دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 23

موضوع: عاشقت بشم یا نه؟

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    هسته شناشی
    ارسال تشکر
    57
    دریافت تشکر: 36
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

down پاسخ : عاشقت بشم یا نه؟

اینا حل شده نیست باید خودت حل کنی اولویت بندی هم نمیشه چجور یا باید ذهنتو به اجبار مشغول کار با ارزش تر کنی مثلا به صورت حرفه ای دنبال یک چیزی بری که باز هم ؟ یا باید با خودت بگی به درد نمیخوره و از جهنم و بهشت یاد کنی که از همه بی فایده تره یا هم اگه خیلی برات جالب بود یک بار حتی با *** (فکر هم نمیکنم از این که بخوای با ترفند مذهبی حلش کنی بدتر باشه) امتحان کنی تا بفهمی واقعا ارزششو نداره که بخوای ذهنتو مشغولش کنی و به خودت یا دیگرون ضرری برسونی یا هم کاری کنی که بعد پشیمون بشی مثل خیلی از افرادی که میبینیم منظورم بیماریه یا ازدواج باید با توجه به سلیقت حلش کنی تا جلوی اخلاقو و تصمیم گیری درستتو نگیره
    ویرایش توسط /b/ : 30th April 2011 در ساعت 08:39 AM

2. کاربرانی که از پست مفید /b/ سپاس کرده اند.

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    انسانیت
    ارسال تشکر
    9,863
    دریافت تشکر: 9,333
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    محسن آزماینده's: جدید21

پیش فرض پاسخ : عاشقت بشم یا نه؟

نظرات همه دوستان درسته
    اما چیزی که تو این تاپیک مهمه یک جمع بندیه خوبه

طبق فرموده دوستان و اندک سواد بنده اوضاع نامناسب جامعه به موارد زیر برمیگرده
    1-بی دین بودن
    2-فکر کردن به ازدواج از طرف برخی افراد
    3-چینش نادرست اولویتها یا بهتر بگم درک نکردن ضرورت موضوعات مهمتر تو.سط افراد
    و4- مهمترین(البته چون نظر خودمه)پیروی نکردن از عرف و فرهنگ خودمونه
    البته درسته فرهنگ همیشه در حال تغییره ولی یک پیکره یا بهتر بگم خط قرمزی داره که نه تنها در شهرهای بزرگ مثل تهران بلکه در همه جای کشور ازش رد شدیم
    درکش زیاد سخت نیست
    اگه پیش کسانی که پا به دوران پیری گذاشتن حرف از دوست دختر دوست پسر بزنی متوجه رد کردن خط قرمز فرهنگ و عرف میشین

البته همیشه نیمی از جامعه ما را جنس مخالف تشکیل میده و این ضروریه که با اونها در ارتباط باشیم ولی چگونگی ارتباط که منجر به ایجاد علاقه و بحث((عاشقت بشم یا نه)) میشه تو دست خودمونه هم دختر وهم پسر
    فقط باید در عین خوش اخلاقی جدیت داشته باشیم تا از خوش اخلاقی سوتفاهم به وجود نیاد که از بیکاری فکر عاشق بودن بکنیم
    ویرایش توسط محسن آزماینده : 30th April 2011 در ساعت 09:52 AM

4. 4 کاربر از پست مفید محسن آزماینده سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    هسته شناشی
    ارسال تشکر
    57
    دریافت تشکر: 36
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

بنظر من همون عشقای قدیمی یا عرفی یا بهتره بگیم نوعی که بیشترین وابستگی جن*یو داره بهترین نوع در عمل و بدترین نوع در ظاهره چون این چیزیه که بوده و هست و کسی نمیتونه عوضش کنه شاید اگه مرد هم پولدار باشه از دو نفر یه همچین عشقی درست بشه برای یکی بیشتر البته مثلا الان که داشتم این پستو میخوندم هم این برام یک بار دیگه تائید شد البته مقداری از اون البته اگه از مسائل دیگه که مربوط به علاقه نیست صرف نظر کینم مثل اجبار یا یک سری کمبود ها و...

http://njavan.com/forum/showthread.p...360#post227360

6. 2 کاربر از پست مفید /b/ سپاس کرده اند .

مدیر کـــــــل ســــایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
    اکانت شخصی
    ندارد
    ارسال تشکر
    9,788
    دریافت تشکر: 29,042
    قدرت امتیاز دهی
    13974
    Array
    Admin's: جدید39

سلام به قول معروف ما که مثل کبک سرمونو تو برف نبردیم من یه دخترم می دونم چه محدودیتهایی دارم .درسته در مورد فرهنگ من نباید یه دختر بزرگ شده تو ایرانو با یه دختر اونور آبی مقایسه میکردم ولی منظورم از این مقایسه بیشتر برای رسوندن نظرم بود.در کل من منظورم این بود که یه دختر می تونه به خاطر عقده هایی که پیدا میکنه بیشتر تشنه ی جنس مخالفش بشه تو همین ایران خودمون ،یه دخترو تصور کنید که توی یه خانواده ی تعصبی از اون افراطیاش زندگی میکنه من مطمئنم اون دختر کشش یا همون غریزش نسبت به جنس مخالف بیشتر از یه دختر معمولی با روابط معمولیه ، چون به هر حال اون دختر که یه خانواده ی تعصبی داره غریزشو سرکوب کرده یا بهتر بگم نیازشو نسبت به جنس مخالف در حد افراط سرکوب کردن به نظر من این خیلی برای جامعمون بد و مضره حالا به نظر شما اون خانواده برای اون دختر محدودیت ایجاد نکردن؟ پس محدودیت اگه دلیل اصلی کشش دو جنس مخالف نسبت به هم نباشه یکی از عواملیه که باعث این مسئله میشه. در مورد مسئله جنسی ای که شما گفتین تو خارج از کشور آزاده باید بگم که به کم مسئله ای اشاره نکردین یکی از عواملی که باعث ایجاد کشش میشه همین مسئله جنسیه من نمیگم تو کشور ما چرا آزاد نیست نه، به هر حال شرع و عرف این مسئله رو قبول نمیکنه اما حل شده نیست مثلا یه بچه رو در نظر بگیرید تو ایران بعضی از خانواده ها وقتی بچه هاشون در مورد این مسائل صحبت میکنن نه تنها این موضوع رو براشون حل نمیکنن بلکه ممکنه تنبیهم بکنن خوب حالا این بچه اگه بزرگ بشه مطمئنم کنجکاویش در مورد جنس مخالف بیشتر میشه خوب اون دختر خارجیه این مسائل به خاطر فرهنگش براش عادیه لااقل تنبیه نشده (باز ببخشید من مقایسه کردم خواستم نظرمو در مورد نظرتون بدم) امیدوارم حالا فهمیده باشین چرا مقایسه کردم البته یه خورده از بحث اصلی دور شدم.مرسی از اینکه نظر دادین.
    یکی از دوستان ما این چنین پاسخی به اینکه تفاوت فرهنگی بین دختر و پسرای ایرانی و خارجی وجود داره داده بودن ...

در جواب این دوستمون باید بگم ...

در کل من منظورم این بود که یه دختر می تونه به خاطر عقده هایی که پیدا میکنه بیشتر تشنه ی جنس مخالفش بشه تو همین ایران خودمون ،یه دخترو تصور کنید که توی یه خانواده ی تعصبی از اون افراطیاش زندگی میکنه من مطمئنم اون دختر کشش یا همون غریزش نسبت به جنس مخالف بیشتر از یه دختر معمولی با روابط معمولیه ، چون به هر حال اون دختر که یه خانواده ی تعصبی داره غریزشو سرکوب کرده یا بهتر بگم نیازشو نسبت به جنس مخالف در حد افراط سرکوب کردن به نظر من این خیلی برای جامعمون بد و مضره حالا به نظر شما اون خانواده برای اون دختر محدودیت ایجاد نکردن؟
    در این بخش باید بهتون بگم که محدودیت باعث سرکوبی نمیشه ...

محدودیت اگر طبق اصول اسلامی باشه نه بیشتر بلکه باعث پیشرفت و کنترل درست تحریکات و احساسات نادرست میشه.

اگر ما پامون می لنگه مطمئن باشید که یه جا داریم اصول اسلامی رو رعایت نمی کنیم..!

من خانواده های غیر مذهبی ای رو می شناسم که با سخت گیری بی مورد دخترشون رو به بیراهه کشوندن..!

کنترل درست احساسات و غرایز مطمئنا علاوه بر اینکه باعث سرکوب نمیشه بلکه باعث رشد و تعالی اون غریزه میشه.

به این صورت که شما می دونید چطور خودتون رو در شرایط مختلف کنترل کرده و همیشه موفق باشید.

یکی از عواملی که باعث ایجاد کشش میشه همین مسئله جنسیه من نمیگم تو کشور ما چرا آزاد نیست نه، به هر حال شرع و عرف این مسئله رو قبول نمیکنه اما حل شده نیست مثلا یه بچه رو در نظر بگیرید تو ایران بعضی از خانواده ها وقتی بچه هاشون در مورد این مسائل صحبت میکنن نه تنها این موضوع رو براشون حل نمیکنن بلکه ممکنه تنبیهم بکنن خوب حالا این بچه اگه بزرگ بشه مطمئنم کنجکاویش در مورد جنس مخالف بیشتر میشه خوب اون دختر خارجیه این مسائل به خاطر فرهنگش براش عادیه لااقل تنبیه نشده (باز ببخشید من مقایسه کردم خواستم نظرمو در مورد نظرتون بدم) امیدوارم حالا فهمیده باشین چرا مقایسه کردم البته یه خورده از بحث اصلی دور شدم.مرسی از اینکه نظر دادین.
    خب ببینید این مسائل به نظر من در سنین بالا بعد از 18 سالگی چون در دانشگاه در درس تنظیم خانواده بهش اشاره میشه پس برای خیلی ها حل شده میشه.

اما در مورد سنین پائین تر ...

محققین میگن در کشورهایی که آزادی جنسی وجود داره کودکان زودتر از سن عادی به بلوغ زودرس مبتلا میشن و به سرعت به انحراف کشیده میشن.

دلیل این مشکل اینه که اونها سعی می کنن زودتر از موعد مسئله رو حل کنن و از سنین کودکی بچه ها رو با این مسائل آشنا می کنن ولی این تبدیل به مشکل جدیدی شده که اول از همه گریبان گیر خودشون شده.

مثل اینکه شما ماست بخوای درست کنی ولی زودتر از بستن ماست ظرف رو درش رو برداری ..!

مطمئنا در این حالت ماست دیگه نمی بنده و خراب میشه.

همچنین در اسلام توصیه شده که بعد از بلوغ کم کم این مسائل رو با کودک خودتون در میان بذارید و تمامی این مواردی که گفته میشه دلیل خودش رو داره که خیلی ها بهش توجهی نمی کنن.

در هر صورت کنترل احساسات درونی و غرایز جنسی و عاطفی چیزیه که به راحتی با تمرین و ممارست میشه بهش رسید ... حتما روش فکر کنید ...
    نخبه یعنی خودباوری انسان و پس از خود باوری کاری غیر ممکن نمی شود

8. 8 کاربر از پست مفید Admin سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    زبان و ادبیات فرانسه
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 29
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام قضاوت کردن راجع به این موضوع سخته که ایا دخترها بد شدن یا پسرها
    ولی چیزی که هست اینکه بیشتر بچه ها از سنین راهنمایی یا شاید هم زودتر در گیر این جور روابط میشن
    اون هم از طریق دوستان .چون تو سن بلوغ هستند احساسی عمل میکنن از طرفی این موضوع واسشون

جذابیت داره و درگیر این جور روابط میشنفعلا بای

10. 4 کاربر از پست مفید baran_90t سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    473
    دریافت تشکر: 316
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array

ببخشید من خیلی بچه تر از اونیم که بخوام تو این بحث شرکت کنم........
    ولی یه سوال داشتم.........
    همه ی این بحثو خوندم ، توش به خیلی چیزا از جمله پوشش دخترا و تحریک پسرا و این جور چیزا اشاره شده بود ............
    ولی خیلی مواقع ، پسر بدون دیدن دخترا به اونا پیشنهاد دوستی می ده ، حتی به تماس های تلفنی یا حتی یه اس ام اسم راضی شون می کنه..............
    بعضی مواقع هم برا این که مثلا به دختره اطمینان بدن که مزاحمش نمی شن بهش پیشنهاد می کنن که با تلفن عمومی زنگ بزنه..............
    اسم اینا رو چی می شه گذاشت؟
    بازم می شه غریزه؟
    تو این موردم باید حجاب رعایت بشه؟
    خیلی ها (من پسرارو که دیدم می گم) ، کلی دروغ سر هم می کنن و می گم از اخلاق دختره خوششون اومده در صورتی که حتی یه بارم درست باهاش حرف نزدن.
    در این صورت چرا پسره دنبال دوستی با یه دختریه که ندیدش و نه صداشو شنیده ونه می دونه اخلاقش چه جوریه؟
    غریزش این جوری برطرف می شه؟

12. 5 کاربر از پست مفید *atusa* سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

دخترا از راه شنیداری عاشق میشن . پسرا هم لازم نیست حتما با دیدن جنس مخالف لذت ببرند ، اونا از طریق تلفن ، حتی اس ام اس و شنیدن صدای دختر هم می توانند به اون لذت دست پیدا کنن به خاطر همین میگن دخترا پشت تلفن با ناز و به صورت کشدار صحبت نکنند . به قول دکتر انوشه که در یک سخنرانی می گفت من به دانشجویان پسر می گم اگه خواستین یک دختر رو عاشق خودتون کنین یکی دو بار بهش زنگ بزنین دخترا چون از راه شنیداری عاشق می شن ، به بعد خود دختر مشتاق صحبت میشه .
    برخی پسرها درسته اول خیلی مودبانه و حرفای فلسفی میزنند و نمی خوام مزاحم بشم و ...... . ولی بعد از مدتی که از آشنایی میگذره به حرفایی رو میارن که خودشون به لذت برسن و آخر این کار جز ضربه خوردن دختر چیز دیگه ای در بر ندارد .و اکثر این روابط به قصد رابطه محکم یا ازدواج نمی باشد .

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

14. 5 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    473
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array

درسته که دختر از راه شنیدن عاشق می شه...........
    ولی اس ام اس چی؟.............
    از اون راهم عاشق می تونه بشه؟
    یا پسر چه جوری از راه اس دادن می تونه لذت ببره در صورتی که صدای دخترو نمیشنوه؟
    زندگانی نردبانی اهنیست.عاقبت این نردبان افتادنیست.احمق است ان کس که بر بالا نشست.استخوانش سخت تر خواهد شکست

16. 4 کاربر از پست مفید *atusa* سپاس کرده اند .

دوست جدید
    ارسال تشکر
    334
    دریافت تشکر: 286
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط *atusa* نمایش پست ها
    ببخشید من خیلی بچه تر از اونیم که بخوام تو این بحث شرکت کنم........
    ولی یه سوال داشتم.........
    همه ی این بحثو خوندم ، توش به خیلی چیزا از جمله پوشش دخترا و تحریک پسرا و این جور چیزا اشاره شده بود ............
    ولی خیلی مواقع ، پسر بدون دیدن دخترا به اونا پیشنهاد دوستی می ده ، حتی به تماس های تلفنی یا حتی یه اس ام اسم راضی شون می کنه..............
    بعضی مواقع هم برا این که مثلا به دختره اطمینان بدن که مزاحمش نمی شن بهش پیشنهاد می کنن که با تلفن عمومی زنگ بزنه..............
    اسم اینا رو چی می شه گذاشت؟
    بازم می شه غریزه؟
    تو این موردم باید حجاب رعایت بشه؟
    خیلی ها (من پسرارو که دیدم می گم) ، کلی دروغ سر هم می کنن و می گم از اخلاق دختره خوششون اومده در صورتی که حتی یه بارم درست باهاش حرف نزدن.
    در این صورت چرا پسره دنبال دوستی با یه دختریه که ندیدش و نه صداشو شنیده ونه می دونه اخلاقش چه جوریه؟
    غریزش این جوری برطرف می شه؟
    دخترها اغلب با یه مانتوی تنگ و آرایش تند فقط هر جایی رو در دسترس داشته باشن پی شوهر میگردن و اغلب سواد درستو حسابی هم ندارد حتی شاید عقل هم و اگه قراره عاشق بشید بهتره عاشقی رو روی عقلش مبنا قرار بدید تا مانتوی تنگ و اداهای اکتسابی و فرم بدنش که همشون یکین و فقط بعضی هاشون دلشون میخوان سریعتر یه شوهر مناسب گیر بیارن جالبه خیلی از فلاسفه های مذهبی هم میگن عاشقی و بخصوص دوستی برای ازدواج زیاد ایرادی نداره دختری که فقط دنبال شوهر باشه دیگه عاشقی و پایبندی چه مفهومی داره باسش بنظر من که همه دخترا یکین اگه عقل نداشته باشنو چه با یکی و چه با بیستا هم دوست بشی فرقی نکرده و اگه اون پسر توی فکر ازدواج باشه نمیادو همچین کاری کنه اگه هم خیلی توی کارش اسرار داشته باشه فقط عمرشو حروم میکنه و در صورت ازدواج هم باز هم شاید همه عمرشو حروم کنه همه میتونن بگن عزیز من

18. 3 کاربر از پست مفید sadkfafjn سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    473
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sadkfafjn نمایش پست ها
    دخترها اغلب با یه مانتوی تنگ و آرایش تند فقط هر جایی رو در دسترس داشته باشن پی شوهر میگردن و اغلب سواد درستو حسابی هم ندارد حتی شاید عقل هم و اگه قراره عاشق بشید بهتره عاشقی رو روی عقلش مبنا قرار بدید تا مانتوی تنگ و اداهای اکتسابی و فرم بدنش که همشون یکین و فقط بعضی هاشون دلشون میخوان سریعتر یه شوهر مناسب گیر بیارن .بنظر من که همه دخترا یکین اگه عقل نداشته باشنو چه با یکی و چه با بیستا هم دوست بشی فرقی نکرده و اگه اون پسر توی فکر ازدواج باشه نمیادو همچین کاری کنه اگه هم خیلی توی کارش اسرار داشته باشه فقط عمرشو حروم میکنه و در صورت ازدواج هم باز هم شاید همه عمرشو حروم کنه همه میتونن بگن عزیز من
    من بیشتر سوالم درباره این بود که چه جوری یه پسر می خواد ندیده با یه دختر دوستی کنه و با اس زدن نیازشو براورده کنه نه این که دختری گداییه شوهر کنه . اینجا درواقع پسره داره گدایی می کنه ، فقط نمی تونم درک کنم چرا گدایی یه دختری که حتی ندیدش و صداشم نشنیده ...............
    زندگانی نردبانی اهنیست.عاقبت این نردبان افتادنیست.احمق است ان کس که بر بالا نشست.استخوانش سخت تر خواهد شکست

20. 3 کاربر از پست مفید *atusa* سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)