دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 37

موضوع: بررسی مشکلات مخترعین کشور

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

پیش فرض پاسخ : بررسی مشکلات مخترعین کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط khatereh 1392 نمایش پست ها
    با سلام و عرض تشکر از شما به خاطر ایجاد این تایپیک بسیار جالب

جدا از همه مشکلاتی در پیش روی مخترعین محترم کشور وجود دارد شاید مساله ای مهمی که بشود در این راستا به آن پرداخته شود ثبت ایده می باشد که در ایران به طور کل انجام نمی شود این در حالی است که پایه و اساس هر اختراعی از یک ایده شروع می شود میشود گفت که هستند کسانی که ایده های بسیار کارآمد و قابل توجه ای دارند اما تا به مرحله اختراع نمی رسانند و جایی هم بازگو نمی کنند و به دست فراموشی سپرده می شود در صورتی که اگر این ایده ثبت شود و از آن حمایتهای مادی و معنوی انجام شود منجر به خلق بسیاری از اختراعاتی می شود که در نوع خود بی نظیر هست پیشنهاد من برای سایت نخبگان جوان تشکیل کمپینگی می باشد در جهت تلاش برای تصویب قانون ثبت ایده ها به صورت رسمی وقانونی همانند اختراع می باشد

موفق باشید
    سلام عزیزم.
    حرف شما صحیح هست اما ثبت ایده ای که حتی نمونه اولیه هم نداره تنها باعث محدود تر شدن فضای خلاقیت برای مخترعان میشه.
    قوانین ثبت اختراع هم برای همین به وجود آمد چون ایده رو هر کسی میتونه بده.
    ایده خوبه که در کنفرانس های مختلف افشا بشه تا محققین و دانشجویان روش فکر کنن.
    میدونستید تا 6 ماه بعد از افشا ایده در کنفرانس ها و جشنواره ها میتونید به نام خودتون ثبتش کنین؟
    منم در مورد یه ایده ام دارم همین کارو می کنم. ایده یه راکتور همجوشی رو دادم که الان تو سومین کنفرانس انرژی های پاک در حال بررسی هست برای پذیرفته شدن.
    از اون طرف هم به اداره مالکیت مدارک رو برای ثبت فرستادم و خوشبختانه مشکلی نداشت.الان تو مرحله استعلام برای تاییدیه است.
    الان عملا ایده من ثبت شده و تا زمان برگزاری کنفرانس کاملا ثبتش می کنم.
    خوبی این کار اینه که هم افشا ایده در کنفرانس برای من اعتبار میاره(رزومه) و هم به صورت مستقیم و غیر مستقیم هم مورد توجه قرار می گیرم.
    مستقیم میشه دعوت نهاد های مختلف از من برای همکاری که شامل تسهیلات هم میشه.
    غیر مستقیم میشه کمک به تکمیل و عملیاتی شدن ایده ام که از طریق بودجه های پژوهشی در دانشگاه ها و پژوهشکده های کل کشور صورت میگیره.
    و در آخر که خیلی هم مهم تره اگر یه جایی از ایده ام بهره برداری تجاری کنن میتونم قانونی سود خودم رو بگیرم اگر هم ندن حتی جلوی کار آنها رو میگیرم.
    البته کار به اونجاش نمیرسه با چند تا مذاکره حله...

2. 13 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)