به گزارش خبرنگار گروه حوادث ايسکانيوز : افسر نگهبان کلانتري 153 ولي عصر(عج) ظهر هفتم مهر 1386جنايت خانوادگي در شهرک «صادقيه» را به دادسرايناحيه 27 پايتخت ، خبر داد.سپس بازپرس محمد شهرياري - کشيک - به همراهافسران دايره 10 اداره آگاهي مرکز به ساختمان مورد نظر رفت و با ديدنجنازه «اکرم» 35 ساله که در آشپزخانه با ضربه هاي چاقوي شوهرش «اکبر- ق»از پا درآمده بود رسيدگي قضايي به ماجرا را در دستور کار خود قرار داد.
دراين بين ، جاني 40 ساله با تلاش پليس ، دستگير شد و بدون هيچ مقاومتي لببه اعتراف گشود : «زنم تازگي ها به من خيانت مي کرد و با مرد غريبه ايرابطه داشت.تازه از سر کار به خانه برگشته بودم که ديدم يک غريبه از پنجرهبه بيرون پريد و فرار کرد.ناگهان خونم به جوش آمد ، اکرم را به آشپزخانهکشاندم و با چاقويي که روي ميز بود چند ضربه به شکمش زدم.»
«اکبر» ادامه داد : حکم اعدامم را همين امروز صادر کنيد ، به جز مرگ چيزي نمي خواهم.مرا اگر نکشيد خودکشي مي کنم.
بازپرس«شهرياري» پس از شنيدن ادعاهاي همسرکش ، وي را بازداشت موقت و دستور بردنجنازه به پزشکي قانوني را صادر کرد.گزارش ايسکانيوز مي افزايد ، پرونده درشعبه هفتم دادسراي جنايي تهران تحت رسيدگي بود که بررسي ها نشان داداعتياد و توهم «اکبر» در جنايت ، نقش اساسي داشته است.
به دنبالبازسازي صحنه جرم و صدور کيفرخواست ، پرونده به شعبه 113 دادگاه کيفريتهران فرستاده شد و دوم آذر 88 به رياست قاضي «محمد سلطان همتيار» تحترسيدگي قرار گرفت.
در ابتداي آن نشست «ا..يار شکاري» به عنوان نمايندهدادستان ، کيفر خواست را خواند و اعلام کرد : پدر و مادر «اکرم» ازخونخواهي گذشته اند اما دختر 12 ساله اش تقاضاي صدور حکم قصاص نفس - مرگ -دارد.
نوبت دفاع به «اکبر» که رسيد جنايت را گردن گرفت و گفت : آن روز، کلي به دنبال قرص هاي آرام بخش گشتم اما پيدا نکردم.هر چه از زنم خواستمدر يافتن قرصها کمکم کند حرفم را گوش نکرد و من عصبي تر شدم.
مجرماضافه کرد : در حالي که کنترل اعصابم را از دست داده بودم چاقو کشيدم وديگر نفهميدم چه کار مي کنم.باور کنيد من زنم را دوست داشتم و نمي خواستماو را بکشم.حالا عاجزانه از فرزندم تقاضا دارم رحم کند و مرا ببخشد.
امروز«اکبر» در حالي براي دومين بار پاي محاکمه ايستاد که دخترش از قصاص ، گذشتو ديه خواست.بر همين اساس هيئت قضايي وارد شور شد تا از جنبه عمومي جرم ،راي صادر کند.طبق ماده 612 قانون مجازات ، جاني پشيمان به سه تا 10 سالزندان با احتساب روزهاي بازداشت و پرداخت ديه محکوم شخواهد شد.