دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 13 از 21 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 205

موضوع: اینجا ایرانه قرن 21!!!!!!!!!!

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12965
    Array

پیش فرض پاسخ : اینجا ایرانه قرن 21!!!!!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها

سلام

ببینین مسأله دقیقا اینجاست که دید بنده و شما فرق داره. شما منظورتون عراقی هاست اما بنده عراقی ها رو جلوی صحنه حساب میکنم و ملت های پشت صحنه رو عامل اصلی جنگ میدونم.

عراق همون بچه ای بود که با یه شکولات گول خورد و فکر کرد می یاد و تو ایران میشینه و خاکش رو تصاحب میکنه. اما دولت آمریکا و... از عراق حمایت میکردن تا دوباره ایران را مستعمرۀ خود بکنن. درواقع با پیروزی عراق در واقع عراق باز کنار گذاشته می شد و ایران مستعمرۀ کشورهای پشت صحنه می شد. رژیم بعثی به تنهایی عددی نبود که بخواد به ایران حمله کنه.

دولت آمریکا و... از این وحشت داشتند که ایران مستقل خواهد شد و بخاطر اعتقاداتش از زیر سلطه بودن درخواهد آمد چون از همون اول علمای ما با قراردادهای ننگین مخالفت می کردند و سردمداران دولتهای غربی می دونستند که اگر این علما سرکار بیایند تمامی منافع آنان قطع خواهد شد. از این رو عامل ایجاد جنگ بودند.
    فکر کنم سوال من رو درست متوجه نشدید.اینکه دشمن قصد گرفتن دین ملت رو داشت تا از این راه خاک ایران رو بگیره؛ یه نظریه از طرف شما هست.این نظریه وقتی صحت پیدا میکنه ؛که براش شواهد عینی ارائه بدین
    من چند تاسوال قبلا پرسیدم :
    آیافرقه مذهبی جدید درست کرد؛ تا ملت به اون معتقد بشن و از دین خودشون دست بکشن؟آیا در دین مردم شک و تردید وارد کرد؟یا هر موردی از قبیل موارد ذکر شده در طی 8 سال جنگ انجام داد؛ تا بشه نتیجه ای رو که مدنظر شما هست؛ بدست بیاریم؛لطفا با ذکر مثال توضیح بدین

2. 4 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    فکر کنم سوال من رو درست متوجه نشدید.اینکه دشمن قصد گرفتن دین ملت رو داشت تا از این راه خاک ایران رو بگیره؛ یه نظریه از طرف شما هست.این نظریه وقتی صحت پیدا میکنه ؛که براش شواهد عینی ارائه بدین
    سلام

نه عزیز متوجه شدم و گفتم که ریشه تفکراتمون فرق داره براهمین اون سوالات رو جواب ندادم. بنده عوامل اصلی رو غرب میدونستم و شما عراق. و منظورم این نبود که با این کار خاک رو میگیرن منظورم این بود که کشور را دوباره به استعمار خود درمیارن و عراق رو هم نمیذارن تو خاک بمونه. عراق درواقع بازیچه ای بیش نبود. دولتهای غربی میخواستن با گرفتن عقاید میخواستن دوباره ایران را به استعمار بکشند و دیدند نمی توانند جنگ راه انداختند و ب پیروزی عراق قطعا بدونین عراق را نمیذاشتن اینجا بنونه بلکه دوباره فردی رو می آوردن تا منافعشون رو تامین کنه.

درواقع استعمار فکری مهمتر از گرفتن خاک است.

4. 6 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    دریافت تشکر: 19,588
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array
    *FATIMA*'s: جدید75

این کاملا برعکس هست. چون با اونایی که به اونورها میرن در ارتباط هستیم. میبخشین در کشورهای غربی صبح بوی تعفن از خیابونا می یاد. سربسته گفتم تا خودتون بگیرین. خدا شاهده که اینارو اونایی میگن که میرن اونجا و می یان میگن هیچ جا ایران خودمون نمیشه و بگم که این افراد کلا با انقلاب ما مشکل دارند اما حقیقت رو میبینن و کتمان نمیکنن و میگن درسته که ما با اینا مشکل داریم اما هیچ جا ایران نمیشه. شما از چیزی گفتین که با حقیقت فرسنگها فاصله داره
    حالا یه سوال : اگه جنسی رو حفاظت کنیم احتمال دزدیده شدنش بیشتره یا آزاد و در ملا عام گذاشته بشه؟امنیت این جنس در کدام شرایط بیشتر فراهم اس؟
    ما نمیگیم اونا مثه وحشی ها زندگی میکنن. میگیم تجاوز و... در محدودۀ اونا معنی خاص خودشو داره. مثه کشور ما نیس. فرق داره. امنیت برا خانم و ارزش خانم در کشور های غربی یک چیزی در حد شعار است. همه میدونیم
    برا زن در اون جوامع یه نقش و ارزش اساسی و انسانی برامون تعریف کنین؟نمیشه اینجا رک حرف زد. اونجا عشق قداستی نداره. الگوهای اون جوامع چندین بار طلاق میگیرن . با انواع مردها هستند و مردها هم با انواع زنان. بعد از چندین بچه اعلام نامزدی میکنن و... کرامت دخترانه معنی نداره . زن در اون جوامع یعنی این. اینارو میخواین رد کنین؟نمیتونین.
    آن چیزی که عیان است----- چه حاجت به بیان است؟

البته ترس در حد معقول برا دختر لازم است و این بخاطر حفظ امنیتش است.همین ترس در حد معقول است که حجاب را ضروری می سازد.اما ترس و لرز بیش از اندازه نشانۀ نقص است. نقص فرد بخاطر رعایت نکردن بعضی اصول.خیانت حتما پشت خیانت خواهد بود و دروغ هم حتما بعد از دروغ خواهد بود.شما اینارو از جهت تعداد میگین اما اینا از جهت تعداد نیستن بلکه از جهت سری بودن هستند یعنی به دنبال هم هستند.خیانت کنیم خیانت میبینیم. دروغ بگیم دروغ می شنویم و... شاید یکی بگه من به کسی خیانت به این بزرگی نکردم. باید به چنین فردی گف ماجرای شیر و قاطی کردن آب را مرور کن و این آبها قطره قطره جمع شده اند و سیل را به وجود آورده اند. هر کی خربزه میخوره باید پای لرزش هم بشینه
    [/quote]
    یعنی میگین شما فقط کشورهای خارجی رو دیدین و ما ندیدیم و هرچی داریم میگیم از خودمونه !؟
    نه برادر من ، اینجوریا هم نیست ! ما هم کشورهای غربی رو دیدیم و اشنا و دوستان اونجا زیاد داریم ، ولی شنیدن کی بود مانند دیدن
    برادر من ، منم دیدم که دارم میگم ! خود دربیاری که نیست
    مشکل شما اینه که فکر میکنید همه چیز رو خودتون کامل میدونید و بقیه از خودشون میگن
    بله عشقش ایرانه چون زاده شده اونجاست و ... و دلیل نمیشه احترام کشورهای خارجه را نادیده گرفت
    همانطور که گفتم اینجا بحث ، بحث جنگه !!!!!!!!!!!!! حجاب درش دخیل نیست که بخوام باهاتون بحث کنم
    اگه راستش رو بخوای الان هیچ کدوم در امان نیستن ولی امنیت کسی بیشتره که پاسشو کج نذاره در هر مورد هم صدق میکنه
    من چنین حرفی رو نزدم ! بله در بعضی از کشورهای خارجه ابین صدق میکنه ولی در بعضی دیگر نه !
    اون که 100% هرکی خربزه بخوره پای لرزش هم میشینه ، ولی نه همیشه از طرف مقابل
    چه بسا افرادی هستند که ضربه میبینن ولی نمیتونن قصاص کار طرف رو بپردازن !
    دید شما فقط دید مثبت به جامعه هست ، یه ذره هم به واقعیت ها اهمیت بده !!!!!!!!
    و در ضمن این هم بدونید هیچ کدوم از حرف های ما من در آوردی نیست برادر من !!!!!!!!!!!!همه اینا دیده شده است
    علف هرز چيست ؟!
    گياهى است كه هنوز فوايدش كشف نشده است
    ....
    بحث: زندگی با گیاهان دارویی

6. 3 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ب قیافم چی میخوره ؟
    ارسال تشکر
    2,281
    دریافت تشکر: 3,853
    قدرت امتیاز دهی
    3942
    Array
    v.m 2020's: جدید145

نقل قول نوشته اصلی توسط ghalbeyakhi نمایش پست ها
    دوست گرامی حرف شما متین ولی مطمئن باشین شهدا به این مزایا راضی نیستند شهیدان بدون هیچ چشم داشتی جونشون رو کف دستشون گذاشتند و به جبهه ها رفتند و جنگیدند اما خیلی از خانواده های شهیدی رو هم می شناسم که حتی از کوچکترین مزایا هم استفاده نکردند
    درسته ک شهدا بدون چشمداشت این کار ها رو کردند ولی این باید ما باشیم ک از اون پسری ک هیچ وقت پدرش رو ندید تا میتونیم حمایت کنیم ...

جسمش زیر خاک قبرستان
    روحش در اوج اسمان
    صدایش در گوشمان
    و
    .
    .
    .
    یادش همیشه در قلبمان

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ب قیافم چی میخوره ؟
    ارسال تشکر
    2,281
    قدرت امتیاز دهی
    3942
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ghalbeyakhi نمایش پست ها
    به قول شما برای دفاع از کشور رفتند ، این دفای برای کی بوده ؟ برای چی بوده ؟ هدفشون چی بوده؟پس اگر تمام مسائل شخصیه شهدا باید می گفتند به ما ربطی نداره این یک مسئله ی شخصیه، پس باید می گفتند به ما ربطی نداره اگر دشمن کشور رو اشغال کنه ،اگر دشمن به خانه های مردم راه پیدا کنه اگر حجاب دختر ها و پسرای ما بشه مثل جوان های غربی اگر دشمن به مامسلط بشه و اون همه چیز رو برای ما تعیین کنه!
    جواب سوال شما اینه : مطمین باشید ک اون پسر قرطی ک میره تو خیابون هزار تا کثافت کاری میکنه ، اگه ی روزی جنگ بشه همون میره جنگ . کاشکی میتونستم این رو ثابت کنم ولی حیف . خدا نکرده فکر نکنید من مثل اونها هستم نه اتفاقا الگوی من شهدا هستند . خیلی خوب ؛ کسانی ک رفتن جنگ ایا همشون مسلمون بودن ؟ ایا همشون نماز شب میخوندن ؟ نه خواهر من خیلی هاشون وقتی رفتن جنگ درست شدند . شما هم از این موضوع اطلاع دارید .

جسمش زیر خاک قبرستان
    روحش در اوج اسمان
    صدایش در گوشمان
    و
    .
    .
    .
    یادش همیشه در قلبمان

9. کاربرانی که از پست مفید v.m 2020 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ب قیافم چی میخوره ؟
    ارسال تشکر
    2,281
    قدرت امتیاز دهی
    3942
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط المیرا70 نمایش پست ها
    منظورم اینه که خانواده های شهدا وخانواده های جانباز در امر استخدام اولویت دارن.سهمیه های زیادن دارن.این یعنی بی عدالتی
    خیلی هم عدالته . من دوستام حرف شما رو میزنن و در جوابشون میگم : من بابام شهید نشده ولی تو هر وقت بابات شهید شد و درد بی پدری رو فهمیدی اونوقت میتونی بگی ک این بی عدالتیه

جسمش زیر خاک قبرستان
    روحش در اوج اسمان
    صدایش در گوشمان
    و
    .
    .
    .
    یادش همیشه در قلبمان

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ب قیافم چی میخوره ؟
    ارسال تشکر
    2,281
    قدرت امتیاز دهی
    3942
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها

مطالب بالا دور از واقعیت نیست ، ولی چند درصد تفکر اینچنینی دارن؟ که بخوایم بعنوان درد جامعه عنوان کنیم؟
    به هر حال خوب و بد ، متعهد و غیر متعهد تو هر قشری هست،عملکرد تعداد محدودی از خانواده شهدا (که هیچ ربطی هم به شهیدشون نداره)،یا جانبازان،نمیتونه معیاری برای همه این جماعت بشه.واقعا تو شهر ما خانواده ای دو تا پسرش شهید شدند یکیش مفقودالاثره،خدا میدونه 1 ریال از بنیاد شهید تا حالا استفاده نکرده،چون ما به اونا نزدیکیم از این قضیه خبر داریم وگرنه بعنوان یه امر عادیه این قضیه تو خونواده اشون.
    اتفاقا قریب باتفاق ملت واقعا احترام میذارن و این رو وظیفه خودشون میدونن.حالا به فرض یه تعدادی حرفهایی دارن که مطمئنم اگه باهاشون درست صحبت بشه حتما متقاعد میشن.

لطف کنید خیابون های ب اصطلاح با کلاس تهران رو مشاهده بفرمایید ، بعد متوجه میشید چند درصد تفکر این چنینی دارن

جسمش زیر خاک قبرستان
    روحش در اوج اسمان
    صدایش در گوشمان
    و
    .
    .
    .
    یادش همیشه در قلبمان

12. کاربرانی که از پست مفید v.m 2020 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ب قیافم چی میخوره ؟
    ارسال تشکر
    2,281
    قدرت امتیاز دهی
    3942
    Array

چون اگر هدف کشور بود قبلا هم حمله می کردن. و از آنجا که اسلام قانون «نفی سبیل» داره و اینو میدونن که دین اجازه نمیده تا بر مسلمان مسلط بشن پس باید و لازم بود دین را بگیرند. از این جهت اولویت آنان گرفتن دین بود. چون با گرفتن دین خودبخود کشور هم مستعمره خواهد شد مثالش کشور خودمون در گذشته
    پس چرا افراد غیر مسلون ولی ایرانی هم در جنگ شرکت داشتن ؟

جسمش زیر خاک قبرستان
    روحش در اوج اسمان
    صدایش در گوشمان
    و
    .
    .
    .
    یادش همیشه در قلبمان

14. 3 کاربر از پست مفید v.m 2020 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ب قیافم چی میخوره ؟
    ارسال تشکر
    2,281
    قدرت امتیاز دهی
    3942
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط niusha13 نمایش پست ها
    میشه انقدر در مورد جنگ صحبت نکنیم ما افتخارات بزرگ داشتیم ولی دیگه بسه می دونین چراما عقب میفتیم چون به جایی این که از گذشته درس بگیریم در حال زندگی کنیم و به فکر آینده باشیم همیشه در گذشته زندگی می کنیم
    گذشتمون رو دارن خراب میکنن . نمیتونیم برنگردیم . چند وقت پیش رفتم مسجد ، تو اطلاعیه هاش ی همچین چیزی نوشته بود : به تصویر کشیدن شهدای ایران در حال ارایش !!!!!!!!!!

جسمش زیر خاک قبرستان
    روحش در اوج اسمان
    صدایش در گوشمان
    و
    .
    .
    .
    یادش همیشه در قلبمان

16. 2 کاربر از پست مفید v.m 2020 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ب قیافم چی میخوره ؟
    ارسال تشکر
    2,281
    قدرت امتیاز دهی
    3942
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    اتفاقا من کسی رو میشناسم از نزدیکان که جایی رفت به خاطر نداشتن ریش استخدام نشد !
    میشه بگید کجا بوده ؟؟؟؟

جسمش زیر خاک قبرستان
    روحش در اوج اسمان
    صدایش در گوشمان
    و
    .
    .
    .
    یادش همیشه در قلبمان

18. 4 کاربر از پست مفید v.m 2020 سپاس کرده اند .

صفحه 13 از 21 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع