دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 7 از 21 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 205

موضوع: اینجا ایرانه قرن 21!!!!!!!!!!

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

پیش فرض پاسخ : اینجا ایرانه قرن 21!!!!!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    سلام

مهدی جان با این حرفت کاملا مخالفم

این حرف متأسفانه بین همه رایج شده اما حقیقتا حقیقت نیست. مثالش بنده خودم. خدا میدونه نه تنها هیچ کارم راه نیفتاده بلکه نهایت توهین رو شنیده ام حتی تو جاهای به ظاهر مذهبی.تا اینکه یکی بهم گفت ریشتو بزن بهت قول میدم کارت راه میفته و ... بنده 310 یاله ام خیلی جاها رفتم تا استخدام بشم اما حتی در بعضی جاهای دولتی بخاطر قیافه ام{ریش دارم} مورد تمسخر واقع شدم تا اینکه قید استخدام رو زدم و دنبال تحصیل و دانشگاه رفتم و میرم. خدا هم میدونه که اگه بهم کاری بدن که از عهده ام بر نیاد قبولش نمیکنم حتی اگه ماهیانه میلیاردی درآمد داشته باشه. اونی که ریش میذاره کارش راه نمیفته بلکه کار اونی راه میفته که شاید و احتمالا پارتی داره ریش هم میگن بذار تا موجه جلوه کنی.اما کارش راه میفته نه اینکه ریش داره بلکه بخاطر همون پارتیه است.
    اتفاقا من کسی رو میشناسم از نزدیکان که جایی رفت به خاطر نداشتن ریش استخدام نشد !
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

2. 7 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی آلی
    ارسال تشکر
    1,053
    دریافت تشکر: 745
    قدرت امتیاز دهی
    329
    Array

سلام
    حرف شما کاملا متین و منطقی است.

سلام

از دست دادن پدر و برادر سخت است و این مسأله رو نمی توان با سهمیه جبران کرد. و در این نقطه بحث به بی راهه کشیده میشه. مسأله با سهمیه دادن حل نمیشه بلکه گاهی اوقات سهمیه باعث ورود بی سوادها به داخل قشر باسواد ها میشه. حالا که ما حتی اگر دانشگاه هم براشون بزنیم و بدون امتحان ببریمشون باز نمی تونیم کمبود پشتیبانی چون پدر رو جبران کنیم میتونیم از راه دیگه وارد بشیم تا از لحاظ علمی بهشون خدمت بشه و هم متعهد و متخصص تربیت کنیم.

میشه بجای سهمیه دادن در کنکور و.. در دوران تحصیل تمامی امکانات علمی رو برا این عزیزان فراهم کرد تا از بهترین مربیان برخوردار بشن و در جلسۀ امتحان شرکت کنندگان مساوی با یکدیگر از لحاظ علمی مسابقه بدهند و رقابت کنند نه اینکه بعضی عزیزان جلوتر از دیگران قرار بگیرند.

در عرصۀ رقابت باید همه در شرایط مساوی قرار بگیرند و اون فردی که هم متعهد و هم متخصص است در رقابت برنده بشه.

راه چاره سهمیه نیست بلکه فرآهم آوردن امکانات آموزشی است. در این صورت تبییض برداشته شده و عدالت در عرصۀ علم رعایت می شود.
    لبخند کم خرجترین آرایش چهره است.چهره ات به این آرایش همیشه آراسته باد.

4. 3 کاربر از پست مفید المیرا70 سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

........................ ویرایش شد .مهدی42

اینجا نوشتم:

http://www.njavan.com/forum/showthre...703#post479703
    ویرایش توسط M@hdi42 : 23rd June 2013 در ساعت 05:56 PM

6. 5 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

سلام به همه
    چقدر این تاپیک قشنگ بود و پست های بعضی ها قدرنشناسانه. چرا یه جوون که نه تو اون دوره زمونه بوده نه با خانواده های شهدا و جانبازان تا حالا هیچ ازتباطی داشته به خودش اجازه میده پشت سرشون حرف بزنه یا حتی محکومشون کنه؟؟؟ یکی میگه حجاب چه ربطی به شهدا و جنگ داره؟ ماشالله بعضی دوستان هم خوب جوابای منطقی دادن. یکی میگه سهمیه شهدا... بابا به خونواده های شهدا مگه چی میدن؟ سالی یه بار یه سفر مشهد؟؟؟ مادر من خواهرشهیده ولی چون ازدواج کرده حتی نمیتونه همراه پدرش از همون سهمیه ناقابل مشهد هم استفاده کنه!!!! دیگه چی میدن؟ بخدا هر چی هم بدن ارزش مادی آنچنانی نداره چه برسه به اینکه بتونه دلشونو خوش کنه و جای پسرشونو که واسه ماها رفت پر کنه... واسه خونواده ای که پسر زیبا و رعنا و باهوششو که 100% آینده موفقی میتونست داشته باشه فرستاد جنگ چند سال بعد از دوری چند تا تیکه استخون آوردن گفتن بگیر حاج خانوم اینم پسرت! بگیر خواهر اینم شوهر تازه دامادت! چی میتونه جاشونو پر کنه؟ سهمیه کنکور؟ بعله منم وقتی دیدم فلان دوستم بخاطر سهمیه جانبازی راحت تر پذیرفته شد اول یطوری شدم... ولی خودمونو بذاریم جای اونا بابامون سالمه نه بعضی شبا سرشو از درد میکوبه به دیوار نه موجی شده و گاهی جلوی مهمون حرفای بی ربط میزنه...... نه دراثر شیمیایی با زن و بچه ی پاره ی تنش بیخودی دعوا میوفته نه هزار تا مشکل دیگه... سهمیه کنکور و استخدام چیز زیادیه واسه اون بچه ها؟؟؟ نه شما و انصافتون. زیاده؟ بخدا نیست
    تورو خدا نگید جنگ کردن"بسیار آسان" است. بخدا نیست. تا حالا یه خمپاره و اون سلاح هایی که نمیدونم اسمشون چیه نه، یه بشکه 200 لیتری گازوئیل. کنارتون نه، 10 متریتون نه، 20 متریتون هم نه، 200 متریتون منفجر شده؟ من یه لحظه احساس کردم قلبم یه خورده از سرجاش تکون خورد... یه لحظه دلت میگه جونتو بردار و بزن به چاک. اینجا تو این خاک و گل و گرما و سختی و ترس از مرگ و بدون غذا چیکار میکنی؟ فرار کن... به همین ماها که انقدر ادعای دفاع از وطنمون میشه بگن جنگ شده فردا پدر و مادر و عزیزان و آرزو هایی که احتمالا بهشون نزدیک شدید رو ول کنید برید جنگ. چنتامون میره؟ هممون؟ نصفمون؟ آره شعار بدین بگین میریم. وقتش که برسه یکی میگه صبر کن کنکورو بدم میرم یکی میگه هفته بعد عقدمه یکی میگه پایان ناممو بدم مدرکمو بگیرم میرم. چندتامون حاضره رتبه تک رقمی کنکورو ول کنه بره تو عذاب؟ بجز عده ی معدودی؟
    یکی میگه انقدر حرف جنگ رو نزنید اگه کشور ما عقب افتاد چون همش تو گذشته زندگی میکنیم. خوبه یکم فکر کنیم بعد حرف بزنیم. نه عزیز من ما اگه عقب افتادیم چون طبق دستورات اسلام برای پیشرفت واقعی خودمون و کشورمون تلاش نمیکنیم. جاش میشینیم پای ماهواره ببینیم فلان بازیگر چی پوشیده فشن تی وی چی گفته همون کارا رو بکنیم. دانشجوی ما آخر کلاسو میپیچونه که بره آرایش کنه. دو ساعت قبل از رفتن به دانشگاه جلوی آیینه ست که امروز چطوری موهاشو فشن کنه یا چه آرایشی بکنه! کی به درس و پژوهش و اختراع و مقاله و ترجمه اهمیت میده؟ این کارا روکافی نت بغل دانشگاه پول میگیره واسه بچه ها انجام میده دانشجو نما تحویل استاد میده نمره میگیره! دلیل عقب افتادگی ما ایناست...
    مشکل ما سیستم آموزشیمونه نه جانبازان و شهدا. بچه ها 4 سال درسو مجبورن تو 4 ساعت امتحان خلاصه کنن بعد که با هزار بدبختی وارد شدن همگی درسخون و درس نخون با اسم فارق التحصیل وارد جامعه میشن این قیف تحصیلی باید برعکس بشه یعنی راحتتر وارد دانشگاه بشن اونوقت تا یه بچه ای به معنای واقعی نیروی متخصص نشد وارد جامعه نشه و با وجود کم سوادی بره با پارتی کار بگیره! مگه پارتی و رشوه کمه که شماها گیر دادین به جانبازا و شهدا؟

اینو خوب گوش کن. تو شیار های فتح المبین که بچه های راهیان نور قدم میزدن و به اطراف نگاه میکردن یه پیرزنی یهو میشینه رو خاک و های های میزنه زیر گریه. میگن چی شده یه نگاهی به دختر پسرای دورش میندازه میگه من پسرم همین جا شهید شد ولی جسدشو واسم نیاوردن یعنی شماها الان دارین رو گوشت و پوست و استخونای پسرم راه میرین. اونوقت من افتخار کنم بگم پسرم جونشو واسه کدوم دختر بی حجاب و کدوم پسر بی بندوبار از دست داد. دلم آتیش میگیره وقتی این جوونا رو میبینم... میبینید ما چه دینی به گردنمونه؟ بابا دختره تو فکه داره راه میره و با تلفن با دوست پسرش حرف میزنه... اینا درد نیست؟
    بعله بعضی جاها به ریش دارا کار نمیدن بعضی ها هم به اونایی که ریش ندارن کار نمیدن.
    الان من با حجاب میرم تو اتاق مدیر دانشکده بنده خدا به خودش زحمت میده واسم بلند میشه اونوقت یه خانم با وضع آنچنانی میره پیشش دلش میخواد چیکار کنه جز اینکه یه سلام کوتاهی کنه و سرشو به برگه هاش گرم کنه و تحویل نگیره؟ همین من وقتی وارد فلان کلاس میشم یه عده واسه حجاب مسخرم میکنن و یجا بخاطر حجاب یه نفرو استخدام نمیکنن اونوقت اعلامیه میزنن میگن به یک خانم مجرب و مجرد! نیازمندیم! این خرده فرهنگ های غلط گاهی اوقات هست ولی آدمای خوب هم تو جامعه ما زیادن...
    اووووه خیلی حرف زدم ببخشید میدونم اونایی که لازمه افکارشون درست نمیشه ولی حرف دل بود نتونستم نگم...
    ویرایش توسط masoume.a.92 : 23rd June 2013 در ساعت 05:45 PM

8. 13 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها
    شهدا مظلومند میدونید چرا؟

جوونای اون دوران در حدود 20-25 سال پیش رفتن جنگ و تیکه تیکه برگشتند برخی هم که برنگشتند. بعضا شهدایی که زن هم نداشتند بعد از شهادتش 10 تا زن سر از زمین در اورد و شدند خانواده شهید برای اینکه پول رو از رو هوا بقاپند و صدها مزیت دیگه. از اون طرف جوونای امروز برای اینهمه نا عدالتی که در حقشون شده دلگیرند (که حق هم دارند) و سرکوفتشو روی شهدایی خالی میکنن که بنده های خدا ده ها ساله زیر خاک رفتند و دستشون از دنیا کوتاهه . حالا میان دو گروه موندیم . یکی که شهید براش شده مغازه و حرف های حزبی و شخصی خودشو در قالب کلمه شهید جا میزنه و خون شهدا رو بهونه اموال خودش کرده و یکی که مسئول همه و همه این ناعدالتی رو اون بدبخت بیچاره ای میدونه که در جبهه های خوزستان وایلام و... خودشو سپر گلوله ی دشمن ناموس مردم کرده .
    اینجا باید واقعا گفت شهدا چقدر مظلومند.... کلمه شهید چقدر مظلوم واقع شده است. ننگ بر شما... ننگ بر آن پایمال کنندگان حقوق اولیه مردم که شهید را بنر تبلیغاتی خود کرده اند....

شهدا رو گروه های چفیه پوش که از اسمان هفتم بر زمین افتاده اند تصور نکنید. شهدا از ما هستند . شهدا متعلق به حرب نیستند متعلق به قبیله و دین هم نیستند . متعلق به خودمان هستند .نگذارید یک عده خون اون جوونا رو پایمال کنند و فقط برای سرکوفت زدن جوونای نسل جدید ازشون استفاده کنند. شهدا راضی نیستند دختر مردم رو با لگد روی تویوتا بندازند و یا ناموس ملت رو از ادامه زندگی برای سانتیمتری مو محرم کنند.

ولسلام
    البته خوب گفتید ولی منظورتون از سانتیمتری مو همون "30-40 سانتی متریه که از کنار گوشاشون میریزن بیرون و از شالشون رد میشه و به دکمه سوم اون چیز تنگ و کوتاهی که پوشیدنو اسمش مانتوست میرسه" دیگه؟

10. 5 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط masoume.a.92 نمایش پست ها
    سهمیه کنکور و استخدام چیز زیادیه واسه اون بچه ها؟؟؟ نه شما و انصافتون. زیاده؟ بخدا نیست
    نه زیاد نیست. اما بنده از شما یه سوال دارم. فرد متخصص بهتر میتونه امور رو بچرخونه یا غیر متخصص؟

آیا بهتر نیست بجای سهمیه امکانات علمی را براشون فراهم کرد تا همه در یک مکان باهم رقابت عادلانه داشته باشن؟

ما هم چند تا شهید و جانباز تو خانواده داریم اما اصولش سهمیه نیست. راه بهتری وجود دارد. وقتی آب داریم تیمم باطل است. فرصت برابر ایجاد کردن عدالت است. مملکت متعهد و متخصص میخواهد.

من یه لحظه احساس کردم قلبم یه خورده از سرجاش تکون خورد... یه لحظه دلت میگه جونتو بردار و بزن به چاک. اینجا تو این خاک و گل و گرما و سختی و ترس از مرگ و بدون غذا چیکار میکنی؟ فرار کن... به همین ماها که انقدر ادعای دفاع از وطنمون میشه بگن جنگ شده فردا پدر و مادر و عزیزان و آرزو هایی که احتمالا بهشون نزدیک شدید رو ول کنید برید جنگ. چنتامون میره؟ هممون؟ نصفمون؟ آره شعار بدین بگین میریم. وقتش که برسه یکی میگه صبر کن کنکورو بدم میرم یکی میگه هفته بعد عقدمه یکی میگه پایان ناممو بدم مدرکمو بگیرم میرم. چندتامون حاضره رتبه تک رقمی کنکورو ول کنه بره تو عذاب؟ بجز عده ی معدودی؟
    اینا همه قبول. اما وقتی یه مسابقه در پیش هست و یک نفری بخاطر دین و مملکت و... نمیتونه خودشو به مسابقه برسونه دیگه نمیگن بقیه صد متر بدون تو هشتاد متر برات کافیه.بیا 20 متر جلوتر بایست. براش امکانات مسابقه رو فراهم میکنن بعد در یک ردیف میگن مسابقه بدین تا اونی که توانایی داره برنده بشه. این عدالت است. ما جزو خانواده های شهداییم.اما این اصولش نیست. باید فرصت برابر به همه داده بشه. ایجاد فرصت برابر یعنی عدالت. عدالت قرار دادن عدهی در جلوی بقیه نیست. عدالت یعنی کمبودهایی که اونا در اثر فقدان پدر یا برادر دارند رو جبران کنیم.باز نمی توانیم همه رو جبران کنیم اما میتوانیم در عرصۀ علم جوابگو باشیم. سهمیه باعث بی سوادی می شود.

هیچ کس نمی تواند جبران کمبودهای این عزیزان را بکند حرف ما این نیست. حرف بر سر رقابت علمی است.فرصت برابر را می توان برای همه فراهم ساخت طوری که همه در یک ردیف قرار بگیرند و توانایی های خودشان را نمایش بدهند.

12. 7 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

البته خوب گفتید ولی منظورتون از سانتیمتری مو همون "30-40 سانتی متریه که از کنار گوشاشون میریزن بیرون و از شالشون رد میشه و به دکمه سوم اون چیز تنگ و کوتاهی که پوشیدنو اسمش مانتوست میرسه" دیگه؟

خواهرم خب اولا بنده رو ببخشید شاید کمی لحنم خوب نباشه .

ببینید 30-40 سانتیمتر که چیزی نیست اصلا فرض بفرمائید هیچی سرش نباشد. به شما چه ربطی دارد؟ مسئول بهشت هستید یا جهنم؟ پیامبر هستید یا امام؟ مسئول به بهش رساندن مردمید؟ خب اینکه خوشتون میاد حجاب داشته باشید یک بحث است که قابل تقدیر است اما دخالت در کار دیگران بحثی دگر. هدف شهدا گشت ارشاد نبود . هدفشان امنیت مردم بود. امنیت روانی و فیزیکی. لطفا شهدا را قاطی اهداف سیاسی نکنید که جفاییست در حقشان . در خانواده ما چند شهید داریم . جانباز هم که فراوان و لب مرز و مناطق مرزی هم هستیم وخب اگر شما از دور چیزی شنیده اید ما با اینها زندگی کرده ایم. لطفا چیزهایی که امروزه مطرح هست رو با شهدایی که روحشان از بازی های سیاسی امروز خبر ندارد مختلط نکنید که ولله قسم میخورم رضایت ندارند و روحشان آزار میبیند.

بازم ببخشید بابت لحنم گرچه با آرامش نوشتم شاید بد به ذهن برسه. با آرزوی موفیت دو چندان شما

یا علی

14. 9 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array

نه زیاد نیست. اما بنده از شما یه سوال دارم. فرد متخصص بهتر میتونه امور رو بچرخونه یا غیر متخصص؟

آیا بهتر نیست بجای سهمیه امکانات علمی را براشون فراهم کرد تا همه در یک مکان باهم رقابت عادلانه داشته باشن؟
    .........

هیچ کس نمی تواند جبران کمبودهای این عزیزان را بکند حرف ما این نیست. حرف بر سر رقابت علمی است.فرصت برابر را می توان برای همه فراهم ساخت طوری که همه در یک ردیف قرار بگیرند و توانایی های خودشان را نمایش بدهند.
    بله موافقم من از نوع امکانات دفاع نمیکنم خودمم مغلوب این قضیه تو کنکور شدم ولی میگم به بچه های شهدا و جانبازان ربطی نداره مربوط به مسئولینه اگه ما و شما انشالله بجایی رسیدیم بجای سهمیه فرصت برابر بدیم... فقط حرفم اینه که راجع به شهدا و خانواده هاشون یه حرفی نزنیم که دلشون بشکنه...

16. 4 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها
    خواهرم خب اولا بنده رو ببخشید شاید کمی لحنم خوب نباشه .

ببینید 30-40 سانتیمتر که چیزی نیست اصلا فرض بفرمائید هیچی سرش نباشد. به شما چه ربطی دارد؟ مسئول بهشت هستید یا جهنم؟ پیامبر هستید یا امام؟ مسئول به بهش رساندن مردمید؟ خب اینکه خوشتون میاد حجاب داشته باشید یک بحث است که قابل تقدیر است اما دخالت در کار دیگران بحثی دگر. هدف شهدا گشت ارشاد نبود . هدفشان امنیت مردم بود. امنیت روانی و فیزیکی. لطفا شهدا را قاطی اهداف سیاسی نکنید که جفاییست در حقشان . در خانواده ما چند شهید داریم . جانباز هم که فراوان و لب مرز و مناطق مرزی هم هستیم وخب اگر شما از دور چیزی شنیده اید ما با اینها زندگی کرده ایم. لطفا چیزهایی که امروزه مطرح هست رو با شهدایی که روحشان از بازی های سیاسی امروز خبر ندارد مختلط نکنید که ولله قسم میخورم رضایت ندارند و روحشان آزار میبیند.

بازم ببخشید بابت لحنم گرچه با آرامش نوشتم شاید بد به ذهن برسه. با آرزوی موفیت دو چندان شما

یا علی
    خواهش میکنم. منم از لگد پرانی و گیر دادن حمایت نمیکنم. نمیگم گیر بدن خوبه. بقول شما به هیچ کس ربطی نداره. میگم قضیه انقدرا هم که شما میگید مظلومانه نبوده و سانتیمتری نبوده. و کسی هم از زندگی محرومشون نکرده ماشالله صاف صاف زندگی میکنن و جوونای مردمو از راه به در میکنن! شهدا رو هم یادم نمیاد تو اون پست کوتاهم به شما وارد سیاست کرده باشم. بنده به قد واندازه ای نیستم که از این جسارتا بکنم به شهدا...

18. 4 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

فقط حرفم اینه که راجع به شهدا و خانواده هاشون یه حرفی نزنیم که دلشون بشکنه...
    پس تاپیکهای قبلی رو نخوندی

20. 2 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

صفحه 7 از 21 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع