دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 45

موضوع: در سال همت و تلاش مضاعف برای تعجیل در فرج امام زمان عج چه کنیم؟

همکار تالار هنر های تجسمی
    رشته تحصیلی
    میراث فرهنگی: صنایع دستی (سرامیک) / مرمت و حفظ آثار
    ارسال تشکر
    2,414
    دریافت تشکر: 3,522
    قدرت امتیاز دهی
    409
    Array

پیش فرض پاسخ : در سال همت و تلاش مضاعف برای تعجیل در فرج امام زمان عج چه کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط منصور بروجرديان نمایش پست ها
    سلام عزيزان من :

بنده با دعا خواندن به هيچ وجه مخالف نيستم .

ولي مي خواهم مطالبي را عرض كنم :

1 - اين حقير به ياد دارم در سال هاي 61 و 62 شايد روزهايي كه خيلي از شما عزيزانم هنوز به دنيا نيامده بوديد كه دعاي توسل / دعاي ندبه / دعاي فرج وووووو..... انواع و اقسام دعا ها رو در جبهه مي خونديم و در همان مراسم دعا خمپاره 120 ميامد توي سنگرمون و 10 تا 15 نفر بچه هاي ما رو از ما مي گرفت .
    ما دعا مي خونديم و بچه جبهه اي بوديم و عراقي هاي نامرد كه تا اخرين تيرشون بچه هاي ما رو مي زدن و مشروب خوار بودند حتي در صحنه نبرد / الان تبديل به برادران عزيز عراقي شده اند !!!

حتي به صراحت در صدا و سيما گفته مي شود برادران عزيز عراقي !!!! پس دوستان و عزيزان و بچه محل ها و برادر ها و پسر خاله هاي ما را چه كساني كشتند ؟؟!!!! ( فيلم اخراجي ها را كه همه ديده ايد )
    حالا شدند برادران عزيز عراقي ؟؟!!!

مگر صدام شخصا به جبهه مي آمد و با 10 / 20 نفر بعثي بچه هاي ما را مي كشت ؟؟!! نه عزيزان من اين همان مردم عراق بودند كه ما را لگد مي زدند نه صدام .

2 - دوست عزيزم ( كمان ابرو ) فرمودند كه توجه حضرت به ما معطوف مي شود ؟؟!!
    آيا شما تا به حال اين معطوف شدن نظر حضرت را ديده ايد كه به آن اعتقاد داريد ؟؟؟!!!
    اصلا از كجا مي دانيد با دعا خواندن نظر حضرت به دعا خوان معطوف مي شود ؟؟!!!
    چطوري مي توانيد رد كنيد كه نظر حضرت به يك فرد ديگر كه دعا هم نمي خواند معطوف نمي شود ؟؟!!

3 - دوست عزيزم گفت كه صاحبان كارخانه مقيد و متعهد به ارزش هاي اسلامي هستند .

البته اعتقاد قلبي و صاف و صادق به هر چيزي بسيار خوب است .

اما مطلبي يادم افتاد / تقريبا 35 سال پيش در حين مراسم عاشورا و تاسوعا يك سري از افراد خارجي در ميان عزاداران شروع به گرفتن فيلم از مردم مي كردند / البته نه خبر نگار بودند و نه با كسي مصاحبه اي مي كردند / فقط فيلم و عكس از جمعيت مي گرفتند .

كه البته الان مي فهمم كه اين عكس ها و فيلم ها به درد چه چيزي براي آنها مي خورد .

دوست عزيزم همانطوريكه فرمودي ملت ما اعتقاد محيرالعقولي به دين اسلام و متوليان آن دارد / از حضرت رسول گرفته تا امامان و حجه السلام ها و آيت الله ها و صدها سال تجربه ثابت كرده است كه اگر شما در 100 سال پيش مي گفتيد كه يك دانشمند به نام لويي پاستور كشف كرده است كه اگر مي خواهيد شير بخوريد آن را بجوشانيد تا ميكروب زدايي شود / مردم نه تنها لويي پاستور را نمي شناختند بلكه به شما مي گفتند : برو بابا اين چرت و پرت ها چيه كه مي گي .
    اما اگر همين مطلب را اينطوري بگوييد كه : قال رسول الله و يا قال آيت الله .... كه شير را قبل از خوردن بجوشانيد / همه مردم از شما اطاعت خواهند كرد .

اين مديران عزيز اين كارخانه هم همه اين مطالب را به خوبي مي دانند / به خوبي مي دانند كه اگر بخواهند راندمان و بهره وري افراد بيشتر بشود و تعهد كاري ايجاد شود و مسئوليت پذيري در افراد ايجاد شود و ضايعات كمتر شود بايستي از اين طريق وارد شده و به افراد بفهمانند كه ضايعات حرام است / 20 دقيقه بيشتر براي غذا خوردن / دزدي و كم كاري است و حرام است / اگر دستشويي رفتي 2 تا 3 دقيقه / بيشتر حرام است وووو .. وقتي اين قضا يا را جمع كني مي بيني كه راندمان توليد اون شركت 10 برابر شده اما شما فقط همان حقوق را مي گيري / سود اون شركت 20 برابر شده و در عوض يك وقت 10 دقيقه براي خواندن يك دعا به شما داده است .

ببخشيد بنده اين قضيه را با تحقيقات موثق مي گويم نه نظريه پردازي و يا خيال بافي .

حتي شما هم مي توانيد اين قضيه را به صورت علمي و مستند و واقعي تحقيق كنيد و مطمئن باشيد همين نتايج را بدست خواهيد آورد .
    آفرین آفرین آفرین

از شنیدن حقایق نگفته واقعا خوشحالم.
    ممنون. امید بتونیم از مطالب مفید و تجربیاتتون استفاده کنیم.
    یا رب با تو سخن می گویم:
    گر به تو افتدم نظر؛ چهره به چهره، رو به رو
    شرح دهم غم فراق؛ نکته به نکته، مو به مو

(پروردگارا! مرا و والدین مرا و مومنان را روزی که حساب برپا شود، ببخشا) 41سوره ی ابراهیم

2. 2 کاربر از پست مفید تاری سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

اين مديران عزيز اين كارخانه هم همه اين مطالب را به خوبي مي دانند / به خوبي مي دانند كه اگر بخواهند راندمان و بهره وري افراد بيشتر بشود و تعهد كاري ايجاد شود و مسئوليت پذيري در افراد ايجاد شود و ضايعات كمتر شود بايستي از اين طريق وارد شده و به افراد بفهمانند كه ضايعات حرام است / 20 دقيقه بيشتر براي غذا خوردن / دزدي و كم كاري است و حرام است / اگر دستشويي رفتي 2 تا 3 دقيقه / بيشتر حرام است وووو .. وقتي اين قضا يا را جمع كني مي بيني كه راندمان توليد اون شركت 10 برابر شده اما شما فقط همان حقوق را مي گيري / سود اون شركت 20 برابر شده و در عوض يك وقت 10 دقيقه براي خواندن يك دعا به شما داده است .

ببخشيد بنده اين قضيه را با تحقيقات موثق مي گويم نه نظريه پردازي و يا خيال بافي .

حتي شما هم مي توانيد اين قضيه را به صورت علمي و مستند و واقعي تحقيق كنيد و مطمئن باشيد همين نتايج را بدست خواهيد آورد .

سلام عزيزان من :

1 - اين حقير به ياد دارم در سال هاي 61 و 62 شايد روزهايي كه خيلي از شما عزيزانم هنوز به دنيا نيامده بوديد كه دعاي توسل / دعاي ندبه / دعاي فرج وووووو..... انواع و اقسام دعا ها رو در جبهه مي خونديم و در همان مراسم دعا خمپاره 120 ميامد توي سنگرمون و 10 تا 15 نفر بچه هاي ما رو از ما مي گرفت .
    ما دعا مي خونديم و بچه جبهه اي بوديم و عراقي هاي نامرد كه تا اخرين تيرشون بچه هاي ما رو مي زدن و مشروب خوار بودند حتي در صحنه نبرد / الان تبديل به برادران عزيز عراقي شده اند !!!

حتي به صراحت در صدا و سيما گفته مي شود برادران عزيز عراقي !!!! پس دوستان و عزيزان و بچه محل ها و برادر ها و پسر خاله هاي ما را چه كساني كشتند ؟؟!!!! ( فيلم اخراجي ها را كه همه ديده ايد )

مگر صدام شخصا به جبهه مي آمد و با 10 / 20 نفر بعثي بچه هاي ما را مي كشت ؟؟!! نه عزيزان من اين همان مردم عراق بودند كه ما را لگد مي زدند نه صدام .
    سلام
    اینکه شما اونوقت چنین بودین مایه خرسندی و خوشحالی ماست
    و شما هم اعمالتون به خاطر خدا بوده و اجرش محفوظ هست.

اما بنده ربط این جریان رو با موضوع تایپیک نمی فهمم
    عراق کشوری استعمار زده هست که داره تو خودش دست و پا میزنه ...
    به هر حال حرفهای زیادی درباره روابط جدید ایران و عراق هست که جاش اینجا نیست.
    می بخشین

آيا شما تا به حال اين معطوف شدن نظر حضرت را ديده ايد كه به آن اعتقاد داريد ؟؟؟!!!
    چطوري مي توانيد رد كنيد كه نظر حضرت به يك فرد ديگر كه دعا هم نمي خواند معطوف نمي شود ؟؟!!
    ُ
    بله دوست عزیز بنده با جرات تمام می گم که تاثیر دست کرامت امام زمان عج رو بارها وبارها و بارها در زندگیم دیدم و احساس کردم.
    سوالی که من دارم اینه که شما که از بنده سوال می پرسین حالا که جواب دادم قبول می کنین؟ این چیزی نیست که من بگم و شما هم ببینین . این تجربه نه تنها من بلکه بسیاری از مسلمونا و غیر مسلمونایی هست که دست توسل به حضرت دراز کردن و جواب گرفتن.
    ان شا الله خدا توفیق بده به مسجد جمکران مشرف بشین
    کمی در این فضاها که قرار بگیرین و برین عشق مردم رو ببینین و ازشون بپرسین که چقدر جواب گرفتین که اینقدر نذر و سفره و اینها می کنین.
    مطمئنا جوابتون رو بهتر دریافت می کنین.
    اگر هم سری به دفتر ثبت کرامات بزنین بیشتر حس می کنین که چه خبره ( البته با این اوصاف اگه کرامات رو قبول داشته باشین )

سوال کردین که از کجا معلوم که نظر حضرت معطوف میشه؟
    من یه شاهد از قرآن براتون میارم
    إِن كُنتُمْ تُحِبُّونَ اللّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللّهُ ... (ال عمران /31)
    اگر خداوند را دوست دارید از من تبعیت کنید تا خدا شما را دوست بدارد
    در این آیه معطوف شدن توجه خدا رو به انسان در گرو تبعیت از پیامبرش می دونه یعنی وقتی تبعیت توجه خدا جلب میشه و وقتی توجه خدا جلب بشه به طریق اولی توجه پیامبرش هم جلب میشه.
    و از اونجایی که چهارده معصوم نور واحد هستند شما هر نوع ارتباطی با ایشان برقرار کنید در مقابل پاسخ دریافت می کنین.

و دیگر اینکه وقتی امام زمان عج می فرماید:
    ما از احوالات شما آگاهیم و حواسمون به شما هست ..... بدون اینکه ما توجهی به ایشون کرده باشیم چطور ممکنه که وقتی که توجه می کنیم و دعا می کنیم بدون پاسخ بگذارن؟
    علاوه بر اینکه هر کسی به هر مقدار که ارتباط برقرار کرده جواب گرفته ...

اما مطلبي يادم افتاد / تقريبا 35 سال پيش در حين مراسم عاشورا و تاسوعا يك سري از افراد خارجي در ميان عزاداران شروع به گرفتن فيلم از مردم مي كردند / البته نه خبر نگار بودند و نه با كسي مصاحبه اي مي كردند / فقط فيلم و عكس از جمعيت مي گرفتند .
    كه البته الان مي فهمم كه اين عكس ها و فيلم ها به درد چه چيزي براي آنها مي خورد .
    دوست عزيزم همانطوريكه فرمودي ملت ما اعتقاد محيرالعقولي به دين اسلام و متوليان آن دارد / از حضرت رسول گرفته تا امامان و حجه السلام ها و آيت الله ها و صدها سال تجربه ثابت كرده است كه اگر شما در 100 سال پيش مي گفتيد كه يك دانشمند به نام لويي پاستور كشف كرده است كه اگر مي خواهيد شير بخوريد آن را بجوشانيد تا ميكروب زدايي شود / مردم نه تنها لويي پاستور را نمي شناختند بلكه به شما مي گفتند : برو بابا اين چرت و پرت ها چيه كه مي گي .
    اما اگر همين مطلب را اينطوري بگوييد كه : قال رسول الله و يا قال آيت الله .... كه شير را قبل از خوردن بجوشانيد / همه مردم از شما اطاعت خواهند كرد .
    دوست عزیز
    انسان تا جایی که می تونه باید نگاهش مثبت باشه و احتمالات منفی رو تا وقتی که اثبات نشده به حساب نیاره ( با وجود اینکه حواسش به همه احتمالات هست)
    مخصوصا در مورد دیگران وقتی میخواهیم نظر بدیم باید این نکته رو مد نظر داشته باشیم که اگه بنا باشه به هر چیزی با دید پوچی و منفی یا بهتر بگم نقد منفی نگاه کنیم که به جایی ختم میشه که اون نماینده .... گفت : بر علیه خدا هم میشه تظاهرات کرد!!!!!!!!!!!!!!!

این مطلبی که در مورد آیت الله گفتین واقعا تعجب آوره دقیقا چیزی که الان داره اتفاق می افته مخالف چیزی هست که شما دارین می گین.
    این اولا
    ثانیا چه اشکالی داره علمای ما که عمرشون رو در راه شناخت اسلام و معارف گذاشتن وقتی دستورات اسلام رو عرضه می کنن دیگران گوش کنن . این مطلب شما رو اذیت می کنه ؟
    ثالثا: درسته که همیشه در همه جا و در هر شرایطی عده ای هستن که از موقعیت ها و .... سوء استفاده می کنند . اما این دلیل نمیشه که این رو تعمیم بدیم و چشمامون رو ببندیم و بگیم همه همینطور هستن.... . ( البته می دونم که شما اینطور نیستین)

نقل قول نوشته اصلی توسط تاری نمایش پست ها
    آفرین آفرین آفرین

خوشحالم که دنبال حقیقت هستین
    اما این رو هم باید بگم که بعضی وقتا انسان همون چیزی رو که دوست داره فکر می کنه که حقیقته
    و لذا است که در آخر الزمان حقیقت برای هر کسی یه جوری نمایان میشه.
    در حالی که حقیقت یکی بیشتر نیست.
    و چراغ حقیقت نمای الهی رو میشه دید ....

4. 2 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام عزيزان من :

سلام
    اینکه شما اونوقت چنین بودین مایه خرسندی و خوشحالی ماست
    و شما هم اعمالتون به خاطر خدا بوده و اجرش محفوظ هست.

اما بنده ربط این جریان رو با موضوع تایپیک نمی فهمم
    عراق کشوری استعمار زده هست که داره تو خودش دست و پا میزنه ...
    به هر حال حرفهای زیادی درباره روابط جدید ایران و عراق هست که جاش اینجا نیست.
    می بخشین

ُ
    بله دوست عزیز بنده با جرات تمام می گم که تاثیر دست کرامت امام زمان عج رو بارها وبارها و بارها در زندگیم دیدم و احساس کردم.
    سوالی که من دارم اینه که شما که از بنده سوال می پرسین حالا که جواب دادم قبول می کنین؟ این چیزی نیست که من بگم و شما هم ببینین . این تجربه نه تنها من بلکه بسیاری از مسلمونا و غیر مسلمونایی هست که دست توسل به حضرت دراز کردن و جواب گرفتن.
    ان شا الله خدا توفیق بده به مسجد جمکران مشرف بشین
    کمی در این فضاها که قرار بگیرین و برین عشق مردم رو ببینین و ازشون بپرسین که چقدر جواب گرفتین که اینقدر نذر و سفره و اینها می کنین.
    مطمئنا جوابتون رو بهتر دریافت می کنین.
    اگر هم سری به دفتر ثبت کرامات بزنین بیشتر حس می کنین که چه خبره ( البته با این اوصاف اگه کرامات رو قبول داشته باشین )

سوال کردین که از کجا معلوم که نظر حضرت معطوف میشه؟
    من یه شاهد از قرآن براتون میارم
    إِن كُنتُمْ تُحِبُّونَ اللّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمُ اللّهُ ... (ال عمران /31)
    اگر خداوند را دوست دارید از من تبعیت کنید تا خدا شما را دوست بدارد
    در این آیه معطوف شدن توجه خدا رو به انسان در گرو تبعیت از پیامبرش می دونه یعنی وقتی تبعیت توجه خدا جلب میشه و وقتی توجه خدا جلب بشه به طریق اولی توجه پیامبرش هم جلب میشه.
    و از اونجایی که چهارده معصوم نور واحد هستند شما هر نوع ارتباطی با ایشان برقرار کنید در مقابل پاسخ دریافت می کنین.

و دیگر اینکه وقتی امام زمان عج می فرماید:
    ما از احوالات شما آگاهیم و حواسمون به شما هست ..... بدون اینکه ما توجهی به ایشون کرده باشیم چطور ممکنه که وقتی که توجه می کنیم و دعا می کنیم بدون پاسخ بگذارن؟
    علاوه بر اینکه هر کسی به هر مقدار که ارتباط برقرار کرده جواب گرفته ...

دوست عزیز
    انسان تا جایی که می تونه باید نگاهش مثبت باشه و احتمالات منفی رو تا وقتی که اثبات نشده به حساب نیاره ( با وجود اینکه حواسش به همه احتمالات هست)
    مخصوصا در مورد دیگران وقتی میخواهیم نظر بدیم باید این نکته رو مد نظر داشته باشیم که اگه بنا باشه به هر چیزی با دید پوچی و منفی یا بهتر بگم نقد منفی نگاه کنیم که به جایی ختم میشه که اون نماینده .... گفت : بر علیه خدا هم میشه تظاهرات کرد!!!!!!!!!!!!!!!

این مطلبی که در مورد آیت الله گفتین واقعا تعجب آوره دقیقا چیزی که الان داره اتفاق می افته مخالف چیزی هست که شما دارین می گین.
    این اولا
    ثانیا چه اشکالی داره علمای ما که عمرشون رو در راه شناخت اسلام و معارف گذاشتن وقتی دستورات اسلام رو عرضه می کنن دیگران گوش کنن . این مطلب شما رو اذیت می کنه ؟
    ثالثا: درسته که همیشه در همه جا و در هر شرایطی عده ای هستن که از موقعیت ها و .... سوء استفاده می کنند . اما این دلیل نمیشه که این رو تعمیم بدیم و چشمامون رو ببندیم و بگیم همه همینطور هستن.... . ( البته می دونم که شما اینطور نیستین)

نقل قول نوشته اصلی توسط تاری نمایش پست ها
    آفرین آفرین آفرین

اما این رو هم باید بگم که بعضی وقتا انسان همون چیزی رو که دوست داره فکر می کنه که حقیقته

6. 3 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    ارسال تشکر
    376
    دریافت تشکر: 1,033
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

دوست عزيزم كمان ابرو جان :

بنده سال 1359 به مسجد جمكران رفتم كه البته يك اطاق بيشتر نبود بقيه اش بماند ....

ميشه لطف كنين بفرماييد عرايضي كه براي حضرت مي نويسند و در چاه مي اندازند چه پايه اعتقادي و منطقي و عقلاني دارد ؟؟!!!! و اين عرايض چطوري و كي خوانده شده و اجابت مي گردد ؟؟!!
    آيا حضرت خود گفته است عريضه بنويسيد تا من رسيدگي كنم يا كسي از بستگان و يا نزديكان ايشان اين امر را تجويز نموده اند ؟؟!!!
    ارادتمند شما

8. 3 کاربر از پست مفید پديده سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

دوست عزيزم كمان ابرو جان :

بنده سال 1359 به مسجد جمكران رفتم كه البته يك اطاق بيشتر نبود بقيه اش بماند ....

ميشه لطف كنين بفرماييد عرايضي كه براي حضرت مي نويسند و در چاه مي اندازند چه پايه اعتقادي و منطقي و عقلاني دارد ؟؟!!!! و اين عرايض چطوري و كي خوانده شده و اجابت مي گردد ؟؟!!
    آيا حضرت خود گفته است عريضه بنويسيد تا من رسيدگي كنم يا كسي از بستگان و يا نزديكان ايشان اين امر را تجويز نموده اند ؟؟!!!
    ارادتمند شما
    بله دوست گرامی
    پیشنهاد می کنم در سال 1389 هم به جمکران برین
    چون به حکم عقل بعد از گذشت سی سال حتما خیلی چیز ها فرق کرده....

اما عریضه:
    معنای لغوی عریضه یعنی عرض حال نوشتن ، نامه ای که زیردستی به مافوق می نویسد، درخواست نامه ( لغت نامه دهخدا)
    اصل عریضه نویسی که مرسوم بوده حتی در زمان پادشاهان هم وقتی که می خواستن خدمت پادشاه مطلبی بنویسی و حاجتی رو بخواهن نامه ای می نوشتن که در اون بعد از تکریم و تحسین اون شخص خواسته هاشون رو مطرح می کردن.

همین الان هم هست. وقتی خواسته ای از مقامی داریم با نامه و به صورت مکتوب می نویسیم و رعایت آداب نامه نویسی و شان و شوونات رو هم می کنیم.
    الان اسمش ور می گذاریم درخواست و نامه اداری اسم قدیم این جور نامه ها همون عریضه است.

عریضه نویسی برای امام زمان عج :
    بعد از اینکه امام زمان عج به پیکر مبارک پدر بزرگوارشون نماز خواندند برای حفظ جانشون به سردابی که در منزل بود رفتند و از نظر ها نهان شدند.
    اینجا شروع غیبت صغری امام زمان عج بود.
    و چون آن حضرت شروع غیبتشون از سرداب و چاه بوده مردم وقتی می خواستند به حضرت نامه ای ارسال کنند به چاه می انداختند به امید اینکه به دست حضرت برسد.

اما اینکه آیا این کار درست بوده یا کسی امر کرده ، نخیر دلیلی نداریم که اگر می خواهی حرفت رو به امام زمانت برسونی حتما باید عریضه بنویسی و حتما هم باید در چاه بندازی و الا به دست امام زمان عج نمی رسه.
    این یه کار نمادین هست . که هیچ تقدسی هم نداره.
    حتی همون چاهی هم که در جمکران هست یه چاه نمادین هست ، فقط کافیه که به خودمون یه زحمت کوچولو بدیم و از خادم یه سوال کوچولو بپرسیم و ایشون هم می گن که این چاه نامه ها رو به دست امام زمان نمی رسونه. و این نماد یه جور ارتباطه که خیلی هم البته جالب نیست.

و گرنه اگر کسی قصد ارتباط با امام زمان عج رو داشته باشه در هر جا که باشه با ارتباط قلبی هم می تونه حرفاش رو به امام زمان بزنه و مطمئن باشه که جواب می گیره.
    مهم ایجاد ارتباط هست. قلبی ، عملی و ...
    اما اینکه حتما باید نامه در چاه بندازی نه چنین چیزی نیست. فقط یه کار نمادین هست.

عرایضی رو که مردم می نویسن حتی اگر توی چاه هم نندازن چون خطاب به امام زمان عج هست و به نیت ایشون بوده به حکم علم غیب و حضور و اخباری که هر هفته دو بار از ما به دست ایشون میرسه حتما خبر دار می شن.

گفتم عریضه نویسی یک نوع درخواست زیردستی از بالادستی هست. که مرسوم بوده.
    اما در مورد امام زمان عج باید بگم که در زمان غیبت صغری ، ایشان بوسیله چهار نماینده ای که در طول غیبت صغری به محضر ایشان مشرف می شدن با مردم در ارتباط بودن و به این نماینده ها فرموده بودند که نامه ها و درخواستها و سوالات مردم رو بگیرن و به حضرت بدهند تا جوابشون رو به صورت مکتوب تحویل بگیرند.
    این هم مسئله جدیدی نبوده . بلکه در زمان ائمه دیگر هم از شهرها و کشورهای اطراف نامه نگاری می شده یا بعضا عریضه نویسی می شده و ائمه ع هم جواب می دادند.
    اصل عریضه نوسی به امام زمان از زمان غیبت صغری بوده و آنهم از طریق نواب خاص حضرت که جهار نفر بوده اند.

و هیچ کس هم از طرف امام زمان یا خود ایشان هم نگفته اند که نامه رو در چاه بندازین تا به دست ما برسه.

بلکه در روایتی هست که حضرت فرمودند هر وقت کارتون سخت شد و به مشکل رسیدید بگید:
    یا ابا صالح المهدی ادرکنی

امیدوارم کامل جواب رو متوجه شده باشین.

10. 3 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    ارسال تشکر
    376
    دریافت تشکر: 1,033
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام عزيزم :

جوابتون بسيار عالي بود .

البته براي كساني كه بخواهند مطالبي را از لا به لاي عرايض شما متوجه شوند بسيار آموزنده بود و اينكه حتي خود اذعان داشتيد كه نه تقدسي در اين قضيه هست و نه كسي چنين چيزي را عقلي و منطقي نمي پذيرد و تلويحا پذيرفتيد كه ما مسلمانان كمي تا قسمتي دوست داريم به هر چيزي كه دلمان مي خواهد تقدس بدهيم و آن را رنگ خدايي بزنيم و پرستش كنيم .

ضمنا فرموده بوديد : به حكم عقل خوب است سال 89 هم يك سري به جمكران بزنيم ببينيم كه چه ها شده است )!!

خوب بهتر نيست كه بگوييم به همان حكم عقل چگونه كوچه پس كوچه هاي تهران كه الان تبديل به اتوبان شده است آيا كراماتي داشته اند كه كوچه 2 متري تبديل به اتوبان 60 متري شده است ؟؟؟!!

يا بيابان هاي تهران كه تبديل به بهترين پارك ها و فضاي سبز شده اند كرامات داشته اند ؟؟!!!

البته شايد شهردارش كرامات داشته ؟؟!!! اما نمي دانم چرا كرباسچي بيچاره با اين همه كرامات كه تهران را آباد كرد را دادگاهي و زندان هم كردند ؟؟!!

كمان ابرو جان به دليل عقل پول نفت و ماليات و عوارض ملت و ميلياردها ميليارد تومان را وسط بيابان و كوير هم كه ببري خرج كني بهشت مي تواني بسازي اين كه ديگه كرامات نمي خواد / مي خواد ؟؟!!

و باز هم ضمنا مگه الان خود شما از قول امام زمان نفرموديد كه ايشان گفته است كه ما از احوالات همه شما باخبريم ؟؟!!!!

خوب اگر ايشان از احوالات همه مردم باخبر است چه نيازي به نوشتن عريضه دارد ؟؟!!!
    ضمنا اگر شما كه فرموديد اين عريضه نوشتن يك نماد است آيا اين نماد را به حكم عقل مي پذيريد ؟؟!! كه خودتان فرموديد خير نمي پذيريد و صحيح نمي دانيد و ضمنا اين عمل را نيز تقبيح نموديد .

خوب چرا بزرگان ديني اين عمل را تقبيح نمي كنند و به مردم نمي گويند كه اينكار سخيف و غير عقلاني را انجام ندهند ؟؟!!! بلكه همه را تشويق به اين كار سخيف هم مي كنند ؟؟؟؟!!!

راستي با يه دو دو تا ميشه حساب كرد كه روزانه و هفتگي و ماهيانه و يا ساليانه چقدر نامه و عريضه به اي چاه ريخته مي شود / حدودا ميليارها نامه / خوب اين چاه پر نمي شود از كاغذ ؟؟!!! اين نامه ها چه مي كنند ؟؟!!

چه كسي مي برد خدمت حضرت تا ايشان مطالعه كنند ؟؟!!! بعد از مطالعه چه مي شود ؟؟!! آيا امحا مي شود ؟؟!! كجا و توسط چه كساني امحا مي شود ؟؟!! آيا حضرت دستور امحا داده است ؟؟!! به كي ؟؟؟!! چطوري ؟؟!!

فكر كنم به دليل و حكم همان عقلي كه فرموديد اين سوالات غير عقلاني نباشد و بايستي پاسخ منطقي و دليل برايش آورد / اين كه ديگه 1400 سال پيش نيست كه بگوييم ما نبوده ايم و نمي دانيم و يا شايد تاريخ اشتباه گفته باشه / هستيم و داريم مي بينيم و بايد بپرسيم و جواب قانع كننده بگيريم .

عرايض حضرتعالي مرا به ياد فيلم محمد رسول الله انداخت .

از بت پرستان سوال كردند كه شما چرا ( بت ) مي سازيد و ساخته دست خود را مي پرستيد ؟؟؟
    گفتند ما بت را نمي پرستيم !! بلكه روحي كه در كالبد اين بت است خيلي با عظمت است و ما آن را مي پرستيم !!!

حال اين روح با عظمت و قابل ستايش در كجاي اين بت بود و اين روح چه كاري مي توانست انجام دهد و فضيلت هاي اين روح عظيم در اين بت چه بود و چه خوبيهايي داشت نه حضرت محمد ( ص ) متوجه شد و نه ما !!!! و نه هيچكس ديگر !!!! ظاهرا فقط خود بت پرستان متوجه بودند !!!!
    ویرایش توسط پديده : 27th April 2010 در ساعت 11:45 AM

همکار تالار هنر های تجسمی
    رشته تحصیلی
    میراث فرهنگی: صنایع دستی (سرامیک) / مرمت و حفظ آثار
    ارسال تشکر
    2,414
    دریافت تشکر: 3,522
    قدرت امتیاز دهی
    409
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    سلام

(به علت کمی وقت فقط به علت این حرفتون اومدم ببخشید ببینید که چقدر حرفتون سنگین بوده )
    .................................................. .................................................. .................................................. .....................
    یارب

با سلام و عرض ادب
    در مورد این گفته تون متاثر شدم آیا گذر عمر و تجربیات تلخ و شیرین نمی تونه تاحدوی حقایق رو تعریف کنه که دور از چشم ما بوده؟!
    آیا به اندازه ی به اندازه ی زجری که انسانها می کشند نمی تونند به حقایق برسند؟!
    .....
    یعنی شما احساس کردید که بنده آنچه که دوست دارم بشنوم را حقیقت تلقی می کنم؟! نه؛ هرگز. آنچه که هرگز برام مفهومی نداشت برام دیکته کردند به بهای عمرم = کم است؟! بعد که با کلیدواژه ها آشنا شدم دوست نداشتم بشنوم که شنیدم نه، دیدم و این شد حقیقت را در ظرفیت کم خود نتوانستم بگنجانم.
    ( بحث سر برادر گفتن به عراقیها بود که زمانی خون به جگر ماها گذاشتند ووو ... پشت میز نشینها که رنگ جنگ را هم ندیدند و فقط طرز نوشتنشو بلدن چه خوب نوشتند و نوشتند و امضاء کردند..... منافع یا سیاست یا چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)
    در ضمن اصلا نمی خوام وارد این بحث بشم چرا علت اصلی دوام حضور بنده در این سایت به علت علمی بودنش هست نه باز کردن زخم های درون.
    ..... سکوتی که به پشتوانه ی عظیمی شکل گرفته قابل ستایش هست دیگه حرفی ندارم.
    ...
    امید در کنار هم از تجربیات و اطلاعات سازنده و منطقی برخوردار گردیم.
    موفق باشید.
    یاعلی
    یا رب با تو سخن می گویم:
    گر به تو افتدم نظر؛ چهره به چهره، رو به رو
    شرح دهم غم فراق؛ نکته به نکته، مو به مو

(پروردگارا! مرا و والدین مرا و مومنان را روزی که حساب برپا شود، ببخشا) 41سوره ی ابراهیم

13. 3 کاربر از پست مفید تاری سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام و عرض ادب
    در مورد این گفته تون متاثر شدم آیا گذر عمر و تجربیات تلخ و شیرین نمی تونه تاحدوی حقایق رو تعریف کنه که دور از چشم ما بوده؟!
    آیا به اندازه ی به اندازه ی زجری که انسانها می کشند نمی تونند به حقایق برسند؟!
    .....
    یعنی شما احساس کردید که بنده آنچه که دوست دارم بشنوم را حقیقت تلقی می کنم؟! نه؛ هرگز.
    نه بنده همچین ادعایی نکردم. اون مطلبی که شما زیرش از اون به حقیقت یاد کرده بودین تمامش حقیقت محض نبود. که توضیحش رو هم دادم .
    اگه حرف بنده اینجوری نشون می ده معذرت خواهی می کنم.
    بله ، تجربه و گذر عمر یکسری از حقایق رو روشن می کنه . اما نه تمام حقیقت رو .

در ضمن اصلا نمی خوام وارد این بحث بشم چرا علت اصلی دوام حضور بنده در این سایت به علت علمی بودنش هست نه باز کردن زخم های درون.
    ..... سکوتی که به پشتوانه ی عظیمی شکل گرفته قابل ستایش هست دیگه حرفی ندارم
    .
    ما هم از این حسن همجواری خوشحالیم و امیدواریم که بتونیم بیشتر از همدیگه استفاده بکنیم.

15. کاربرانی که از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند.

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام عزيزم :
    علیک سلام جانم
    جوابتون بسيار عالي بود .
    البته براي كساني كه بخواهند مطالبي را از لا به لاي عرايض شما متوجه شوند بسيار آموزنده بود و اينكه حتي خود اذعان داشتيد كه ..... و نه كسي چنين چيزي را عقلي و منطقي نمي پذيرد و تلويحا پذيرفتيد كه ما مسلمانان كمي تا قسمتي دوست داريم به هر چيزي كه دلمان مي خواهد تقدس بدهيم و آن را رنگ خدايي بزنيم و پرستش كنيم .
    البته اینها رو شما از لابلای حرفای بنده انتزاع کردین !!!

ضمنا فرموده بوديد : به حكم عقل خوب است سال 89 هم يك سري به جمكران بزنيم ببينيم كه چه ها شده است )!!
    راستي با يه دو دو تا ميشه حساب كرد كه روزانه و هفتگي و ماهيانه و يا ساليانه چقدر نامه و عريضه به اي چاه ريخته مي شود / حدودا ميليارها نامه / خوب اين چاه پر نمي شود از كاغذ ؟؟!!! اين نامه ها چه مي كنند ؟؟!!
    چه كسي مي برد خدمت حضرت تا ايشان مطالعه كنند ؟؟!!! بعد از مطالعه چه مي شود ؟؟!! آيا امحا مي شود ؟؟!! كجا و توسط چه كساني امحا مي شود ؟؟!! آيا حضرت دستور امحا داده است ؟؟!! به كي ؟؟؟!! چطوري ؟؟!!
    باز هم پیشنهادم رو تکرار می کنم که شما یکبار دیگه بعد از سی سال به جمکران بیایید و از نزدیک به جواب سوالاتتون برسید و ببینید که این سوالاتتون با کمی تامل برطرف میشه. چون هر چقدر هم اینجا توضیح بدم تا وقتی نبینین ....
    بنده هم حاضرم میزبان شما باشم و با کمال میل همراهی تون کنم عزیز.

خوب بهتر نيست كه بگوييم به همان حكم عقل چگونه كوچه پس كوچه هاي تهران كه الان تبديل به اتوبان شده است آيا كراماتي داشته اند كه كوچه 2 متري تبديل به اتوبان 60 متري شده است ؟؟؟!!
    يا بيابان هاي تهران كه تبديل به بهترين پارك ها و فضاي سبز شده اند كرامات داشته اند ؟؟!!!
    البته شايد شهردارش كرامات داشته ؟؟!!! اما نمي دانم چرا كرباسچي بيچاره با اين همه كرامات كه تهران را آباد كرد را دادگاهي و زندان هم كردند ؟؟!!
    من فکر می کنم یا شما عرضم رو خوب متوجه نشدین ( که بعید می دونم چون شان شما بالاتر از این هست) یا اینکه می خواهین یک مطلبی رو به قول خودتون تلویحا بفهمونین.
    كمان ابرو جان به دليل عقل پول نفت و ماليات و عوارض ملت و ميلياردها ميليارد تومان را وسط بيابان و كوير هم كه ببري خرج كني بهشت مي تواني بسازي اين كه ديگه كرامات نمي خواد / مي خواد ؟؟!!
    بنده هیچ ربطی قائل نشدم بین کرامات امام زمان عج و پیشرفت سی ساله جمکران.. که شما بحث کرامت و پیشرفت کوچه پس کوچه های تهران رو پیش بکشین (و همچنین بحث پول نفت) که اصلا با موضوع ما رابطه ای نداره.!

و باز هم ضمنا مگه الان خود شما از قول امام زمان نفرموديد كه ايشان گفته است كه ما از احوالات همه شما باخبريم ؟؟!!!!
    خوب اگر ايشان از احوالات همه مردم باخبر است چه نيازي به نوشتن عريضه دارد ؟؟!!!
    نه تنها امام زمان عج از احوالات ما آگاه هست که خداوند هم از تمام احوالات و کردار و حتی فکر ما با خبر است.
    با این وجود به نظر شما چرا خداوند فرموده است که : ادعونی استجب لکم . یعنی خداوند از خواسته های ما خبر ندارد؟
    مسلما دارد اما از انسان بندگی می خواهد و.... و در مورد ائمه از انسان توسل می خواهد چون هیچ انسانی به تنهایی و با عقل خودش و خودش به سعادت نرسیده و نمی رسد و تنها راه رسیدن به خدا راه ائمه اطهار علیهم السلام می باشد.

ضمنا اگر شما كه فرموديد اين عريضه نوشتن يك نماد است آيا اين نماد را به حكم عقل مي پذيريد ؟؟!! كه خودتان فرموديد خير نمي پذيريد و صحيح نمي دانيد و ضمنا اين عمل را نيز تقبيح نموديد .
    خوب چرا بزرگان ديني اين عمل را تقبيح نمي كنند و به مردم نمي گويند كه اينكار سخيف و غير عقلاني را انجام ندهند ؟؟!!! بلكه همه را تشويق به اين كار سخيف هم مي كنند ؟؟؟؟!!!
    بنده نگفتم که این کار خیلی قبیح است. بلکه گفتم اتفاقا مرسوم هم هست حتی همین الان هم در تمام اداره جات و سیستمهای مدیریتی نامه نگاری به شکل عجیبی وجود دارد که در خواستهای خودشون رو از این طریق مطرح می کنن.
    چیزی رو که بنده گفتم شاید جالب نباشه این هست که فکر کنیم تنها راه ارتباط با امام زمان عج نوشتن عریضه و در چاه انداختن است. و اینکه فکر کنیم عریضه را اگر فقط در چاه بندازیم به دست امام زمان می رسد. خواهش می کنم دقت داشته باشید.در اینصورت مشخص میشه که چیزی که شما بهش می گین سخیف و غیر عقلانی ، اینطور هم نیست و الا باید تمام انسانها هر روز به خاطر کارهای اداری و مدیریتی مرتکب کارهای غیر عقلانی بشن....

فكر كنم به دليل و حكم همان عقلي كه فرموديد اين سوالات غير عقلاني نباشد و بايستي پاسخ منطقي و دليل برايش آورد / اين كه ديگه 1400 سال پيش نيست كه بگوييم ما نبوده ايم و نمي دانيم و يا شايد تاريخ اشتباه گفته باشه / هستيم و داريم مي بينيم و بايد بپرسيم و جواب قانع كننده بگيريم .
    شما درست می فرمایین الان باید به سوالاتمون جواب داده بشه و جواب هم باید قانع کننده باشه.
    اما باید چند تا چیز رو هم بدونیم اینکه:

• ارزش هر سوال چقدره؟ گاهی بعضی از سوالات به اندازه اطلاعات عمومی ارزش دارن گاهی بیشتر و گاهی عاقبت و آخرت و اعمال انسان به اون وابسته میشه ....
    • هر سوالی رو باید از راهش و از مرجع خودش دنبال جوابش بود.
    • همه سوالها رو نمیشه با عقل جواب داد. چون خیلی وقتها خود عقل نیاز به یکسری پیش فرضهایی دارد که اگر به اونها توجه نشه به نتیجه درستی نمی رسد.

عرايض حضرتعالي مرا به ياد فيلم محمد رسول الله انداخت . از بت پرستان سوال كردند كه شما چرا ( بت ) مي سازيد و ساخته دست خود را مي پرستيد ؟؟؟
    گفتند ما بت را نمي پرستيم !! بلكه روحي كه در كالبد اين بت است خيلي با عظمت است و ما آن را مي پرستيم !!!

حال اين روح با عظمت و قابل ستايش در كجاي اين بت بود و اين روح چه كاري مي توانست انجام دهد و فضيلت هاي اين روح عظيم در اين بت چه بود و چه خوبيهايي داشت نه حضرت محمد ( ص ) متوجه شد و نه ما !!!! و نه هيچكس ديگر !!!! ظاهرا فقط خود بت پرستان متوجه بودند !!!!
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

----------------------------

17. کاربرانی که از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند.

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

بنده خیلی خوشحال هستم که این بحث خیلی زنده و فعال هست.
    از آقای بروجردیان عزیزو جناب تاری عزیز و دیگر دوستان بخاطر شرکت در بحث کمال تشکر رو داریم.

19. 2 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)