کننده)...بهتره الان هم مستقیما زیر باد خنک کننده هایی مثل کولر یا پنکه نخوابید چون میتونه باعث خشکی مخاط بینی بشه......گاهی مواد شیمیایی و یا گرد و غبار محیطی باعث حساسیت و درنتیجه این مشکل میشه که بهتره از چنین محیط هایی دوری کنید و یا از ماسک استفاده کنید اگر علت هم حساسیت باشه که به داروهای مربوط به آلرژی ممکنه نیاز پیدا کنید

میتونید برای اطلاعات بیشتر به این پست ها هم سر بزنید

http://www.njavan.com/forum/showthread.php?163119
    http://www.njavan.com/forum/showthread.php?112300
    http://www.njavan.com/forum/showthread.php?74145
    http://www.njavan.com/forum/showthread.php?21330

خب هیچ کدوم از اینا دلیلش نیست ، بعدشم خیلی خفیفه ، دوباره بعدشم تو عمرم اګه ۱۰،۱۵ بار اتفاق افتاده باشه ، اصلاً مهمه ؟

صفحه 9 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع