دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: انفجار بزرگ . درست یا غلط

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک -گرایش ذرات بنیادی
    ارسال تشکر
    115
    دریافت تشکر: 146
    قدرت امتیاز دهی
    789
    Array
    تجلی افکار's: جدید97

پیش فرض انفجار بزرگ . درست یا غلط

سلام
    خوب من میتونم بهتون ثابت کنم انفجار بزرگ غلطه
    شما میدونید که ماده و انرزی یه چیز هستن چون میشه ماده رو به انرزی تبدیل کرد و انرزی رو نیز به ماده .
    همین طور میدونید که در موقعی که انفجار بزرگ رخ داده همه چیز بوجود اومده هم ماده هم انرزی و هم ابعاد . و فضا-زمان هم اون موقع بوجود اومده . و در کسری از ثانیه فضا-زمان گسترش پیدا کرده . ماده و ضدماده پراکنده شده و در اخر ماده ضد ماده رو شکست داده و بعد از گذشت حدود 14 میلیارد سال جهان به چنین شکلی دراومده .
    خوب من با همون اولش مشکل دارم . مگه جرم بر طبق نسبیت عامل بوجود امدن جاذبه نیست و خمیدگی ای که جرم در فضا-زمان ایجاد میکنه عامل جاذبه نیست . خوب حالا بر میگردیم به همون ابتدا . اگر در اون موقع کل جرم کل عالم در نقطه ای بسیار کوچک جمع شده باشه باعث میشه که جاذبه ای سرسام اور در اون نقطه پیدا بشه و جاذبه اینجا باید میلیارد ها میلیارد که البته بازم کم گفتم جاذبش از سیاهچاله ها بیشتر باشه . خوب به نظر شما با وجود چنین جاذبه ای ایا میتونه انفجار یا پراکندگی ایجاد بشه . البته شاید بگید که اگه جاذبه بی نهایت بشه پس اون سه تا نیروی دیگه یعنی الکترومغناطیس هسته ای قوی و ضعیف هم باید بی نهایت بشن و اگه سه تاشون دست به دست هم بدن میتونن جاذبه رو شکست بدن و انفجار بزرگ رخ بده . ولی باید بگم پاسخ شما منفیه چون اگه سه تاشونم دست به دست هم بدن نمیتونن حالا چرا. چون الان ما یه نمونه ی کوچک داریم که نشون میده اگه اون سه تا هم دست به دست هم بدن نمیتونن . سیاهچاله ها . که حتی الکترومغناطیس یا همون نور هم ازش شکست میخوره و میتونه نور رو زندانی کنه .
    این دلیل من برای رد بود . اگه کسی دلیلی برای غلط بودن نوشته هام داره خوب بیاره

2. 5 کاربر از پست مفید تجلی افکار سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)