دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 6 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 121

موضوع: ترویج پوشش نامرسوم دو زن در تلویزیون (+عکس)

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

پیش فرض پاسخ : ترویج پوشش نامرسوم دو زن در تلویزیون (+عکس)

شايد اصلا اين گفته هاى من کامل به بحث مرتبط نباشد اما خب با اجازه دوستان بايد بگويم که، ببينيد اول از همه دين اجبار نيست،يعنى اگر دينى به زور و جبر به کسى خورانده شود نتيجه اش مى شود زمانى که فرد به آزادى دست بيابد دينش را کنار مى گذارد.. بنده به شخصه مدافع بى حجابى و ضد دين و ... نيستم اما بعضى از افراد بر اساس تقدير و يا قسمت و يا هر چيز ديگر در خانواده اى مذهبى متولد شدند و بعضى ديگر در خانواده اى آزادتر و با عقايدى متفاوت.. پس نبايد فردى که چادر مى گذارد، نماز مى خواند به کسى که چنين اعمالى انجام نمى دهد خرده بگيرد، چه بسا که اگر ما در ايران عزيز متولد نمى شديم و در يک کشور اروپايى بوديم دينمان مى شد مسيحى.... درست است خيلى ها تحقيق مى کنند مسلمان مى شوند اما خب دسته اى ديگر هستند که در زمينه ى تحقيق براى دينى کامل تر وارد نمى شود.... پس دين امرى اختيارى ست، چه فايده اى دارد کسى حجاب بگذارد، نماز بخواند وليکن اندکى اعتقاد و حضور قلبى نداشته باشد؟ مگر هر انسانى آزاد نيست در انتخاب روش زندگى، در انتخاب دين؟؟ مستندى مى ديدم که خانومى که رتبه برتر کنکور بود بخاطر جو ايران براى ادامه تحصيل به کشور ى ديگر رفته بود، چرا چون که مردان و زنان ايرانى بخاطر حجاب آزادترش در مکان هاى مختلف در حقش کوتاهى مى کردند.. در کشور ما همه چى به حجاب ختم مى شود، اما کسى از حق مردم، اخلاق، بحثى به ميان نمى آورد... خيلى از دوستان گفته بودند به خودشان مربوط است، اگر است پس کسانى که حجابشان راحت تر است هم بخودشان مربوط است؟! .. بله حجاب و رفتار اين خانواده بخودشان مربوط است، زيرا که اعتقاد دارند، زيرا که محترم هستند، زيرا که مستقل هستند در اعتقادات... و من سوالى دارم، اگر حجاب و دين اجبار است و اين امرى نيک؛ پس چگونه پسرا ايرانى که براى تحصيل به کشور ديگر مى روند، قريب به اتفاقشان از خانه هاى فساد سر در مى آورند؟ و يا دختران سريع بى حجاب؟؟ از کسى که رفته بود پرسيدم گفت، کشور هاى مالزى و افغانستان در ارتباط هايشان و حجاب شان دقيقند چرا که بى اجبار و با قلبشان انتخاب کرده اند...
    دلم تنگه پرتقالِ من!

2. 2 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

در کل حرف من اين است، اگر کسى با اعتقاد کامل و بدون ترس از عذاب دنيايى ديگر و با تحقيق و شناخت دين را پذيرفته است و حجاب کاملى دارد و اخلاقيات را کاملا رعايت مى کند، واقعا بايد به حالش غبطه خورد، اما اگر کسى برخلاف اعتقادات ما عمل کرد بجاى توهين و عصبانى شدن ببينم چرا اينگونه شده است، در بد حجابى افراد از خانواده تا جامعه موثر است... جامعه اى که فقر دارد از آن طرفش ايمان افرادش کاسته مى شود.. کاش بجاى رفتارهاى "من خوبم، تو بدى" با رفتار، کارى مى کرديم که افراد عاشق دين شوند، به دنبال تحقيق بروند... نه اينکه من در مدرسه از دبير دين و زندگى م سوال هايم را مى پرسيدم بگويد کلاس وقت ندارد و بهانه بياورد و در ذهن من هزار سوال بماند و با خواندن تفسير قرآن کريم و چند کتاب معرفى شده از دوستان و آشنايان اندکى از سوال هايم رفع شود... مدرسه و دانشگاه جاى سوال هاى ماست نه خواندن دروسى که چند روز بعدش يادمان مى رود... و بقول يکى از دوستان اقواممان که روحانى هستند: من دين اسلام را در لبنان ديدم، کى خواهرى حجاب داشت و ديگرى نه..
    دلم تنگه پرتقالِ من!

4. 2 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ...
    ارسال تشکر
    514
    دریافت تشکر: 840
    قدرت امتیاز دهی
    369
    Array

اختيار زندگي هر كس دست خودشه
    كشور ما كشوريه كه همه افراد با عقايد مختلف با مذهب هاي مختلف با نظر هاي مختلف در اون هستن اونا اينطور راحتن با اينطور پوششي! و بايد به عقايد هم احترام بذاريم!نه اينكه همو بكوبونيم!
    بهتره تو زندگي مردم دخالت نكنيم!وااالا!
    شما خودتون خوشتون مياد اينقد زندگيتون زير ذره بين باشه؟
    يا هركي درمورد زندگيتون نظر بده يا تو مسايل خانوادگيتون دخالت كنه؟؟؟؟بگن زندگيتون بايد اينطور كه ما ميگيم باشه يا اينطور لباس نپوشيد يا اينطور حرف نزنيد!؟معلومه كه هيچكس اينو نميخواد هم وطن!

6. کاربرانی که از پست مفید vaniya604 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

سلام دوستان،
    اجازه بدهيد اول لينک برنامه را بدهم، چون غير از جناب plarak12 که يک لينک داده اند (که من نتونستم بازش کنم) گويا بقيه فقط اظهار نظر کرده اند و کسي دنبال ديدن برنامه و بعد قضاوت آن نبوده!
    البته جناب بلدرچين هم گويا برنامه را زنده ديده بودند. اين هم لينک:
    http://www.telewebion.com/fa/episode/info/1200381
    اين برنامه در تاريخ دوم مهر در شب وفات امام جواد (ع) و به صورت سياه و سفيد پخش شده و اين موضوع در زير نويس برنامه هم به اطلاع مردم رسيده، (حدود دقيقه 18 زيرنويس را نگاه کنيد).
    من اين احتمال را مي دهم که با توجه به حساسيت مهمانان برنامه، خود مهمانان از صدا و سيما درخواست نموده اند که پخش به صورت سياه و سفيد باشد (اين نظر بنده است که البته فکر نکنم غير معقول هم باشد).
    در مورد جزئيات من اظهار نظر نمي کنم فقط توجه دوستان را جلب مي کنم به موضوعي فوق مطلب مورد مناقشه در تاپيک
    و اون اينکه يک مقدار از نگاه بالاتري اگر به موضوع نگاه کنيد و اگر درگير بحث هاي دم دستي نشويد شايد متوجه مطلب مهمتري شويد!
    .
    .
    يک مقدار خط فکري شروع کننده مطلب را دنبال کنيد ..... موضوعاتي که جديدا" ايجاد نموده اند را دنبال کنيد (البته فکر کنم چندي پيش اخراج شده بودند! و جديدا" بخشوده شده اند)
    خوب ...... بيشتر از اين توضيح نمي دهم ..... به قول حافظ: آنکس است اهل بشارت که اشارت داند!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

8. 2 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    نرم افزارکامپیوتر
    ارسال تشکر
    606
    دریافت تشکر: 413
    قدرت امتیاز دهی
    160
    Array
    s.r.sahar's: خوشحال

يه چيز خوبي كه تو اين پست وجود داشت اين بود كه همه چه موافق چه مخالف نظرشون اين بود كه به نظرات واعتقادات همديگه احترام بزاريم
    حالا بعضي بچه ها هم گفتن افراطه ولي هيچ كس هم دعاي الكي براي كسي نكرد. هميشه مواظب حرف زدنمون باشيم و متوجه باشيم كه داريم نفرين چه كسي مي كنيم و چه نفريني مي كنيم.
    قدر آب و زندگی را بدانیم
    که آب مایه زندگیست و زندگی تکرار نشدنیست.

10. 3 کاربر از پست مفید s.r.sahar سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ...
    ارسال تشکر
    514
    قدرت امتیاز دهی
    369
    Array

تو كشور ما كسي به خاطر عقايدش نفرين نميشه وگرنه همه هفتادوپنج ميليون جمعيت ايران تا حالا نابود بودن! چون ايران كشوري هس با عقايد مختلف پس همه بايد به عقايد هم احترام بذاريم! از شما بعيده اين طور عكس العملي مهندس!!!!!!!
    اگر یقین داری روزی پروانه میشوی بگذار
    روزگار هرچه میخواهد پیله کند
    !!!

12. 2 کاربر از پست مفید vaniya604 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    پزشکی
    ارسال تشکر
    117
    دریافت تشکر: 824
    قدرت امتیاز دهی
    63
    Array
    مهشاد ولی's: جدید113

اینکه باید به عقاید احترام گذاشت درست
    اینکه روبنده انداخته شده یه نظر شخصیه و هر کس میتونه اونطور که تمایل داره باشه
    اما...
    باید توجه داشت سیاه و سفید کردن برنامه دیگه افراطه اینکه اجازه ی حرف زدن و ازادی عمل از خانوما گرفته بشه چون تعصب بیجاوجود داره و این کاملا یک جاهلیت مدرن است پیامبر امدن تا به ما بفهمونن نباید افراط و تفریط کنیم ولی ظاهرا برخی رعایت این مسائل رو نمیکنن در اینده اگر مشکلی ایجاد بشه مسئولش خانوادن این کار باعث ایجاد عقده شده و شاید در اینده با نتایج فاسدی همراه باشه...
    به مترسک گفتم چرا یک پا داری؟گفت وقتی توان رفتنم نیست همین یک پا هم اضافیست...

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ...
    ارسال تشکر
    514
    قدرت امتیاز دهی
    369
    Array

شما مطمينيد كه سياه سفيد كردن برنامه به خاطر مهمونا بوده؟؟؟ اينكه گفتيد در اینده اگر مشکلی ایجاد بشه مسئولش خانوادن این کار باعث ایجاد عقده شده و شاید در اینده با نتایج فاسدی همراه باشه...!!!!!منظورت واس پوشششون بود يا واس سياه سفيد كردن برنامه؟ اگه سياه سفيد كردن برنامه بود كه با نظرت موافقم اما اگه به خاطر پوشش بود بايد بگم يه جمله هس كه ميگه از كوزه همان برون تراود كه در اوست! مهم درون ادماس چه چادر داشته باشن چه نه /فساد جامعه ربطي به اين نداره كه طرف چادر يا پوشش داشته باشه معلوم نيس چيكااارا ميكنه چرا كه خودتم حتما ميدوني كه درصد فساد بين افراد بي حجاب/ توجه كن نميگم مانتويي چراكه خيلي از مانتويي ها حجاب كامل دارن/ خيلي بيشتره .منم قبول دارم كه تو اين برنامه افراط شده ولي بااين مخالفم كه نتيجه ي پوشش كامل فساد جامعه تلقي بشه!!!
    !!!

15. کاربرانی که از پست مفید vaniya604 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ...
    ارسال تشکر
    514
    قدرت امتیاز دهی
    369
    Array

اين موضوع مثل گروه هاي هرميه وبحثاي ديگه رو وسط ميكشه به خاطر همين ترجيح ميدم در اين موضوع ديگه نظر نذارم چون پاي مسايل زيادي به ميون مياد /موفق باشيد
    !!!

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 1ALAH نمایش پست ها
    ممنون عالی بود خدا لعنت کنه افراطیون رو
    سلام

عزیز چه افراطی توی این مردم شما میبینین؟پوشیدن لباس طبق عقیدۀ خود و پوشاندن چهره افراط هست؟

درثانی عزیز من اینا سیعه و مومن هستن. شما حق ندارین کمترین اهانتی به چنین خونوادۀ محترمی داشته باشین.

عزیز چرا لعن میکنی؟

میدونی اگه لعنی که میکنی حق نباشه...

اگه بگین افراط کردن به نظرتون احترام میذارم اما اصلا قبولش نمیکنم. اما لعن شما به هیچ عنوان قابل هضم نیست.

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

صفحه 6 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)