دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 70

موضوع: بیماری رو به خود بیمار بگیم یا به همراهیش؟

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

پیش فرض پاسخ : بیماری رو به خود بیمار بگیم یا به همراهیش؟

نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی نمایش پست ها
    در قدم اول کمی سر بسته میگیم بهش.

1. مثلا شما یه بیماری مشکوک داری که به زودی دقیقتر میگیم چیه.

2. شما بیماری شدیدی داری که هنوز دقیقا مشخص نشده.

3. شما متاسفانه بیماری hiv داری اما می تونی با فلان دارو ها رویه رو کند کنی و تا آخر عمر باهاش بسازی.

البته خدا نصیب هیچ مسلمونی نکنه ...
    این طوری سنکوب می کنه که
    شما بگی به بیمارت ، بیماری مشکوک داری ، اون تا دفعه بعد که بیاد پیش شما ، مسجد هم واسه خودش رزرو کرده

چیزی که در پروسه درمانی داره اتفاق می افته اینه که مریضا می خوان بدونن بیماریشون چیه ولی نمی خوان بیماری خطرناک باشه ، حالا اگه بیماری خطرناک باشه چه کنیم ؟

2. کاربرانی که از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط A.L.I نمایش پست ها
    Placebo جان لینک تاپیکت رو برام نزاشتی ها
    خب اگه در نظر داشته باشیم که آدم 2 جنبه روحی و جسمی داره و مخصوصاً جنبه روحی اش تاثیر بسیار زیادی بر بخش جسمی انسان میزاره اگه نوع بیماری چنان باشه که پزشک تشخیص دهد که در ابتدای امر گفتنش برای بیمار میتونه باعث تشدید بیماری بشه ( به لحاظ بار روانی منفی ) بهتره به همراهش گفته بشه تا به مرور کم کم به خود بیمار هم گفته بشه البته الزامی هم نیست که حتما واقعیت امر به بیمار گفته بشه چه بسا تشخیص ها اشتباه دربیاد و اون بیمار به خاطر حرف پزشک کاملاً ایمان پیدا کرده باشه و روح و روانش چنان بر مغز و سلسله اعضابش تاثیر بزاره که اون تشخیص اشتباه واقعا درست از آب دربیاد کما اینکه در تاریخ پزشکی مواردی از این دست دیده شده. مثلاً جابجایی دو پرونده 2 نفر بیمار در یکی از بیمارستانهای آمریکا که یکیشون بیماری سرماخوردگی ساده داشته باشه و دیگری سرطان خون و یک پرستاری اشتباهاً پرونده های اینا رو جابجا میکنه و نتیجه این میشه که اونی که واقعاً سرطان داشته به خیال اینکه یک سرما خوردگی داشته بعد از مدتی مرخص میشه و به زندگی اش ادامه میده و اون یکی دیگه فوت میکنه !
    حتی در تشخیص های درست هم نباید فوراً به بیمار گفت باید امیدواری داد که به زودی خوب میشه و کاری کنیم که سیستم دفاعی بیمار با القائات مثبت در کنار درمان پزشکی به خوبی کار خودشو انجام بدهد و زودتر بهبودی پیدا کنه
    لینک تاپیک ها رو هر دفعه فرصت می کنم واسه یه عده بذارم

کی باید به همراهی بیمار بگیم؟

4. 2 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برنامه ریزی اموزشی نیروی انسانی
    ارسال تشکر
    6,414
    دریافت تشکر: 9,022
    قدرت امتیاز دهی
    5174
    Array
    ساناز فرهیدوش's: لبخند

بلی .حقیقت وجود دارد هر چند تلخ . خودم 6 سال پیش چنین تجربه ی نه چندان شیرینی رو داشتم . اما پزشک باید به جنبه ی بیمار ، حالات روحی و روانی اش خیلی توجه کنه . اگر بیمار روحیه ی ضعیفی داشته باشد و پزشک یکدفعه بهش بگه تا 6 ماه دیگر فوت می کند زودتر سنکوب می کند .
    مهارت برقراری ارتباط انسانی در کنار دارو درمانی و سایر خدمات درمانی بسیار می تواند ارزشمند باشد و روند کار پزشک را در فرایند درمان تسهیل می سازد .
    http://roksana65.blogfa.com/ساناز فرهیدوش
    وبلاگ خودشکوفایی

6. 3 کاربر از پست مفید ساناز فرهیدوش سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی آب
    ارسال تشکر
    184
    دریافت تشکر: 163
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط placebo نمایش پست ها

در شرایطی که بیماری ممکنه باعث نامیدی خود بیمار بشه ، تصمیم گیرنده کی باشه؟

معلومه تصمیم گیرنده نهایی حتما بیمار. به هر حال خدا این بدن رو به اون امانت داده. یک فرد در بیمارستانم باشه بدنش متعلق به خودشه. چطور در مورد زندگی یکی دیگه به راحتی میشه تصمیم گرفت!!!!! اصلا نه به راحتی، همین که تصمیم می گیریم؟؟؟؟

8. کاربرانی که از پست مفید serajmostafa سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی آب
    ارسال تشکر
    184
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط PlaCebo نمایش پست ها

این جا دو تا بحث مطرحه اول اینکه بخوایم از نظر منشور حقوق بیمار بحث کنیم ، دوم اینکه بخوایم از نظر انسانی بحث کنیم
    منشور حقوق بیمار می گه باید بگین
    این مساله رو هم مبهم مطرح کرده که در چه شرایطی به همراهی بیمار بگیم ، آیا بیمار بفهمه خودش یا نه

از نظر انسانی بخوایم نگاه کنیم ، حرف شما درسته که هر کسی حق داره که بدونه چه بیماری ای داره ولی خب همیشه شرایط به اون آسونیا که فک می کنین نیست
    یه مثال بزنم :
    یه خانم و آقایی چند ماه تحت درمان برای ناباروری قرار گرفتند ، بعد وقتی تمام راه ها به بن بست می رسه ، واقعا خیلی مشکله که بخوای بهشون بگی حقیقت رو
    گاهی وقتا اصلا حاضر نیستن که بشنون
    ولی خب نظر شخصی خودم اینه که باید واقعیت رو گفت ولی چگونه گفتنش خیلی مهمه و می تونه باعث بهبودی روند بیماری بشه یا باعث وخیم تر شدن اوضاع بشه
    ولی در مورد اینکه به بیمار بگیم یا همراهیش ، من هنوز با توجه بندی که در منشور حقوق بیمار اومده ، قانع نشدم که به کی بگیم

حرف شما هم صحیحه من هیچونقت نگفتم یهو به یه نفر بگیم تو کارت نمیشه و یا داری میمیری!!!
    من فقط دارم می گم اگه قراره چیزی به یه نفر گفته بشه توی همون روز گفته بشه، ولی توسط کسی با فن بیان بالا، چرا که یک روز دیر یا زود فهمیدن این موضوع تو زندگی اون قطعا تاثیر گذاره. من میگم چرا نمیایم نگاه لحظه ای به این موضوع بندازیم؟؟ اینکه یه همچین آدمی حق داره واسه لحظه هاش که داره به سرعت تموم میشه خودش تصمیم بگیره؟؟؟؟
    یه سوال مهم لطفا همه جواب بدن:

اگه بگن شما یه دقیقه دیگه میمیرین دوست دارین خودتون بگین می خواین چی کار کنین یا به تصمیم یکی دیگه که براتون گرفته عمل کنین؟؟؟

لطفا به دلتون رجوع کنین و اولین جوابی که به ذهنتون می رسه بگین. منطقی و علمی فکر نکنین چون هیچکس شرایطش رو توی اون لحظه قطعا نخواهد داشت

10. 2 کاربر از پست مفید serajmostafa سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط serajmostafa نمایش پست ها
    معلومه تصمیم گیرنده نهایی حتما بیمار. به هر حال خدا این بدن رو به اون امانت داده. یک فرد در بیمارستانم باشه بدنش متعلق به خودشه. چطور در مورد زندگی یکی دیگه به راحتی میشه تصمیم گرفت!!!!! اصلا نه به راحتی، همین که تصمیم می گیریم؟؟؟؟

تو منشور حقوق بیمار همینی که شما می گین اومده ولی فک کنین که اگه یه شرایطی باشه که گفتن بیماری ، به خود بیمار ، باعث نمی شه که کمکی بهش بشه بلکه نتیجه عکس داره

12. کاربرانی که از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی آب
    ارسال تشکر
    184
    قدرت امتیاز دهی
    26
    Array

تو منشور حقوق بیمار همینی که شما می گین اومده ولی فک کنین که اگه یه شرایطی باشه که گفتن بیماری ، به خود بیمار ، باعث نمی شه که کمکی بهش بشه بلکه نتیجه عکس داره

چرا نیایم یه کم بالاتر فکر کنیم که اگه هفته بعدش به بیمار گفتیم و گفت اگه من می دونستم شاید یکسری کارهارو می کردم و شما این حق انتخاب رو به هر دلیل ازش گرفتین چه جوابی بهش می دین؟ میگین واست فرقی نمی کرد؟؟؟ بهت کمک نمی شد؟؟؟ حالت بد میشد؟؟؟
    من میگم تا کی می خواین یه چیزیو از بیمار قایم کنین ؟؟ آخرش که چی، بالاخره میفهمه که، اونوقت چه جوابی دارین واسه عمر از دست رفته کسی که با دونستن این مسئله شاید زندگیش عوض می شد؟؟؟ من می گم اون بذاریم اون دنیا خودش جواب بده؟؟ یا لحظه مرگش پشیمون نباشه از لحظاتی که کسی یا کسانی ازش گرفتن به هر دلیل!!

14. کاربرانی که از پست مفید serajmostafa سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

حرف شما هم صحیحه من هیچونقت نگفتم یهو به یه نفر بگیم تو کارت نمیشه و یا داری میمیری!!!
    من فقط دارم می گم اگه قراره چیزی به یه نفر گفته بشه توی همون روز گفته بشه، ولی توسط کسی با فن بیان بالا، چرا که یک روز دیر یا زود فهمیدن این موضوع تو زندگی اون قطعا تاثیر گذاره. من میگم چرا نمیایم نگاه لحظه ای به این موضوع بندازیم؟؟ اینکه یه همچین آدمی حق داره واسه لحظه هاش که داره به سرعت تموم میشه خودش تصمیم بگیره؟؟؟؟
    یه سوال مهم لطفا همه جواب بدن:

اگه بگن شما یه دقیقه دیگه میمیرین دوست دارین خودتون بگین می خواین چی کار کنین یا به تصمیم یکی دیگه که براتون گرفته عمل کنین؟؟؟

لطفا به دلتون رجوع کنین و اولین جوابی که به ذهنتون می رسه بگین. منطقی و علمی فکر نکنین چون هیچکس شرایطش رو توی اون لحظه قطعا نخواهد داشت
    من ترجیح می دم که در اون شرایط یکی از اطرافیانم که اعتماد دارم بهش تصمیم بگیره

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

چرا نیایم یه کم بالاتر فکر کنیم که اگه هفته بعدش به بیمار گفتیم و گفت اگه من می دونستم شاید یکسری کارهارو می کردم و شما این حق انتخاب رو به هر دلیل ازش گرفتین چه جوابی بهش می دین؟ میگین واست فرقی نمی کرد؟؟؟ بهت کمک نمی شد؟؟؟ حالت بد میشد؟؟؟
    من میگم تا کی می خواین یه چیزیو از بیمار قایم کنین ؟؟ آخرش که چی، بالاخره میفهمه که، اونوقت چه جوابی دارین واسه عمر از دست رفته کسی که با دونستن این مسئله شاید زندگیش عوض می شد؟؟؟ من می گم اون بذاریم اون دنیا خودش جواب بده؟؟ یا لحظه مرگش پشیمون نباشه از لحظاتی که کسی یا کسانی ازش گرفتن به هر دلیل!!
    اول اینکه دکتر نمی تونه زمان دقیق مرگ یا زندگی یه فردی رو تشخیص بده
    بعد اینکه از این زاویه نگاه کنیم که اومدیم به بیمار گفتیم ، خب اگه امیدشو از دست داد و به جای 2 ماه 2 روز بعد فوت کرد چی؟

کارشناس مدیریت
    رشته تحصیلی
    مدیریت دولتی
    ارسال تشکر
    1,103
    دریافت تشکر: 1,838
    قدرت امتیاز دهی
    42
    Array

لینک تاپیک ها رو هر دفعه فرصت می کنم واسه یه عده بذارم

کی باید به همراهی بیمار بگیم؟
    میشه همون اول هم به همراهی بیمار گفت چون این باعث میشه اون شخص بهتر بیمار را همراهی و کمک کنه و دستورات دکتر رو براش انجام بدهد ولی نباید فعلاً چیزی به خود بیمار بگوید تا مطمئن شود که گفتنش برای بیمار مشکل ساز نخواهد شد.
    Good Thought, Goods Words, Good Deeds
    اندیشه نیک، گفتار نیک، کردار نیک

18. 3 کاربر از پست مفید A.L.I سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)