دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: والدین شرقی خود نیاز به یک تربیت اساسی دارند

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    زیست شناسی سلولی مولکولی
    ارسال تشکر
    4,038
    دریافت تشکر: 4,690
    قدرت امتیاز دهی
    167
    Array
    artadokht's: جدید21

پیش فرض پاسخ : والدین شرقی خود نیاز به یک تربیت اساسی دارند

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها
    سلام

اینکه والدین شرقی اینطورن یا غربی اونطور ، نتایج این تحقیقات از کجا اومده ؟ شرقی منظور فقط ایرانه ؟جامعه آماریش چطور بوده ؟؟

به این جمله نگاه کنین :

"
    بچه شرقی زر می‌زند. مادر دعوایش می‌کند. پدر به مادر می‌توپد که بچه را دعوا نکن. بچه لگدی حواله پدر می‌کند. مادر می‌خندد. پدر بچه را دعوا می‌کند . بچه شرقی زر می‌زند. باز هم به او وعده و رشوه می‌دهند(بچه غربی کلاً زیاد زر نمی‌زند) "

این جمله اصلا از ریشه اشتباهه ، چه برسه به نتایجش

پس باید بحث های بنیادی صورت بگیره

به نظرم زیادم معتبر نیست این مطلب
    سلام دوستان
    البته این مطلب همونطور که از ظاهرش پیداست فقط نظر شخصی نویسنده هست و نه یک کار کارشناسی شده، اما با این حال به وضوح میتونیم این رفتارها و برخوردها رو توی جامعه و بین خیلی از قشرهای جامعه ببینیم....
    ویرایش توسط artadokht : 28th March 2013 در ساعت 02:30 AM
    it takes years to build trust"
    and a few seconds
    "to destroy it

2. 3 کاربر از پست مفید artadokht سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    باغبانی
    ارسال تشکر
    1,293
    دریافت تشکر: 1,645
    قدرت امتیاز دهی
    295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها

سلام

باعرض تسلیت بخاطر ایام جانگداز و سوگواری مولاتی فاطمة الزهرا سلام الله علیها

با این جملۀ شما مخالفم. دختر تا زمانی که خونۀ پدرش هست امانتی است در دست پدر تا به همسرش برسونه اما وقتی به همسرش رسید دیگر امانت نیست بلکه نیمۀ دوم مرد است یعنی اونوقت خانم به جای اصلی خودش رسیده. برا همین والدین باید از دختراشون خیلی مراقبت کنن تا به جای اصلی خودش برسد. بنده خودم به همسرم به چشم امانت نگاه نمیکنم{البته اگه داشته باشم} بلکه به چشم شریک و یار و یاور و همدم و همدل نگاه میکنم درواقع همسرم رو برا خودم و خودمو برا همسرم میدونم. امانت وسیله ای است که باید به محل اصلیش برسد و از امانت بودن خارج بشود اما خانمی که به من رسیده دیگه امانت حساب نمیکنم بلکه مایۀ عشق و آرامش حسابش میکنم البته اگه یاری کنه تا اوامر خدا رو اطاعت کنیم یا به تعبیر پیامبر(ص) «نعم العون علی طاعة الله» باشه و چنین خانم دوس داشتنی رو امانت حساب نمیکنم. البته این نظر شخصی خودم هست شاید دوستان مخالف باشند
    سلام
    بنده هم تسلیت میگم
    و با نظر شما مخالفم
    زن نزد مرد امانت هست و حتی به مردان توصیه شده که (هر ار گاهی) خانم خود را امانت خدا خطاب کنند، در این صورت زن در خانه شوهر احساس امنیت و آرامش بیشتری خواهد کرد. همه مردان را هم با خودتون مقایسه نکنید......

4. 4 کاربر از پست مفید somayehfaridi سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط somayehfaridi نمایش پست ها
    در این صورت زن در خانه شوهر احساس امنیت و آرامش بیشتری خواهد کرد
    سلام

این قسمتش رو متوجه شدم. فهمیدم از چه لحاظی میگین. اما هدیۀ الهی بهتر نیست؟ یه هدیه ای که خدا داده و نباید به این هدیۀ زیبای الهی خیانت کرد. امانت یه حس غریبی به آدم میده انگار زن برا خودت نیست اما هدیه و لطف الهی بیشتر به آدم حس آرامش میده و چون هدیه از طرف خداست پس باید بیشتر دوستش داشت و امنیت خاطرش رو فراهم کرد.اینطور نیست؟

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

6. 4 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    باغبانی
    ارسال تشکر
    1,293
    قدرت امتیاز دهی
    295
    Array

سلام

این قسمتش رو متوجه شدم. فهمیدم از چه لحاظی میگین. اما هدیۀ الهی بهتر نیست؟ یه هدیه ای که خدا داده و نباید به این هدیۀ زیبای الهی خیانت کرد. امانت یه حس غریبی به آدم میده انگار زن برا خودت نیست اما هدیه و لطف الهی بیشتر به آدم حس آرامش میده و چون هدیه از طرف خداست پس باید بیشتر دوستش داشت و امنیت خاطرش رو فراهم کرد.اینطور نیست؟

بله دقیقا همین طور است
    موفق و پیروز باشید

8. 3 کاربر از پست مفید somayehfaridi سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    999
    دریافت تشکر: 474
    قدرت امتیاز دهی
    49
    Array

مادر شرقی بعد از ازدواج سالها باید چشمش به دهن مادر شوهر باشه که چی دستور میده همون کاررو بکنه واگر مادر شوهر سیاستمداری باشه زیر پوستی زندگی پسر وعروس وتربیت نوش رو کنترل میکنه .بعد از سالها اگه اززیر یوغ مادر شوهر که برای همه کارش تصمیم میگرفته جون سالم به در ببره حالا بایدچشمش به دهن شوهر باشه که چه تصمیمی میگیره که مادره چی بگه چه کار بکنه چطوری بجه تربیت کنه تازه آخر سرهمه خوبیهای بچه ژنتیکیه وبه خاندان پدر رفته وبدیهاش نتیجه تربیت مادره البته این نظر تنها مختص پدرهای ایرانی نیست ونویسنده متن هم یک طرفه به قاضی رفته وفقط مادران را نیاز مند تربیت دوباره دانسته.واین نکته رو فراموش کرده که تو ایران مردها خودشونو مالک مطلق زن میدونن .وقبل از تربیت بچه زنهاشونو طوری مجبور و مرعوب میکنن که ناخود اگاه خواست اونها رو تو همه موارد از جمله تربیت بچه اعمال میکنن.

10. 5 کاربر از پست مفید کتایون50 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    باغبانی
    ارسال تشکر
    1,293
    قدرت امتیاز دهی
    295
    Array

سلام

این نکته را هم ذکر کنم که اینکه میگن زن در دست مرد امانت هست، به این خاطر نیست که مثل امانت های دیگر باید روزی پسش بدهد، بلکه به این خاطر گفته شده که باید زن را مثل امانت نگه دارد و زن همیشه پیش شوهرش احساس امنیت بکند. حال اگر شما اسم هدیه روش میذارید، هیچ ایرادی ندارد، به شرطی که چنین تدائی نشود که هر گونه دخل و تصرفی که آدم به هدیه اش میتواند داشته باشد، برای خانمش نیز چنین دخل و تصرفی را قائل شود.
    هدیه مال گیرنده است و میتواند هر طور که خواست با آن رفتار کند، اما امانت را باید صحیح و سالم حفظ کرد، زن نزد شوهر هم امانت خداست و هم دوست و رفیق عمرش

12. 5 کاربر از پست مفید somayehfaridi سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

من که آمار بالا را با دور و بری های خودم مقایسه میکنم چه قدیمی تراش و یا نسل جدید خداییش حداقل 99% غلطه . واقعا شما دوستان چقدر از این دست فرزندان یا والدین اطرافتون هست؟

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

14. 3 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط somayehfaridi نمایش پست ها
    به شرطی که چنین تدائی نشود که هر گونه دخل و تصرفی که آدم به هدیه اش میتواند داشته باشد، برای خانمش نیز چنین دخل و تصرفی را قائل شود.
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام

خب آدما با خانمشون مثه هدیه برخورد میکنن اونی که متقی است مثه کسی که هدیه ای از طرف یه شخصیت بزرگی گرفته به اندازه ای به هدیه اش میرسه که به تکامل برسه مثلا جایی میزاره که از دسترس دزدها و غارتگرها و کسانی که احتمالا خرابش کنن یا تاثیر بدی روش بذارن در امان باشه یا اگه هدیه استعداد رشد داشته باشه تو محیطی قرار میده که بتونه راحت رشد کنه و همیشه به آب و نور و.. میرسه و از رشد علفهای هرز در اطرافش جلوگیری میکنه و...
    اما اگه کسی متقی نباشه حتما فقط چندروزی براش جالب خواهد بود و بعد براش مهم نیس که این هدیه درچه محیط و مکانی باشه یا براش اهمیت نداره که رشد کرد یا نه و...

قبول دارین همه به چشم هدیه نگاه میکنن و رفتار با هدیه بستگی به شخصیت و اعتقاد به خدا داره؟و هرچه فرد متقی تر باشه بهتر زمینۀ نگهداری از هدیه رو فراهم میکنه؟

آمین

16. 3 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    من که آمار بالا را با دور و بری های خودم مقایسه میکنم چه قدیمی تراش و یا نسل جدید خداییش حداقل 99% غلطه . واقعا شما دوستان چقدر از این دست فرزندان یا والدین اطرافتون هست؟
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

نه اصلا غلط نیست.اگه آدمای کمی این اصول رو رعایت میکنن قرار نیس غلط باشه.البته دونستم منظورتون آدمایی هستن که این کارارو انجام میدن اما چنین آدمایی هستند. بنده یه دوستی دارم که زن و شوهر باهم برا نماز شب بیدار میشن و زندگی واقعا خوشبختانه ای دارند.این اصول هستند و کسانی هستند که رعایت می کنند.
    ویرایش توسط عبدالله91 : 29th March 2013 در ساعت 02:16 AM

آمین

18. 2 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط کتایون50 نمایش پست ها
    مادر شرقی بعد از ازدواج سالها باید چشمش به دهن مادر شوهر باشه که چی دستور میده همون کاررو بکنه واگر مادر شوهر سیاستمداری باشه زیر پوستی زندگی پسر وعروس وتربیت نوش رو کنترل میکنه .بعد از سالها اگه اززیر یوغ مادر شوهر که برای همه کارش تصمیم میگرفته جون سالم به در ببره حالا بایدچشمش به دهن شوهر باشه که چه تصمیمی میگیره که مادره چی بگه چه کار بکنه چطوری بجه تربیت کنه تازه آخر سرهمه خوبیهای بچه ژنتیکیه وبه خاندان پدر رفته وبدیهاش نتیجه تربیت مادره البته این نظر تنها مختص پدرهای ایرانی نیست ونویسنده متن هم یک طرفه به قاضی رفته وفقط مادران را نیاز مند تربیت دوباره دانسته.واین نکته رو فراموش کرده که تو ایران مردها خودشونو مالک مطلق زن میدونن .وقبل از تربیت بچه زنهاشونو طوری مجبور و مرعوب میکنن که ناخود اگاه خواست اونها رو تو همه موارد از جمله تربیت بچه اعمال میکنن.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

میبخشین تا وقتی که شما به عنوان دختر شرقی یا ایرانی این اعتقاد رو داشته باشین آیا انتظار دارین چه زندگی نصیب شما بشه؟چه جور بچه ای تربیت کنین؟ هر کس همونطور زندگیش رو میسازه که بهش معتقد باشه. شما به این شکل زندگی اعتقاد دارین و یقین بدونین چنین زندگی رو خواهید ساخت. مادر شوهر یقینن دشمن شما نیست و یقینن شما هم دشمن ایشون نیستین.

ببینین خدا بشر رو اجتماعی آفریده و طبق این ویژگی از ارتباطهای متنوعی برخوردار است و مناسبترین شیوه برا ادامۀ زندگی معتدل بودن است طوری که به بقیۀ ارتباط ها صدمه نزند و این دستور خداست و اگر یکی از ارتباط ها قطع شود سنگینی اون ارتباط رو دوش بقیۀ ارتباط ها خواهد افتاد و بقیۀ ارتباط ها رو خدشه دار خواهد کرد.مثلا فرض کنین یه فردی از چندین طناب آویزان است و در مجموع این طنابها عامل تعادل اون فرد هستند یکی از این طنابها رابطۀ فرد با والدین است دیگری رابطه با همسر و دیگری با دوستان و دیگری برادر و خواهر و.... در بین این طنابها بعضی اصلی هستند مثه پدر و مادر و همسر. اگه یکی از این طنابهای اصلی خدای نکرده قطع بشود فشار این طناب روی اون یکی طناب اثر خواهد گذاشت طوری که به احتمال زیاد موجب پاره شدن اون یکی طناب خواهد شد.

متأسفانه بعضی از دخترها وقتی با پسری ازدواج می کنن اولین فکری که میکنن این است که فلان رابطه دشمن بنده است اما نمیداند که فلان رابطه هیچوقت نمی تواند جای او را پر کند چون اون رابطه محتوایی سوای محتوای این رابطه دارد. یا بعضی مادر ها هم همینطور. اما اینا قابل حل هستند و این به اعتقاد ماها ربط دارد.برای حفظ تعادل زندگی باید به تمامی روابط احترام گذاشته شود و باید بدانیم که این روابط هستند که عامل ایجاد روابط درست ما می شوند.هرچند بقیه درک نکنند ما باید درک کنیم و این بینش رو به نسل جدید انتقال بدهیم و وقتی طرفمون میبینه چقد ما روابط رو درک میکنیم حتما مارو بیشتر درک خواهد کرد و در این زمان جا دارد که عقاید افراد قدیمی را کنار بگذاریم.

ادامه پایین....

ویرایش توسط عبدالله91 : 29th March 2013 در ساعت 02:58 AM

آمین

20. کاربرانی که از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع