دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 78 , از مجموع 78

موضوع: نامردها لطفا کمی مرد باشین دختر گناهی نداره شما مرد نیستین

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    دریافت تشکر: 1,091
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

پیش فرض پاسخ : نامردها لطفا کمی مرد باشین دختر گناهی نداره شما مرد نیستین

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    مطالب را که مي خواندم همين جور چيزهاي جالبي به ذهنم مي رسيد که نمي دونم از کدام شروع کنم و برايتان بنويسم!
    اگر اجازه بدهيد خورده خورده در قالب چند پست آنها را بنويسم که حوصله خواندنش هم باشد!

يکي اينکه اگر به بچه هامون شخصيت بدهيم (هم دختر و هم پسر)، شاهد چنين ناهنجاري هايي در جامعه نخواهيم بود.
    بايد زن و شوهر سعي کنند کمال شخصيت انساني را در خانواده خود بارور سازند.
    فکر کنيد:
    اگر پسر يا دختري احساس کند که فرزند مادر و پدري بسيار قابل احترام و با شخصيت در جامعه است.
    و اگر پدر و مادر متقابلا" اين احساس مهم بودن را در بچه ها القا کنند (يعني به فرزندان هم شخصيت بدهند)
    آيا فرزند چنين خانواده اي به خودش اجازه مي دهد که رفتاري چنين ناهنجار در جامعه از خود بروز دهد؟
    مثال مي زنم: فرض کنيد شما فرزند فلان متخصص برجسته جراح قلب معروف هستيد، بعد به خودتان مي گوييد: من که پدرم (يا مادرم) اين همه زحمت کشيده و چنين آدم قابل احترام و مفيدي است بيايم تو کوچه و مثلا" يک زنجير دور انگشتم بچرخانم و به کسي که رد مي شود متلک بياندازم!
    من که عمرا" خودم را تا اين حد پايين آورده و تحقير کنم! به هيچ وجه!
    اينجا جايي است که غرور داشتن بسيار مفيد است.

(متخصص را مثال زدم، منظور يک آدم موجه و قابل احترام براي جمع است)
    موضوع دختر و پسر هم نيست! خانواده اي که فرزند پسرش چنان بي شخصيت باشد که چنين کارهايي بکند، فکر مي کنيد اگر همين فرزند دختر به دنيا مي آمد چي مي شد؟ فرشته عالم؟
    پس مغلطه نکنيم! .... يک جنبه امر همين اهميت محيط خانوداه است. (البته مسائل اجتماعي بسيار جوانب وسيع دارد و اصلاح آنها آسيب شناسي مفصلي هم مي طلبد و نه غرغر هاي مجادله اي)
    .....
    ادامه دارد (انشا الله)
    سلام اقای پارسا من با شما موافقم ولی میدونید همه بچه ها که پدر و مادرشون قابل احترام و دارای مکان علمی بالایی هستند خوب نمیشن در دانشگاه اصفهان دختری رو میشناسم که پدرش و مادر هر دو پزشک و جزء هیات علمی اونجا هستند ولی دختر اصلا به انها نرفته حتی به خاطره این پدر و مادر به دانشگاه اصفهان منتقل شد.ولی با حرفتون که گفتید باید به فرزندان شخصیت داد موافقم ولی باز هم دیدم کسانی که با یه تربیت بزرگ شدن ولی اصلا شبیه هم نیستن دلیل اینا از چیه؟

2. 3 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

نقل قول نوشته اصلی توسط میترا پوررحیم نمایش پست ها
    سلام اقای پارسا من با شما موافقم ولی میدونید همه بچه ها که پدر و مادرشون قابل احترام و دارای مکان علمی بالایی هستند خوب نمیشن در دانشگاه اصفهان دختری رو میشناسم که پدرش و مادر هر دو پزشک و جزء هیات علمی اونجا هستند ولی دختر اصلا به انها نرفته حتی به خاطره این پدر و مادر به دانشگاه اصفهان منتقل شد.ولی با حرفتون که گفتید باید به فرزندان شخصیت داد موافقم ولی باز هم دیدم کسانی که با یه تربیت بزرگ شدن ولی اصلا شبیه هم نیستن دلیل اینا از چیه؟
    تربیت یک بخشیش فقط تو خونه هست.محیط بیرون از خونه هم نصف تربیت هست.دوستان مدرسه همسایه ها فامیل و...

4. 8 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

يک مطلب ديگر مجادله اي است که اغلب در اينگونه تاپيک ها بين معتقدان به دين و کساني که به دين اعتقاد ندارند اتفاق مي افتد،
    به نظر من مسئله بر مي گردد به پيش فرض هايي که طرفين در ذهن خود از طرف مقابل بوجود مي آورند!
    مثلا" اگر کسي راجع به موسيقي شاد و بگو و بخند و .... صحبت کند و يکي دو تا انتقاد از دين (دينداران) هم بکند، ديگر طرف مقابل او را مشروب خوار، معتاد، قمارباز، اهل فحشاء و .. مي داند، خلاصه هر پليدي در عالم باشد در ذهن خود براي او قائل مي گردد! (که لزوما" اينطور نيست)
    و از اون طرف اگر راجع به الزام حجاب و خوبي هاي دين و ... صحبت کند و يکي دو تا انتقاد از بي ديني (بي دينان) هم بکند، طرف مقابل او را يک خشک مذهب، بي منطق، متعصب، افراطي، داعشي!، مال مردم خور .... مي داند، خلاصه هر پليدي که هر بي شعوري در جامعه به نام دين انجام مي دهد را به وي (و بعضا" به دين) مي چسباند! (که لزوما" اينطور نيست)
    البته اين نظر من است! يعني از موضع گيري هاي افراد اين برداشت را دارم!
    ولي فکر کنم خيلي مهربانتر هم مي توانيم باشيم
    يک داستاني است که چند نفر عرب و فارس و ترک و رومي يک پولي داشتند و همه مي خواستند انگور بخرند، ولي هر کدام اسم انگور را به زبان خود مي گفت! و اون ديگري نمي فهميد! به همين دليل دعوايشان شد! ..... بعد يکي اومد و پولشان را گرفت و انگور خريد و داد دستشان! ... همه راضي شدند!
    اينجا هم همين است، من فکر نکنم اينجا کسي دنبال پليدي باشد! همه دنبال يک جامعه زيبا هستيم!
    چرا به همديگر توهين کنيم؟
    خوب بياييم منطقي برويم جلو .... اشکالي ندارد .... اصلا" همه پيش فرض ها را پاک مي کنيم.....
    فرض کنيم اصلا" همه چيز آزاد است .... بعد دونه دونه مي رويم جلو و آسيب شناسي مي کنيم!
    اگر چيزي درست است دوباره به آن چيز که پاکش کرده ايم مي رسيم (حالا اسمش حجاب است، دين است، بي حجابي است، ... هر چي که هست)
    اگر چيزي غلط بوده که از اول پاکش کرده ايم و ذهنمان مشغولش نمي شود (مثل جدول هاي نيمه حل شده که بيشتر مايه درد سر است تا راحتي)
    من خودم در اغلب مسائل سعي مي کنم اينطور پيش بروم
    ........
    ادامه دارد
    [SIGPIC][/SIGPIC]

6. 6 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

البته گفتم در معضلات اجتماعي خيلي مسائل دخيل است. مي توان گفت دريايي است!
    خوب خيلي از خانواده ها فقر فرهنگي دارند و طبعا" فرزند با تربيت ايده آل نمي توانند تحويل جامعه دهند، اينجا نقش آموزش و پرورش براي اينکه به بچه ها ياد بدهد براي خود شخصيت قايل شوند خيلي بارز مي شود و حتي رسانه ها و صدا و سيما و ....
    خيلي خانواده ها به دليل فقر مادي دچار اختلال در تربيت فرزندان مي شوند.
    خيلي مواقع برخوردهاي نامناسب دستگاه هاي فرهنگي ذيربط دخيل است.
    يک مثال بزنم جالب است:
    اگر يک نفر زباله هايش را وسط روز بيايد و وسط ميدان اصلي شهر پخش کند راه برخورد با وي اين است که پليس او را گرفته و تنبيه کند.
    ولي اگر نصف مردم شهر اين کار را بکنند ديگر راهش تنبيه نيست! مثلا" راهش اين است که يک عکس از ميدان تميز بگيريم و يک عکس هم بعد از ريختن زباله توسط مردم و هر دو تا عکس را کنار ميدان بزنيم و زيرش هم بنويسيم: خودتان قضاوت کنيد!
    منظور اينکه دست اندرکاران امور فرهنگي هم بايد در رابطه با چگونگي کار خود علم و آگاهي کامل پيدا کنند تا نتيجه معکوس ندهد.

يک وجه امر بي مبالاتي و بي خيالي خود مردم متمول است!، استفاده سهل انگارانه از ماهواره ها و اينترنت و عدم مراقبت از فرزندان نهايتا" جواناني تحويل جامعه مي دهد که ...
    بدترين نمونه اش حادثه شاهرخ و سميه در سال 75 است که حتي به قتل خواهر و برادر سميه منتج شد (فکر نکنم خيلي هايتان يادتان بيايد).
    يا عوامل غير مستقيم و تدريجي است: مثلا" اگر جواني (چه پسر و چه دختر) بداند که تا يک هفته ديگر ... نه، بگو يک سال ديگر ... نه، بگو دو سال ديگر به راحتي با فرد مورد علاقه اش ازدواج مي کند، آيا دست به رفتارهاي ناشايست مي زند؟ (البته موارد استثناء ديگر جزو اختلالات رواني محسوب مي شوند)
    البته نه اينکه سختي و مشکلات ازدواج توجيهي براي اين رفتارها باشد. بلکه فرد مقيد صد سال هم امکان ازدواج فراهم نشود چنين کاري نمي کند. ولي ما داريم درباره يک جامعه بزرگ بحث مي کنيم که همه جور آدم با همه جور درجه تحمل در وي هست.
    و ........
    [SIGPIC][/SIGPIC]

8. 6 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    اگر عرف یک جامعه بگه لخت شو. شما میری لخت میشی؟ انسان عقل داره. شعور داره.
    شاید عرف یک جامعه این بود که همه رو دستاشون راه برن. باید شما هم بری این کار رو بکنی.
    صحبتهاي آقا مهدي ياد يک مغلطه رايج انداخت بد نيست اينجا بهش اشاره کنم خالي از لطف نيست:
    جديدا" بعضي که مقاصدشان معلوم است مي گويند: قبل از انقلاب يارو ميني ژوپ مي پوشيد کسي نگاه نمي کرد، ولي حالا يک کم مانتو يارو کنار بره همه نگاه مي کنند!
    انسان را هر چه محدود کني حريس تر مي شود!
    بعد اين حرف را مستمسکي براي کوبيدن حجاب و .... قرار مي دهند.
    من هم استدلال آقا مهدي را مقابل ايشان به کار مي برم، مي گويم:
    فرضا" يک جايي مردم لخت مادرزاد راه بروند و بعد قانوني بيايد که بايد ميني ژوپ بپوشيد، بعد يک کم که ميني ژوپ کنار برود همه نگاه کنند! اين دليل مي شود که لخت مادر زاد بهتر بود؟
    انسان را هر چه محدود کني حريس تر مي شود! پس لخت راه برويم بهتر است؟
    انسان عقل داره. شعور داره، بايد ببينيم کرامت انسان را در چه مي بينيم و طبق آن رفتارمان را تنظيم کنيم!
    غير از اين است؟ دروغ مي گم بگو دروغ مي گي!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

10. 3 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

به زعم من؛ متلک پرانی و مزاحمتهای خیابانی برای نوامیس مردم، پیش از هر چیز، ناشی از:

_ اختلالات شخصیتی - روانی وابسته به سن
    _ضعف تربیتی-کنترلی در خانواده، محیط و نهادهای حاکمیتی
    _ و البته بخشی هم مربوط به فرهنگ عمومی حاکم بر جوامع گوناگون در هر مقطع زمانی است

لذا برای درمان این معضل، کار زیاد و درست در هر سه حوزه فوق لازم است.
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

12. 7 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    صحبتهاي آقا مهدي ياد يک مغلطه رايج انداخت بد نيست اينجا بهش اشاره کنم خالي از لطف نيست:
    جديدا" بعضي که مقاصدشان معلوم است مي گويند: قبل از انقلاب يارو ميني ژوپ مي پوشيد کسي نگاه نمي کرد، ولي حالا يک کم مانتو يارو کنار بره همه نگاه مي کنند!
    انسان را هر چه محدود کني حريس تر مي شود!
    بعد اين حرف را مستمسکي براي کوبيدن حجاب و .... قرار مي دهند.
    من هم استدلال آقا مهدي را مقابل ايشان به کار مي برم، مي گويم:
    فرضا" يک جايي مردم لخت مادرزاد راه بروند و بعد قانوني بيايد که بايد ميني ژوپ بپوشيد، بعد يک کم که ميني ژوپ کنار برود همه نگاه کنند! اين دليل مي شود که لخت مادر زاد بهتر بود؟
    انسان را هر چه محدود کني حريس تر مي شود! پس لخت راه برويم بهتر است؟
    انسان عقل داره. شعور داره، بايد ببينيم کرامت انسان را در چه مي بينيم و طبق آن رفتارمان را تنظيم کنيم!
    غير از اين است؟ دروغ مي گم بگو دروغ مي گي!

حالا کاری به حرف های دیگر شما ندارم. و فقط در قبال آنان به یک بسنده می کنم.
    ولی تنها می توان گفت: محدود کردن انسان توهین به شعورش می باشد.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

14. کاربرانی که از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    329
    دریافت تشکر: 40
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    aming's: خوشحال2

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان ...

وقتی صحبت از حجاب میشود عامه مردم فکر میکنند که منظور فقط خانم ها هستند بلکه خیر ...

در شرع اسلام هم برای خانم ها و هم برای آقایان حجاب تعریف شده است

و حال اینکه چه کسی مزاحم کار دیگریست و باعث فساد میشود برمیگردد به انسانیت و ایمان طرف مقابل......... حال چه مرد باشد و چه زن فرقی

ندارد در هر دو طیف فتنه فراوان داریم ... البته متاسفانه
    دوستدار " توام " که دوستداری تمام خوبی ها را ____*____ شب را * ستاره ها را * خدا را * عشق را

16. 3 کاربر از پست مفید aming سپاس کرده اند .

صفحه 8 از 8 نخستنخست 12345678

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)