دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 60

موضوع: پیشنهاد ایران برای تفکیک جنسیتی کعبه

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    دریافت تشکر: 30,245
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

پیش فرض پاسخ : پیشنهاد ایران برای تفکیک جنسیتی کعبه

نقل قول نوشته اصلی توسط Che Guevara_Rommel نمایش پست ها
    خبرگزاری مهر:

تفکیک جنسیتی در طواف خانه کعبه

این عضو شورای عالی حج با اشاره به اینکه امسال از کشور عربستان سعودی حدود یک میلیون نفر در مناسک حج مشارکت کرده ‌اند اظهار داشت: افزایش تعداد زائران عربستان سعودی منجر به کاهش سهمیه سایر کشورهای اسلامی از جمله ترکیه و جمهوری اسلامی ایران شده است.

یعنی فقط افزایش زایران کعبه باعث شده سهمیه ایران و ترکیه کم بشه یعنی خدای نکرده روابط ناحسنه مابین دو کشور دخیل نبوده
    والا خوبه تو روز روشن خدا ...داستان تعریف میکنند برای مردم ...خوبه ما همگی در این همین کشور زندگی میکنیم میدونیم چرا ظرفیت ایران کم شده..

وی با یادآوری اینکه باید با توسعه مسجدالحرام و سایر اماکن مقدسه امکان افزایش تعداد مسلمانان برای برگزاری مناسک حج در سرزمین وحی فراهم شود بیان کرد: در حال حاضر شرایط طواف اطراف خانه کعبه و برگزاری رمی جمرات زیبنده مسلمانان و جهان اسلام نیست.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه در این شرایط که به دلیل کمبود جا برخی از مسایل پیش می‌آید میزان معنویت بین حجاج کشورهای مختلف اسلامی در زمان انجام طواف هم کاهش می یابد.

کع
    به و بت خانه بهانه هست ..مقصود فقط خداست !

وی به مسئولان عربستان سعودی پیشنهاد کرد با انجام تفکیک جنسیتی در طواف خانه کعبه هم از به وجود آمدن برخی مسایل بین خانم‌ها و آقایان جلوگیری کنند و هم معنویت انجام طواف بین زائران بیت‌الله الحرام افزایش یابد.

جناب مسول ایرانی
    الان به نظرتون طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها و حمل ونقل عمومی در ایران خوب جواب داده که حالا این طرح رو صادر میکنید برای مابقی !

منبع :
    http://www.bartarinha.ir/fa/news/35116/%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%81%DA%A9%DB%8C%DA%A9-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%DA%A9%D8%B9%D8%A8%D9%87

-------------

http://tabnak.ir/fa/news/281964/%D9%...B9%D8%A8%D9%87

هرگز زانو نخواهم زد،حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتم باشد.

"
    کوروش بزرگ"

2. 5 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    دریافت تشکر: 20,366
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

مگه دست ایناست...توی کشور دیگه قوانین صادر میکنن.....
    ایشالا خدا خودش همه یمریضارو شفا بده به حق 5 تن...تا دوباره شاهد این مسایل نباشیم
    ​​

4. 7 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

یه حرف جدی و قاطع از من بشنو در این زمینه ؛ اگه بخوایم بریم مکه و ناراحت برخورد کوچولو اون هم به خاطر ازدیاد جمعیت باشه ، بهتره هیچ وقت نریم . این یه اصله ، بهتره تمام هزینه ها رو هم در بانک بزاریم تا سودش برامون بیاد . این طوری نگرانی ای از برخورد و عذاب وجدان نداریم .

یه سوال :
    شما می ری مکه تا عذاب وجدان نگیری یا میری مکه تا با خدای خودت خلوت کنی ؟ اگه برای عذاب وجدان هست همون کاری رو که گفتم انجام بده ، اگه برای دیدار با خداست بهتره به این موضوع فکر نکنی .

کائنات و دنیا قوانین خودش رو داره و اون قوانین نیازی به تغییر ندارند چون اون قوانین توسط یه خالق قدرتمند نوشته شده ، نیازی به تغییر اون قوانین توسط انسانها نیست .
    حس میکنم مزاح میکنید.متقابلا میگم:هروقت خواستم جدی بگیرمتون خبر میدم.دستوراتتون راباقاطعیت برای خودتون حفظ بکنید.
    ............
    وقتی از غیر کارشناس برای کاری مشورت خواسته بشه همین میشه.
    اگه به تساهل شماباشه که شما الان خودتون رو از خالق عالم قدرتمندتر و آگاهترمیدونید.
    ......
    خواهشا باوجودکارشناس مذهبی درتالار(بعنوان مثال کاربرکمان ابرو)بقیه درباره مسائل غیرتخصصی حکم قاطع صادر نکنند.
    خيانت فــقـر مي آورد

6. 3 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

سلام...

به نظر من ايمان به مدرك و لباس و شغل و خونواده و مذهب و روش و پيروي نيست...

حتي يه مجتهد و پاپ و حافظ قران نميتونن ادعا كنن با ايمان تر از يه كشاوز يا كارگر يا هنرمند يا يه بيكار هستند...

تموم تفاوت ما در همين قدرت اختيار هست...

اگر ما قانون بذاريم كه همه بايد كچل كنن...

چار روز ديگه كسي نميتونه مقياسي براي سايز مو بذاره...

در صورت وجود خير و شر در كنار هم و قدرت آزاد انتخاب سنجش نهايي عادلانه ميشه...

فرق هست بين جدا نبودن دين از سياست تا آلوده بودن دين به سياست...

من به شخصه در صورت وجود اين قانون تفكيك، هرگز به حج نخواهم رفت...

احتمالا به دنبال چشم چراني در اطراف خانه ي خدا هستم...!

8. 8 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    17,332
    دریافت تشکر: 8,680
    قدرت امتیاز دهی
    15646
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 312 نمایش پست ها
    حس میکنم مزاح میکنید.متقابلا میگم:هروقت خواستم جدی بگیرمتون خبر میدم.دستوراتتون راباقاطعیت برای خودتون حفظ بکنید.
    ............
    وقتی از غیر کارشناس برای کاری مشورت خواسته بشه همین میشه.
    اگه به تساهل شماباشه که شما الان خودتون رو از خالق عالم قدرتمندتر و آگاهترمیدونید.
    ......
    خواهشا باوجودکارشناس مذهبی درتالار(بعنوان مثال کاربرکمان ابرو)بقیه درباره مسائل غیرتخصصی حکم قاطع صادر نکنند.

من غیر کارشناسم ؟ در این زمینه اگر مدرکی دارید ارائه بدین ، خیلی خوشحال میشم .

اگه من از خالق جهان هستی قدرتمند تر باشم ، از ریاست سایت نخبگان درخواست می کنم تا عنوان نام کاربری من رو در کنار خدا ثبت کنه . شاید این گونه غرب بهتر بتونه ماجرای کشتی گرفتن با خدا رو توجیه کنه .

اگه این طوریه که در مکه تفکیک جنسیتی برقرار باشه ، اگه پس فردا یه یهودی یا مسیحی اومد و گفت که در هنگام زیارت خانه خدا تفکیک جنسیتی هست ، ایا در بهشت و جهنم نیز تفکیک جنسیتی می تونه باشه یا نه ؛ شما چه جوابی دارین ؟

من که بر اساس فرمایش شما همرده خداوند هستم ( از برخی ها می خوام که به جای خداوند در نمازهایشان به من سجده کنند ) در این زمینه هیچ جوابی ندارم . خیلی دوست دارم تا نظر شما را بدونم .

نظرتون در این زمینه چیه ؟

10. 4 کاربر از پست مفید Joseph Goebbels سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

مجلس؟!
    ببخشید
    اشتباهی نماینده ی مجلس خوندم!

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

12. 3 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

من غیر کارشناسم ؟ در این زمینه اگر مدرکی دارید ارائه بدین ، خیلی خوشحال میشم .

اگه من از خالق جهان هستی قدرتمند تر باشم ، از ریاست سایت نخبگان درخواست می کنم تا عنوان نام کاربری من رو در کنار خدا ثبت کنه . شاید این گونه غرب بهتر بتونه ماجرای کشتی گرفتن با خدا رو توجیه کنه .

اگه این طوریه که در مکه تفکیک جنسیتی برقرار باشه ، اگه پس فردا یه یهودی یا مسیحی اومد و گفت که در هنگام زیارت خانه خدا تفکیک جنسیتی هست ، ایا در بهشت و جهنم نیز تفکیک جنسیتی می تونه باشه یا نه ؛ شما چه جوابی دارین ؟

من که بر اساس فرمایش شما همرده خداوند هستم ( از برخی ها می خوام که به جای خداوند در نمازهایشان به من سجده کنند ) در این زمینه هیچ جوابی ندارم . خیلی دوست دارم تا نظر شما را بدونم .

نظرتون در این زمینه چیه ؟
    اگه مدارک مثبته مرتبط بابت کارشناس بودنتون در زمینه مذهبی رو ارائه کنید حرفتون قابل توجه خواهد بود.
    درباره خدابودنتون هم یک قصه به ذهن متبادرمشه که شایدشنیده باشید:شاگردابن سیناازش میخوادادعای رسالت بکنه ومیگه خودم بعنوان اولین نفربهت ایمان میارم.جواب میشنوه که شب درازاست واین حرفها واز ÷یروانی مثل تو بخاری بلند نمیشه.سراذان صبح به اون شاگردمیگه رسول بودن به تاییدات مردم وابسته نیست وانتصاب بالایی رو لازم داره.حالا شما ببین چندنفربه سمت شما دارند نمازمیخونندتاتهشو بروووووووووووو.اینم جواب مزاحتون
    ........
    بازم عرض میکنم که نظرات افراد غیرکارشناس , عرفا محلی از اعراب ندارند
    ........
    کاش بجای تحلیل در خلا, کمی فکر بکنیم که آیا کسانی که این پیشنهادرو دادند از امثال من واکثریت کاربران این تالار در زمینه مسائل اصولی وحرفه ای مذهبی آگاهتر وقابل اعتمادتر نیستند؟
    .......
    روشنفکر کسی نیست که درباره هرموضوعی از خودش یک ابراز نظر بکنه.کسی هست که درباره هرموضوعی بیشتر از دیگران تفکر بکنه.
    مترنکرده گز میکنید واعتبار علمی تالار رو گلگون میکنید
    خيانت فــقـر مي آورد

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

کاش بجای تحلیل در خلا, کمی فکر بکنیم که آیا کسانی که این پیشنهادرو دادند از امثال من واکثریت کاربران این تالار در زمینه مسائل اصولی وحرفه ای مذهبی آگاهتر وقابل اعتمادتر نیستند؟

.......
    روشنفکر کسی نیست که درباره هرموضوعی از خودش یک ابراز نظر بکنه.کسی هست که درباره هرموضوعی بیشتر از دیگران تفکر بکنه.
    سلام...

از نظر من ممكنه آگاه تر باشن ولي در هيچ زمينه اي از عموم قابل اعتماد تر نيستند...

بهتر خودمون رو گول نزنيم...

ما نميتونيم از درخت سيب انتظار توليد ساندويچ داشته باشيم...

هيچ سياست مداري در دنيا قابل اعتماد نيست...

اگر خلافش ثابت بشه پس سياست مدار نيست...

در كل: همه ميدونيم سياست مداران خيلي بيشتر از روشن فكر به پيرو، نياز و علاقه دارن...

و پيروان محض اصولا مرد تفكر و روشن فكري نيستند و چراغ هدايت را در دست مقام بالاتر امن تر ميدونن...

و از آنجا كه در شروع خلقت مقام ها مشخص نشده اند...

عموم روشن فكر در شرايط دستاورد معنوي بيشتري نسبت به عموم پيرو قرار خواهند گرفت...

البته من از كل كل و پا فشاري بر عقيده ام نفرت دارم...

اين نظر منه و ممكنه درست باشه و ممكنه يه ساعت ديگه نظر صحيح تر ديگه اي رو با برسي بهتر چراغ هدايت دستم درست تر بدونم...

15. 6 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    DVM
    ارسال تشکر
    20,723
    دریافت تشکر: 12,331
    قدرت امتیاز دهی
    18939
    Array
    رضوس's: شاد3

ازم عرض میکنم که نظرات افراد غیرکارشناس , عرفا محلی از اعراب ندارند
    ........
    .......
    این افراد به اصطلاح کارشناس از میان همین مردمن
    تازه مگه کارشناس بودن به مدرکه؟؟؟؟
    یا رسیدن به درجه های بالای علم و معرفت به مدرکه؟؟؟؟
    ........................
    غیر از اینه که حتی اگر پیامبر هم پشتیبانی مردم رو نداشت هرگز پیامبر نمیشد
    پس نمیتونیم بگیم که مردم اهمیت ندارن
    اتفاقا مردم از اوجب واجبات هستن
    خدایا تو آنی که آنی توانی جهانی چپانی ته استکانی.
    زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست/آنقدر سیر بخند که غم از رو برود

17. 3 کاربر از پست مفید رضوس سپاس کرده اند .

در انتظار ایمیل تایید(ثبت نام ناقص)
    ارسال تشکر
    28
    دریافت تشکر: 289
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

اگه مدارک مثبته مرتبط بابت کارشناس بودنتون در زمینه مذهبی رو ارائه کنید حرفتون قابل توجه خواهد بود.
    درباره خدابودنتون هم یک قصه به ذهن متبادرمشه که شایدشنیده باشید:شاگردابن سیناازش میخوادادعای رسالت بکنه ومیگه خودم بعنوان اولین نفربهت ایمان میارم.جواب میشنوه که شب درازاست واین حرفها واز ÷یروانی مثل تو بخاری بلند نمیشه.سراذان صبح به اون شاگردمیگه رسول بودن به تاییدات مردم وابسته نیست وانتصاب بالایی رو لازم داره.حالا شما ببین چندنفربه سمت شما دارند نمازمیخونندتاتهشو بروووووووووووو.اینم جواب مزاحتون
    ........
    بازم عرض میکنم که نظرات افراد غیرکارشناس , عرفا محلی از اعراب ندارند
    ........
    .......

دوست عزیز و گرامی سلام

متاسفانه در کشور ما مدرک گرایی مد شده.البته گذشته از این مورد شما باید به عنوان کسی که صلاحیت افراد را برای ابراز نظر رد می کنید،مدرکی برای اثبات خودتون ارائه بدین(که ما متوجه بشیم نظر شما به عنوان کسی که میتونه افراد متخصص را از غیر متخصص تشخیص بده،معتبر هست).البته این روش خود شماست.

همانطور که گفتم مدرک گرایی اصلا کار درستی نیست.چه بسا افرادی که لیاقت دارند و مدرک نه.

اما در مورد امور اجتماعی نیاز به تخصص خاصی نیست.نمی دانم تا چه حد از علوم انسانی(جامعه شناسی،روانشناسی ،علوم سیاسی و ...)اطلاع و آگاهی دارید.اگر مطالعاتی در آخرین یافته های دانشمندان داشته باشید متوجه خواهید شد که در بحث های اینچنینی که نظر عموم مطرح است،نیازی به داشتن تخصص تک تک افراد نظر دهنده نیاز نیست.همانند مسئله انتخابات که تک تک فرد بی سواد به اندازه یک استاد دانشگاه و بالاتر حق اظهار نظر دارد.(البته لحنم باعث ناراحتی کسی نشود.قصد توهین به هیچ کس را ندارم).

در مورد حرف دوم شما:کسانی که این طرح را داده اند و طرفداران این افراد باید طرح را در بوته نقد قرار دهند.کسانی که این طرح را دادند از همه چیز آگاه نیستند.همه چیز را همگان دانند.

پیش از هر عملی باید این طرح سنجیده شود و آنگاه است که قابل قبول می شود.اگر سیاسیست را قبول داشته باشید که دارید چیزی شبیه رفراندوم.

در مورد روشنفکر:

روشنفکر یک شخصی است که در درجه اول تحصیلکرده باشد.قدرت تشخیص داشته باشد و در هر زمینه ای(سیاسی،اجتماعی،اقتصادی و ...) دغدغه جامعه را داشته باشد.

این تعریف در کتابهایی است که هر روز به دانشجوهای این مملکت آموزش داده شود.البته من به شخصه سیستم آموزشی کشور را قبول ندارم ولی تعاریف و اصولی که به افراد آموخته می شوند خارج از سلیقه افراد است.

19. 6 کاربر از پست مفید A S L A N سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)