دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: يک دانه ی تسبيح که شفا داد!!!

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    3,197
    دریافت تشکر: 2,287
    قدرت امتیاز دهی
    697
    Array

پیش فرض يک دانه ی تسبيح که شفا داد!!!

شيخ طوسى قدس الله سره نقل فرموده كه : حسين بن محمّد عبداللّه از پدرش نقل نمود، كه گفت :در مسجد جامع مدينه نماز مى خواندم مردان غريبى را ديدم كه به يك طرف نشسته با هم صحبت مى كردند.

يكى به ديگرى مى گفت : هيچ مى دانى كه بر من چه واقع شده ، گفت : نه !
    گفت : مرا مرض داخلى بود كه هيچ دكترى نتوانست آن مرض را تشخيص ‍بدهد تا ديگر نا اميد شدم.

روزى پيرزنى بنام سلمه كه همسايه ما بود به خانه من آمد مرا مضطرب و ناراحت ديد گفت اگر من تورا مداوا كنم چه مى گويى ؟ گفتم! به غير از اين آرزويى ندارم.

به خانه خود رفته و پياله اى از آب پر كرده و آورد و گفت : اين را بخور تا شفا يابى من آن آب را خوردم بعد از چند لحظه خود را صحيح و سالم يافتم ، و از آن درد و مرض در من وجود نداشت تا چند ماه از آن قضيّه گذشت و مطلقا اثرى از آن مرض در من نبود.

روزى همان عجوزه به خانه من آمد، به او گفتم اى سلمه بگو ببينم آن شربت چه بود كه به من دادى و مرا خوب كردى ! و از آن روز تا به حال دردى احساس نمى كنم و آن مرض برطرف گرديد .

گفت: يك دانه از تسبيحى كه در دست دارم پرسيدم ، كه اين چه تسبيحى بود، گفت : تسبيح از تربت كربلا بوده است كه يك دانه از اين تسبيح در آب كرده به تو دادم .

من به او پرخاش كردم و گفتم : اى رافضه (اى شيعه) مرا به خاك قبر حسين مداوا كرده بودى ، ديدم غضبناك شد و از خانه بيرون رفت و هنوز او به خانه خود نرسيده بود كه آن مرض بر من برگشت ، و الحال به آن مرض گرفتار و هيچ طبيبى آن را علاج نمى تواند بكند، و من بر خود ايمن نيستم و نمى دانم كه حال من چه خواهد شد.

در اين سخن بودند كه مؤذّن اذان گفت ما به نماز مشغول شديم و بعد از آن نمى دانم كه حال آن مرد به كجاست و چه به حال او رسيده است .
    منبع:www.yjc.ir

2. 8 کاربر از پست مفید MANE1371 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

پیش فرض پاسخ : يک دانه ی تسبيح که شفا داد!!!

نمی دانم منشا این روایت تا چه حد صحیح است و نمی خواهم تلقی توهین به باورها پیش بیاید. شاید اشتباه کنم اما ظاهرا نتیجه گیری افتراقی این است که می توان تربت کربلا را در آب حل کرد و بعد بیماران را شفا داد. بعدش هم لابد باید وزارت بهداشت و درمان را منحل کرد.
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

4. 4 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    3,197
    دریافت تشکر: 2,287
    قدرت امتیاز دهی
    697
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نو آور نمایش پست ها
    نمی دانم منشا این روایت تا چه حد صحیح است و نمی خواهم تلقی توهین به باورها پیش بیاید. شاید اشتباه کنم اما ظاهرا نتیجه گیری افتراقی این است که می توان تربت کربلا را در آب حل کرد و بعد بیماران را شفا داد. بعدش هم لابد باید وزارت بهداشت و درمان را منحل کرد.

ابتدا به یه داستان که جایی خوندم اشاره کنم...
    روزی حضرت موسی مریض شدند و مریضی شان شدت گرفت تا اینکه از خدا خواستند که خدایا مرا شفا بده.
    و خداوند متعال گفتند:برو پیش طبیب.

حالا خوبه همون شروع داستان گفته این کار از دست دکتر خارجه.
    <<مرا مرض داخلى بود كه هيچ دكترى نتوانست آن مرض را تشخيص ‍بدهد>>
    ضمنا اینو بدان که یه تیکه گل و خاک ازش کاری نمیاد،مسئله متبرک شدن خاک به وجود مقدس امام حسین(ع) هست که ولی خدا بودن
    (از کی؟
    از ازل
    تا کی؟
    تا ابد)
    و شفاعت امام با اذن خدا باعث شفای بیمار شده.ز یزدان دان نه از ارکان که کوته دیدگی باشد

که خطی کز خرد خیزد تو آن را از بنان بینی

دوست عزیز بهتره با مقوله ی ولایت بیشتر آشنا شوید.
    البته من خودمم با خرافه مخالفم ولی باید مراقب بود خرافه را بهانه ای برای رد حقایق قرار ندهیم.
    موفق باشید

ویرایش توسط MANE1371 : 27th November 2014 در ساعت 01:58 PM

6. 6 کاربر از پست مفید MANE1371 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط MANE1371 نمایش پست ها
    ابتدا به یه داستان که جایی خوندم اشاره کنم...
    روزی حضرت موسی مریض شدند و مریضی شان شدت گرفت تا اینکه از خدا خواستند که خدایا مرا شفا بده.
    و خداوند متعال گفتند:برو پیش طبیب.

حالا خوبه همون شروع داستان گفته این کار از دست دکتر خارجه.
    <<مرا مرض داخلى بود كه هيچ دكترى نتوانست آن مرض را تشخيص ‍بدهد>>
    ضمنا اینو بدان که یه تیکه گل و خاک ازش کاری نمیاد،مسئله متبرک شدن خاک به وجود مقدس امام حسین(ع) هست که ولی خدا بودن
    (از کی؟
    از ازل
    تا کی؟
    تا ابد)
    و شفاعت امام با اذن خدا باعث شفای بیمار شده.ز یزدان دان نه از ارکان که کوته دیدگی باشد

که خطی کز خرد خیزد تو آن را از بنان بینی

دوست عزیز بهتره با مقوله ی ولایت بیشتر آشنا شوید.
    البته من خودمم با خرافه مخالفم ولی باید مراقب بود خرافه را بهانه ای برای رد حقایق قرار ندهیم.
    موفق باشید
    ممنون؛ موضوع اینه که ما مکانهای مقدس زیادی داریم. اگر قرار به چنین خاصیتی باشد، قاعدتا نباید در شهرهای مقدسی همچون مکه، مدینه، کربلا، نجف، مشهد و ... بیمارستانی وجود داشته باشد.

من منکر موارد خرق عادت نیستم اما به نظرم نمی توان چنین چیزی را عمومیت داد و به بیماران، نسخه خوردن تسبیح پیشنهاد کزد. در هر صورت خوشحالم که مراکز درمانی و دانشگاههای جهان، به تحقیقات پزشکی ادامه می دهند.
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

8. 3 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

ممنون؛ موضوع اینه که ما مکانهای مقدس زیادی داریم. اگر قرار به چنین خاصیتی باشد، قاعدتا نباید در شهرهای مقدسی همچون مکه، مدینه، کربلا، نجف، مشهد و ... بیمارستانی وجود داشته باشد.

من منکر موارد خرق عادت نیستم اما به نظرم نمی توان چنین چیزی را عمومیت داد و به بیماران، نسخه خوردن تسبیح پیشنهاد کزد. در هر صورت خوشحالم که مراکز درمانی و دانشگاههای جهان، به تحقیقات پزشکی ادامه می دهند.
    در اینکه دوستان باید سعی کنند احادیث و داستانهای معنوی رو با دقت و سند نقل کنند ، حرفی نیست که ان شاالله از این به بعد بیشتر مراعات می کنند.
    البته صرف سند نداشتن نمیشه گفت هست یا نیست بلکه باید سندش هم گذاشته بشود توسط کاربری که مطلب رو ارسال می کنه.

بگذریم.

دوست عزیز جناب نو آور گرامی

ببینید شفا گرفتن انسان ها از طرف اهل بیت علیهم السلام بر مومنین و مسلمینی که این اتفاق ها رو از نزدیک دیده اند ، مسلم است. بله ما شیعیان هم اعتقاد داریم خداوند می تواند غیر از مسیر و راه طبیعی و عرفی ، شخصی را درمان و شفا دهد. این بخاطر زیاد بودنش در بین مردم دیگر اثبات کردنی نیست.

اما اینکه آیا معنایش این است که ما بیمارستان ها رو جمع کنیم؟ یا اصلا به امور پزشکی نپردازیم و ..؟
    مسلما این نیست. شما که تحصیل کرده هستید و در عین حال اعتقاد مذهبی هم دارید همچنین مطلبی رو نمی پذیرید و دین هم در صدد بیان چنین مطلبی نیست. حتی امثال این داستان هم در صدد بیان چنین مطلبی نیستند. علمای ما که الگوی رفتار دینی برای ما هستند هم در امراض و دردها ابتدا از راه طبیعی و معمول خودش اقدام می کنند البته در کنارش توسل و توکل هم دارند.

بله وقتی به قول دوستمان شخصی مریضی اش از راه طبیعی درمان نشود و امیدی به درمانش نباشد و اصطلاحا دکتر ها جوابش کرده باشند، او تمام امیدش را به اهل بیت علیهم السلام می بندد و از آنها درخواست می کند چون آنان واسطه های رحمت الهی هستند و ما از ایشان میخواهیم که در صورت صلاح مریضی که دکتر جوابش کرده را شفا دهند.. . خوب این امر زیاد اتفاق افتاده. و خود این شفا یافتن هم نیاز به واسطه دارد. مثلا وقتی خداوند آنقدر به امام حسین علیه السلام کرامت بخشیده است که دعا زیر گنبد و بارگاهش مستجاب است یعنی چه؟
    یعنی خداوند اینجا دارد به بندگانش لطف می کند و میان بر های معنوی گذاشته.. البته برای کسانی که تلاش می کنند در از راه اسباب طبیعی اقدام می کنند خداوند هم برکت و توفیق دستیابی به نتیجه را می دهد. و یا مثلا خداوند بخاطر اجر و قرب حضرت امام حسین علیه السلام تربت ایشان را مایه شفا قرار داده (همچنانکه آب زمزم هم در آن شفا قرارداده شده است اما نه از همه امراض.. و به معنای تعطیلی همه چیز). خوب این هم در روایات صحیح از امامان ماست و هم عملا اثبات شده است. اما آیا معنایش این است که دیگر نیازی به بیمارستان و علم پزشکی نیست؟! مسلما این طور نیست. بلکه این یک لطفی است که شامل مضطرین می شود. یعنی کسانی که راه چاره ای ندارند...

امیدوارم که این بیان توانسته باشد این امر رو بر شما واضح و روشن کرده باشد.
    ویرایش توسط kamanabroo : 27th November 2014 در ساعت 09:52 PM

10. 8 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    380
    دریافت تشکر: 182
    قدرت امتیاز دهی
    116
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    در اینکه دوستان باید سعی کنند احادیث و داستانهای معنوی رو با دقت و سند نقل کنند ، حرفی نیست که ان شاالله از این به بعد بیشتر مراعات می کنند.
    البته صرف سند نداشتن نمیشه گفت هست یا نیست بلکه باید سندش هم گذاشته بشود توسط کاربری که مطلب رو ارسال می کنه.

بگذریم.

دوست عزیز جناب نو آور گرامی

ببینید شفا گرفتن انسان ها از طرف اهل بیت علیهم السلام بر مومنین و مسلمینی که این اتفاق ها رو از نزدیک دیده اند ، مسلم است. بله ما شیعیان هم اعتقاد داریم خداوند می تواند غیر از مسیر و راه طبیعی و عرفی ، شخصی را درمان و شفا دهد. این بخاطر زیاد بودنش در بین مردم دیگر اثبات کردنی نیست.

اما اینکه آیا معنایش این است که ما بیمارستان ها رو جمع کنیم؟ یا اصلا به امور پزشکی نپردازیم و ..؟
    مسلما این نیست. شما که تحصیل کرده هستید و در عین حال اعتقاد مذهبی هم دارید همچنین مطلبی رو نمی پذیرید و دین هم در صدد بیان چنین مطلبی نیست. حتی امثال این داستان هم در صدد بیان چنین مطلبی نیستند. علمای ما که الگوی رفتار دینی برای ما هستند هم در امراض و دردها ابتدا از راه طبیعی و معمول خودش اقدام می کنند البته در کنارش توسل و توکل هم دارند.

بله وقتی به قول دوستمان شخصی مریضی اش از راه طبیعی درمان نشود و امیدی به درمانش نباشد و اصطلاحا دکتر ها جوابش کرده باشند، او تمام امیدش را به اهل بیت علیهم السلام می بندد و از آنها درخواست می کند چون آنان واسطه های رحمت الهی هستند و ما از ایشان میخواهیم که در صورت صلاح مریضی که دکتر جوابش کرده را شفا دهند.. . خوب این امر زیاد اتفاق افتاده. و خود این شفا یافتن هم نیاز به واسطه دارد. مثلا وقتی خداوند آنقدر به امام حسین علیه السلام کرامت بخشیده است که دعا زیر گنبد و بارگاهش مستجاب است یعنی چه؟
    یعنی خداوند اینجا دارد به بندگانش لطف می کند و میان بر های معنوی گذاشته.. البته برای کسانی که تلاش می کنند در از راه اسباب طبیعی اقدام می کنند خداوند هم برکت و توفیق دستیابی به نتیجه را می دهد. و یا مثلا خداوند بخاطر اجر و قرب حضرت امام حسین علیه السلام تربت ایشان را مایه شفا قرار داده (همچنانکه آب زمزم هم در آن شفا قرارداده شده است اما نه از همه امراض.. و به معنای تعطیلی همه چیز). خوب این هم در روایات صحیح از امامان ماست و هم عملا اثبات شده است. اما آیا معنایش این است که دیگر نیازی به بیمارستان و علم پزشکی نیست؟! مسلما این طور نیست. بلکه این یک لطفی است که شامل مضطرین می شود. یعنی کسانی که راه چاره ای ندارند...

امیدوارم که این بیان توانسته باشد این امر رو بر شما واضح و روشن کرده باشد.
    دقیقا با شما موافقم
    و
    دیگه اینکه تأثیر هر چیز از خداست
    حتی داروهایی که از دکتر و بیمارستان دریافت می کنیم
    تا خدا نخواد اثری ندارن

12. 6 کاربر از پست مفید iran hz سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)