دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: مدرسه ایده ال من...

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    تکنولوژی اموزشی
    ارسال تشکر
    7,649
    دریافت تشکر: 2,149
    قدرت امتیاز دهی
    6006
    Array
    سمیه نجفی's: نگران

Lightbulb مدرسه ایده ال من...

سلام دوستان
    مدرسه ایده ال من مدرسه ای که من توی رویاهام ساختمش یه محیط و فضای عالی که بهترین ها رو داشته باشه

دوست دارم از نظر شما عزیزان هم استفاده کنم

نظر شما میتونه از بهترین های دوران مدرستون تا بدترین ها ی این دوران باشه که بشه ازش ایده گرفت برای هرچه بهتر شدن مدرسه من

ممنون میشم نظر بدید

2. 5 کاربر از پست مفید سمیه نجفی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    تکنولوژی اموزشی
    ارسال تشکر
    7,649
    قدرت امتیاز دهی
    6006
    Array

پیش فرض پاسخ : مدرسه ایده ال من...

یکی از اهداف مقطع ابتدایی در کل آموزش وپرورش دنیا ایجاد ارتباط بین مدرسه ومحیط زندگی هستش

واما هدف از اموزش خواندن نوشتن وحساب کردن هستش

حالا من هم تصمیم دارم توی مدرسه ایده الم رکن

اولم همین باشه

مثلا ارتباط بین ریاضی وزندگی ایجاد یه شرایط اموزشی که بچه ها در اون بتونن مسائل ریاضی را در یک محیط واقعی یاد بگیرن استفاده از مثال های ملموس

یا ارتباط علوم با زندگی که خیلی راحت* میشه ایجاد کرد استفاده از باغچه و نگهداری چند گونه گیاه وپرنده توی محیط مناسبی که توی مدرسه درست میکنم

ادامه دارد
    ویرایش توسط سمیه نجفی : 8th August 2014 در ساعت 01:50 PM

4. 4 کاربر از پست مفید سمیه نجفی سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    chemistry
    ارسال تشکر
    14,444
    دریافت تشکر: 12,376
    قدرت امتیاز دهی
    1152
    Array

سلام
    یه مدرسه ایده آل از نظر من ، جاییه که بچه هارو از همون اولش تجربی آموزش بده نه تئوری ! این خیلی مهمه !

نحوه استفاده درست از تکنولوژی رو از همون دوران ابتدایی به بچه ها آموزش بده...

بچه هارو تشویق به کارای گروهی و لذت بردن از تو جمع بودن بکنه

آزمایشگاه های مختلفی داشته باشه ، حالا نه به صورت خیلی تخصصی و آکادمیک ، در همون حد بچه ها ، آشناشون کنه با حرفه های مختلف شیمی، برق، عمران و ...

احترام گذاشتن ، حدو مرز داشتن ،توانایی انتخاب کردن، این که چه کسی لیاقت الگو شدن براشون رو داره و چه کسی این لیاقت رو نداره و چرا ، نحوه برخورد با شکست ، تلاش کردن ،از همه مهم تر این که چه طوری تو ذهنشون یه آینده موفق برا خودشون بسازن و برا زندگیشون هدف تعیین کنن ، نحوه بر خورد با مشکلات (از بابت فکری منظورمه ) آمادشون کنن ...

بچه ها تو دوران ابتدایی به نظرم رو حرف معلماشون خیلی حساب باز می کنن ، طوری که وقتی مامانشون یه حرفی می زنه بچه می گه نه اون طور نیست معلمم این طوری گفته ... پس معلمای دوره ابتدایی رو شکل گیری شخصیت بچه ها خیلی بیشتر از معلمای سایر دوره ها تاثیر دارن ؛ اگه یه معلم به این مسئله دقت کنه رو آینده ساز های جامعه خیلی کارا می تونه بکنه !

مدرسه ایده آل من معلمای دلسوزی داره که به بچه ها درس زندگی بدن نه هر زندگی ای بلکه یه زندگی موفق !
    ویرایش توسط *مینا* : 8th August 2014 در ساعت 02:18 PM
    مدتی در سایت نیستم، لطفا سوالات شیمیایی خود را دربخش سوالات تالار شیمی بپرسید

6. 4 کاربر از پست مفید *مینا* سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    داروسازی
    ارسال تشکر
    4,102
    دریافت تشکر: 8,277
    قدرت امتیاز دهی
    2253
    Array
    ارغنون's: جدید11

سلام مرسی از بحث
    مدرسه ایده آل من جای مناسبی برای استعداد یابی هست.
    هر آدمی تو دنیا یه استعداد فوق العاده داره که ممکنه بدون کشف کردنش ببردش زیر خاک!
    در صورتی ک میتونست بهترین پیانیست، شناگر، طراح، محقق معدن، مجری و هر کار دیگه ای بشه.
    اما خب ما تو مدرسه یاد گرفتیم درس بخونیم شاگرد اول شیم... کنکور بدیم. بهترین رشته از لحاظ بازارکار قبول شیم. و اگه تو این چند مرحله موفق شدیم یه پزشک بی انگیزه یه مهندس بی سواد یا یه وکیل ناشی شیم. در صورتی که کسی که الان داره مثلا زیست شناسی میخونه میتونست بهترین مهندس شیمی باشه و برعکس...
    چقدر اگه هر کسی مطابق علاقه و استعدادش درس می خوند یا درس نمیخوند از زندگی لذت بیشتری می بردیم.

8. 4 کاربر از پست مفید ارغنون سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    تکنولوژی اموزشی
    ارسال تشکر
    7,649
    قدرت امتیاز دهی
    6006
    Array

ممنونم از نظر دوستان اتفاقا من قصدم استعدادیابی هستش وبا اجازه ادمین وبزرگواران دوست دارم اسمشو بذارم نخبگان

و اصلا روی مطالب کتبی وحفظیات تاکید ندارم فقط یادگیری استفاده در موقعیت های مختلف

10. 4 کاربر از پست مفید سمیه نجفی سپاس کرده اند .

دوست جدید
    ارسال تشکر
    298
    دریافت تشکر: 408
    قدرت امتیاز دهی
    34
    Array

سلام
    مدرسه ایده آل مدرسه ای است که توی اون درس زندگی به شکل متعادل و عام آموزش داده بشه
    مدینه فاضله ساختن ضربه بزرگی به روح و روان بچه ها در آینده وارد می کنه . شما توی یه مقطع تحصیلی نخبه پروری کردین ، مقطع بعدی تکلیفش چی میشه ؟
    چقدر اون فرد میتونه انتظاراتش رو با مقتضیات زمونه در جامعه ای که زندگی میکنه وفق بده ؟ و ...
    بیاییم این گونه باشیم اگه استعدادی توی ریاضی در فردی وجود داره موجبات پرورش سایر توانمندی ها در دروس دیگه روبراش فراهم کنیم
    مدرسه ایده آل صرفا به مباحث آموزشی کتب به شکل خاص اکتفا نمیکنه . اون ها رو وارد تعاملات اجتماعی می کنه تا خودشون برن یاد بگیرن
    تو مدرسه ایده آل بچه ها چند بعدی رشد می کنند

پـایـیـز مهـــری دارد کـه بـر دل ِ هـر خیــابــان می نـشـیـنـد !

12. 3 کاربر از پست مفید ؛ شادی ؛ سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)