دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 27 از 58 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 574

موضوع: درمانگاه عمومی نخبگان

همکار تالار حقوق
    ارسال تشکر
    6,792
    دریافت تشکر: 6,010
    قدرت امتیاز دهی
    3316
    Array
    غزل بارون's: جدید54

پیش فرض پاسخ : درمانگاه عمومی نخبگان

نقل قول نوشته اصلی توسط javan0012 نمایش پست ها
    با سلام مدت چند ماه است كه اطراف وداخل گوشم درد مي كند وبعضي وقتها احساس سرگيجه دارم اول به يك دكتر عمومي مراجعه كردم برايم قطره سيپروفلوكساسين وقرص سيپروفلوكساسين 20 عدد نوشت استفاده كردم فايدهاي نداشت بعداز يك ماه به يك دكتر عمومي ديگر مراجعه كردم برايم قطره گلیسیرین فنیکه تجويز نمود وگفت روزي 3 قطره داخل هر گوش بريزم وبعد 5 روز بروم جهت شستشو ايا اين قطره ضرري نداره وشستشو چقدر طول مي كشد رو قطره نوشته هر 8 ساعت 3 قطره ولي دكتر گفت روزي 3 قطره كدام درست است با تشكر
    سلام بابت تاخير در جواب عذر ميخوام.اما درمورد اين قطره تنها عوارض هاي جانبي ميتونه حساسیت، آسیب به مجرا یا پرده صماخ ناشی از تورم جرم گوش باشه اما اگر طبق دستور پزشك عمل كنيد اين عوارض رو نخواهد داشت.اينكه خود پزشك گفتند بايد عمل كرد حتما نياز نبوده هر 8 ساعت در گوش بچكانيد.
    دنیا
    پا به ماه ِ
    لبخند توست
    بخند
    بگذار زندگی بدنیا بیاید...

2. 4 کاربر از پست مفید غزل بارون سپاس کرده اند .

همکار تالار حقوق
    ارسال تشکر
    6,792
    دریافت تشکر: 6,010
    قدرت امتیاز دهی
    3316
    Array
    غزل بارون's: جدید54

بعد از شستشوي گوش با اب گرم وسرنگ بزرگ به هم بتامتازون دادند وگفتند موقع حمام يك پنبه چرب كنم وداخل گوش بگذارم سوال من بود پنبه را با چه روغني چرب كنم وچرا فرو برد ن اب داخل گوش با سرنگ ضرري ندارد ولي اب حمام ضرر دارد

با سلام دوباره.براي چرب كردن گوش ميشود از گليسيرين فنيكه استفاده كنيد.دليل استفاده از سرنگ اين هست كه فشار زيادي را به پرده گوش وارد نميكند اما اگر با آب حمام گوش رو بشوييد هم اينكه فشاري بيش از حد به گوش وارد ميشه و هم اينكه باعث فرو رفتن جرم ها در گوش ميشود .و احتمال آسيب به گوش و پرده گوش وجود دارد.
    دنیا
    پا به ماه ِ
    لبخند توست
    بخند
    بگذار زندگی بدنیا بیاید...

4. 4 کاربر از پست مفید غزل بارون سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    دریافت تشکر: 295
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام من تازه گوشم راشسته ام دكتر گفته بايد هميشه موقع حمام داخل گوشم راپنبه چرب بگذارم سوال من اين است من كارم گرده وخاك زياد دارد ووقتي پنبه چرب داخل گوشم بگذارم گوشم چرب مي شود وباعث جذب بيشتر گردوخاك مي شود ايا وسيله ديگري جهت جلوگيري از ورود اب وجود ندارد وسوال بعدي ايا گردو خاك باعث جرم گوش مي شود وايا راهي وجود دارد

6. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

باسلام ايا مسواك زدن براي پسر سه ساله ضرري ندارد وچند دندانش سياه شده وجرم گرفته ايا احتياج است به دندانپزشكي مراجعه كند وشنيده ام مسواك زدن كودك باعث مي شود تا دندان او به خمير دندان عادت كند واگر بعدا مسواك نزند دندانش زود خراب مي شود ايا درست است

8. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام عليكم من مدتي است از از شير محلي استفاده مي كنم واز يك لبنياتي كه مدت 15 سال كه شير محلي وماست محلي وپنير مي فروشد وشير را هر روز مي اورد وجوشانده وبه مردم مي فروشد ولي تو اينترنت ديدم نوشته مصرف شير فله با عث بيماري مي شود ايا درست است اگه درست باشد پس تو ده كه از شير وپنير گاو استفاده مي كنند وهيچ مشكلي ندارند وبيشترين بيماري كه از مصرف شيرانسان مي گيرد چيست وچند روز مي كشد تا علايم معلوم شود وبا چه نوع ازمايشي قابل تشخيص است

10. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام عليكم من مدتي است از از شير محلي استفاده مي كنم واز يك لبنياتي كه مدت 15 سال كه شير محلي وماست محلي وپنير مي فروشد وشير را هر روز مي اورد وجوشانده وبه مردم مي فروشد ولي تو اينترنت ديدم نوشته مصرف شير فله با عث بيماري مي شود (مصرف شير و ديگر فراورده هاي لبني غيرپاستوريزه مثل پنيرهاي محلي و بستني هاي سنتي تهيه شده از شير غيرپاستوريزه مي تواند موجب ابتلا به بيماري خطرناك سل گاوي تب مالت (بروسلوز) و ديگر عفونت هاي گوارشي خطرناك شود ايا درست است اگه درست باشد پس تو ده كه از شير وپنير گاو استفاده مي كنند وهيچ مشكلي ندارند وبيشترين بيماري كه از مصرف شيرانسان مي گيرد چيست وچند روز مي كشد تا علايم معلوم شود وبا چه نوع ازمايشي قابل تشخيص است

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارشد ژنتیک ،کارشناسی میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    25,976
    دریافت تشکر: 13,088
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array
    سونای's: جدید81

با سلام من تازه گوشم راشسته ام دكتر گفته بايد هميشه موقع حمام داخل گوشم راپنبه چرب بگذارم سوال من اين است من كارم گرده وخاك زياد دارد ووقتي پنبه چرب داخل گوشم بگذارم گوشم چرب مي شود وباعث جذب بيشتر گردوخاك مي شود ايا وسيله ديگري جهت جلوگيري از ورود اب وجود ندارد وسوال بعدي ايا گردو خاك باعث جرم گوش مي شود وايا راهي وجود دارد
    سلام دوست عزیز
    بعد از استفاده از پنبه ی چرب گوشتون چرب میشه و به قول خودتون گرد و خاک جذبش میشه
    اگر گوشتون چرب نبود این گردو خاک به قسمت های داخلی تر ِ گوشتون نفوذ میکرد و اونجا توسط سِرومِن ِ گوشتون (موم گوش یا همون جرم گوش) به دام میفتاد.. خب این بدتره... پس بهتره این گردو غبار قسمت های خارجی تر گوش به دام بیفته و نتونه به داخل گوش راه پیدا کنه
    و سرومن تولیدی به طور طبیعی به طرف بیرون ( از طرف پرده گوش به طرف بیرون ) حرکت میکنه
    اگر هم سرمن قبلی خشک شده باشه با حرکت این سرومن ِ تولیدی ِجدید و حرکت فک، به سمت بیرون میان
    بنابراین این خیلی مهم هست که ذرات خارجی به داخل راه پیدا نکنن... و اونموقع شما میتونین آروم پاکش کنید وقتی کاملا میاد بیرون نه اینکه داخل گوش رو پاک کنید چون باعث برگشت موم به داخل گوش میشید

به نظر من چون توو کارتون زیاد با گرد و خاک سروکار دارین یه محافظی برای گوشتون تهیه کنید
    اگر نتونستین
    حتی میتونین خودتون درست کنید مثل این کلاه هایی که مثلا واسه اتاق عمل یا آرایشگاه ها هست که جنس پلاستیکی مانندی داره و دورش کشی نرم دوخته شده
    برای گوشتون هم میتونین همچین چیزی درست کنید که گرد و خاک بهش نرسه البته کش یا نخی که برای نگهداری استفاده میکنید شل و نرم باشه که اذیت نکنه
    و همیشه هم جدیدش رو تهیه کنید تا آلوده نباشه
    یا کلاه هایی که یه تیکه پارچه میاد روی گوش
    محافظ های گوشی که باید داخل گوش بذارن رو توصیه نمیکنم چون باعث بالاتر رفتن احتمال ابتلا به عفونت های باکتریایی و قارچی میشه

و سوالتون در خصوص جرم گوش
    ترکیبی از یسری از مواد هست که از غدد عرق و چربی مجرای گوش ترشح میشه و لایه های کنده شده ی پوست و مو و ..و خود اون ماده به دلیل داشتن اسید چرب اشباع و... و کلا اسیدی بودن خاصیت ضد قارچی و باکتری کشی داره ( البته نه همه نوع.)
    و همونطور که گفتم به طور طبیعی به طرف بیرون هدایت میشن
    حالا اگه به هر دلیلی این ها تجمع پیدا کنن و باعث کاهش شنوایی و گرفتگی و بشه در نهایت شستشو میکنن
    که این تجمع هم دلایل مختلفی داره
    یسری هستن مدام گوششون رو تمیز میکنن و این سرومن ( موم ) رو پاک میکنن!! خب گردو غبار و .. و به دنبالش باکتری و.. به داخل گوش راه پیدا میکنه و باعث تجمع و گرفتگی و بعضی موارد هم عفونت میشه
    یا نه کلا در یسری افراد این موم زیادی ترشح میشه و تجمع پیدا میکنه
    یسری هم بخاطر اینه که کانال گوششون تنگه
    یا انحنای کانال گوششون بیشتر از حد معمول هست
    و....

ستاره ها نهفتم در اسمان ابري
    دلم گرفته اي دوست، هواي گريه با من

13. کاربرانی که از پست مفید سونای سپاس کرده اند.

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    25,976
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array

باسلام ايا مسواك زدن براي پسر سه ساله ضرري ندارد وچند دندانش سياه شده وجرم گرفته ايا احتياج است به دندانپزشكي مراجعه كند وشنيده ام مسواك زدن كودك باعث مي شود تا دندان او به خمير دندان عادت كند واگر بعدا مسواك نزند دندانش زود خراب مي شود ايا درست است

سلام

تا اونجایی که من میدونم سن مناسب واسه مسواک زدن رو 3 سالگی گفتن و قبلش باید با گازمرطوب تمیز شه
    و دندون پزشکِ "برادر زادم" گفته بودن تا همه ی 20 دندون شیریش در نیومده نباید مسواک رو شروع کنه!

در خصوص مراجعه به دندون پزشکی : بله خب حتما! باید از دندون شیری هم مراقبت کرد به دلایل مختلف... مثلا دندون اگر سالم باشه جویدن غذا بهتر صورت میگیره و مشکلات گوارشی ناشی از اون بوجود نمیاد! در رشد لثه های طبیعی و سالم تاثیر داره حتی روی رشد صحیح استخون های فک!!!!
    از نظر زیبایی و به دنبالش حضور موفق کودک در جمع تاثیر داره
    حتی توی درست صحبت کردن هم نقش داره
    این دندون های شیری فضانگهدار هستن...یعنی اون جایگاه رو حفظ میکنن واسه رشد مرتب دندون اصلی توو جای خودش، اگه زودتر از وقتی که باید، کودک این دندونش رو از دست بده دندون های اصلیش نامرتب درمیان...
    و...
    اینا چیزایی بود که از توصیه های دندون پزشکِ " برادرزادم" یادمه
    اما این لینک رو من واسه دندون پزشک سایتمون میفرستم تا ایشون راهنماییتون کنن

15. کاربرانی که از پست مفید سونای سپاس کرده اند.

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

خیلی مفصل بگم.پام داغون شده. چیکار کنم؟

17. 2 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    25,976
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها
    خیلی مفصل بگم.پام داغون شده. چیکار کنم؟
    ای وای کاک مهدی هنو خوب نشدین!!!!!!!!!!!!
    خب رفتین دکتر؟ چی گفتن؟ انگشتتون دیگه؟ میشه توضیح بدین در چه حاله؟ مثلا کبود شده چی شده؟

19. 2 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

صفحه 27 از 58 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031323334353637 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع