دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 14 از 45 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 448

موضوع: !!----- درمانگاه نخبگان ----!!

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    دریافت تشکر: 295
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : !!----- درمانگاه نخبگان ----!!

با سلام وخسته نباشید یک سوال داشتم ایا از رگ دست خون گرفته وجهت تصفیه شدن درون ماهیچه ای در پا جایی که ویتامین bزده می شود ترزیق نموده به بدن ضرر دارد یا خیر

سوال دوم امروز برای درد مچ دستم مچ پام به دکتر مراجعه کردم فقط یک بسته قرص دیکلوفناک تجویز نموده ایا من که نارحتی معده دارم مصرف کنم مشکلی ندارد ایا داروی گیاهی جایگزین دیکلوفناک وجود دارد سوال بعدی ایا میتوان برای در د استخوان از مکمل گلوکزامین کندروئیتین ام اس ام که درداروخانه موجود است استفاده کرد با تشکر

2. 3 کاربر از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    5,214
    دریافت تشکر: 4,319
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط javan0012 نمایش پست ها
    با سلام وخسته نباشید یک سوال داشتم ایا از رگ دست خون گرفته وجهت تصفیه شدن درون ماهیچه ای در پا جایی که ویتامین bزده می شود ترزیق نموده به بدن ضرر دارد یا خیر

سوال دوم امروز برای درد مچ دستم مچ پام به دکتر مراجعه کردم فقط یک بسته قرص دیکلوفناک تجویز نموده ایا من که نارحتی معده دارم مصرف کنم مشکلی ندارد ایا داروی گیاهی جایگزین دیکلوفناک وجود دارد سوال بعدی ایا میتوان برای در د استخوان از مکمل گلوکزامین کندروئیتین ام اس ام که درداروخانه موجود است استفاده کرد با تشکر
    سلام دوست من
    خدا قوت

سوال اولت رو متوجه نشدم . اگه لطف کنی دقیق تر بپرسی ممنون میشم

اما سوال دوم ؛ البته نظر پزشک شما ارجحیت داره چون ایشون شما رو معاینه کرده حتما ؛ با این حال به طور کلی دیکلوفناک ممکنه اثرات نامطلوب گوارشی ایجاد کنه ولی در حال حاضر داروهای بسیار کم عارضه تری نسبت به دیکلوفناک وجود دارند که معمولا اثرات ضد درد و ضد التهابی اونها موجب عوارض نامطلوبی نمیشه . مکمل گلوکزامین کندروئیتین هم صرفا مکملیه که برای مفاصل مناسبه نه استخوان ها چون در واقع این ماده از پیش ساز های غضروف مفصلی بحساب میاد ؛ با این حال اگر دردها در ناحیه مفاصل دست یا پا باشه به خصوص در صورتی که این دردها ناشی از التهاب های مزمن و استئوارتریت باشه ، این ترکیب می تونه بسیار موثر باشه

تا تو به خاطر مني كس نگذشت بر دلم

مثل تو كيست در جهان تا ز تو مهر بگسلم ...

4. 3 کاربر از پست مفید امير آشنا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی
    ارسال تشکر
    148
    دریافت تشکر: 444
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام یه سوال
    من یه مدتی که سرفه میکنم و پشت سرش هم سرفه میاد بعد جای دکترم رفتم (دکتر خانوادمونه) یه چند تا قرص دادو شربت و با دو تا امپول که نوش جان کردیم یکی از قرصهاش erythromysin400 اگه اشتباه نکنم بود الان جند روزه که قرصهام تموم شده ولیکن اون سرفه ها از بین نرفته دیروز باهاش صحبت میکردم میگفت از حساسیت به نظر شما اساتید از چیه الان سرفه ها شروع شده اما کمتره ولی صبح که از خواب پامیشم بیشتره
    شاید از جرم دیروزه که به این روز افتادیم

6. 4 کاربر از پست مفید madarshab سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام وخسته نباشید یک سوال داشتم ایا از رگ دست خون گرفته وجهت تصفیه شدن درون ماهیچه ای در پا جایی که ویتامین bزده می شود ترزیق نموده به بدن ضرر دارد یا خیر شنیده ام کسانی که غلظت خون دارند اگر خون را از رگ دست با سرنگ بگیرند وبعد به پشت جایی که امپول ویتامین ترزیق می شود بزند غلظت خون را پایین می اورد البته چند بار **** به جای دیکلوفناک از چه دارویی می توان استفاده کنم که عارضه گوارشی کمتری داشته باشد

8. 3 کاربر از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    5,214
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط madarshab نمایش پست ها
    سلام یه سوال
    من یه مدتی که سرفه میکنم و پشت سرش هم سرفه میاد بعد جای دکترم رفتم (دکتر خانوادمونه) یه چند تا قرص دادو شربت و با دو تا امپول که نوش جان کردیم یکی از قرصهاش erythromysin400 اگه اشتباه نکنم بود الان جند روزه که قرصهام تموم شده ولیکن اون سرفه ها از بین نرفته دیروز باهاش صحبت میکردم میگفت از حساسیت به نظر شما اساتید از چیه الان سرفه ها شروع شده اما کمتره ولی صبح که از خواب پامیشم بیشتره

سلام دوست من
    با توجه به سابقه ای که گفتی احتمالا متعاقب عفونت ریه ، دچار برونشیت حاد شدی . تو این مواقع ترشحاتی در حلق جمع میشه و معمولا به دلیل کمتر بودن بلع طی خواب شبانه ، وقتی صبح میشه ترشحات بیشتری تو ناحیه حلق جمع میشه و همین باعث سرفه های بیشتر میشه . اما در هر صورت وجود این سرفه ها برای کنده شدن ترشحات ضروریه و حتی الامکان نباید داروی ضد سرفه استفاده کنی تا دوره بیماری به پایان برسه . اما برای اینکه درد و ناراحتیت متعاقب سرفه کردن کمتر بشه ، توصیه می کنم روزی 2 تا 3 قاشق غذاخوری عسل ( ترجیحا عسل طبیعی و همراه موم ) مصرف کنی . ضمن اینکه اگه یه محلول ولرم آب نمک آماده کنی ( یه قاشق چایخوری سرخالی نمک تو یه لیوان آب ) و ناحیه حلق رو به ملایمت با اون شست و شو بدی ، زودتر مشکلت حل میشه
    ان شاالله هرچه زودتر خوب بشی

10. 4 کاربر از پست مفید امير آشنا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    5,214
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

با سلام وخسته نباشید یک سوال داشتم ایا از رگ دست خون گرفته وجهت تصفیه شدن درون ماهیچه ای در پا جایی که ویتامین bزده می شود ترزیق نموده به بدن ضرر دارد یا خیر شنیده ام کسانی که غلظت خون دارند اگر خون را از رگ دست با سرنگ بگیرند وبعد به پشت جایی که امپول ویتامین ترزیق می شود بزند غلظت خون را پایین می اورد البته چند بار **** به جای دیکلوفناک از چه دارویی می توان استفاده کنم که عارضه گوارشی کمتری داشته باشد
    استفاده از چنین روشی برای کم کردن غلظت خون به هیچ عنوان صحیح نیست چون خودش می تونه باعث مشکلات جدی تری بشه
    برای درمان غلظت خون ابتدا باید عامل عارضه رو پیدا کرد و حتی الامکان اون رو رفع کرد ؛ عواملی مثل استفاده از مشروبات الکلی ، سیگار ، چاقی و البته عوامل مادرزادی می تونن باعث این حالت بشن که هر کدوم بحث مفصلی رو می طلبند اما تو یه نگاه کلی بهترین راه مقابله با غلظت خون ، اهدای متناوب خون هستش که می تونه علاوه بر یه اقدام انسان دوستانه و خدا پسندانه ، یه اثر درمانی فوق العاده هم در این خصوص داشته باشه . منتها قبل از این کار نیازه که حتما معاینات پزشکی انجام بشه تا مشخص بشه فرد دچار مشکل زمینه ای خاصی نیست

به عنوان جایگزین دیکلوفناک هم میشه از داروی سلکوکسیب استفاده کرد ولی با تجویز پزشک

موفق باشید

12. 3 کاربر از پست مفید امير آشنا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام برای دل درد نوزاد 3ماهه از چه دارویی میتوان استفاده کرد ایا استفاده از عرق گیاهی نعناع اشکالی ندارد

14. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    5,214
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

با سلام برای دل درد نوزاد 3ماهه از چه دارویی میتوان استفاده کرد ایا استفاده از عرق گیاهی نعناع اشکالی ندارد

سلام
    البته حتما باید علت اصلی دل درد رو پیدا کرد ولی یکی از علل شایع دل درد تو نوزادان نفخ هستش . تو اینجور مواقع بهتره اصلا شیر به بچه ندید . ضمنا می تونید یه حوله ای رو مرطوب و گرم کنید و رو شکمش بذارید . استفاده از عرق نعنا و نبات هم ممکنه موثر باشه ولی اثر قطعی نداره . غیر از این موارد هم می تونید از قطره خوراکی ضد نفخ دایمتیکون ( Dimethicone ) به میزان 1 تا 2 قطره استفاده کنید . خصوصا اگه نوزاد شما مکررا سابقه نفخ داره این ترکیب تا حد زیادی می تونه پیشگیری کننده از بروز نفخ هم باشه ...

16. 2 کاربر از پست مفید امير آشنا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام ایا مصرف مکمل پروتیئن وکراتین که در بدن سازی هم مصرف می شود ایا برای بدن ضرری دارد ایا مکمل بدون ضرر نیز وجود دارد که برای افزایش وزن وانرژی بتوان از ان استفاده کرد

18. 2 کاربر از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    5,214
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

با سلام ایا مصرف مکمل پروتیئن وکراتین که در بدن سازی هم مصرف می شود ایا برای بدن ضرری دارد ایا مکمل بدون ضرر نیز وجود دارد که برای افزایش وزن وانرژی بتوان از ان استفاده کرد

سلام دوست عزیز
    در صورت مصرف بی رویه ، هیچ مکملی بدون ضرر نیست اما به طور کلی مکمل کراتین یکی از کم عارضه ترین مکمل ها محسوب میشه
    با این حال توصیه بنده برای مصرف یه مکمل ، vm protein هستش که پروتئینی کاملا طبیعی و در واقع همون پروتئین کازئین موجود در پنیره . ضمن اینکه در اون انواع مواد معدنی و ویتامین ها هم وجود داره . با این حال حتی مصرف این ماده هم به صورت بی رویه خالی از اشکال نیست
    موفق باشید

20. 2 کاربر از پست مفید امير آشنا سپاس کرده اند .

صفحه 14 از 45 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)