دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: KolibriOS – سیستم عامل 1 مگابایتی !‏

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    6,947
    دریافت تشکر: 11,496
    قدرت امتیاز دهی
    154
    Array

پیش فرض KolibriOS – سیستم عامل 1 مگابایتی !‏

KolibriOS یک سیستم عامل کم حجم و فوق العاده کوچک x86مخصوص سیستم های 32بیتی است که شروع پروژه این سیستم عامل به سال 2004 بر می‌گردد و بیشتر جامعه توسعه دهنده آن به اتحاد جماهیر شوروی سابق بر میگردد .
    اما مهمترین خصیصه این سیستم عامل حجم بسیار کم و متحیر کننده آن است به طوری شما میتوانید آن را بر روی یک فلاپی دیسک کپی کرده و اجرا کنید .
    جالب اینجاست که مدت زمان بوت شدن این سیستم عامل پس از روش شدن سیستم تنها 4 ثانیه است !
    KolibriOS تکه ای از یک برنامه نویسی متحیر کننده است. یک سیستم عامل با محیط گرافیکی کامل و ویرایشگرهای متنی ، شبکه ، بازی ، مرورگر ، رسانه ها و تعداد زیادی قابلیتهای مفید دیگر که همگی آنها در یک فلاپی 1.44 مگابایتی قرار می‌گیرند !
    KolibriOS نیازی به نصب ندارد … تنها کافی است آن را بر روی فلاپی و یا یک عدد سی دی کپی کنید و سپس سیستم را ریستارت و از روی فلاپی یا سی دی بوت کنید تا وارد KolibriOS شوید .
    در سایت KolibriOS دو نسخه برای دریافت قرار داده شده – یک نسخه 2 مگابایتی مخصوص فلاپی دیسک و یک نسخه 3 مگابایتی برای رایت بر روی سی دی که نسخه 3مگابایتی هم هنوز باورنکردنی و کوچک است !
    در سایت KolibriOS هیچ اشاره‌ای به سخت افزار مورد نیاز برای اجرای آن نشده است . اما من حدس میزنم که اون رو بتونید روی هر سیستم عتیقه‌ای هم نصب کنید !
    از آنجایی که سیستم من فاقد فلاپی درایو هست نسخه 3 مگابایتی رو دریافت کرده و فایل ISO آن را با یکی از نرم افزارهای رایت بر روی سی دی رایت کردم و سپس رایانه را از روی درایو سی دی بوت کردم .
    سرعت بالا آمدن و خاموش شدن فوق العاده بالای KolibriOS اولین چیزی است که همگان را متحیر می‌سازد . شاید چیزی شبیه خاموش و روش کردن یک لامپ !
    رابط گرافیکی سیستم عامل زیاد بالا نیست و آدم رو بیشتر به یاد ویندوز 3.1 مایکروسافت می‌اندازه ، اما قطعا همین گرافیک و ابزارهای موجود در سیستم عامل با حجم 2مگابایت برای هیچ‌کس قابل تصور و قبول نیست.
    تصاویری از محیط سیستم عامل KolibriOS :

بازی های مختلف و پرطرفدار ، برنامه های اتصال به اینترنت و مسنجر ، ماشین حساب – برنامه های تست سخت افزار – برنامه‌های پخش فیلم و موزیک ، برنامه نمایش تصاویر GIF متحرک ، که ویندوز7 هم قادر به اجرای آنها نیست : )) ! برنامه های مدیریت فایل ، ویرایشگرهای متنی و ده‌ها برنامه جالب دیگر … از ابزارهای این سیستم عامل هستند .

شاید علاوه بر تست این سیستم عامل هیجان انگیز ، یکی از استفاده‌های خوب KolibriOS میتواند برای زمانی باشد که مثلا ویندوز رایانه‌تان به مشکل برخورد کرده و به اصطلاح بالا نمی‌آید ، با استفاده از KolibriOS میتوان به فایلهای هارد دیسک دسترسی پیدا کرد و مثلا از اطلاعاتی که در درایو ویندوز قرار دارند نسخه پشتیبان تهیه کرد و سپس اقدام به نصب ویندوز کرد
    » ورود به سایت KolibriOS و دریافت آخرین نسخه

http://unicomp.ir/post-1498.aspx

2. 4 کاربر از پست مفید moji5 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    3,335
    دریافت تشکر: 3,147
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

پیش فرض پاسخ : KolibriOS – سیستم عامل 1 مگابایتی !‏

سلام و تشکر بابت این تاپیک عالی

یه سوال دارم

این رو میشه فقط از فلاپی و یا سی دی بوت کرد یا میشه از هارد کامپیوتر هم بوت کرد

اگه میشه از هارد بوت کرد چجوری؟؟

بسم الله نور دل دوستان است
    آیینه جان عارفان است
    چراغ سینه موحدان است
    آسایش رنجوران و مرهم خستگان است
    شفای درد و طبیب بیمار دلان است.

4. 2 کاربر از پست مفید matrix سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    413
    دریافت تشکر: 608
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array

باید صفحه بوت رو درست کنید .
    فکر کنم برای هارد این امکان پذیر هست ولی من پیدا نکردم اما برای لینوکس راحت می تونید
    کاملا می تونید این کار رو انجام بدید.

این کار از طریق ادیت منوی بوت در لینوکس انجام میشه.

اعتماد را به ذره ای از توهم به من فروختند!
    فاصله میان من و تو تصمیم گرفت!
    شاید اشتباه(دروغ) بزرگی بود!
    سوالات مربوط به لینوکس را در این تاپیک مطرح کنید

6. 2 کاربر از پست مفید dodor سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    computer
    ارسال تشکر
    6,947
    دریافت تشکر: 11,496
    قدرت امتیاز دهی
    154
    Array

خب
    از روی هارد شاید بشه با نرم افزار های سیستم عامل مجازی که از یه سیستم عامل در کنار یه سیستم عامل دیگه استفاده میکنی شاید بتونی این کار رو انجام بدی
    ولی اگه میخوای کلا" از روی هارد بوت کنی باید تو یه درایو غیر از سی اکسترکت کنی بعد ریستارت کنی ببینی گزینه بوت اضافه میشه
    یا شاید بشه از کنفیگرایشن سیستم گزینه بوت رو براش تعریف کنی
    ولی میتونی از روی فلش و هارد دوم به راحتی این کار رو با انجام تنظیمات مادربورد انجام بدی
    البته خاصیتی که این سیستم عامل داره همون چیزیه که تو ابونتو لینوکس هم هست
    یعنی میتونی با ابونتو لینوکس هم وقتی ویندوزت خراب شده بدون نصب وارد سیستم بشی و اطلاعاتت رو ویرایش کنی یا ویروس کشی کنی یا اطلاعات مهمت رو از هارد برداری و ویندوز رو عوض کنی

8. 2 کاربر از پست مفید moji5 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)