دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 88

موضوع: شب خواستگاریه و شما نیم ساعت وقت دارید همسر آیندتونو بشناسید ، چه سوالایی میپرسید؟

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    فناوري اطلاعات
    ارسال تشکر
    436
    دریافت تشکر: 1,132
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array

پیش فرض پاسخ : شب خواستگاریه و شما نیم ساعت وقت دارید همسر آیندتونو بشناسید ، چه سوالایی میپرسید؟

سلام به همگي
    به نظر من اعتقادداشتن به كليات يه مسئله مهمه اما آيا ميشه اعتقاد و از گفتار يه فرد تشخيص داد ؟ دوست عزيز من به شما ميگم كه آدم معتقديم اما دوصد گفته چون نيم كردار نيست
    با دين نوع رفتار هركس ميتوني متوجه بشي كه به اصولي كه براي شما مهمه پابند هست يا نه
    من با خيلي از افراد درمورد انتخاباشون صحبت كردم و متوجه شدم بيش از 80 % كسايي كه صرفا با توجه به اعتقادات مذهبي طرف مقابلشون تصميم ميگيرن متاسفانه در زندگي با شكست روبه رو شدن بهتره كلي نگر باشيم و از پرسيدن سوالات كليشه اي خودداري كنيم
    صحبت هاي شب خواستگاري هيچ جا ثبت نميشه پس اگه من بگم نماز ميخونم و ......... و بعدها در زندگي بهش عمل نكنم جايي گير نيستم البته اگر وجدان نداشته باشم كه بهم يادآوري كنه
    بهتره با به تصوير كشيدن يه شرايط خاص به قول دوستمون مثلا برخورد با يه حادثه از طرفمون بخوايم برامون توضيح بده كه تو اين شرايط چيكار ميكنه و بعد فكر كنيم كه ما دوست داريم طرفمون چكار كنه و با مقايسه اين جوابها ميتونيم بفهميم كسي كه رو به روي ماست ميتونه مكمل خوبي براي ما باشه
    يا مثلا كمبودهاي خودمونو در طرفمون جستجو كنيم ببنيم در جايي كه ما ضعف داريم آيا اون نقطه قوتي داري تا بتونه ضعف مارو پوشش بده

اميدوارم همه انتخاب هاي عاقلانه اي داشته باشند تا سالها عاشقانه زندگي كنند
    زندگی قانون باورها و لیاقتهاست .
    همیشه باور داشته باش که لایق بهترین هایی .

http://www.mahak-charity.org/main.php
    انجمن حمايت از كودكان سرطاني (به اميد جامعه اي سالم )

2. 8 کاربر از پست مفید s.golgol سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    6,001
    دریافت تشکر: 5,961
    قدرت امتیاز دهی
    236
    Array

پیش فرض پاسخ : شب خواستگاریه و شما نیم ساعت وقت دارید همسر آیندتونو بشناسید ، چه سوالایی میپرسید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط s.golgol نمایش پست ها

كمبودهاي خودمونو در طرفمون جستجو كنيم ببنيم در جايي كه ما ضعف داريم آيا اون نقطه قوتي داري تا بتونه ضعف مارو پوشش بده
    درود بر شما شما دقیقا به اصلی اشاره کردید که مد نظر بنده هم هست
    ولی من یه سوال پرسیدم که هنوز کسی جوابشو نداده

سوالات اعتقادی کدومه و باید دقیقا چی بپرسیم؟

من هرچی فکر میکنم نمی تونم سوالی پیدا کنم که پرسیدن او فقط در شان خدا نباشه اگه کسی میتونه لطفا جواب بده
    همیشه رفتن رسیدن نیست.ولی برای رسیدن باید رفت در بن بست هم راه آسمان باز است پس پرواز را بیاموزیم

4. 8 کاربر از پست مفید amin_745 سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    فناوري اطلاعات
    ارسال تشکر
    436
    دریافت تشکر: 1,132
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array

من يه جواب براتون دارم البته شايد بتونه كمكتون كنه
    من معتقدم هيچ كدوم از ما نميتونيم درمورد اعتقاداتمون دقيق حرف بزنيم چه برسه به اينكه اعتقادات طرف مقابلمون رو بفهميم ايمان ما اكتسابي نبوده بلكه موروثي بوده و كم پيدا ميشه كسي كه با علم و اطلاع ايمان داشته باشه همه ما فقط ميدونيم خدايي هست كه تنهاست و همه آفريده اون هستيم و برا راهنمايي ما پيامبر و امام فرستاده و يه كتاب آسماني داريم كه قرانه و بايد از دستوراتش اطاعت كنيم اينو همه ميدونيم يعني از بچه گي بهمون ياد دادن و اينقدر تكرار شه كه ديگه ملكه ذهنمون شده و توي جامعه امروز ما همين براي شروع كافيه بهتره به اين فكر باشيم كه زندگي رو از دين و اعتقاد جدا كنيم ما ميتونيم با احترام به عقايد و تفكرات هم با هم زندگي كنيم حتي اگه بين عقايدمون دنيايي فاصله باشه بايد ياد بگيريم همه ي انسانها در اعتقاداتشون آزادن و هرگز ما نميتونيم بگيم كي از كي بهتره و مرتبه اش پيش خدا بالاتره داستان حضرت موسي رو كه شنيدين ؟
    بخونين خوندنش خالي از لطف نيست

روزی خداوند به حضرت موسی می گوید: امشب که به میقات می آیی پست ترین مخلوق مرا هم با خودت بیاور.

حضرت موسی خیلی گشت تا شاید موجودی که پست تر از آن وجود نداشته باشد پیدا کند. از انسان ها نا امید شدند یعنی شاید خیلی از انسان ها از منظر انسان های دیگر، پست می نمودند اما وقتی حضرت به آن ها نگاه می کرد با خود می اندیشید که شاید از نظر خدا پست نباشد. تا اینکه به سگی رسید که هم شل بود و هم کور و هم بیماری داشت. حضرت طنابی دور گردن سگ انداخت و شبانه او را با خود به سمت میقات می برد. در راه با خود اندیشید که نکند این مخلوق خدا، پست ترین موجودات نباشد. به خاطر همین ریسمان از گردن سگ باز و او را رها کرد.
    وقتی به میقات رسید، خدا فرمود: موسی چه شد؟
    حضرت عرض کرد: چیزی نیاورده ام.
    خدا فرمود: به عزت و جلالم سوگند اگر آن سگ را قدمی جلوتر می آوردی من تو را از پیغمبری عزل می کردم!

موفق باشيد
    زندگی قانون باورها و لیاقتهاست .
    همیشه باور داشته باش که لایق بهترین هایی .

http://www.mahak-charity.org/main.php
    انجمن حمايت از كودكان سرطاني (به اميد جامعه اي سالم )

6. 9 کاربر از پست مفید s.golgol سپاس کرده اند .

مدیر کـــــــل ســــایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
    اکانت شخصی
    ندارد
    ارسال تشکر
    9,788
    دریافت تشکر: 29,042
    قدرت امتیاز دهی
    13974
    Array
    Admin's: جدید39

اکثر دوستان اولین سوالاتشون در مورد اعتقاداته. میشه یکم بیشتر توضیح بدید که یعنی چه؟
    منظورتون سولات شب اول قبره
    خدات؟
    پیغمبرت؟
    امامت؟
    نمازت؟؟
    یعنی این که بدونید طرفتون شیعه 12 امامی هست برای اولین برخورد کافی نیست؟
    فرض که اعتقادی در حد تیم ملی باشه!! چند نفر از شما میتونید با این مسئله کنار بیایید؟
    سوال در مورد اعتقادات یک فرد اصلا به این موردی که طرف مقابل شیعه ی 12 امامی هست یا نه مربوط نمیشه.
    چون از قبلش شما می دونستی که مسلمان هست و احتمال قوی شیعه هم هست و ...

اعتقادات در افراد مختلف درجه های متفاوتی داره.

یکی نماز می خونه روزه نمی گیره.

یکی اهل نماز و روزه هست ولی حجابش رو درست رعایت نمی کنه.

یکی هم اهل نماز و روزه هست و حجابش رو هم رعایت می کنه منتها اعتقادات خاص مذهبی ای داره ... مثلا عادت داره نمازش رو اول وقت بخونه و ...

تمامی این موارد و نکات ریز در زندگی آینده ی خودتون خیلی تاثیر داره برای همین به شدت تاکید دارم که اولیت اولتون عقاید و اعتقادات مذهبی باشه.

مثلا برای یکی حجاب همسرش ممکنه زیاد مهم نباشه ولی برای یکی دیگه مهم باشه.

چادری بودن یا مانتویی بودن ..!

رعایت حجاب در مقابل نامحرم ...

نحوه برخورد با نامحرم ...

نحوه برخورد با فامیل ...

نحوه برخورد با محرم ها ...

همه و همه از ریز تا درشتش مطمئنا تاثیر میذاره.

همچنین به همه توصیه ی جدی دارم که حتما کسی رو انتخاب کنید که به خودتون از لحاظ مذهبی نزدیک باشه نه اینکه بخواید نزدیک به عقاید خودتون بکنیدش ...!
    نخبه یعنی خودباوری انسان و پس از خود باوری کاری غیر ممکن نمی شود

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برنامه ریزی اموزشی نیروی انسانی
    ارسال تشکر
    6,414
    دریافت تشکر: 9,022
    قدرت امتیاز دهی
    5174
    Array
    ساناز فرهیدوش's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_745 نمایش پست ها
    درود بر شما شما دقیقا به اصلی اشاره کردید که مد نظر بنده هم هست
    ولی من یه سوال پرسیدم که هنوز کسی جوابشو نداده

سوالات اعتقادی کدومه و باید دقیقا چی بپرسیم؟

من هرچی فکر میکنم نمی تونم سوالی پیدا کنم که پرسیدن او فقط در شان خدا نباشه اگه کسی میتونه لطفا جواب بده
    می تونید خیلی مختصر بپرسید جه عقاید مذهبی دارند ؟
    با توجه به دین و فرقه ی مورد نظر در مورد انجام فرایض انفرادی ، پایبندی بدان و شرکت در امور عبادت جمعی و.. خیلی چیزای دیگه .
    مثل کمک به هم نوع
    http://roksana65.blogfa.com/ساناز فرهیدوش
    وبلاگ خودشکوفایی

9. 7 کاربر از پست مفید ساناز فرهیدوش سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برنامه ریزی اموزشی نیروی انسانی
    ارسال تشکر
    6,414
    دریافت تشکر: 9,022
    قدرت امتیاز دهی
    5174
    Array
    ساناز فرهیدوش's: لبخند

Smile پاسخ : شب خواستگاریه و شما نیم ساعت وقت دارید همسر آیندتونو بشناسید ، چه سوالایی میپرسید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی نمایش پست ها
    سوال در مورد اعتقادات یک فرد اصلا به این موردی که طرف مقابل شیعه ی 12 امامی هست یا نه مربوط نمیشه.
    چون از قبلش شما می دونستی که مسلمان هست و احتمال قوی شیعه هم هست و ...

اعتقادات در افراد مختلف درجه های متفاوتی داره.

یکی نماز می خونه روزه نمی گیره.

یکی اهل نماز و روزه هست ولی حجابش رو درست رعایت نمی کنه.

یکی هم اهل نماز و روزه هست و حجابش رو هم رعایت می کنه منتها اعتقادات خاص مذهبی ای داره ... مثلا عادت داره نمازش رو اول وقت بخونه و ...

تمامی این موارد و نکات ریز در زندگی آینده ی خودتون خیلی تاثیر داره برای همین به شدت تاکید دارم که اولیت اولتون عقاید و اعتقادات مذهبی باشه.

مثلا برای یکی حجاب همسرش ممکنه زیاد مهم نباشه ولی برای یکی دیگه مهم باشه.

چادری بودن یا مانتویی بودن ..!

رعایت حجاب در مقابل نامحرم ...

نحوه برخورد با نامحرم ...

نحوه برخورد با فامیل ...

نحوه برخورد با محرم ها ...

همه و همه از ریز تا درشتش مطمئنا تاثیر میذاره.

همچنین به همه توصیه ی جدی دارم که حتما کسی رو انتخاب کنید که به خودتون از لحاظ مذهبی نزدیک باشه نه اینکه بخواید نزدیک به عقاید خودتون بکنیدش ...!

البته دین هرکس خیلی از فاکتور ها و در حقیقت نگرش و دیدگاه شخص و خط مش وی را مشخص می کنه اما پایبندی و اجرای ن هم حائز اهمییت زیادیه .
    و باید به نحوه ی برقراری روابط اجتکاعی همان طور که اقای کاوه اشاره کردند توجه بشود و در عین حال در نظر گرفتم خصوصیات شخصیتی که بسیار حائز اهمییته .
    برای مثال اقایی که خیلی متعصب و حساسه نباید با خانمی ازدواج کنه که خیلی با خونگرمه و با تعامل اجتماعی قویی با بقیه داره ازدواج کنه .
    البته اینجا همگونی فرهنگی و شرایطی که افراد در ان محیط شکل گرفتند خیلی مهمه
    فراموش نکنید که نمی تونید طرف مقابلتون رو عوض کنید .
    ازدواج توافقی برای پذیرفتن طرف مقابل و قبول تمام وِزگی هایی است که دو نفر برای ادامه ی مسیر زندگی انتخاب می کنند .
    http://roksana65.blogfa.com/ساناز فرهیدوش
    وبلاگ خودشکوفایی

11. 9 کاربر از پست مفید ساناز فرهیدوش سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    دریافت تشکر: 19,588
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array
    *FATIMA*'s: جدید75

به نظر من چیزی که چهارچوب زندگی رو میسازه :
    1/ صداقت 2/ اعتماد 3/ کار 4/ خودشناسی خودش و من
    البته اعتقادات مذهبی هم تا اونجایی مهم است که به قول آقا مصطفی از لحاظ مذهبی به من نزدیک باشه نه اینکه من یا شخص مقابل همدیگر رو به اعتقادات مجبور کنیم بلکه بتونیم با دلیل و منطق همدیگر رو راضی به این اعتقادات کنیم .
    ولی همه اینا با عمل کردن انجام پذیره نه با حرف و وعده و وعید
    پس در عرض نیم ساعت هیچ جوابی بهش نمیدم
    علف هرز چيست ؟!
    گياهى است كه هنوز فوايدش كشف نشده است
    ....
    بحث: زندگی با گیاهان دارویی

13. 8 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    زبان و ادبيات انگليسي/ ارشدمدیریت آموزشی
    ارسال تشکر
    12,865
    دریافت تشکر: 11,499
    قدرت امتیاز دهی
    185
    Array
    نازخاتون's: جدید27

- سلامتي روحي و عقلي

- تفاهم در مذهب و اعتقادات

- صداقت، صداقت، صداقت، صداقت،آبرو و نجابت

البته ٣٠ دقيقه زمان كمي هست براي شناخت متقابل طرفين و عملا هم چنين زمان كوتاهي بهيچ عنوان منطقي نيست..
    به قول ما ايرانيها وقتي شرايط اوليه مورد پذيرش بود و طرف به دل نشست، گامهاي اصلي و زمان شناخت اصلي آغاز مي شود كه توصيه ام اينه كه در مرحله شناخت فاز احساس،دلبستگي و ... را تعطيل و فاز عقل و چشم و گوش و هوش را خوب باز كنيد...و بعد از آشنايي و مقبوليت و پذيرش براي ازدواج هر چه خواهيد دل ببنديد و عشق بورزيد...
    آدمها هزاران لايه دارند سعي كنيد خوب خوب همديگر را بشناسيد...
    ویرایش توسط نازخاتون : 1st March 2011 در ساعت 09:31 AM

بیشتر آدم ها زمانی نا امید میشن که چیزی به موفقیتشون نمونده..در یک قدمی پیروزی دست از تلاش بر می دارند...آنها در دقیقه آخر تمامی امید خود را از دست میدهند..یک قدم مانده به خط پایان و پیروزی

15. 7 کاربر از پست مفید نازخاتون سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    6,001
    دریافت تشکر: 5,961
    قدرت امتیاز دهی
    236
    Array

با تشکر از همه دوستان که لطف کردن و نظرشون رو گفتن و آرزوی خوشبختی وسعادت برای همه
    هنوز حرف برای گفتن در این مورد زیاده اما ترجیح میدم به این بحث خاتمه بدم .
    فقط نکته آخر : آدمها در مورد هیچ چیز به راحتی مسایل اعتقادیشون نمی تونن دروغ بگن!

همیشه رفتن رسیدن نیست.ولی برای رسیدن باید رفت در بن بست هم راه آسمان باز است پس پرواز را بیاموزیم

17. 7 کاربر از پست مفید amin_745 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    علوم کامپیوتر
    ارسال تشکر
    3,312
    دریافت تشکر: 3,315
    قدرت امتیاز دهی
    57
    Array

عجب..........
    به نظر من نیم ساعت اصلا کافی نیست.... هرچند فکر کنم هنوز زود باشه تو این بحث شرکت کنم... و بهتره فقط شنونده(خواننده!)
    باشم...
    اما درمورد اعتقادات.... درسته که باید حساسیت به خرج داد....
    اما درمورد مذهب...
    فکر کنم مذهب از اعتقادات کاملا مجزا باشه... ممکنه یکی مذهبی باشه اما اعتقادات اساسی نداشته باشه...
    یا برعکسش...
    دراین مورد تصمیم با خود طرفه که کدومو ارجحیت بده...
    که من اعتقاداتو انتخاب میکنم... و فکر میکنم اگه کسی فقط به خدا ایمان داشته باشه و حتی تو همون نیم ساعت بتونه برام وجودشو منطقی اثبات کنه و من متوجه شم که خدا رو عاشقونه دوست داره همه چی حله...
    چون کسی که ایمان داره( نه از نوع ایمانی که همه ادعا میکنن) گناه هم نمیکنه... دروغم نمیگه... و بقیه ی چیزا....
    اما همونطور که خودتونم اشاره کردید تشخیصش مشکله... و اگه میشد به همین قضاوتها اعتماد کرد ما دیگه فرزند طلاق نداشتیم...
    پس بهتره به جای بحثای اینجوری بریم و به مسائل دیگه ای مثل شناخت شخصیت ها از طریق حرکات و گفتار و... بپردازیم که راه حل این مشکلو هم دربرمیگیره...
    sokutam miad... slm,hamin:-)

19. 5 کاربر از پست مفید 7raha7 سپاس کرده اند .

صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)