دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 9 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 121

موضوع: ترویج پوشش نامرسوم دو زن در تلویزیون (+عکس)

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ...
    ارسال تشکر
    514
    دریافت تشکر: 840
    قدرت امتیاز دهی
    369
    Array

پیش فرض پاسخ : ترویج پوشش نامرسوم دو زن در تلویزیون (+عکس)

اقاي مهدي شما گلشيفته رو با اينا مقايسه ميكنيد؟
    اگر یقین داری روزی پروانه میشوی بگذار
    روزگار هرچه میخواهد پیله کند
    !!!

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط masoume.a.92 نمایش پست ها
    جالبیش اینه که یکی میگ اینجا جامعه ست نه بیابان! اگه به بدحجابی ایراد میگیرن که برای جامعه مضره چرا این بد نیس؟
    من نمیگم این پوشش درست است یا غلط.
    من میگم که نه تنها به کسی آسیب نمیرسونه بلکه اگه همه زن ها حجاب رو حداقل در حد واجبات حفظ کنن من و خیلی خانم ها نگران این نیستیم که خدای ناکرده نگاه مردان زندگی ام مثل همسر و پدر و برادر و... به فلان زن بی موالاتی نیفتد که به طرز فجیعی جلوی مردان این جامعه رژه میروند!

حوصله بحث هم ندارم. کسی برای زیر سوال بردن حرفام نقل قول نذاره!
    این کار غیر منطقی است که شما در بحثی شرکت کنین و آن را نیمه کاره رها کنین و حوصله بحث نداشته باشین! حالا من به صورت منطقی گفته های شما را بررسی میکنم نه برای خودتان برای کسانی که حوصله بحث دارند.
    اگر مردی بخواهد با هر پوشش نامناسبی به خطا بیوفتد که ایمانش به درد خودش میخورد. در ضمن آیا این درست است که زن محدود شود که مبادا مردی بوالهوسی مبادا به گناه افتد؟ آخرته منطقه یعنی این گفته شما.
    نقل قول نوشته اصلی توسط plarak12 نمایش پست ها
    به نام خدا
    و با سلام خدمت همه دوستانی که این تاپیک رو دنبال میکنند
    من تغریبا بصورت اتفاقی بیشتر این برنامه رو دیدم و خیلی برام جالب بود به حدی که ضبطش کردم
    اول پیش خودم گفتم اخه تو این دوره با این وضع و نوع پوشش مرسوم دیگه کیه مثل صده های گذشته پوشه بذاره
    و اخه درسته تو برنامه تلویزیونی این جور مسائل اونم این مدلی ذکر شه و ملت همه از دین زده میشن و ...
    و بدتر از اینها یک آن تو ذهنم گذشت اینا چقدر شبیه این زنهای عرب و داعشی اند و احتمالا شبیه این ادمای افزاطی اند که از دین فقط ظواهرشو میدونند ....
    (چون این جور افراد رو هم دیدم و البته خیلی هارو هم که ظواهر و باتنش رو کامل با هم دارند)
    اما وقتی برنامه و صحبت هاشونو دیدم از این پندار خودم شرمنده شدم ، واقعا میگم خیلی از خودم بدم اومد که از رو ظاهر قضاوت کردم بدون این که ذره ای با این خانواده اشنایی یا برخورد داشته باشم و ایده اولوژی اونها رو بدونم
    مخصوصا وقتی به نوع رابطه بین اعضای این خانوده تو صحبت هاشون پی بردم ، رابطه بی نهایت صمیمی و مملو از احترام، شاید رابطه ای که بیشتر تو رمان ها و داستان ها هست، کم کم نظرم به جنبه های دیگه این موضوع جلب شد و یجور کلا مبهوت شدم
    (پدر خانواده تو اکثر جواب های مجری میگفت ، نگم بهتره چون باور نمیکنید ،

قبلا ها در باره پوشش مردان وزنان مطالعه داشتم و مخصوصا مقالات روانشناسان غربی و اکثر اونها تاکیدشون بیشتر بر حفظ رابطه بین اعضا خانواده و بوده اونها تاکید داشته اما درکش برام سخت بوده ولی وقتی صحبت های این خانواده رو شنیدم به حقارت روابط تو زندگی خودمون بیشتر پی بردم
    مجری از پدر خانواده پرسید ، بدتر ین حرفی که به خانموت تو بدترین شرایط خواهی زد چیه (مضمون حرفش این بود ،عین جملش یادم نیس) جواب داد ، دوست ندارم و تا حالا چنین چیزی بهش نگفتم و یسری مسائل دیگه که من کلا این شکلی بودم
    باورش سخته ، اما گویا واقعیت داره ،
    تو خاطرات امام خمینی ره و همچنین دکتر حسابی و چنین شخصیت هایی چنین مزامینی رو دیده بودم و گمانم که این مدل زندگی فقط تو داستان ها وجود خاطرات هست و نه زندگی امروز ما (که همه میدونیم چجور شده ... )

از دختر خانواده پرسید چرا با یک روحانی ازدواج کردی ، ایا اصرار پدر و مادر و ... جواب داد ، از بس به پدرم و و اخلاق و رفتار فوق العادش علاقه دارم دلم میخواست همسرم هم همچون پدرم باشه و چون تو اقوام ما رو حانی هایی که هستن همشون فوق العاده خوش اخلاق و ... هستن به این نتیجه رسیدم که روحانی واقعی منو خوشبخت میکنه . و یکی از شروط ازدواجم روحانی بودن فرد بود

از داماد پرسیدن ، سن همسرت و اختلاف سنی خیلی عجیب و ... : جواب داد بلوغ فکری و .... و همه این ها برمیگرده به خانوداه و تربیت و ... زیاد نذاشت توضیح بده اما خوب ، چون قبلا در این باره مطالعه داشتم ، این موضوع برام هضم شده بود ، ولی خوب دیدن یه نمونه خیلی برام جالب بود

داماد خانواده در باره چرایی نداشتن تلویزیون و استفاده از نت توضیح داد :البته بازم ناقص اما تاثیرش تو روابط بین اونها واضح بود چیزی که جامع شناسا و روانشناسا مدام تاکید میکنند
    نمیخوام درباره واقعیت نوع پوشش و چادر و پوشه و اینکه این نوع جاب جزء فرهنگ ایرانی بوده و اینکه پوشش در بین اهل بیت چجور بوده و علل علمی و ... چیزی بگم ، که در جای خودش بحث و اثبات شده هست
    اما نمیدونم چرا از این همه مسائل و خصوصیات خاص و خوب حرفی به میون نیومده و تنها نوع پوششی که هیچ مغایرتی با فرهنگ ما نداره و حتی عین فرهنگ ما هست بسان یک خطای نابخشودنی تیتر و عنوان زده میشه ، این برنامه هم اصلا جنبه ترویج چیزی رو نداشت و صرفا واکاوی یسری سبک های زندگی بوده که تا حالا بهش پرداخته نشده بود
    البته این نکته هم جا نمونه که این گونه پرداختن به مسائل پر حاشیه از سوی صدا وسیما اونم در این شرایط جامعه و منطقه و ... عجیب و شاید درست نباشه ....

این موضوع رو مجری چند بار گفت : با این که خانواده اقای صادقی خودشون تلویزیون ندارند ، اما بخاطر احترام به مردم و ما تو این برنامه حاضر شدند

قضاوت از ظاهر

بله ، اما خوب افرادی هم هستند که هم باطن و هم ظواهر دین رو دارند . اساسا نمود عمل واقعی به باتن ، در ظاهر مخشص میشه (از کوزه همان برون تراود که دراوست ، البته بعضی کوزه ها رنگ زدن اند که با چندتا محک ساده مشخص میشه )
    یعنی شما میفرمائین ظاهر و باطن این دین همین است که در این برنامه بوده؟
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ✿elnaz✿ نمایش پست ها
    جایی خوندم:
    در انجام کاری را که در آن رضای خدای مهربان است، تردید نکن و رضایت بندگان خدا را محاسبه و ارزیابی نکن و در نظر نگیر؛ والله یعصمک من الناس (و خدا تو را از گزند مردم نگاه می‌دارد.)

این ها هم همین کار رو انجام دادن
    کاری که ظرفیتش رو خیلی از ماها نداریم
    یعنی خدا راضیه که زن ها اینگونه پوششی داشته باشند؟
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    سلام

این مسئله اونقدرها که شروع کننده تاپیک بزرگش کرده، بزرگ نیست!
    نمیخواستم شرکت کنم اما بخاطر اینکه بعضی افراد بی انصافانه صحبت کردند نشد که هیچی نگم:

اول اینکه برنامه رنگی بود! (نمیدونم چرا الکی قضیه رو به سمت فاجعه پیش برده نویسنده اول!!)

و بعد اینکه تا وقتی شما همه حرفهای مجری و مهمانان رو نشنیدید نمی تونید قضاوت منصفانه داشته باشید! (اینجا جا داره از دوست عزیزplarak12 تشکر
    کنم بابت روشنگری شون و همه دوستانی که سعی کردند قضاوت درست رو به ما یاد آوری کنند.)

- فرق است بین اینکه ما بخاطر تعصب و کوتاه نظری تلویزیون نبینیم و یا نداشته باشیم و اینکه با دلیل منطقی تلویزیون نبینیم و اینکه اونقدر مشغول امور مفید هستیم که فرصت دیدن تلویزیون رو نداریم!

- همانطور که دوست عزیزی گفتند مجری محترم این تذکر رو هم دادند که صدا و سیما از این خانواده دعوت کرده!! و خودش با شرایط این خانواده این مهمانی رو پذیرفته! چطور می تونید یک سری از حرفها رو بزنید و این خانواده رو متهم به حرفهایی کنید که اصلا ربطی به اینها نداره.

- تلویزیون ندیدن معناش امّل بودن و عقب مانده بودن نیست! بنده اساتید زیادی رو می شناسم که از 24 ساعت صدا و سیما نیم ساعت هم فرصت تی وی دیدن ندارند. خیلی هم به روز هستند هم از اساتید دانشگاه هم از اساتید حوزه.

- بنده حاج آقای صادقی رو می شناسم. دارای روابط عمومی بالا کاملا خوش رفتار و منطقی! جوونی رو ندیدم که با ایشون بشینه حرف بزنه و مجذوب اخلاقشون نشه! و قابل توجه اینکه؛ اطلاعات و آگاهایی ایشون از امور روز خیلی خیلی بیشتر از ماهاست. رسانه فقط تی وی نیست رسانه های جامع تر و بازتر زیادی هستند که می تونند به ما اطلاعات بدهند.. یکی اش کتاب هست و مقالات. چطور اینجا حرفی برای گفتن نداریم!!! ندانسته قضاوت نکنیم .

- اگر همین آقای روحانی دختر و همسرش با لباس باحجاب اما به طور بازتری می اومدند خیلی بیشتر از اینکه اعتراض کنند چرا با پوشیه اومدن، اعتراض می کردند که از شمای روحانی بعید بود این پوشش اونهم در تی وی! این رو گفتم تا بدونید باید در نظر دادنمون نسبت های اجتماعی رو هم در نظر بگیریم.

بله دین اسلام حد و حدود حجاب رو کاملا واضح بیان کرده. و همانطور که دوستان گفتند معناش این نیست که از اون بیشتر رو کسی رعایت نکنه. و اگر رعایت کرد کار حرامی انجام داده. مگر این بنده خداها به کسی زور گفتند! یا به کسی کاری داشتند! فقط سعی کردند تقید خودشون رو بیشتر کنند.
    چطور وقتی به خانمی که حجاب نامناسب داره اعتراض میشه، یک سری دایه ی عزیز تر از مادر میشن برای اون خانم! و کسی نیست بگه که دین اسلام حد و حدود حجاب رو چه جوری بیان کرده و اینجا مسئله شخصی میشه!!! اما حالا که این بنده خداها کار اشتباهی هم نکردند اما چند نفر میان طوری حرف می زنند که انگار دین اسلام رو تحریف کردن! نخیر . دین اسلام با این رفتار و پوشش زیر سوال نمیره. دین اسلام وقتی تحریف میشه که همین اشخاص بیان اعلام کنند این همون چیزی هست که دین اسلام بیان کرده. در صورتی که همچنین حرفی نزده اند! و بنده که آقای صادقی رو از نزدیک می شناسم اصلا همچین اعتقادی ندارند. اما خانواده ی ایشون دوست دارند که حد بالای حجاب رو رعایت کنند و هیچ تحکمی نه به خودشون و نه به دیگران هم نداشتند!

دین اسلام وقتی تحریف میشه (در موضوع پوشش) که یک عده ادعای مسلمانی داشته باشند اما حاضر نباشند حداقل پوششی رو که دین اسلام گفته رعایت کنند. حالا این بنده خداها که بر خودشون فقط سخت گرفته اند نه بر دیگران.

برخی از ما احترام گذاشتن به عقاید رو هنوز در دایره تعلقات خودمون می خواهیم داشته باشیم. همه اون کسانی که ابراز ناراحتی و ترس یا .. می کنند از اینکه این نوع حضور موجب تاثیر منفی در مردم میشه, کجا هستند ببینند حجم زیادی از برنامه های همین رسانه ملی رو که نه تنها عقاید رو تحت تاثیر منفی می گذاره بلکه توهین ضمنی هم به برخی اعتقادات می کنه... اونجا برخی از ما ساکتیم.. چون هیچ دغدغه ای نداریم چون احساس روشنفکری داریم اما اینجا فکر می کنیم که وای اسلام تحریف شد.. دین تحریف شد . شیعه همچین چیزی نداره!! الحمد لله زنان در جامعه ایرانی اونقدر آزاد هستند که هم بتونن کار مناسب انتخاب کنند هم به علاقه مندی هاشون بصورت صحیح رسیدگی کنند. حالا من موندم بین این همه آدم این دو نفر جای چه کسانی رو تنگ کردن.

این رو هم بگم. بله دین اسلام دین تعادل هست و دینی هست که بر طبق عقل و منطق پیش میره. و بنده هم در صدد نیستم که بگم این نوع پوشش (با نقاب و پوشیه) همون نقطه تعادل دین اسلام است. نه. خیلی از برنامه های دینی که صداوسیما پخش می کنه و کارشناس خانم حضور پیدا می کنند می بیینید چقدر با وقار با چادر و پوشش معتدل میان و حرفاشون رو می زنن و میرن.

حالا یک نفر دوست داره حد بالای اون چیزی رو دین معرفی می کنه بپذیره . یکی دوست داره حد متوسطش رو بپذیره و یکی هم دوست داره حداقل رو بپذیره. (حداقل منظور بی حجابی و بد حجابی نیست. بلکه حجاب کامل اما حداقلی مثلا مانتو و روسری مناسب بدون اینکه ذره ای بدحجاب باشه) و هر سه گروه هم دارن کار درستی انجام می دهند.

----------------
    همه اینها رو گفتم که نظرات و دیدگاهمون رو با این مطالب کمی سبک و سنگین کنیم و بی انصافانه نظر ندیم.

اما بنده نظر خاصی نسبت به این نوع حضور در تی وی رو ندارم و شاید اگر بنده باشم اینجور حضور رو نپسندم ولی معناش این نیست که این نوع حضور بد هست و با دین منافات داره.
    حالا من به گفته های دیگر شما کاری ندارم هر چند که آنها هم جای بحث بسیار دارند جناب ولی آیا جدا دین اسلام دین تعادل است؟
    اگر حتی فرض بگیریم در حجاب هم تعادل رعایت شده باشد آیا این همه قتل و خونریزی برای اسلام اجباری در همان زمان صدر اسلام و حتی امروزه دین تعادل است؟
    دینی که به زور چادر سر مردم میکند با گشت ارشاد تعادل است؟

اونوقت تعریف شما از تعادل چیه دقیقا؟

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    در ضمن آیا این درست است که زن محدود شود که مبادا مردی بوالهوسی مبادا به گناه افتد؟ آخرته منطقه یعنی این گفته شما.
    کی گفته حجاب محدودیت هست؟حجاب مصونیت هست.

در طبیعت هم این وجود داره.

اون چیزایی که با ارزش هستن در یه حفاظی قرار میگیرن. این محدودیت نیست بلکه حفاظ مصونیت هست.

چرا فکر میکنی زنانی که این حجاب رو انتخاب کردن بهشون تحمیل میشه؟ این نظر شماست. این زنان خودشون حجابشون رو با منطق خودشون انتخاب میکنن.

هر چیزی که با ذهن ما سازگار نباشه دلیل بر درستی و حق بودن حرف ما نیس.

یه نمونه:
    خانم مهندس نوجوان لباس و پوشش رو خودشون انتخاب کردن و میفرماین طوری چادر میپوشم که فقط چشمام بیرون میمونن. اینو که نمیشه بگین تحمیل هست. خودشون میفرماین خودشون انتخاب کردن.

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

6. 2 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    کی گفته حجاب محدودیت هست؟حجاب مصونیت هست.

در طبیعت هم این وجود داره.

اون چیزایی که با ارزش هستن در یه حفاظی قرار میگیرن. این محدودیت نیست بلکه حفاظ مصونیت هست.

چرا فکر میکنی زنانی که این حجاب رو انتخاب کردن بهشون تحمیل میشه؟ این نظر شماست. این زنان خودشون حجابشون رو با منطق خودشون انتخاب میکنن.

هر چیزی که با ذهن ما سازگار نباشه دلیل بر درستی و حق بودن حرف ما نیس.

یه نمونه:
    خانم مهندس نوجوان لباس و پوشش رو خودشون انتخاب کردن و میفرماین طوری چادر میپوشم که فقط چشمام بیرون میمونن. اینو که نمیشه بگین تحمیل هست. خودشون میفرماین خودشون انتخاب کردن.
    اونوقت چگونه است که در کشورهای غربی و حتی نزدیک تر شرقی (نظیر چین و...) بدون این پوشش همه راحت زندگیشون رو میکنن؟
    من نمیخوام خدایی نکرده به عقاید کسی توهین کنم. و همونطور که گفتم هر کسی عقیده ای دارد که هیچکس حق بی احترامی ندارد.
    اگر پست های جلوتر من در همین تاپیک را مطالعه کنین من منظورم بر اون دسته بود که حجاب بهشون تحمیل میشه . اگر انتخابی بود که مشکلی نبود.

همكار تالار اخبار
    رشته تحصیلی
    مهندسي مديريت پروژه
    ارسال تشکر
    4,842
    دریافت تشکر: 3,026
    قدرت امتیاز دهی
    3470
    Array

یعنی خدا راضیه که زن ها اینگونه پوششی داشته باشند؟
    پوشش نمره و درجه داره
    نمره کمش همون گردی صورت و مچ دست و همون احکامی که همه آشنایی دارند
    من روایتی یا مطلبی نخوندم که نقیض رضایت خدا در باب این پوشش باشه

درسته خیرالامور اوسطها اما ...
    دلی که در دو جهان جز تو هیچ یارش نیست
    گرش تو یار نباشی جهان به کارش نیست

9. 2 کاربر از پست مفید ✿elnaz✿ سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه راد نمایش پست ها
    اقاي كامل ميشه جملتونو توضيح بدين؟
    فیلم رسوایی آقای دهنمکی رو دیدین؟

ینی همون.آقای اکبر عبدی در این فیلم نقش یه آخوندرو داره . به شاگردی بهش اعتماد کرده و دینش رو طبق گفته خودش از ایشون گرفته بعد با دیدن یه صحنه ای بهش شک میکنه اما آخوند بهش میگه دین را با من نشناس.دین حقیقی رو بشناس.(یه همچین عباراتی)

بعد به مرور آبروی آخوند رو میریزن.....از مسجد بیرون میکنن(هیش کی پشت سرش نماز نمیخونه)... بعد آخر میفهمن که بهش تهمت زده اند...دوباره می یان پشت سرش نماز میخونن.
    به مردم اعتماد نکن. اینا گاهی میبرن اوج و گاهی میکوبن زمین. اما نتیجه از آن تقوا پیشگان هست.
    ویرایش توسط عبدالله91 : 1st October 2014 در ساعت 10:57 PM

آمین

11. 3 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

اونوقت چگونه است که در کشورهای غربی و حتی نزدیک تر شرقی (نظیر چین و...) بدون این پوشش همه راحت زندگیشون رو میکنن؟
    چون با فرهنگشون اون سبک سازگاره.

بایدها و نبایدهای هر فردی رو مکتبش تعیین میکنه. فرد بدون مکتب ینی نیستی.بایدها و نبایدهای زندگیمون رو از یه مکتبی باید بگیریم.همۀ انسانها این شکلی هستند.

آمین

13. 2 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ...
    ارسال تشکر
    514
    دریافت تشکر: 840
    قدرت امتیاز دهی
    369
    Array

باااابااااااا منطق!!!!!!!
    معلومه كه اسلام دين تعادله شك داري؟
    بعدم به من ربطي نداره كه گلشيفته چيكار كرده اينا چيكار كردن پس من بايدچيكار كنم!قاضي كه نيستم!!!
    اگر یقین داری روزی پروانه میشوی بگذار
    روزگار هرچه میخواهد پیله کند
    !!!

صفحه 9 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)