دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 26 از 35 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829303132333435 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 345

موضوع: عینک خود را از بدبینی نسبت به انتقاد به خوش بینی تعویض کنید و وارد شوید

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

پیش فرض پاسخ : عینک خود را از بدبینی نسبت به انتقاد به خوش بینی تعویض کنید و وارد شوید

سلام دوست گرامي...

از نظر شرعي انتشار تصاوير امامان با چشم و ابروي شهلا خوبيت نداره...

هم اينكه تبليغ فرقه هاي انحرافي ميكنه...

و هم اينكه بار معنويت رو ضعيف ميكنه...
    ـــــــــــــــــــــــــ ـ

البته در روضه و مداحي هم وصف چنين حالاتي از ظاهر منع شده است...

با تشكر از حضور گرم شما در سايت خودتون...

سلامت و سربلند باشيد...

2. 6 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

پیش فرض پاسخ : عینک خود را از بدبینی نسبت به انتقاد به خوش بینی تعویض کنید و وارد شوید

قبلی که بهتر بود. این شده عکس یه فردی که وجود خارجی نداره.

گفتم که با عوض کردن تازه شروع میشه چون آواتار شما هیچ مشکلی نداشت خیلی هم قشنگ بود. موتور سیکلت به نظرم خوب بود.

قضیۀ لقمان و پسرش و مردم و سوار الاغ شدن یادته؟

آواتارت مشکلی نداشت خودت کار دست خودت دادی

4. 5 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    5,513
    دریافت تشکر: 8,927
    قدرت امتیاز دهی
    47238
    Array
    m@some's: جدید103

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا66 نمایش پست ها
    حالا خوب میشه گفتم انتقاد پذیر نه این قدر.................
    ممنون آقارضایه خواهش میشه عوضش کنید چون میگن این تصاویرنبایداستفاده بشه درپستهای قبل آقاساسان براتون دلایلشوگفته که چرانبایدباشه همون موتورسیکلت یاعکس قبلی رو روشنتربکنید
    ویرایش توسط m@some : 19th July 2013 در ساعت 08:17 AM

عشق و ازدواج مثل نماز است..نیت که کردی دیگر نباید به اطراف نگاه کنی..

6. 3 کاربر از پست مفید m@some سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    5,513
    دریافت تشکر: 8,927
    قدرت امتیاز دهی
    47238
    Array
    m@some's: جدید103

نقل قول نوشته اصلی توسط SaSaMc2 نمایش پست ها
    سلام...

دوستان يه وقت از كسي كه حضور نداره انتقاد نكنن...

خيلي بهتر بود در اولين پست تعريفاتي از خوب يا بد بودن انتشار پيدا ميكرد...

و بعد محدوديت ها و مسائل حقوقي و عرفي و شرعي ذكر ميشد و راي و نظر داده ميشد...

بهتره كه انتقاد بدون دليل و راهكار انجام نشه...

و به علت اينكه تصاوير ميتونن تغيير كنن از آوردن اسم خوداري بشه و جاي اون تصوير آپلود بشه و پيرامون تصوير بحث بشه تا شخص...

اينظوري دوستيها پايدارتر ميشه و تاپيك با تغيير تصوير شخص بي ارزش نميشه...

در صورتي كه تصوير غير اخلاقي يا شخصي بود از آپلود تصوير هم خود داري كنيد...

با تشكر...
    سلام خوش اومدید آقاساسان اگه درست اسمتونوگفته باشم
    مرسی بابت نظراتتون ماازخیلی ازبچه ها خواستیم بیان ودراین راه کمک کنن وبگن چیکارکنیم بهتره ولی دوستان مث اینکه هنوزوقت نکردن .

مااول میخوایم ببینیم اصلا"بچه ها دلیلشون ازانتخاب آواتاراشون چیه بعدانتقادکنیم وتاحالا تا کسی نگفته نظرتونوبگیدماراجب هیچ کدوم ازدوستان نظرندادیم مابیشتردنبال راهکاریم ازاین بحث این فقط یکی ازموضوعات ماس دونه به دونه ماجلومیریم بعدطبق مشورتی که مابامدیران انجام دادیم بعدبحث ها هرموضوعی یه جمع بندی میشه وپیشنهادات لازم داده میشه برای بهترشدن

عشق و ازدواج مثل نماز است..نیت که کردی دیگر نباید به اطراف نگاه کنی..

8. 3 کاربر از پست مفید m@some سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    5,516
    دریافت تشکر: 1,986
    قدرت امتیاز دهی
    11089
    Array
    H37's: جدید56

نقل قول نوشته اصلی توسط serve_6 نمایش پست ها
    عکس خودم

واقعا؟
    الان من باور کردم
    شبيه كسي شده ام كه پشت دود سيگارش باخود مي گويد:ترك مي كنم....سيگار را..خانه را..زندگي را..و باز پكي ديگر مي زند...!!!

10. 4 کاربر از پست مفید H37 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

میبخشین تاپیک حالت نقد خودشو از دست داده و رفته به حالت سلیقه ای برخورد کردن

یعنی بجای نقد کردن زوم شده به اظهار سلیقه و تاکید بر نظر شخصی در ارتباط با سلیقۀ افراد

اول باید یه قوانین و تعریفی از نقد ارائه میشد و در چارچوب نقد پیش میرفت.

فرق نقد با اظهار نظر شخصی و سلیقه ای برخورد کردن در این است که در نقد کاستی ها ارائه می شود طوری که این کاستی ها برای همه ملموس و در یک سطح است و به فرد گفته می شود که فلان کاستی ها در فلان کارش مشهود است که البته باید این نقدهم در چارچوب قوانینی انجام بگیرد مثلا قبل از هرچیزی باید به فردی که نقد می شود تفهیم شود که عملکرد مورد نقد است نه شخصیت یا ذات فرد. تا وقتی فرد در این مورد به باور نرسد نقد هیچ مفهومی نخواهد داشت و اونی که نقد میکنه باید مواظب باشد که بیان ایرادات به خطاهایی منجر نشود و از حیطۀ عملکرد به حیطۀ دیگری چون ذات و شخصیت و... وارد نشود

اما در سلیقه ای برخورد کردن ؛ از تمرکز روی کاستی عملکرد خارج و به حوزۀ سلیقۀ شخصی افراد وارد می شود که اثری در عملکرد و تاثیر گذاری ندارد و در این حوزه هر فردی یه نظری رو ارائه می دهد و فردی که در موردش اظهار نظر می شود با انواع نظرهای شخصی روبرو می شود و سردرگم می ماند.

مثلا در مورد آواتار اگه نقد قرار است انجام بگیرد که البته یه سلیقۀ شخصی است و در این مورد زیاد نقد نمیشه کرد اما یه نقد کلی میشه ترتیب داد اونم باید در مورد آواتار جامع یه تعریفی انجام بگیرد و برخی آواتارهارو که از این تعریف خارج هستند رو نقد کرد و به بقۀ آواتارها که در این محدوده هستند نباید سلیقه ای برخورد کرد و گفت مثلا فلان چیز آواتارت خوب نیست چون این نقد نخواهد بود و فرد دچار سردرگمی خواهد شد و همان قضیۀ لقمان و پسرش پیش خواهد آمد.

لازم است به این موارد و موارد مشابه دقت کرد تا از بار علمی نقد و تاپیک کاسته نشود.

ممنون. یامولاعلی(ع)

12. 8 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,930
    دریافت تشکر: 2,806
    قدرت امتیاز دهی
    12934
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    میبخشین تاپیک حالت نقد خودشو از دست داده و رفته به حالت سلیقه ای برخورد کردن

یعنی بجای نقد کردن زوم شده به اظهار سلیقه و تاکید بر نظر شخصی در ارتباط با سلیقۀ افراد

اول باید یه قوانین و تعریفی از نقد ارائه میشد و در چارچوب نقد پیش میرفت.

فرق نقد با اظهار نظر شخصی و سلیقه ای برخورد کردن در این است که در نقد کاستی ها ارائه می شود طوری که این کاستی ها برای همه ملموس و در یک سطح است و به فرد گفته می شود که فلان کاستی ها در فلان کارش مشهود است که البته باید این نقدهم در چارچوب قوانینی انجام بگیرد مثلا قبل از هرچیزی باید به فردی که نقد می شود تفهیم شود که عملکرد مورد نقد است نه شخصیت یا ذات فرد. تا وقتی فرد در این مورد به باور نرسد نقد هیچ مفهومی نخواهد داشت و اونی که نقد میکنه باید مواظب باشد که بیان ایرادات به خطاهایی منجر نشود و از حیطۀ عملکرد به حیطۀ دیگری چون ذات و شخصیت و... وارد نشود

اما در سلیقه ای برخورد کردن ؛ از تمرکز روی کاستی عملکرد خارج و به حوزۀ سلیقۀ شخصی افراد وارد می شود که اثری در عملکرد و تاثیر گذاری ندارد و در این حوزه هر فردی یه نظری رو ارائه می دهد و فردی که در موردش اظهار نظر می شود با انواع نظرهای شخصی روبرو می شود و سردرگم می ماند.

مثلا در مورد آواتار اگه نقد قرار است انجام بگیرد که البته یه سلیقۀ شخصی است و در این مورد زیاد نقد نمیشه کرد اما یه نقد کلی میشه ترتیب داد اونم باید در مورد آواتار جامع یه تعریفی انجام بگیرد و برخی آواتارهارو که از این تعریف خارج هستند رو نقد کرد و به بقۀ آواتارها که در این محدوده هستند نباید سلیقه ای برخورد کرد و گفت مثلا فلان چیز آواتارت خوب نیست چون این نقد نخواهد بود و فرد دچار سردرگمی خواهد شد و همان قضیۀ لقمان و پسرش پیش خواهد آمد.

لازم است به این موارد و موارد مشابه دقت کرد تا از بار علمی نقد و تاپیک کاسته نشود.

ممنون. یامولاعلی(ع)
    سلام از شما و اقای ساسان بابت نظراتتون تشکر می کنم ،سعی میشه مطالبی در مورد شرایط انتقاد و راهکار های انتقاد و همینطور تعریفی از اواتار و وچارچوب های ان گرد اوری بشه و گذاشته بشه.
    مرگ از زندگی پرسید:چرا من تلخم و تو حقیقت؟!
    زندگی در جواب گفت :
    چون من دروغم و تو حقیقت!!

14. 4 کاربر از پست مفید ghalbeyakhi سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

سلام من که از اواتورم خیلی خوشم میاد
    به نظر شماهام خوبه

نظر شخصی رو بخواین ، راستشو می ګم ، نه .

16. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

عکس خودم
    بابا عجب اعتماد به نفسی !!!

18. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

با سلام به همه دوستان
    و ضمن تشکر از بانیان تاپیک
    از دوستان تقاضا دارم اگر قابل دونستید متن رو تا انتها مطالعه کنید و این مطالب رو از دید خواهرتون در مباحثه بدونید کلیه این صحبتهام ارائه نظرم هست ممکنه برخی هم مخالف باشند ولی لطف کنید تا پایان شکیبا باشید
    با توجه به مطالعه 26 صفحه از نظرات دوستان مجبور شدم مطالبم رو کلی و خطاب به همه خوانندگان این تاپیک بنویسم . وقلبا عذر خواهی میکنم اگر مطلب طولانی شده

در ابتدا لازم میدونم نکته ای رو یاد آور بشم :
    من تک تک نظرات دوستان رو مطالعه کردم برخی از نظرات رو که اسم بنده در پایینش نیست فقط به دلیل اینکه سخنان محاوره شخصی و نقل قول برای برخی عزیزان بود و البته بنده مطالعه کامل داشتم امیدوارم دوستان حمل بر بی ادبی و بی توجهی ندونند چون نظرات یکایک شما برام محترم و با ارزشه و همینجا از همه شما و نظراتتون تشکر میکنم

دوستان در وهله اول ما بایستی یک تعبیر درست از آواتار رو مورد بررسی قرار بدیم
    و فقط در دیدگاه هامون نگاه ظاهری نباشه و بایستی با چشم دل نگاه کنیم....
    و در وهله بعد تعبیرمون رو در خصوص علم و یک سایت علمی شفاف سازی کنیم
    و این رو هم در نظر بگیریم که هیچوقت عقاید باهم یکی نیست ...
    ممکنه اعتقادات هر کس با دیگری متفاوت باشه ولی یادمون نره که سوای از اعتقادات مون ما همگیمون یک ایرنی هستیم چه اعتقادات دینی افراطی داشته باشیم چه متعادل....
    در هر دو حالت ما بایستی از ضوابط و قوانین کشورمون طبعیت کنیم...
    ما در کشوری زندگی میکنیم که با افتخار میگیم ایرانی هستیم پس یک ایرانی ایدآل هم باید باشیم
    ایدآل بودن در داشتن پوشش چادر یا غیر چادر خلاصه نمیشه ...
    اونچه که قوانین کشور عزیزمون و شرع و عرفمون میگه باییستی در حد اعتدال رعایت کنیم ....
    همونطور که ما در محیط های مدارس و دانشگاه ها موظف به رعایت قوانینی هستیم بایستی خط قرمز های یک جامعه رو هم رعایت کنیم
    در یک محیط فرهنگی و علمی عموما در لیست مدارک مورد نیاز اکثرا عکس پرسنلی با شرایط خاصی تقاضا میشه فکر میکنید چرا؟؟؟؟
    خوب برخی از این خط قرمز ها مبین حریم یک فضای علمیه یعنی هدف فقط و فقط علمه و نبایستی به حاشیه بره...
    ما نباید صرفا بخاطر ضوابط و قوانین یک سایت خودمون رو ملزم به رعایت کنیم و مجبور باشیم از خود واقعیمون فاصله بگیریم یا به خاطر ترس از کمیته انظباطی و یا ترس از فضای مجازی....
    یکی از بزرگترین اشکالات فضای مجازی در ایران همینه که کاربران در تمییز و تشخیص یک فضا دچار دوگانگی میشن
    خوب هر سایتی میتونه مشخص کننده اهدافش باشه و دارای مشخصه هایی هم هست یکی از این مشخصه ها نام سایته و اگر کسی وارد سایتی که هم از محتوای مباحثش و هم نامش میشه ماهیتش رو تشخیص داد میتونه راهش رو تعیین کنه همینطور سایت های دوست یابی که هم از اسمشون و هم از شرایطشون قابل شناسایی و تشخیص هستند...
    عموما در سایتهای تخصصی و کاملا علمی عرف هست که کاربران با عکسهای پرسنلی و نامهای متعارف که اکثرا نام خودشون هست شناخته میشن؟؟؟
    علت این کار اینه که هدفشون فقط و فقط ترویج علمه نه چیز دیگه...
    یک نکته بسیار بسیار حائز اهمیت اینه که در فضای مجازی این رو دقت کنیم چه خانم باشیم چه یک آقا فراموش نکنیم آینده ما روبروی ماست و کنش های امروزمون در آیندمون تاثیر داره هم خانمها و هم آقایون بعد از طی مراحلی از زندگی مجردیشون بایستی در دریای خروشان زندگی هم ملوان خوبی برای کشتی زندگیشون باشند رعایت اصول اخلاقی به اعتقاد من دختر و پسر نمیشناسه مطمئنا هر چی الان بکاریم در آینده خودمون برداشت میکنیم اگر این اصل رو مثل یک معیار واقعی در ذهنمون داشته باشیم از خیلی از لغزشها پیشگیری خواهیم کرد
    به اعتقاد من انتخاب یک آواتار شخصی برای صفحه پروفایل بسیار اهمیت داره به شرطی که درست انتخاب بشه بهترین گزینه عکس پرسنلی دانشجویی یا عکس گواهینامه یا گذر نامه یا کارت ورود به جلسه آزمون دانش آموزی میتونه باشه مثل شناسه یک فرده عموما تصاویر پرسنلی همه دارای مشخصه استانداردیه و ایرادی هم نداره
    در خصوص امنیتش هم وقتی فردی وارد فضای علمی میشه در نگاه اول با اسم علمی بودن سایت که مواجه میشه دلش میخواد به این باور برسه که تا چه حد مدیران و موسسان این سایت در جذب چنین افرادی موفق بودند و با مشاهده استاندارد سایت در همون نگاه اول به قول معروف حساب کار دستش میاد
    از لحاظ امنیتی دیگه که خیلی مهمه پیشینه هر فرد در زندگیه اگر هر دختر و پسری در شرایط ازدواج قرار بگیرند هیچ نوع استرسی از پیشنه شون در هر سایتی نخواهند داشت چون هر دختر و پسری براش مهمه شخص مقابلش گذشته اش در فضای مجازی چطور بوده پس تقاضا دارم پیش از انتخاب عضویت در هر سایتی این امر رو فراموش نکنید ...
    برخی دوستان گفته بودند ممکنه شماره تلفن ارائه بشه و....
    ببینید عزیزان امر ازدواج یک امر شرعی و عرفیه ..
    اگر هم دونفر در فضای مجازی البته در محیط های سالم مثل سایتهای علمی که هدف کاربرانش مشخصه اگر شناختی هم قرار شد داشته باشند بهتر نیست با حقایق استاندارد هم آشنا بشن ؟؟؟؟؟

گاهی برخی دوستان هم با ارائه یک آواتار میخوان ذهنیاتشون رو به مخاطب نشون بدن ولی به اعتقاد من ذهنیات هر فرد
    یکی در نوشته هاش و در وهله بعد از امضاش میتونه نشون دهنده نظر و اعتقاد شخصیش باشه
    و برخی آواتار ها به دلیل اینکه انتخابشون ممکنه مخاطب رو در ارائه نظراتش به تردید بندازه به نظر من بایستی دقت بشه
    اگر عکس صفحه شخصی هر کس کارت شناسایی استانداردی باشه آواتار شخصیش میتونه دلبستگی های و مهارتهای فردی استانداردش باشه چون اگر مواردی رو که در بالا ذکر کردم در نظر بگیره هیچوقت در انتخاب آواتارش دچار اشکال نمیشه و نیازی نیست دنبال مقررات سایت بگرده چون خودش از استاندارهای کشورش و عرف اون استفاده میکنه
    و هیچگونه جای نگرانی نیست...

ممکنه این سوال برای عزیزان پیش بیاد که اگر شخصی مبادرت به شماره دادن به طرف کنه چی ؟؟؟؟
    میشه گفت فردی که در فضای علمی حضور داره برای این فضا احترام قائله و با رعایت شئونات عرف کشورش و مقدس دونستن یک فضای علمی میتونه شخص مورد نظر رو از اشتباهش آگاه کنه
    دقیقا مثل ظاهری که در خیابان با دیگران حرف میزنه یک مزاحم خیابانی زمانی برای یک فرد مزاحمت ایجاد میکنه که احساس میکنه طرف مقابل زمینه اش رو داره و اگر با اولین تقاضا بره جلو و ببینه اشتباه کرده و شما چنین فردی نیستید که به تقاضاش پاسخ بدید دیگه راهش رو کج میکنه و میره مگر اینکه در باغ سبزی رو ببینه
    پس ما باید توجه داشته باشیم که چنین زمینه هایی برای دیگران فراهم نکنیم ....

و اگر برای آواتارمون میخوایم تصویری رو انتخاب کنیم کاری نکنیم که تصویر واقعی درونی ما با اون فاصله داشته باشه....
    عکس پروفایل صفحه شخصی هویت ظاهریمون رو نشون میده و آواتارمون بایستی هویت واقعی درونیمون باشه تا مخاطب ما بتونه با ما راحت کنار بیاد وعقایدش رو بازگو کنه
    دوستان با توجه به رعایت المانها بهتر نیست در خصوص خود واقعیمون قضاوت کنیم نه از روش هایی که بخوایم نظر یک عده رو تامین کنیم؟؟؟؟
    اگر هم عزیزانی مایل نیستند تصویرشون رو برای پروفایلشون بزارن لااقل در حیطه مطالب علمی تصویر انتخاب کنند
    با این تفاسیر نظر هر کس برای خودش و دیگران بایستی قابل احترام باشه و نمیبایست اعتقاداتمون رو به بقیه تحمیل کنیم
    ما باید بتونیم خودمون رو با اکثریت هماهنگ کنیم و اون هم با رعایت اصول استاندارد فرهنگی کشورمون امکان پذیره...
    موفق و پیروز باشید
    ویرایش توسط Almas Parsi : 19th July 2013 در ساعت 11:03 AM

20. 11 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

صفحه 26 از 35 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829303132333435 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)