دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: عامل بی بند و باری ها در ایران کیست ؟+تصاویر+۱۸

یار همراه
    رشته تحصیلی
    علوم تجربی
    ارسال تشکر
    13,004
    دریافت تشکر: 10,250
    قدرت امتیاز دهی
    27193
    Array
    solinaz's: جدید92

پیش فرض عامل بی بند و باری ها در ایران کیست ؟+تصاویر+۱۸

سال هاست که بحث اجبار یا اختیار حجاب در میان اقشار مختلف کشور و در زمینه های متفاوت عقلی و نقلی مورد بحث و گفت وگو است .

سال هاست که بحث اجبار یا اختیار حجاب در میان اقشار مختلف کشور و در زمینه های متفاوت عقلی و نقلی مورد بحث و گفت وگو است نظرات متفاوت و متضادی در این مبحث و دیدگاه های متفاوت دولت و ملت متناسب با موقعیت و گستره ی زمانی همیشه جنجال برانگیز بوده است .
    متاسفانه تقریرهای مختلف از بیانات بزرگان و تهاجم فرهنگی به سمت این موضوع باعث شده است، در قشرهای مذهبی نیز تفاسیر بعضا غیر معقول و ساده لوحانه شکل بگیرد. و تضاد های فکری، عملی را در این موضوع برای نسل چهارم بیشتر و بیشتر کند.برنامه ریزان فرهنگی کشور نیز بعضا در اعتقادات اولیه و انقلابی خود دچار مشکل شده و کار های نامعقولی را در دستور کار خود قرار می دهند .
    با نگاهی سطحی به صدا وسیمای جمهوری اسلامی در می­یابیم که در بسیاری از سریال ها زنان چادری سطحی انگار و عوام گرا نشان داده شده و زنان بد حجاب به عنوان الگو های برتر و متفکران نمایش داده می شوند .
    مسئولان فرهنگی با بعضی شعار ها به عقب حرکت کرده و دست به کار های خطر ناک می زنند نمونه ی انرا می توان در جشنواره های حجاب و معرفی چادر ملی به عنوان الگوی حجاب برتر دانست که آغازی بر پایان حجاب برتر بود . هرچند با اجرای طرح های ضربتی در این موارد نمی توان موافقت کرد ولی باید دانست که صرف واژه ی کار فرهنگی برای تصحیح این امور نه تنها کار آمد نیست بلکه مضر وغیر قابل توجیه است .
    دولت عدالت محور که با گفتمان سوم تیر روی کار آمد وتوانست نظر مردم را به خود جلب کند باید این نکته را بداند که با کم اهمیت جلوه دادن قوانین پوششی مانند گشت ارشاد ، کوچک و مکروه شمردن حجاب برتر ، سر دادن شعار های آزادی حجاب برای جمع کردن رای ، ویژه نامه ی خاتون ، مجوز دادن به ساخت و پخش فیلم گشت ارشاد و خصوصی نمی تواند برای پوشش اسلامی کار فرهنگی کرد .
    برای اجرای فرامین امام و رهبری باید کاری انقلابی و برگرفته از آرمان های انقلاب انجام شود نه اینکه با زبان دیگر همان حرف های سال های پیشین را تکرار کرد .
    اگر به دور های مختلف و دولت ها ی مختلف نگاه کنید در می یابید که ان فضای انقلابی اسلامی سال های اولیه به چه شکل تبدیل به فشناسیوم اخیر مبدل گشته است آن معترضان به حجاب اسلامی در ادارات امروزه به راحتی با هر پوششی که می خواهند در خیابان های پایتخت قدم می زنند و هیچ ارگانی حتی پلیس هم نمی تواند به انها تذکر دهد دیگر چه رسد به نهی از منکر حزب الله !
    نمی خواهیم اعلام کنیم که تمام این بی بندو باری های تقصیر دولت است اما اگر مسئولان به جای تند دانستن گشت ارشاد و سخنرانی در تلویزیون و روزنامه ی ایران برای تکمیل و فرهنگی تر شدن آن قدم بر می داشتند و بعضی دیگر جلوی خانواده های خود را می گرفتند امروزه وضع بهت از آن بود که هست . . .

منبع : ایرانویچ ،http://tosiye.ir/%D8%B9%D8%A7%D9%85%...A%D8%B5%D8%A7/

آینده ای بسازم که گذشتم جلوش زانو بزنهツ

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

پیش فرض پاسخ : عامل بی بند و باری ها در ایران کیست ؟+تصاویر+۱۸

گفتن که
    رضا شاه هرچه کرد
    نتونست چادر رو از سر زنا در بیاره
    حالا هم بعد ها میگن
    جمهوری اسلامی هرچه کرد
    نتونست چادر رو سر زنا کنه...

3. 8 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

من نمیدونم اینا چرا از رسانه و فرهنگسازی درست و اصولی استفاده نمیکنند
    حداقل از روش های تبلیغی خارجی کپی برداری کنند اگر مغزشون کار نمیکنه
    واقعا که احمقانست

این مقاله هم معلومه از یه سایت سیاسی اومده بیرون - به صورت بیش از اندازه ای تابلو!

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

5. 7 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    نرم افزارکامپیوتر
    ارسال تشکر
    606
    دریافت تشکر: 413
    قدرت امتیاز دهی
    159
    Array
    s.r.sahar's: خوشحال

سلام منم بابعضی ازموضوعات این مطلب موافقم ولی امیدوارم فرهنگ سازی همراه باهمکاری خودجوونها جلوبره یعنی جوونهای ایرانی هم همه چیزرو تقصیر دولت ونظام ایران نندازن وبه خودشون واعتقاداتشون هم نگاهی بیندازن

7. 2 کاربر از پست مفید s.r.sahar سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    7,109
    دریافت تشکر: 7,523
    قدرت امتیاز دهی
    1519
    Array
    بلدرچین's: جدید39

همون کسایی مسئول هستن که دم ازایران میزنن و کاری نمیکنن...
    حرف من رو بزرگ نمایی نکنین...کسی خواست میتونیم یه بحث راه بندازیم.
    این روزهارو قبل اومدن اقای اعتماد به نفس یعنی م اح پیش بینی میکردم.حالا ازاین دتر هم خواهد شد،جالب اینجاست که مسئولین فقط بلدن به صورت بدلی اعتراض کنن یا یک ایین نامه ی صوری بدن ولی هیچ کاری نکنن تا جوانان به این کارها بپردازن و خودشون...

امیدوارم این پست اسپم نشه.
    هرکسی نقدی داشت حاضرم همه جوره دفاع کنم با مستندات...

کانال ایده داستان را در تلگرام دنبال کنید... ideh_dastan@

9. 5 کاربر از پست مفید بلدرچین سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    نرم افزارکامپیوتر
    ارسال تشکر
    606
    دریافت تشکر: 413
    قدرت امتیاز دهی
    159
    Array
    s.r.sahar's: خوشحال

منم اعتقاد دارم اگر برای جوونا امکانات رفاهی و تفریحی مناسب درست کرده بودن شایدوضع یه کم بهتربود
    ولی ایا باید همه گناه خوش گذرونی غلط جوونا رو روی دوش دولت انداخت؟؟
    قدر آب و زندگی را بدانیم
    که آب مایه زندگیست و زندگی تکرار نشدنیست.

11. 3 کاربر از پست مفید s.r.sahar سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    874
    Array

سلام،
    بحث هاي اجتماعي بحثهاي بسيار پيچيده و داراي جوانب خيلي زيادي است،
    من فقط چند نکته به عنوان مثال عرض مي کنم:
    عقايد من بيشتر فرد گرايانه است.
    از نظر من يک انسان به طور طبيعي وقتي سير رشد خود را طي مي کند به مرور به مرحله اي مي رسد که از خودش مي پرسد، من از کجا آمده ام؟ به کجا مي روم؟ هدف از زندگي چيست؟ و از اين قبيل سوالات. لذا از اين ديدگاه، اين رفتارهاي امروزي افراد در مورد نحوه پوشش و همچنين بي بند و باري هاي ديگر برايم خيلي نامفهوم است! مگر مي شود انساني درباره خودش فکر کند و اين قبيل رفتارها هم از او سر بزند؟
    ................. بله البته فکر کنم فقط در يک مورد همچين اتفاقي مي افتد و اون اين است که:
    "اول درباره خودش و آفرينش فکر مي کند" بعد آنقدر بي شعور تشريف دارد که سريعا" به اين نتيجه مي رسد: "اصلا" هدف اين دنيا را نمي توان فهميد، ولش کن به من چه! همين دو روز دنيا است و بعدش معلوم نيست چي بشود!، پس بهتر است که اين دو روز را خوش باشيم!"

از طرف ديگر متأسفانه افکار عمومي عوام نيز در اين مقولات خيلي راحت فريفته مغلطه هاي موجود مي شود (که البته خيلي از اين مغلطه ها "با منظور" و به صورت "طراحي شده" از طرف بعضي ..... در بين مردم رواج داده مي شود و مردم هم بدبختانه به آن دامن مي زنند)، به عنوان مثال به اين گفتگو توجه کنيد:
    گفت:
    قبل از انقلاب يارو ميني ژوپ مي پوشيد کسي نگاه نمي کرد! حالا يک کم مانتوش کنار مي ره همه نگاه مي کنند! تقصير اينها است که با سخت گيري مردم را تحريک مي کنند! هر جا اجبار باشد همين است!
    گفتم:
    ببخشيد! ملاک شما نگاه مردم است؟
    فرض کنيم همه لخت مادر زاد راه بروند و عادي بشود و کسي نگاه نکند، بعد اگه همه ميني ژوپ بپوشند و يک کم ميني ژوپ کنار برود و همه نگاه کنند دليل بر اين است که لخت مادر زاد بهتر از ميني ژوپ است؟! يا اينکه بايد اول کرامت انسان و هدف انسان از زندگي را تعريف کنيم و بعد خوب و بد را از روي آن محک بزنيم؟
    گفت:
    اينها به دليل فقر است، خوب بچه چيزي مي خواهد و مادر نمي تواند تامين کند و مجبور است ......
    گفتم:
    ببخشيد شما اگر بچه خودتان چيزي بخواهد و نتوانيد تأمين کنيد دست به ......... مي زنيد؟ (طرف همچين سرخ شد که نگو!)
    گفت:
    جوانان تفريح ندارند و ال و بل و جيمبل!
    گفتم: مگر دنيا جاي تفريح است؟ مگر به دنيا آمده ايم که اينجا تفريح کنيم؟
    (البته به يکي از دوستان گفتم مگر دنيا جاي تفريح است؟ گفت بله در قرآن هم گفته شده: ان حيات الدنيا لعب و لهو!!!)

ميبينيد؟! امثال اين مغلطه ها بسيار است!

البته مردم بندگان خدا حق دارند ها! به قول معروف تا نباشد چيزکي مردم نگويند چيزها!
    هر کدام از موارد فوق که تحت عنوان:
    "گفت" مطرح کردم در اصل بيانگر وجود يک نقص در سيستم فرهنگ جامعه است ولي مسئله اين است که دقيقا" آن نقص را بشناسيم و بر طرف کنيم نه آنکه با لج بازي کاري کنيم که از آن طرف پشت بام بيافتيم!
    مثلا" وقتي مي گويند "تفريح نيست" بندگان خدا حق دارند، ببينيد دين را بعضي ها چگونه دارند در جامعه تبليغ مي کنند! همش گريه و همش زاري! چند روز پيش داشت از بلند گوي يک اداره دولتي صداي مداحي مي آمد، به اطرافيانم گفتم: امروز جشن است يا عزا؟ يعني از اينکه صداي مداحي داشت پخش مي شد معلوم بود که امروز يک مناسبتي است ولي اينها عيد و عزاشون شبيه هم است و نمي شود تشخيص داد که يارو دارد جشن مي گيرد يا نوحه مي خواند!!!!!
    خيلي ببخشيد ولي من اسمشون را به جاي
    "مداح اهل بيت" گذاشته ام "مداح اهل بيت المال!"
    حالا همين نقص را بعضي ها دستاويز قرار داده و همانطور که گفتم از اون ور بام مي افتند! يعني انگار صبح تا شب بايد در همه جا بزن و برقص و .... باشد.
    دقيقا" همان افراط کارها و همين تفريط کارها، بدترين آدمهاي موجود هستند که دارند تيشه به ريشه مملکت مي زنند و بايد حواسمان باشد با آنها مقابله کنيم.
    در خاتمه به اين نکته تاکيد کنم که از نظر من مسئوليت اصلي انحتاط افراد بر عهده فرد و خانواده اش است، اگر چه عوامل اجتماعي تأثير گذار است ولي به هيچ عنوان پذيرفته نيست که من بگويم چون به من سخت گرفتند! يا چون جامعه فلان بود! من هم اينطور شدم!
    عزت زياد!

13. 5 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)