دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: طرح تجمیع نظرات وپیشنهادات مدیران و کاربران انجمن

روابط عمومی کل سایت
    اکانت شخصی
    حسنعلی ابراهیمی سعید
    ارسال تشکر
    6,985
    دریافت تشکر: 13,883
    قدرت امتیاز دهی
    11416
    Array

smilee1 طرح تجمیع نظرات وپیشنهادات مدیران و کاربران انجمن

با سلام و درود بی پایان خدمت کلیه کاربران عزیز انجمن

با آرزوی بهترینها در این روزهای پایانی سال 92

احتراما به اطلاع دوستان عزیز میرساند با توجه به اینکه تعدادی از عزیزان پیشنهادات و نظراتی
    پیرامون سایت و بهینه سازی شرایط و راهکارهایی جهت ارتقای سطح علمی انجمن دارند

و اون دسته از بزرگوارانی که به دلیل ضیق وقت موفق به ارائه نظراتشون در جلسه عمومی 16 اسفند در محل دفتر سایت نشدند

تقاضا داریم لطفا و حتما کلیه نظرات و راهکارهای پیشنهادی و همچنین مشکلات مربوط به تالارهای خودشون رو در این تاپیک اعلام فرمایند

تا با ثبت و تجمیع موارد به بررسی و تحلیل آنها پرداخته بشه و به امید خدا جهت تحقق پیشنهادات
    و نظراتبا همت مدیران عزیز و همکاران محترم
    گامهای مثبتی در مسیر نیل به اهداف سایت برداشته شود

با سپاس از همکاری و مساعدت شما نازنینان

روابط عمومی سایت علمی نخبگان جوان
    1392/12/24

با سلام و عرض خیر مقدم به حضور سبزتان در این انجمن
    از شما کاربر عزیز تقاضا داریم لطفا و حتما جهت آشنایی با فضای این انجمن مطالب لینک های زیر رو مطالعه فرمایید
    و چنانچه سوال یا درخواستی دارید قبول زحمت فرموده و از طریق پیام خصوصی با روابط عمومیدر میان بگذارید

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بحران - پدافند غیرعامل
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 4,666
    قدرت امتیاز دهی
    10717
    Array

پیش فرض پاسخ : طرح تجمیع نظرات وپیشنهادات مدیران و کاربران انجمن

درود

جسارتا مواردی رو که تصور میکنم روند اجرایی و افزایش اعتبار علمی و تخصصی انجمن رو در فضای مجازی و حتی حقیقی در سطح کشور و صحنه بین الملل بیش از پیش تقویت میکنه به شرح ذیل تقدیم میکنم :

1- سایت به دو بخش عمومی و تخصصی تقسیم بشه

2-زیرساختهای قانونی و حقوقی برای ثبت ایده و نظر و اختراع به نام صاحب نظر فراهم بشه

3-برای مدیریت برخی قسمتها از افراد شایسته تری استفاده بشه

4-امنیت اطلاعات تقویت بشه

5-برای ورود به بخش تخصصی ، کاربران احراز و تایید هویت حقیقی بشن

6-تبلیغات محیطی و رسانه ای انجام بشه

7-یک تیم مشاوره حضوری برای مدیر کل تشکیل بشه به انتخاب خود مدیر کل

8-بحثهای سیاسی و عقیدتی از فضای تخصصی علمی خارج بشن

9-ایجاد رزومه فعالیت برای کاربران در قسمت پروفایل شخص

10- پیشنهاد به جناب عرفان سلیم زاده جهت تهیه و تدوین فرمت خام ( دستورالعمل) نگارش مقالات علمی و بین المللی در بخش مقالات علمی و تخصصی

پیرو باشید

ویرایش توسط محسن مهابادی زاده : 15th March 2014 در ساعت 03:02 PM
    چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    3,360
    قدرت امتیاز دهی
    10717
    Array

11- در صفحه اصلی ، یک بیوگرافی و معرفی نامه از انجمن و اهداف انجمن قرار داده بشه که هر شخصی به محض ورود به سایت

، یک اطلاعات ضمنی از انجمن و فعالیتها واهدافش به دست بیاره .

12- انشا ا..در آینده نزدیک و با توجه به تقویت بیش از پیش بسترهای قانونی و حقوقی ، در بخش معرفی انجمن ، به معرفی

سازمانها و وزراتخانه ها و شرکتهای حامی انجمن نیز پرداخته بشه که افزایش دهنده اعتبار سازمانی انجمن خواهد شد
    .
    ویرایش توسط محسن مهابادی زاده : 15th March 2014 در ساعت 06:56 PM
    چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)

همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    دریافت تشکر: 6,219
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

موضوعی که آقای ماهان مطرح کردند یکی از دغدغه های فکری بنده هم بود که خب ایشون به زیبایی بیان کردن.
    اما بحثی رو که بنده می خواستم در جلسه راجع بهش صحبت کنم دست نویس کردن تاپیک ها بود.
    پیشنهادی که برای این طرح دارم از این قراره :

افزایش پست های خودی:
    1.ترویج مستقیم از کاربران کادر سایت به پایین تا همکاران نه بیشتر:
    اطلاع مدیران ارشد به مدیران تالار ها و بعد همکاران جهت ایجاد پست های دست نویس و علمی

2. القای همکاران به سایر اعضا :
    بدون انتقال مستقیم و صرفا از طریق دیدن پست های دست نویس توسط سایر اعضا

این کارها احتمالا در مدتی موجب افزایش اسپم گذاری در سایت می شه که :
    - این اسپم ها باید درجا حذف بشن در غیر این صورت مثل غده ی سرطانی کل سایت رو فرامی گیرن
    - بعد از حذف اکیدا به کاربران اسپم گذار اگاهی و اطلاع داده بشه و اصول سایت یاد اوری بشه نه انتقال سیاست اصلی تشکیل پست های خودی!!!

نتیجه ی مثبتی که خواهد داشت :
    - تبدیل شدن سایت به یک سایت مرجع و نه خبرگزاری
    - ایجاد فضای امن نسبی برای نشر علم و ارائه طرح
    - ورود کاربران متخصص و علاقمند به علم آموزی
    - باعث پویایی بیشتر تاپیک ها می شه *

حرفم رو با یک مثال تکمیل می کنم:
    فرض کنید مدیر علوم پایه به من اطلاع بدن که این هدف و سیاست سایته و من باید همکاران رو که بازوی اصلی این سیاست هستند از این اهداف آگاه کنم
    من به همکار توضیح می دم که چگونه باید پست ها رو بنویسه و چه موضوعاتی رو باید انتخاب کنه و اگه در انتخاب موضوع مشکل داره لزوما با من درمیون بذاره. بعد از ایجاد چنین پست هایی کاربری معمولی این پست ها رو می خونه و اون هم با توجه به میزان بازدید ترغیب به ایجاد چنین پست هایی حالا با توجه به علم خودش می شه

*پ.ن : این پویایی به دلیل ساده بودن مطلب و خود ساده بودن به دلیل دست نویس بودن اونه
    ضمنا درسته که مطالب باید بدون ابهام و ساده باشند ولی در مواقعی برای افزایش پویش و فعالیت افراد در تاپیک می شه ابهامات خیلی ظریفی رو که نویسنده احتمال می ده خواننده با خوندن اون مطلب براش پیش بیاد رو در پست خودش ایجاد کنه تا خواننده به سمت پرسیدن سوال برای رفع ابهامش بره و اونجاست که تاپیک شروع به فعالیت مفید می کنه.

ضمنا تاکید و شعار شدید من روی اینه:
    اعجوبه بودن یک اعجوبه به میزان علمشه و این میزان رو تا زمانی که نشر نده هیچ کس متوجه نمی شه
    بنابراین با لینک به حرف آقای سلیم زاده(قصد جسارت ندارم ولی) من در سایت جز تعداد معدودی، اعجوبه ای نمی بینم.

ممنون از ایجاد این تاپیک
    ویرایش توسط kahrupay : 15th March 2014 در ساعت 09:18 PM

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    3,360
    قدرت امتیاز دهی
    10717
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kahrupay نمایش پست ها
    تبدیل شدن سایت به یک سایت مرجع و نه خبرگزاری
    جسارتا بنده هم این مورد رو خدمت مدیرکل یادآور شدم ...بله دقیقا درست میفرمایید

6. 13 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    10,246
    دریافت تشکر: 10,466
    قدرت امتیاز دهی
    32325
    Array
    معمار حانیه's: خواهش

سلام راستش بنده نظر خاصی ندارم.

اما از یک نظر که دوستان میگن کپی نشه . آیا تا حالا واقعا کسی که یک مطلب هر چند بی فایده وبی ارزش کسی اون خونده؟ کسی نظری داده؟؟ بهتره به این موارد توجه کرد تا از کپی خود داری بشه.

خب من یکی شخصا وقتی مطلبی از خودم بزارم ببینم 5 نفر نگاهش نکنن خوب بهم بر میخوره ومیگم بی ارزش نوشته هام مجبور به کپی میشم.

2- دوستمون فرمودن بخش ها تقسیم بندی بشه که خیی خوبه.

3- بنده در بخش معماری به همکار احتباج دارم. واقعا همکارام کمن. و معمولا کسایی همکار میشن که فقط دوستدارن از امکانات چت واستفاده کنند ویک ستاره ای چیزی داشته باشن. وافراد تخصصصی کمه. یک طوری بشه که افراد متخصص در هر رشته قرار بکیره بهتره.

مثلا کسی که ارشد معماری داره اطلاعاتش از من کاردانی بشتر ه ایشون بشن مدیر -- کاردانی و+ کارشناسی و... هم مثلا بشن همکار. یک جورایی کار ها به دست کاردان بیفته ودرجه بندی بشه.. خیلی خوب میشه

و اینکه اگر جناب ادمین در طی چند ماه 1 بار یا ماهی یک بار یک جلسه در سایت بگذارن که مشکلات و نظرات خودشون مستقیم با خبر بشن خیلی بهتره. اونجور زودتر به جواب میرسیم تا اینکه من الان یک کامنت بزارم 10 روز بعد جوابی به دستم برسه. ... یک جورایی بشه که حالت یک چت روم باشه اما فقط اون روز خاص باز بشه برای مدیران وهمکاران که نظرات ومشکلات و... بدن . خیلی بهتره

4 یک قسمتی باشه که لیست همکاران اون بخش قرار داده بشه تا سریع همکاران مربوط به اون بخش پیدا کرد از وقت صرفه جویی میشه.

راستش من قبلا کلی نظر داشتم الان فراموشی گرفتم.. اگر باز یادم بیادحتما میگم.

من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح میدهم،

زیراترسیم کردنسریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی میگذارد.

(لوکوربوزیه)

8. 12 کاربر از پست مفید معمار حانیه سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

سلام من این موارد رو به ادمین هم پیشنهاد دادم اما ذکر میکنم که انشالله ماندگار بشه:
    1- در بخش مدیران بخشی زده بشه که مدیران طبق تجارب خود مسائل روزمره شون رو بیان کنن.
    2- از مدیران افرادی داوطلب بشن برای مدل سازی و نزدیک سازی محیط مجازی سایت علمی نخبگان جوان با محیط حقیقی مدیران و همکاران.
    (انشالله با کمک دانشگاه آزاد اول همایشی داخلی و بعد کنفرانسی ملی در رابطه با نزدیک سازی فضای مجازی به حقیقی خواهیم داشت)
    3- به کمک مدیران بخش اختراعات سیستم کاری تدوین بشه برای راه اندازی و حمایت از مخترعان و نخبگان سایت.

در آخر هم بیاید با هم صادق باشیم(حالا عباس هم شدیم اشکال نداره) سنگ بزرگ علامت نزدنه ما هر قدمی که برمیداریم باید فوق العاده تعریف شده باشه و مورد تایید همه ما.

پس پیش از هرکاری اول سعی کنید درست به سوالات بقیه جواب بدید. پیشنهاد میکنم هر مدیری در بخش گزارش کارش در مورد طرح هاش یکی دوتا پست بزاره تا بقیه درموردش نظر بدن.

همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    دریافت تشکر: 6,219
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط معمار حانیه نمایش پست ها

اما از یک نظر که دوستان میگن کپی نشه . آیا تا حالا واقعا کسی که یک مطلب هر چند بی فایده وبی ارزش کسی اون خونده؟ کسی نظری داده؟؟ بهتره به این موارد توجه کرد تا از کپی خود داری بشه.

خب من یکی شخصا وقتی مطلبی از خودم بزارم ببینم 5 نفر نگاهش نکنن خوب بهم بر میخوره ومیگم بی ارزش نوشته هام مجبور به کپی میشم.

سلام به شما
    موضوع اینه که خب ممکنه علم مورد علاقه شما و من باهم فرق کنه و همین دست نویس و ساده و تشریفاتی نبودن نوشته است که خواننده رو جلب می کنه
    ضمنا ممکنه چون افراد هنوز به این طور پست ها عادت ندارند بازدید کننده کم باشه ولی نشر علم نه خودش گناهه نه موجب گناه می شه، در نتیجه فکر نمی کنم دلیلی برای بر خوردن باشه
    موفق باشید

11. 9 کاربر از پست مفید kahrupay سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

سلام

دوستان پیشنهادای خوبی رو ارائه دادن

من هم همین فعلا به ذهنم میرسه

این امکان هم هست که هر مدیر در پایان هفته یا ماه(هر چه بازه زمانی کمتر باشه بهتر) پست هایی رو بعنوان پست های برتر انتخاب کنه.....مزیتش اینه که هم خودش مجبور میشه همه پستنا رو بخونه ( الان اینو غیر مستقیم با خودم بودم) و هم اینکه یکسری پستها که ارزش خوندن دارن و معمولا اون وسط نادیده گرفته میشن میتونه بازدید بیشتری داشته باشه
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

سلام

ممنون از دوستان

من یک پیشنهاد دارم :

از اساتید متخصص در جهت پیشروی در امر مقاله نویسی کمک گرفته بشه ... در حقیقت ، بخش پژوهشکده علوم انسانی با این هدف پیشنهاد و ایجاد شد تا بشه حالا یا به شکل گروهی یا فردی

مقاله هایی نوشته بشه و با هماهنگی با مجلاتی که درجه علمی معتبر دارن ، در این راستا گام برداشته بشه .

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)