دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: اتاق اجاره ای خدا

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    6,695
    دریافت تشکر: 5,917
    قدرت امتیاز دهی
    1936
    Array
    نسیم بهآر's: لبخند

پیش فرض اتاق اجاره ای خدا

دلم را سپردم به بنگاه دنیا و هی آگهی دادم اینجا و آنجا

و هرروز برای دلم مشتری آمد و رفت
    وهی این و آن سرسری آمد و رفت
    ولی هیچ کس واقعا اتاق دلم را تماشانکرد
    دلم قفل بود کسی قفل قلب مرا وا نکرد
    یکی گفت چرا این اتاق پر از دود و آه است
    یکی گفت چه دیوار هایش سیاه است.
    یکی گفت چرا نور اینجا کم است
    و آن دیگری گفت و انگار هر آجرش فقط از غم و غصه و ماتم است!
    و رفتند و بعدش دلم ماند بی مشتری
    ومن تازه آن وقت گفتم: خدایا تو قلب مرا می خری؟
    و فردای آن روز خدا آمد و توی قلبم نشست
    و در را به روی همه پشت خود بست
    و من روی آن در نوشتم:
    ببخشید، دیگر برای شما جا نداریم از این پس به جز او کسی را نداریم.

عرفان نظرآهاری

..هر کجایی، شعر باران را بخوان/ ساده باش و باز هم کودک بمان..

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    جنگلداری
    ارسال تشکر
    2,250
    دریافت تشکر: 2,974
    قدرت امتیاز دهی
    227
    Array

پیش فرض پاسخ : اتاق اجاره ای خدا

عجب صبری خدا دارد!
    عجب صبری خدا دارد‘اگرمن جای او بودم !!

همان اول که اول ظلم رامی دیدم از مخلوق بی وجدان‘جهان را باهمه زیبایی وزشتی به روی یکدگرویرانه می کردم.

عجب صبری خدا دارد‘اگرمن جای او بودم!!

که درهمسایه چندین گرسنه چند بزمی گرم عیش ونوش می دیدم‘نخستین نعره مستانه را خاموش آندم برلب پیمانه میکردم.

که می دیدم یکی عریان ولرزان‘دیگری پوشیده ازصد جامه رنگین‘زمین وآسمان راواژگون‘مستانه می کردم.

نه طاعت می پذیرفتم‘نه گوش ازبهراستغفاراین بیدادگرها تیزکرده‘پاره پاره درکف زاهد نمایان سجه صد دانه می کردم.

برای خاطرتنها یکی مجنون صحراگرد بی سامان‘هزاران لیلی نازآفرین را کوبه کوآواره ودیوانه می کردم.

به گرد شمع سوزان دل عشاق سرگردان‘سراپای وجود بی وفا معشوق را پروانه می کردم.

به عرش کبریایی‘با همه صبر خدایی‘تا که می دیدم عزیزنابجایی‘نازبریک ناروا گردیده‘خواری می فروشد‘گردش این چرخ را وارونه بی صبرانه می کردم.

که می دیدم‘مشوش عارف وعامی‘زبرق فتنه این علم عالم سوزمردم کش‘به جز

اندیشه عشق وفا‘معدوم هرفکری دراین دنیای پرافسانه می کردم.

عجب صبری خدا دارد‘چرا من جای او باشم!!

همین بهترکه اوخود جای خود بنشسته وتاب تمام زشتکاری های این مخلوق را دارد‘وگرنه من به جای اوچوبودم!یک نفس کی عادلانه سازشی با جاهل وفرزانه می کردم.

عجب صبری خدا دارد!!!

عجب صبری خدا دارد!!!

شعری از : معینی کرمانشاهی
    همه ی درود هایم نثار کسانی باد که کاستی هایم را میداند و باز هم دوستم دارند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی نرم افزار
    ارسال تشکر
    2,132
    دریافت تشکر: 979
    قدرت امتیاز دهی
    1806
    Array

عالی بود

4. 3 کاربر از پست مفید pegah*_ سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    نرم افزار کامپیوتر
    ارسال تشکر
    434
    دریافت تشکر: 499
    قدرت امتیاز دهی
    61
    Array
    kadaj's: جدید66

ای غایب از نظـــر به خدا می ســــــــپارمت | جانم به سوختی و به دل دوست دارمت
    تا دامـــــــن کفن نکشـــــم زیر پــــای خـاک | بــــاور مکــن که دســــت ز دامن بدارمت
    محــــراب ابــــــــرویت بنما تا سحـــرگهـــی | دســـت دعـــــا برآرم و در گردن آرمـــــت
    گر بایدم شدن ســــــــــوی هــــاروت بابلی | صـــد گونه جــــــادویی بکنم تا بیارمــــت
    خواهم که پیش میرمــــت ای بی وفا طبیب | بیمــــــــــار بازپپــــــرس که در انتظارمت
    صد جوــــــی آب بســــــته ام از دیده برکنار | بربوی تخـــــم مهــــر که در دل بکارمـــت
    خونم بریخت واز غم عشـــــــقم خلاص داد | منـــــت پذیر غمزه خنجـــــــــــر گذارمـت
    می گویـم و مرادم از این سیـــــل اشـــکبار | تخــــــم محــــبت است که در دل بکارمت
    بارم ده از کرم سـوی خود تا به ســـــــوز دل | در پای دم به دم گــــــــــهر از دیده بارمت
    حافظ شراب و شاهد و رندی نه وضع توست | فی الجمله می کنی و فرو می گذارمت
    انسان هم میتونه دایره باشه هم یه خط راست انتخاب باخودته‌،تا ابد دور خودت بچرخی یاتابی نهایت ادامه بدی.k

6. 7 کاربر از پست مفید kadaj سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    11,753
    دریافت تشکر: 9,183
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    setayesh shb's: خوشحال3

نقل قول نوشته اصلی توسط kadaj نمایش پست ها
    تا دامـــــــن کفن نکشـــــم زیر پــــای خـاک | بــــاور مکــن که دســــت ز دامن بدارمت
    محــــراب ابــــــــرویت بنما تا سحـــرگهـــی | دســـت دعـــــا برآرم و در گردن آرمـــــت
    گر بایدم شدن ســــــــــوی هــــاروت بابلی | صـــد گونه جــــــادویی بکنم تا بیارمــــت
    خواهم که پیش میرمــــت ای بی وفا طبیب | بیمــــــــــار بازپپــــــرس که در انتظارمت
    صد جوــــــی آب بســــــته ام از دیده برکنار | بربوی تخـــــم مهــــر که در دل بکارمـــت
    خونم بریخت واز غم عشـــــــقم خلاص داد | منـــــت پذیر غمزه خنجـــــــــــر گذارمـت
    می گویـم و مرادم از این سیـــــل اشـــکبار | تخــــــم محــــبت است که در دل بکارمت
    بارم ده از کرم سـوی خود تا به ســـــــوز دل | در پای دم به دم گــــــــــهر از دیده بارمت
    میشه یه سوال بپرسم
    این نوشته ای که نوشتی:انسان هم میتونه دایره باشه هم یه خط راست تصمیم با خودته که دور خودت بچرخی یا تا بی نهایت ادامه بدی
    از کیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

- - - به روز رسانی شده - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط kadaj نمایش پست ها
    میشه یه سوال بپرسم
    این نوشته ای که نوشتی:انسان هم میتونه دایره باشه هم یه خط راست تصمیم با خودته که دور خودت بچرخی یا تا بی نهایت ادامه بدی

8. کاربرانی که از پست مفید setayesh shb سپاس کرده اند.

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    نرم افزار کامپیوتر
    ارسال تشکر
    434
    دریافت تشکر: 499
    قدرت امتیاز دهی
    61
    Array
    kadaj's: جدید66

نقل قول نوشته اصلی توسط setayesh7777 نمایش پست ها
    میشه یه سوال بپرسم

- - - به روز رسانی شده - - -

میشه یه سوال بپرسم

نمی دونم
    انسان هم میتونه دایره باشه هم یه خط راست انتخاب باخودته‌،تا ابد دور خودت بچرخی یاتابی نهایت ادامه بدی.k

10. 3 کاربر از پست مفید kadaj سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع