دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31

موضوع: ***مشـــــــــــــــــاوره دنــــــــــدان پزشــــــــــــــــکی***

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    3,082
    دریافت تشکر: 2,068
    قدرت امتیاز دهی
    118
    Array
    nafise khanom's: جدید147

پیش فرض پاسخ : ***مشـــــــــــــــــاوره دنــــــــــدان پزشــــــــــــــــکی***

سلام.یه سوال پیش پا افتاده دارم!مسواک صبحو باید قبل از صبحانه بزنیم یا بعدش.کدومش موثرتره؟آخه خیلیا میگن بعدش!!خیلیا میگن قبلش!!
    دنیای عجیبیست...اینجا لبخند را هم میزنند!!!

2. 3 کاربر از پست مفید nafise khanom سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

پیش فرض پاسخ : ***مشـــــــــــــــــاوره دنــــــــــدان پزشــــــــــــــــکی***

نقل قول نوشته اصلی توسط nafise khanom نمایش پست ها
    سلام.یه سوال پیش پا افتاده دارم!مسواک صبحو باید قبل از صبحانه بزنیم یا بعدش.کدومش موثرتره؟آخه خیلیا میگن بعدش!!خیلیا میگن قبلش!!
    سلام دوست من
    مزیت مسواک قبل از صبحانه یکی اینکه پلاک های دندانی که طی خواب شب ایجاد شدن شسته میشه یه جورایی میشه گفت شستشوی از نظر میکروب ها.............از یه طرف دیگه فکر کنم چون دهان صبح زود محیطی اسیدی داره با شستشو رفع میشه(بویژه اینکه بعضی افراد قبل از خواب مسواک نمیزنن)

از یه طرف دیگه گفته میشه چون مواد خاصی مثل آب میوه ها و ... برای صبحونه مصرف میشه محیط اسیدی میشه و از قضا اگه قبل از شروع صبحونه مسواک نزده باشید این محیط اسیدی اسیدی تر میشه و میتونه آسیب بیشتری به دندونا وارد کنه

البته یه استدلال دیگه هم اینه که محیط اسیدی باعث نرم شدن مینای دندان میشه و بعد از صبحانه اگه مسواک زده بشه مینای دندان آسیب میبینه(البته با این توصیف که اسیدیته محیط دهان حین خوردن صبحانه بیشتر میشه و مینای دندان نرم تر میشه و در نتیجه آسیب وارده بیشتره)

خوب حالا اگه دلتون نمیخواد قبل از صبحانه مسواک بزنید (اونم واسه اینه بعضیا حس میکنن بعدش اگه چیزی بخورن ممکنه یا طعم خمیر دندون بده یا تلخ بشه و ...) فکر نکنم بد باشه اگه قبل از صبحونه با آب دهانشویه کنید و با مسواک بدون خمیر دندون مسواک بزنید ولی اینم بگم این حرفی که الان گفتم منبعی نداره و فقط در حد یه نظر از خودمه(البته شاید هم منبعی داشته باشه فقط مطمئنم که من نخوندمش)..........فکر کنم تقریبا همه این عادت رو داشته باشن وقتی از خواب بیدار میشن بعد از شستن دست و صورت با آب دهانشویه کنن
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    3,082
    دریافت تشکر: 2,068
    قدرت امتیاز دهی
    118
    Array
    nafise khanom's: جدید147

نقل قول نوشته اصلی توسط yas-90 نمایش پست ها
    سلام دوست من
    مزیت مسواک قبل از صبحانه یکی اینکه پلاک های دندانی که طی خواب شب ایجاد شدن شسته میشه یه جورایی میشه گفت شستشوی از نظر میکروب ها.............از یه طرف دیگه فکر کنم چون دهان صبح زود محیطی اسیدی داره با شستشو رفع میشه(بویژه اینکه بعضی افراد قبل از خواب مسواک نمیزنن)

از یه طرف دیگه گفته میشه چون مواد خاصی مثل آب میوه ها و ... برای صبحونه مصرف میشه محیط اسیدی میشه و از قضا اگه قبل از شروع صبحونه مسواک نزده باشید این محیط اسیدی اسیدی تر میشه و میتونه آسیب بیشتری به دندونا وارد کنه

البته یه استدلال دیگه هم اینه که محیط اسیدی باعث نرم شدن مینای دندان میشه و بعد از صبحانه اگه مسواک زده بشه مینای دندان آسیب میبینه(البته با این توصیف که اسیدیته محیط دهان حین خوردن صبحانه بیشتر میشه و مینای دندان نرم تر میشه و در نتیجه آسیب وارده بیشتره)

خوب حالا اگه دلتون نمیخواد قبل از صبحانه مسواک بزنید (اونم واسه اینه بعضیا حس میکنن بعدش اگه چیزی بخورن ممکنه یا طعم خمیر دندون بده یا تلخ بشه و ...) فکر نکنم بد باشه اگه قبل از صبحونه با آب دهانشویه کنید و با مسواک بدون خمیر دندون مسواک بزنید ولی اینم بگم این حرفی که الان گفتم منبعی نداره و فقط در حد یه نظر از خودمه(البته شاید هم منبعی داشته باشه فقط مطمئنم که من نخوندمش)..........فکر کنم تقریبا همه این عادت رو داشته باشن وقتی از خواب بیدار میشن بعد از شستن دست و صورت با آب دهانشویه کنن
    ممنونم دوست خوبم.خیلی کمک کرد.پس منظور شما اینه که قبل صبحونه بهتره مسواک زد دیگه.آره؟!!
    دنیای عجیبیست...اینجا لبخند را هم میزنند!!!

5. 2 کاربر از پست مفید nafise khanom سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    حسابداری
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام خوبین؟
    من دو هفته پیش دندونم رو پر کردم بعداز چند روز متورم شد و به پزشک مراجعه کردم گویا عفونت کرده بود و خلاصه امپول زدم و بعد از چند روز دیگه هنوز احساس درد داشتم و چیزای سرد و گرم نمیتونم بخورم و بازم پیش دکتر رفتم و عکس هم گرفتم و نشون دادم گفت هیچی نیست پس چرا درد دارم؟؟از همون روز هم توی دهانم تاول زده و هیچی نمیتونم بخورم چکار کنم؟؟خواهشا زود جواب بدین مرسی

7. کاربرانی که از پست مفید hasti255 سپاس کرده اند.

همکار تالار حقوق
    ارسال تشکر
    6,792
    دریافت تشکر: 6,010
    قدرت امتیاز دهی
    3316
    Array
    غزل بارون's: جدید54

با سلام تاثیر دارو طی مدتی خودش رو نشون میده اگر عفونتی در کار بوده باید از آن عفونت جلوگیری بشه حال با آمپول یا با خالی و پر کردن دوباره دندان بهتر هست یک بار دیگر به یک دندانپزشک بهتر مراجعه کنید
    دنیا
    پا به ماه ِ
    لبخند توست
    بخند
    بگذار زندگی بدنیا بیاید...

9. 6 کاربر از پست مفید غزل بارون سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط nafise khanom نمایش پست ها
    ممنونم دوست خوبم.خیلی کمک کرد.پس منظور شما اینه که قبل صبحونه بهتره مسواک زد دیگه.آره؟!!
    خواهش خانمی
    والا اینجور که خوندم و گفتم به نظر میاد مسواک قبل از صبحونه بهتره

11. 3 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

همكار تالار باغبانى
    رشته تحصیلی
    مهندسی طراحی فضای سبز
    ارسال تشکر
    13,309
    دریافت تشکر: 5,462
    قدرت امتیاز دهی
    4851
    Array
    زهرا قربانی's: جدید157

سلام من دندونم رو تقریبا 5 روز پیش عصب کشی کردم ولی هنوز درد میکنه
    این درد طبیعیه یا نه؟
    آخرین برگ سفرنامه باران اینست
    که زمین چرکین است

13. کاربرانی که از پست مفید زهرا قربانی سپاس کرده اند.

یار همراه
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    10,246
    دریافت تشکر: 10,466
    قدرت امتیاز دهی
    32325
    Array
    معمار حانیه's: خواهش

سلام وعرض ادب
    اول از همه خودموني بگم ايولاااااا
    دوما اينكه

من فك پايينم جلو وفك بالام عقب ودندونام روي هم قرار نميگيره جز 1 دندون از اون اخرها كه سمت راست هست ووهميشه با اون دوتا غذا ميخورم
    ميخواستم بدونم حتما بايد جراحي بشه يا با فك بند ميشه مشكل رو حل كرد وفك روي هم قراار بگيره؟

واينكه كلا فك بند براي چيه؟؟؟ ممنون ميشم اگر راهنماييم كنيد وسريع پاسخ بديد
    ویرایش توسط معمار حانیه : 2nd December 2012 در ساعت 01:29 AM
    من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح میدهم،

زیراترسیم کردنسریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی میگذارد.

(لوکوربوزیه)

15. 2 کاربر از پست مفید معمار حانیه سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hana-1374 نمایش پست ها
    سلام وعرض ادب
    اول از همه خودموني بگم ايولاااااا
    دوما اينكه

من فك پايينم جلو وفك بالام عقب ودندونام روي هم قرار نميگيره جز 1 دندون از اون اخرها كه سمت راست هست ووهميشه با اون دوتا غذا ميخورم
    ميخواستم بدونم حتما بايد جراحي بشه يا با فك بند ميشه مشكل رو حل كرد وفك روي هم قراار بگيره؟

واينكه كلا فك بند براي چيه؟؟؟ ممنون ميشم اگر راهنماييم كنيد وسريع پاسخ بديد

سلام دوست من

فک بند رو تا اونجایی که من میدونم برای کودکان بیشتر استفاده میکنن .......سنین 6 تا 11 سال......البته برای بزرگسالان هم(فکر کنم بیشتر افراد در سنین رشد) استفاده میکنن اما درصد موفقیتش رو متاسفانه نمیدونم

برای تشخیص این موارد حتما باید به دکتر متخصص مراجعه کنید تا مشکل رو بررسی کنند که متوجه شن مشکل چقدر مربوط به قرار گیری دندان و چقدر مربوط به فک هست و بر اساس نیاز شاید نیاز به جراحی فک باشه یا ارتودنسی و شاید هم نیاز به جراحی و بلافاصله بعد از اون شروع ارتودنسی که این موارد رو با گرفتن گرافی و ... تشخیص میدن.

درمورد فک بند که چین کپ ( chin cup ) هم بهش میگن، گفته میشه که میتونه از رشد بیش از حد فک جلوگیری کنه اما یه جایی خوندم که بیشتر برای تغییر جهت رشد مفیده و خیلی ممکنه نتونه باعث جلوگیری از رشد بشه. البته باعث تحریک رشد فک بالا هم میشه(فکر کنم)

راستی برای جراحی فک هم حتما سن باید بالای 18 باشه چون سنین زیر 18 در حال رشد هستن و ممکنه بعد از جراحی به علت رشد، دوباره فک به حالت قبل برگرده

17. 3 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    10,246
    دریافت تشکر: 10,466
    قدرت امتیاز دهی
    32325
    Array
    معمار حانیه's: خواهش

سلام
    ممنونم از تو ضيحاتت
    من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح میدهم،

زیراترسیم کردنسریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی میگذارد.

(لوکوربوزیه)

19. کاربرانی که از پست مفید معمار حانیه سپاس کرده اند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع