رافائل تولوی، مدافع برزیلی، پنجشنبه عصر برای اولین بار به عنوان بازیکن رم در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد. پیش از آغاز صحبت های تولوی، ایتالو زانزی مدیرعامل باشگاه رم خرید زمستانی گرگها از سائوپائولو را به خبرنگاران معرفی کرد. «خوشحالیم که تولوی را به شما معرفی می کنیم، بازیکنی عالی، جوان اما بسیار باتجربه که از لیگی سطح بالا آمده است. او به ما کمک زیادی خواهد کرد. رافائل تولوی، به رم خوشامدی!» چه خصوصیاتی داری؟ «شجاع هستم و سخت کوش، دوست دارم با توپ حرکت کنم، قدرت یارگیری بالایی دارم. در گویاس هم که بودم چند بار گلزنی کردم، دوست دارم روی توپ های مرده به تیم کمک کنم، ولی خصوصیت اصلی ام این است که به خوبی با حریف یارگیری می کنم.» چرا رم را انتخاب کردی؟ «هر بازیکنِ جوانی خواستار بازی در اروپاست، و حضور در رم باعث افتخارم است. همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد، خوشحالم که در تیمی با تاریخچه ای فوق العاده هستم. امیدوارم که بتوانم اینجا جایگاهم را بدست بیاورم و توانایی هایم را نشان بدهم.» در مورد دربی رم به تو چه گفته اند؟ «می دانم که رقابت بسیار شدیدی وجود دارد، برزیلی ها این را به من گفته اند. چند روز است که آمده ام، سه روز به طور انفرادی تمرین کردم، و فردا به تیم ملحق می شوم. نمی دانم چه زمانی در لیست قرار می گیرم، با کادر فنی صحبت می کنم و در این باره تصمیم می گیریم.» تولوی چه چیزی می تواند به تیم بدهد؟ زانزی: او از لیگی سطح بالا آمده، بازیهای زیادی انجام داده، تجربه بین المللی دارد، به همین خاطر از حضورش در اینجا خوشحالیم.» تا اینجا از دوران بازی ات راضی هستی؟ «جام جهانی جوانان برایم مهم بود، در همه رده های سنی به تیم ملی دعوت شدم. امروز هم از حضور در اینجا خوشحالم.» می توانی به عنوان مدافع کناری بازی کنی؟ «به نظرم می توانم. بعضی اوقات به عنوان مدافع کناری بازی کردم، خیلی نه، ولی آنجا هم شرایط خوبی داشتم. سخت تلاش می کنم و اگر مربی از من بخواهد چرا که نه.» با حضور کاستان و بناتیا چطور می توانی در ترکیب قرار بگیری؟ «یک بازی را تماشا کردم و دیدم که چقدر قوی هستند. برای تلاش و بدست آوردم جایگاهم به اینجا آمدم و سعی می کنم از فرصتی که نصیبم شده استفاده کنم.» به رای کمیته انضباطی مبنی بر بسته شدن کوروا نورد و سود اعتراض می کنید؟ زانزی: «اول اینکه که ما سر دادن شعارهای توهین آمیز را محکوم می کنیم، ولی تازه این خبر منتشر شده و به زودی در خصوص اینکه چه خواهیم کرد بیانیه ای منتشر می کنیم. فعلا کمی زود است که در مورد این موضوع صحبت کنیم.» نظرت در مورد فضای اینجا و تیم؟ «استقبال گرمی از من صورت گرفت، نه فقط از طرف برزیلی ها بلکه از طرف همه. تازه واردم ولی گروهی بسیار متحد را دیدم، و خوشحالم که عضو آن هستم. اینجا احساس راحتی می کنم، حس می کنم در خانه هستم، فقط باید تلاشم را انجام بدهم.» در برزیل هم شماره ۲ می پوشیدی؟ «بله، در سائوپائولو.»