دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: اخبار حرفه

کاربر اخراج شده
    ارسال تشکر
    376
    دریافت تشکر: 1,033
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Post اخبار حرفه

(( بسمـه تعـالي ))

(( نويسنده مقاله / منصور بروجرديان ))

1 –مقدمه

2 – اهميت رشته حسابداري و مالي در پيشرو اهداف مؤسسات ، شركتها ، ادارات ، سازمانها و ….

3- حسابدار كيست ؟

4- بررسي وضعيت و جايگاه واقعي حسابداران و يا كم رنگ شدن نقش آنها در مؤسسات

6- چند نفر حسابدار از اينكه فردا پشت ميز كار خود باشند مطمئن هستند ؟ ( امنيت شغلي )

7- واقعا متولي اشتغالزايي دانشجويان و يا دانش آموزان و كار آموزان رشته حسابداري بعد از فارغ التحصيلي آنها از دانشگاه و يا آموزشگاهها و يا حسابداران بيكار ، چه ارگان و سازماني است ؟!‌

8- ضرورت تشكيل يك انجمن حمايتي از شغل حسابداري و حسابداران و كار آفريني براي حسابداران

(( بنام دوست كه هرچه هست از اوست ))

در جامعه امروزي و حتي از دير باز همه ما با حساب و كتاب چه در سطح كوچك و چه در سطوح بزرگ و مختلف و در عرصه زندگي خود هر روز با اصطلاحاتي همچون حسابدار ، حسابداري ، عمليات مالي و كلمات و جملاتي از اين دست بر خورد داشته و بعضا شايد حتي بي تفاوت از كنار آن گذشته ايم و شايد تا به حال به اين فكر نبوده ايم كه اصولا حسابدار كيست و يا حسابداري چيست ؟ آيا چند عدد و رقم را با هم ضرب كردن و يا جمع يا تفريق كردن حسابداريست ؟؟
    و يا فردي كه اعداد و ارقام را با يكديگر جمع و يا ضرب مي كند حسابدار است ؟

جالب است بدانيد كه جوامع و يا كشورهايي كه چنين برداشتهايي از فنون و علوم مالي و حسابداري داشته اند بعد از گذشت ساليان متمادي به دليل برداشت غلط خود از علوم مالي و يا اهميت ندادن به اين علوم از دنياي پيشرفت عقب مانده و به اصطلاح هنوز هم اندر خم يك كوچه مانده اند و درست برعكس كشورهايي كه به اين علوم وقع كافي گذاشته و به آن توجه كرده اند ، مديراني را برگزيده اند كه ، اكثر مديراني داراي تحصيلات و يا تخصص مالي و حسابداري بوده اند ، و در حال حاضر كشورهاي صنعتي و پيشرفته جهان كه به كشو رهاي توسعه يافته و جوامع پيشرفته تبديل شده اند از خدمات حسابداران و متخصصين مالي و حسابداري بهره بسيار برده اند ، بطور مثال بعد از جنگ جهاني دوم و در دوران بازسازي كشورهاي درگير جنگ ، از جمله آلمان ، فرانسه ، انگلستان ، مديراني را كه براي صنايع خود برگزيدند حدودا 70 درصد از آنها داراي تحصيلات و تجارب حسابداري و مالي بوده اند ، همچنين كشورهايي همانند ژاپن و امريكا كه در علوم استراتژيك و بازار سرمايه اي جهان سهم بسزايي دارند ، نيز داراي مديراني هستند كه در حدود 80 الي 90 درصد آنها داراي تحصيلات و تخصص مالي و حسابداري مي باشند .

با تحقيقاتي كه در كشورهاي توسعه يافته انجام شده است افرادي كه توانسته اند از سطوح پايين به سرعت به بالاترين پستهاي مديريت سازمانها و صنايع دست يابند 90 درصد افرا دي بوده اند كه تخصص حسابداري و مالي داشته اند .
    همچنين در اين تحقيقات در خصوص سود آوري و تاثير خط مشي دهي سازمانها براي انتخاب بهترين راه حلهاي منطقي و مقرون به صرفه ، نقش حسابداران و متخصصان مالي حدود 80 درصد عنوان شده است .

اين آمار و ارقام و تحقيقات و نتايج آنها نشان دهنده ميزان اهميت نقش حسابداران و تخصص آنها ، در پيشرفت مؤسسات در جهان بوده و بطور ثابت شده اي اين حقيقت را آشكار مي سازد كه اگر جوامع و بطور اخص ( شركتها ، مؤسسات ، صنايع و….) بخواهند به مرزهاي طلايي پيشرفت و شكوفايي برسند بايستي توجه و اهميت بسيار زيادي به حسابداران و تخصصي آنها داشته و اين امري است اجتناب ناپذير .

(( حسابدار كيست ؟ ))

قبل از آنكه حسابدار را تعريف كنيم لازم است تعريف فن حسابداري را بدانيم ، حسابداري عبارتست از فن ثبت و طبقه بندي و تلخيص فعاليتهاي مالي يك مؤسسه و تفسير نتايج حاصله در قالب اعداد و ارقام پول رايج كشور .
    از تعريف فوق بر مي آيد كه حسابدار فرديست كه در نحوه ثبت و طبقه بندي فعاليتهاي مالي يك مؤسسه تخصص داشته و توان خلاصه نمودن عمليات مالي مؤسسات و تفسير نتايج آنها را خواهد داشت بدين معنا كه يك حسابدار با اعداد و ارقام و عمليات مالي مؤسسات رويدادهاي مالي و دادو ستدهاي شركتها و مؤسسات را خلاصه و استنتاج كرده و به استناد اين اعداد و ارقام عملكرد مؤسسات را به آنها نشان خواهد داد و صاحبان سرمايه و يا سهامداران و يا صاحبان مؤسسات در مي يابند كه عملكرد مجموعه شان سود آور بوده يا زيان آور ، و مي توانند در خصوص تعيين خط مشي هاي آينده شركت و يا مؤسسه خود تصميمات صحيح تري اتخاذ نمايند ، نقاط قوت خود را بيشتر تقويت كرده و نقاط ضعف خود را دقيقا شناسايي و آنها را نيز قوت بيشتري بخشند .
    شناسايي اين گلوگاهها ، چه شريانهاي سود دهي باشند و چه گرفتگي هاي زيان دهي ، فقط و فقط با تفسير نتايج حاصله از عمليات مالي مؤسسات امكان پذير مي باشد .

(( ضرورت ارتقاء فني و عملي حسابداران ))‌

همانطور كه بيان شد نقش مهم حسابداران در پيشبرد اهداف سازمانها و مؤسسات بسيار حساس و سرنوشت ساز است ، لازم است كه حسابداران در جهت بالا بردن سطح كيفي علوم مالي خود همواره آموزشهاي لازم را ديده و با استانداردهاي حسابداري و مالي و روشهاي مختلف و جديدتري كه باعث به روز شدن اطلاعات آنها مي شود قرار گرفته و بتواند افراد مفيدتري براي مؤسسات متبوع خود باشند .

حسابداران و افراد مالي بايستي هميشه up to date و بروز بوده و هم با تكنيك هاي مختلف روز دنيا در زمينه هاي مالي و حسابداري و هم با لوازم آلاتي كه امروزه در اين فن بسيار مفيد و مؤثر هستند همانند كامپيوتر و نرم افزارهاي مالي آشنايي كامل داشته و بتوانند با اين نرم افزارها عمليات مالي مؤسسات را بطور كامل انجام داده و ضمن سرعت بخشيدن به كار خود، ضريب دقت را نيز بالا برده و حسابها و صورتهاي مالي مؤسسات را ، هم با دقت بيشتري و هم با سرعت بيشتري مورد بررسي قرار دهند .

امروزه در سراسر جهان هر حسابداري كه به نرم افزارهاي مالي مسلط نباشد و نتواند با اينگونه نرم افزارها عمليات مالي خود را انجام دهد تقريبا فرد بي سواد و غير تخصصي شناخته شده و ضمن آنكه از سرعت پيشرفت جهاني عقب مانده ، شانس يافتن شغل براي او تقريبا به ميزان قابل توجهي كاسته خواهد شد .
    بعبارتي در حال حاضر اشتغال حسابداران و افراد مالي در مؤسسات و سازمانها منوط به 2 تخصص بسيار مهم و حياتي شده است : الف – تخصص مالي و حسابداري ب – تخصص انجام عمليات مالي و حسابداري توسط نرم افزارهاي مالي و تسلط كامل بر آنها .

(( متولي اشتغال زايي حسابداران در ايران چه كسي است ؟ ))‌

با توجه به موجود بودن طيف وسيع افراد تحصيل كرده در علوم مالي از يك سو ، و طيف وسيع مؤسسات و شركتهايي كه نياز به حسابدار دارند از سوي ديگر ديده مي شود ، متاسفانه اين دو هيچگاه در يك نقطه مشترك به هم نرسيده اند و نه حسابداران و نه كارفرمايان هنوز هم نتوانسته اند يكديگر را يافته و در كنار هم قرار گيرند ، يا اگر قرار گرفته اند به دليل اصلي ، عدم تسلط حسابدار به نرم افزارهاي حسابداري و مالي كارفرما ، و عدم اطلاعات كافي و توان كار با اين نرم افزارها ، خيلي زود از يكديگر جدا شده اند .
    با تحقيقاتي كه بعمل آمده نشان داده شده است كه شانس اشتغال حسابداراني كه داراي مهارت كار با نرم افزارهاي حسابداري و مالي نيستند ، يا هميشه بسيار ضعيف است و يا چنانچه در جايي مشغول به كار شوند به هيچ وجه داراي امنيت شغلي نبوده و هر لحظه بايستي منتظر برگه تسويه حساب خود ، از جانب كارفرماها باشند .
    تصور كنيد كه يك حسابدار با فكر عدم امنيت شغلي چگونه ميتواند افكار خود را متمركز حل مسائل پيچيده مالي نموده و حلال مشكلات مالي سازمانها و مؤسسات باشد ؟ چگونه ميتواند شفافيت و حقايق مالي مؤسسات را نشان دهد ؟ چگونه ميتواند در خواستهاي نامشروع كارفرماي خود كه از او مي خواهد برايش حساب سازي كند نه حسابداري ، جواب رد بدهد و با هيچگونه امنيت شغلي و پشتيباني رو در روي كارفرماي خود بايستد و خواسته او را اجابت ننمايد ؟
    حال تصور كنيد كه يك حسابدار چگونه ميتواند امنيت شغلي داشته باشد ؟ چه فرد و يا چه ارگان و يا سازماني است كه اين امنيت شغلي را براي او ايجاد و تضمين نمايد ؟

جواب اين سوال را همه مي دانـيم ( هيچ كس ، هيچ سازمان ‌و هيچ ارگاني ) !!

هـيچ حسابـداري نمي تواند با خيال آسوده ، از آنكه فردا پشـت ميـز خود بنشينـد و كـارهاي روزمـره خـود را انجـام دهـد و فارغ البال ، برنامه ريزي هاي رشد و شكوفايي مؤسسه و برنامه ريزي هاي آينده سازمان را انجام دهد در حاليكه مطمـئن نيست كه فردا هم آنجا باشد يا نه ، و هر كارفرمايي فردا ممكـن اسـت به بـهانه هاي مخـتلف كه اكـثر ايـن بهـانه ها درخواسـت حساب سازي بوده ، و حسابدار خود را اخراج كند .

(( علل عمده بيكاري حسابداران و يا كم رنگ نمودن نقش آنان در مؤسسات ))

متاسفانه هر روزه شاهد اخراج و بيكار شدن طيف وسيعي از حسابداران در جامعه هستيم كه عمده اين عوامل عبارتند از :
    1 – درخواست هاي نامشروع كارفرمايان مبني بر حساب سازي نه حسابداري
    2 – عدم تخصص و توان كافي حسابدار در انجام امورات حسابداري
    3 – عدم تخصص و توانايي كافي حسابدار درعلوم كامپيوتري وعدم تسلط به نرم افزارهاي قدرتمند وجامع حسابداري و مالي
    4 – عدم احساس مسؤليت حسابدار نسبت به مؤسسه متبوع خود ناشي از عدم امنيت شغلي
    5 – تن در دادن بي مورد و غير منطقي حسابداران به خواسته هاي غير قانوني كارفرمايان و حساب سازي ناشي از ترس اخراج
    6 – بعد از آنكه كارفرمايان كارشان با حسابدار تمام شد و امورات مالي خود را به نتيجه رساندند تصور مي كنند كه ديگر با او كاري ندارند و به بهانه هاي مختلف عذر او را مي خواهند .
    7 – اذيت و آزار متقابل حسابدار و كارفرما نسبت به يكديگر بصورتي كه كارفرما حقوق متناسبي با كار انجام شده به حسابدار پرداخت نمي كند و حسابدار نيز به جهت انتقامهاي شخصي و نقد كردن حقوق خود اطلاعات مالي كارفرما را بلوكه كرده و بعضا درخواست وجه بيشتري مي كند .

8 – وجود افكار پوسيده و كج خيالي هاي كارفرمايان مبني بر آنكه مگر يك حسابدار چه كاري انجام مي دهد او فقط يك ميرزا بنويس است و بس !! و بلعكس افكار بيهوده برخي از حسابداران كه مي پندارند فقط و فقط آنها هستند كه در شركت و مؤسسه بايستي مورد ستايش قرار گرفته ، و بدون آنها درب شركت بسته خواهد شد و به اصطلاح هيچ يك حد و مرز خود را به خوبي نمي شناسند و ….

(( ضرورت تشكيل يك انجمن حمايتي از حسابداران و شغل حسابداري ))

همانطوريكه مي دانيد اكثر مشاغل داراي سنديكا و يا مجموعه اي هستند كه به لحاظ شغلي و كنترلي به گونه اي تحت نظارت و حمايت اين سنديكاها قرار گرفته و چنانچه مشكلاتي براي آنها رخ دهد مي دانند كه مرجعي هست كه هم تخصصي است و هم دلسوزانه سعي در رفع مشكل مي نمايد بطور مثال اطبا و پزشكان داراي سازمان نظام پزشكي هستند ، وكلا داراي كانون وكلا هستند ،‌مهندسان داراي سازمان نظام مهندسي هستند و ….
    كه اكثر اين انجمن ها و تشكلها ضمن رسيدگي به مشكلات افراد عضو و بعضا در جهت حمايت از اعضاء ، يا فرصتهاي شغلي در اختيار آنها گذاشته و يا آنان را ياري داده و كمك هاي در خور توجهي را به آنها مي نمايند .

البته انجمن هاي حرفه اي در رشته حسابداري نيز در ايران وجود دارد كه از آن جمله :

1 انجمن حسابداران خبره ايران 2 سازمان حسابرسي 3 جامعه حسابداران رسمي ايران 4 انجمن محاسبين قسم خورده

را مي توان نام برد كه البته هر كدام از اين تشكلها در ارتقاء سطح علمي و فني حسابداران نقش به سزايي داشته اند و از طريق چاپ كتابهاي تخصصي ، فصل نامه ها ، ماهنامه ها و مقالات و برگزاري دوره هاي آموزشي تخصصي كمك شايان توجهي به بهبود و ارتقاء توان علمي و تخصصي حسابداران بسيار مؤثر بوده اند و از اين لحاظ تشكر و قدرداني از همه آنها را وظيفه خود مي دانيم و ارج مي نهيم .

اما متاسفانه تقريبا هيچ يك از آنها در جهت اشتغال زايي حسابداران ، طرح و برنامه اي كاربردي نداشته اند و يا اگر داشته اند ، موفق نبوده اند و به نحوي از انحا يا جبراً و يا اختياري ، پاي خود را از اين حوزه ( اشتغالزايي براي حسابداران ) كنار كشيده و متاسفانه بحث ايجاد اشتغال و توانمند سازي حسابداران و دانشجويان و بيكاران رشته حسابداري ، مكتوم گذاشته شده است .

(( چگونگي تصميم و تشكيل انجمن حسابداران حرفه اي ايران ))

خوشبختانه در حال حاضر بحث اشتغال و كارآفريني براي متخصصان و ايجاد امنيت شغلي در جامعه در سرلوحه و دستور كار تمامي سازمانها قرار گرفته است اما تا چه ميزان به آن اهميت داده مي شود و يا تا چه ميزان بر روي آنها برنامه ريزي و يا سرمايه گذاري مي شود و آيا اصولا اگر طرحهايي در اين زمينه اجرا شده اند تا چه ميزان موفق و مفيد براي جوانان و افراد بيكار بوده است ،‌ هنوز آمار دقيق در دست نيست و اگر هم آماري هست جزيي بوده و تا حد مطلوب فاصله بسياري داريم .

بعبارتي هنوز هم بعد از اختصاصي ميليارد ها ريال و دستورات پي در پي مقامات مسئول كشور ، همانند مقام رهبري ،‌ رياست جمهوري و مجلس شوراي اسلامي و …. در خصوص پشتيباني جوانان ، رسيدگي به امورات شغلي آنها ، ايجاد امنيت شغلي و …. نتايج مطلوب حاصل نشده است ، و با وجود طيف وسيع بيكاران در جامعه از يك سو و عدم ارائه طرحهاي مناسب و كاربردي براي مباحث اشتغالزايي از سوي ديگر هنوز هم بيكاران همچون گذشته ، حيران و سرگردان و بدنبال فرصتهاي شغلي مناسب مي باشند و امروزه طيف وسيعي از اين بيكاران را حسابداران تشكيل مي دهند و همانطوريكه بيان شد هيچيك از آنان از امنيت شغلي برخوردار نبوده و در بدست آوردن فرصتهاي شغلي نيز ناكام هستند .

با يك نگاه اجمالي به وضعيت بيكاري حسابداران كه آمار آنها هم كم نيست از يك سو و نياز كارفرمايان به خدمات فني اين افراد متخصص از سوي ديگر و پيدا كردن و پيوند زدن صحيح و اصولي اين دو به يكديگر ،‌ پر واضع است كه جامعه ، نياز به يك حركت بزرگ و جوشش و تشكل يك مجموعه كارآمد داشته ، كه بتواند نيازهاي هر دو گروه ( حسابداران بيكار و كارفرمايان به دنبال حسابدار ) را برآورده سازد ، و كمبود آن در جامعه به شدت احساس مي گردد و ما اين حركت بزرگ را شروع نموده و قصد داريم تشكلي بسيار كارآ جهت ايجاد اين حلقه گمشده ،
    بنام

( انجمن حسابداران حرفه اي ايران )‌

را جهت انجام اين مهم بوجود آوريم .

ادامه دارد ..................
    ویرایش توسط AreZoO : 29th June 2010 در ساعت 01:05 AM

کاربر اخراج شده
    ارسال تشکر
    376
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Wink ابلهانه ترين سوالات كامپيوتري !!!!

ابلهانه ترين سوالات كامپيوتري

شركت بريتيش تله كام يا همان BT ليستي از احمقانه ترين سوالاتي را كه كاربران كامپيوتري يا اينترنتي اين شركت ارتباطي ازمشاوران آنها پرسيده اند منتشر كرد.

( البته از شركت ما و خود ما هم از اين سوالات ابلهانه تر هم شده است / بروجرديان ) !!!

--------------------------------------------------------------------------------------------
    كاربر : اينجا نوشته شده هر كليدي را روي كي برد فشار دهيد اما من نميتوانم دكمه (any key ) را روي صفحه كليدم پيدا كنم ؟!

---------------------------------------------------------------------------------
    كاربر: اينترنت من كار نمي كند؟
    مشاور: مودم را وصل كرده ايد ، همه سيم هاي كامپيوتر را چك كرده ايد؟
    كاربر: نه الان فقط مانيتور جلوي من است هنوز كامپيوتر و مودم را از جعبه در نياورده ام!

---------------------------------------------------------------------------------

مشاور: لطفا روي ماي كامپيوتر (كامپيوتر من) كليك كنيد.
    كاربر: من فقط كامپيوتر خودم را دارم كامپيوتر شما پيش من نيست.

--------------------------------------------------------------------------------

مشاور: مشكل شما به خاطر نرم افزار اسپاي ويري است كه روي دستگاهتان نصب شده(اسپاي در انگليسي به معني جاسوس است)
    كاربر: اسپاي!؟ ببينم يعني او مي تواند از داخل موانيتور وقتي لباس عوض ميكنم من راببيند؟

--------------------------------------------------------------------------------

- كابر: نمي تونم ديسکتم رو دربيارم
    مشاور: دکمه رو فشار بدين
    كاربر : فشار دادم ولي در نمي ايد
    مشاور: دكمه به راحتي تو مي رود؟
    كابر: بله ؛ اما نه ، ببخشيد من هنوز ديسكت را تو درايو نگذاشته ام ، هنوز روي ميزمه.
    كاربر: ماوس پد من سيم ندارد!
    مشاور: من فكر كنم متوجه منظور شما نشدم. ماوس پد شما قرار نيست سيمي داشته باشد.
    كاربر: پس چگونه مي تواند ماوس را پيدا كند؟ يعني وايرلس است؟

*
    مرکز : روي آيکن My Computer در سمت چپ صفحه کليک کن.
    مشتري : سمت چپ شما يا سمت چپ من؟

* مشتري : سلام، عصرتون بخير، من مارتا هستم، نمي تونم پرينت بگيرم. هر دفعه سعي مي کنم ميگه : «نمي تونم پرينتر رو پيدا کنم» من حتي پرينتر رو بلند کردم و جلوي مانيتور گذاشتم ، اما کامپيوتر هنوز ميگه نمي تونه پيداش کنه...

*
    مشتري : من توي پرينت گرفتن با رنگ قرمز مشکل دارم...
    مرکز : آيا شما پرينتر رنگي داريد؟
    مشتري : نه.

*
    مرکز : الآن روي مانيتورتون چيه خانوم؟
    مشتري : يه خرس Teddy که دوستم از سوپرمارکت برام خريده.

*
    مرکز : و الآن F8 رو بزنين.
    مشتري : کار نمي کنه.
    مرکز : دقيقاً چه کار کردين؟
    مشتري : من کليد F رو 8 بار فشار دادم همونطور که بهم گفتيد، ولي هيچ اتفاقي نمي افته...

*
    مشتري : کيبورد من ديگه کار نمي کنه.
    مرکز : مطمئنيد که به کامپيوترتون وصله؟
    مشتري : نه، من نمي تونم پشت کامپيوتر برم.
    مرکز : کيبوردتون رو برداريد و 10 قدم به عقب بريد.
    مشتري : باشه.
    مرکز : کيبورد با شما اومد؟
    مشتري : بله
    مرکز : اين يعني کيبورد وصل نيست. کيبورد ديگه اي اونجا نيست؟
    مشتري : چرا، يکي ديگه اينجا هست. اوه... اون يکي کار مي کنه!

----------------------------------------------------------------------------------
    *
    مرکز : رمز عبور شما حرف کوچک a مثل apple، و حرف بزرگ V مثل Victor، و عدد 7 هست.
    مشتري : اون 7 هم با حروف بزرگه؟

----------------------------------------------------------------------------------
    *
    يک مشتري نمي تونه به اينترنت وصل بشه...
    مرکز : شما مطمئنيد رمز درست رو به کار برديد؟
    مشتري : بله مطمئنم. من ديدم همکارم اين کار رو کرد.
    مرکز : ميشه به من بگيد رمز عبور چي بود؟
    مشتري : پنج تا ستاره. *

مشتري : من يک مشکل بزرگ دارم. يکي از دوستام يک Screensaver روي کامپيوترم گذاشته، ولي هربار که ماوس رو حرکت ميدم، غيب ميشه! *

مرکز : مرکز خدمات شرکت مايکروسافت، مي تونم کمکتون کنم؟
    مشتري : عصرتون بخير! من بيش از 4 ساعت براي شما صبر کردم.
    ميشه لطفاً بگيد چقدر طول ميکشه قبل از اينکه بتونين کمکم کنيد؟
    مرکز : آآه..؟ ببخشيد، من متوجه مشکلتون نشدم؟
    مشتري : من داشتم توي Word کار مي کردم و دکمه Help رو کليک کردم بيش از 4 ساعت قبل. ميشه بگيد کي بالاخره کمکم مي کنيد؟
    *
    مرکز : چه کمکي از من برمياد؟ مشتري : من دارم اولين ايميلم رو مي نويسم.
    مرکز : خوب، و چه مشکلي وجود داره؟
    مشتري : خوب، من حرف a رو دارم، اما چطوري دورش دايره بذارم؟
    ویرایش توسط پديده : 24th February 2010 در ساعت 02:18 PM

3. کاربرانی که از پست مفید پديده سپاس کرده اند.

کاربر اخراج شده
    ارسال تشکر
    376
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Talking راز اعداد 1 تا 9

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا در زبان انگلیسی اعداد به صورت 1، 2، 3‌ و… نوشته می‌شوند؟ آیا می‌دانید که نوشتن هر یک از این اعداد یک دلیل دارد و آن تعداد زاویه‌های موجود در اعداد است.
    ماجرا از این قرار است که به ازای هر عدد زاویه، آن عدد خوانده می‌شود؛ مثلا عدد 1 چون تنها یک زاویه دارد، یک خوانده می‌شود. برای عدد 2 چون دو زاویه دارد، دو خوانده می‌شود و…
    برای درک بهتر به عکس زیر نگاه کنید:
    البته خیلی جدی نگیرید

5. 2 کاربر از پست مفید پديده سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    ارسال تشکر
    376
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Post چهارمین همایش سراسری سالانه دانشجویان حسابداری ایران

چهارمین همایش سراسری سالانه دانشجویان حسابداری ایران

گروه حسابداری مرکزآموزش عالی رجا با همکاری انجمن حسابداری ایران چهارمین همایش سراسری سالانه دانشجویان حسابداری ایران را در دوم اردیبهشت ١٣٨٩ برگزار می نماید.

بدین وسیله از کلیه دانشجویان رشته حسابداری در مقاطع مختلف تحصیلی جهت ارائه مقاله و یا حضور در همایش دعوت به عمل می آید.

راهنمای-پذیرش-مقالات١

راهنمای-پذیرش-مقالات٢

7. کاربرانی که از پست مفید پديده سپاس کرده اند.

کاربر اخراج شده
    ارسال تشکر
    376
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Smile فرم جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار‌های کشور (طرح تحول 1387)

فرم جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوار‌های کشور (طرح تحول 1387)

در راستای تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران و به منظور بررسی سطح زندگی خانوار و اتخاذ سیاست مناسب برای توزیع عادلانه یارانه ها در بین اقشار جامعه، طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار توسط مرکز آمار ایران از 12 مردادماه سال جاری در سراسر کشور اجرا می‌شود.

قبل از هر چیز توجه هموطنان عزیز را به نکات ذیل جلب می نماییم:

1- پرسشنامه های اطلاعات اقتصادی خانوار رایگان و غیر قابل فروش می باشد.
    2- پرسشنامه های اطلاعات اقتصادی خانوار بایستی در قطع A3 تهیه، تکمیل و به ستادهای جمع آوری (نشانی این ستاد ها متعاقباً اعلام خواهد شد) ارائه شود. راهنمای تکمیل پرسشنامه به همراه پرسشنامه قابل دسترسی است.
    3- کاربرانی که امکان چاپ پرسشنامه در قطع A3 را ندارند می توانند از روش زیر استفاده نمایند:
    الف- چاپ پرسشنامه در قطع A4.
    ب- تهیه کپی در قطع A3 از روی پرسشنامه A4 (مرحله الف).
    4- کاربران جهت رؤیت و چاپ پرسشنامه اطلاعات اقتصادی خانوار، حتماّ می بایست از نرم افزار Adobe Acrobat Reader استفاده نمایند.

Click hereفرم جمع آوری اطلاعات اقتصادی

Click hereنمونه فرم جمع آوری اطلاعات اقتصادی

کاربر اخراج شده
    ارسال تشکر
    376
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Smile اخذ ديركرد توسط بانك‌ها ربا و حرام است

اخذ ديركرد توسط بانك‌ها ربا و حرام است

آيت‌الله‌العظمي نوري همداني
    آيت‌الله‌العظمي نوري همداني گفت: بانك‌ها تاخير را براساس ساعت و روز حساب مي‌كنند و نرخ پول را براساس گذشت زمان محاسبه مي‌كنند كه اين ربا به حساب مي‌رود و حرام است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) آيت‌الله‌العظمي نوري همداني در ديدار با احمد تويسركاني معاون رئيس قوه قضاييه و رييس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور با بيان اينكه ايران قرن‌ها درگير استبداد و استكبار بود، افزود: با برپايي نظام ولايي، كشوراز اين مشكل و فاجعه نجات يافت و نعمت حكومت اسلامي نعمت بزرگي است و شكل و اصل حكومت مساله سرنوشت ساز و تاثيرگذار مي‌باشد.

اين مرجع تقليد افزود: اولين گام فعاليت پيامبران مبارزه با حكومت‌ها بود تا با از بين بردن آنها حكومت الهي و ديني بوجود بياورند و اين درس بزرگي است و حكومت مي‌تواند در سرنوشت مردم تاثير زيادي داشته باشد.

نوري همداني اظهار داشت: نظام اسلامي نظام خدمت گذاري است و مردم انتظار دارند در نظام اسلامي از همه جهت در رفاه باشند.

وي با تاكيد بر نكته كه بايد اخلاق كساني كه متصدي اداره حكومتند متواضعانه باشد، تصريح كرد: اولين مظهر حسن اخلاق ايجاد پيوند قلبي است و خوش برخورد بودن و روي گشاده و استفاده از الفاظ مودبانه بسيار مهم است.

نوري همداني اضافه كرد: بايد كارها هر چه زودتر و بدون معطلي انجام گيرد تا مردم راضي باشند و اين امر بايد در كليه مراكز برخورد رعايت شود.

وي با بيان اينكه بايد نسبت به مردم خدمت‌گذار بود؛ چرا كه مردم حق زيادي به گردن انقلاب و پيشرفت كشور دارند، تصريح كرد: امام (ره) بارها فرمودند نبايد نظام از مردم جدا شود و روزي كه مردم از نظام جدا شوند آن روز روز انحطاط و سقوط خواهد بود.

اين مرجع تقليد با تاكيد بر رسيدگي به امور محرومين در مراجعه به ادارات خاطرنشان كرد: امام تاكيد داشتند كه بيشتر به محرومين رسيدگي شود چرا كه آنها بودند كه خون دادند تا انقلاب به ثمر نشست.

نوري همداني در بخش ديگري از سخنان خود به موضوع انفال در اسلام اشاره كرد و گفت: براساس فتنه شيعه انفال منابع اقتصادي است كه در اختيار دولت مي‌باشد كه اين مساله مي‌تواند براي ايجاد عمران و آباداني و ايجاد اشتغال مهم باشد چرا كه تمام معادن، درياها و درياچه‌ها و اراضي موات جزو انفال به شمار مي‌رود.

وي اضافه كرد: انفال بايد در اختيار كسي كه در راس حكومت است باشد و بايد مراقب بود افراد براي منافع شخصي خود آنها را تصاحب نكنند.

اين مرجع تقليد در ادامه به بحث ربا اشاره كرد و افزود: هنوز بانك‌هاي ما از ربا خالي نشده است كه بايد تلاش‌هاي جدي در اين خصوص صورت گيرد.

وي بيان كرد: دو گناه بيشتر از همه گناهان تشديد شده كه داراي آثار اخروي و دنيوي وخيمي مي‌باشد كه يكي ربا و ديگري سلطه‌پذيري از كفار مي‌باشد و بايد مراقب بود كه در برابر كفار انفعال نداشته باشيم.

وي با بيان اينكه اخذ ديركردها حرام و ربا بشمار مي‌رود خاطرنشان كرد: جريمه با ربا فرق دارد در جريمه اول شرط مي‌شود كه در صورت تاخير بايد مبلغي دريافت شود كه اين امر اشكال ندارد چرا كه شرط ضمن عقد است.

نوري همداني ادامه داد: بانك‌ها تاخير را بر اساس ساعت و روز حساب مي‌كنند و نرخ پول را براساس گذشت زمان محاسبه مي‌كنند كه اين ربا به حساب مي‌رود و حرام است.

وي تاكيد كرد: اين نوع ديركردها كه بانك‌ها مقرر مي‌كنند بايد به طور كلي از سيستم بانكي برچيده شود تا بانك‌هاي اسلامي داشته باشيم.

کاربر اخراج شده
    ارسال تشکر
    376
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Smile جريمه در مورد تاخير پرداخت وام جايز نيست

* جريمه در مورد تاخير پرداخت وام جايز نيست

آيت الله العظمي وحيد خراساني
    آيت الله العظمي وحيد خراساني در پاسخ به سوالي نظر خود را درباره جريمه ديركرد اقساط بانكي اعلام كرد.

به گزارش ايسنا، متن اين سوال و پاسخ اين مرجع تقليد به آن به اين شرح است:

سوال: آيا جريمه ديركرد توسط بانك و دارايي (ماليات) صحيح است يا ربا مى‌باشد؟

جواب: جريمه در مورد تاخير پرداخت وام جايز نيست.

11. کاربرانی که از پست مفید پديده سپاس کرده اند.

کاربر اخراج شده
    ارسال تشکر
    376
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Smile پول گذاشتن در صندوق، مشروط به قرض دادن پس از شش ماه باشد، حكم ربا دارد.

* اگر پول گذاشتن در صندوق، مشروط به قرض دادن پس از شش ماه باشد، حكم ربا دارد

آيت الله العظمي صافي گلپايگاني
    آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني به چهار سوال بانكي پيرامون نحوه تسهيلات و سپرده گذاري در بانك‌ها پاسخ داد.

به گزارش ايسنا به نقل از مركز خبر حوزه، متن اين سوالات و پاسخ اين مرجع تقليد به شرح ذيل است:

براي سپرده ثابت بانك‎ها سود روز شمار مي‎دهند، آيا اين ربا نيست؟

اگر سپرده گذار، بانك را وكيل كند كه با پول او معامله مشروع انجام دهد و درصدي از سود آن را به سپرده گذار بدهد و بقيه را به عنوان حق وكالت بردارد ـ همان گونه كه در قانون بانكداري بدون ربا آمده است ـ اشكال ندارد؛ اما اگر به شرط گرفتن زياده، قرض به بانك بدهد، ربا و حرام است.

چرا با وجود حرام بودن ربا، بانك‎هاي كشور ما وام ربوي مي‎دهند و اسمش را قرض الحسنه مي‎گذارند؟

اگر بانك‎ها مطابق قانون بانكداري بدون ربا عمل كنند، وام آن‎ها ربوي نمي‎شود؛ لكن متاسفانه برخي از مسوولان بانك‎ها بدون توجه به قانون، عمل مي‎كنند و مشتريان نيز آگاهي به مسائل شرعي وام ندارند، در نتيجه وام آن‎ها ربوي و حرام مي‎گردد.

گذاشتن پول در موسسات پولي و اعتباري كه سود مي‎دهند، چگونه است؟

اگر پول را بر مبناي يكي از عقود شرعي مثل مضاربه و مشاركت و... در اختيار موسسه مي‎گذارند، با رعايت شرايط شرعي معامله، گرفتن سود اشكال ندارد. همچنين است اگر موسسه را وكيل كنند كه با سپرده ايشان معاملات مشروع انجام دهد و قسمتي از سود را به عنوان حق الوكاله بردارد و بقيه را به سپرده گذار بدهد، امّا اگر به شرط گرفتن سود به موسسه، قرض مي‎دهد، ربا و حرام است.

بعضي از صندوق‎هاي قرض الحسنه مي‎گويند: در صورتي وام مي‎دهيم كه مثلا ۶ ماه يا يك سال در نزد ما سپرده داشته باشيد، آيا اين شرط صحيح است؟

اگر پول گذاشتن در صندوق، مشروط به قرض دادن پس از شش ماه باشد، حكم ربا دارد.

منبع : سايت كانون وكلاي دادگستري مركز

http://www.iranbar.org/far08p9.php#118

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)