دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 115

موضوع: خواستگار دارم ولی پرده بکارتم را از دست داده ام ...

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

پیش فرض خواستگار دارم ولی پرده بکارتم را از دست داده ام ...

خواستگار دارم ولی پرده بکارتم را از دست داده ام ...

سلام. دختري هستم 26 ساله. به خاطر سکس با دوست پسرم، پرده بکارتم رو از دست داده ام.الان خواستگار دارم.اگر بريم آزمايش، بدبخت روزگار ميشم. خواهش مي كنم راهنماييم كنيد. چيكار كنم؟

خواهر محترم اعتماد شما به کارشناسان این مرکز را ارج نهاده و در ادامه به بررسی و پاسخ مساله شما می پردازیم.

طبعا شما پس از اين آسيب در وضعيت روحي نامناسبي قرار داريد، اما بهتر است قدري به خودتان آرامش دهيد تا بتوانيد بهترين تصميم را بگيريد، ما نيز دراين مسير شما را ياري مي كنيم و برای این کار از شیوه حل مساله استفاده می نماییم، در این شیوه ابتدا تمامی زوایای مساله مورد بررسی قرار می گیرد و هر راه حلی که امکان داشته باشد، مطرح می گردد، پس از آن فرد تصمیم گیرنده (شما) از میان راهکارهای ارائه شده، با توجه به شرایط و امکانات، بهترین راهکار یا راهکارها را انتخاب می نماید. بنابراین مطالعه دقیق و آگاهی از موارد ذیل، حتما شما را در تصمیم گیری بهتر و خروج از بن بست موجود، یاری خواهد داد :

1. قطع رابطه با فرد یا افرادی که در این ماجرا شریک بوده اند، اولین و مهمترین گام برای جبران گذشته، کاهش آسیب ها و ساختن آینده خواهد بود، چرا که با ادامه یافتن این روابط، هیچ تضمینی برای عدم تکرار رابطه جنسی وجود ندارد.

2.
    رابطه جنسی خارج از چارچوب خانواده یک رفتار غیر شرعی و یک گناه می باشد، که راه خروج از بار معنوی و روحی آن، توبه و بازگشت به سوی پرودگار است. پشیمانی شما از گذشته و عهد بستن با خدای غفار و کریم، برای عدم تکرار گذشته، مرهمی بر آلام روحی شما خواهد بود.

3. پس از چنین حوادثی باید جانب احتیاط را رعایت کرد، چرا که ممکن است فرد مذکور بخواهد دوباره با شما رابطه داشته باشد و یا اینکه با گفتن ماجرا به دیگران پای آنها را وسط کشیده و آنها نیز بخواهند با تهدید، شما رابطه داشته باشند، یا از شما اخاذی نمایند ... اما در چنین شرایطی وجود یک مرد، که محرم اسرار شما باشد و از شما حمایت نماید، می تواند همه ماجرا را ختم به خیر نماید و تنها مردی که این ویژگی ها را دارد، پدر شما می باشد. البته طبیعی است که گفتن این مساله به او بسیار سخت خواهد بود و چه بسا عکس العمل او آنقدر تند و خشن و سخت باشد که حتی فکر کردن به آن شما را به وحشت اندازد، اما پس از آنکه آتش غضب او فروکش نماید، او حامی خوبی برای شما خواهد بود. لبته اگر مطرح کردن این راز با پدرتان در حال حاضر برایتان امکان پذیر نمی باشد، این راهکار را درگوشه ذهنتان نگه دارید و اگر خدای ناکرده چنین موقعیتی برایتان پیش آمد، با اقدام به این راهکار مساله را حل نمایید. همچنین باید به این نکته نیز توجه داشت که این مساله باید در حد یک راز میان شما و او باقی بماند و حتی اگر گمان می کنید مادرتان فرد راز نگه داری نیست، او را در جریان قرار ندهید.

4.
    از دست دادن بکارت در اثر یک رابطه جنسی خارج از چارچوب خانواده، طبعا نام شما را از لیست دختران باکره و یا زنان ازدواج کرده، خارج می سازد و شما در حال حاضر نه یک دختر هستید و نه یک زن مطلقه و در چنین شرایطی طبعا از شانس ازدواج بسیار کمی برخوردار هستید؛ بنابراین بهترین کار در این شرایط این است که مردی که با شما رابطه جنسی داشته است را ترغیب به ازدواج با خود نمایید. چنین ازدواجی دو خروجی خواهد داشت، یا شما در کنار یکدیگر احساس خوشبختی خواهید داشت و زندگی را ادامه خواهید داد و یا اینکه به زودی طلاق خواهید گرفت. در هر دوصورت به نفع شما خواهد بود، چرا که یا زندگی مشترک خواهید داشت و یا اینکه پس از طلاق به عنوان یک زن مطلقه از احترام و جایگاه خاص خود برخوردار بوده و امکان ازدواج نیز خواهید داشت.

5. اما این امکان نیز وجود دارد که مرد مورد نظر ازدواج با شما را نپذیرد، در این صورت می توانید با تهدید کردن او به فاش ساختن ماجرا و اطلاع دادن به خانواده او یا خانواده خود، یا شکایت کردن، او را وادار به این ازدواج نمایید، حتی می توانید به او بگویید که این ازدواج می تواند یک ازدواج مصلحتی برای حفظ آبروی شما و خانواده تان باشد و قرار بگذارید که پس از مدتی، به صورت توافقی طلاق بگیرید. در این مورد به این نکات نیز توجه کنید: اول، این کار باید به سرعت صورت گیرد، بنابراین وعده هایی که او برای آینده می دهد را نپذیرید، دوم، به هیچ وجه با او قرار ملاقات نداشته باشید و تمام ارتباطاتتان با تلفن باشد، سوم، بهانه های او مبنی بر عدم آمادگی یا عدم رضایت خانواده اش یا تمام شدن تحصیلات، یا بیکار بودن یا ... را نپذیرید، چهارم، این کار هزینه مالی کمی دارد، یعنی او فقط باید همراه خانواده اش به خواستگاری شما بیاید و پس از مدتی طبق نظر خانواده ها و بدون مراسم، به عقد یکدیگر در آیید و اگر زندگی ممکن نشد، پس از چند ماه طلاق بگیرید.

6. مطلب دیگر در این رابطه، بحث ترمیم پرده بکارت مطرح می گردد، که ما جهت آگاهی شما این بحث را مورد بررسی قرار می دهیم:
    - از لحاظ فقهی اکثر مراجع عظام تقلید این عمل را حرام می دانند و فقط برخی از مراجع می فرمایند اگر انجام این عمل برای دختر ضروری باشد، می تواند انجام دهد.
    - از لحاظ قانونی این عمل جراحی مورد تایید قانون نمی باشد، بنابراین انجام این عمل هزینه مالی مشخصی نداشته و هر پزشکی طبق میل خود هزینه می گیرد و انجام این عمل نیز به صورت پنهانی صورت می گیرد.
    - پزشکان متخصص و یا پزشک قانونی در شرایط خاص می توانند تشخیص دهند که پرده بکارت یک دختر ترمیم شده است.

7. در نهایت اگر شما امکان عمل کردن طبق هیچ یک از راهکارهای ارائه شده را ندارید، در این صورت بهترین کار این است که شما به زندگی روزمره و عادی خود بپردازید؛ تحصیل، هنر، روابط فامیلی، ... و هرگاه که خواستگاری برایتان آمد، با بررسی شرایط، نسبت به خواستگاری او پاسخ دهید. در این مورد نیز نکاتی مطرح می باشد :

- گفتن حقیقت، یعنی اینکه شما باکره نیستید، و اینکار لزومی ندارد.
    - فردی که به دختر بودن و باکره بودن اهمیت زیادی می دهد و سوال می کند، طبعا مورد مناسبی برای شما نخواهد بود و بهتر است که با یک بهانه او را منصرف نمایید، اما اگر فردی، نسبت به مساله بکارت حساس نبود، بهتر است که به خواستگاری او پاسخ مثبت دهید.
    - طبق نظر برخی از مراجع عظام تقلید، اگر عقد بر مبنای باکره بودن باشد، و شوهر پس از عقد بفهمد که دختر باکره نبوده است، شوهر حق فسخ عقد را دارد، اما اگر عقد بر مبنای بکارت نباشد، شوهر حق فسخ را ندارد.
    - برخی از مراجع عظام تقلید، می فرمایند که اگر شوهر صریحا بگوید یا عقد صریحا بر باکره بودن دختر دلالت کند، در این صورت می توان گفت که عقد مبنی بر بکارت بوده و اگر این طور نباشد، عقد بر مبنای بکارت نمی باشد و شوهر حق فسخ ندارد (با توجه به متفاوت بودن نظر مراجع، شما در هر بخش از مساله باید نظر مرجع خودتان را از دفتر ایشان سوال نمایید).

8. به هر ترتیب اگر شما خواستگاری داشتید که با در نظر گرفتن شرایط به او پاسخ مثبت دادید، پس از آن در هر مرحله ای از مراحل خواستگاری تا ازدواج که احساس کردید، امور به گونه ای دارد پیش می رود که ممکن است ماجرا فاش شود، بهترین کار این است که بدون مطرح کردن ماجرا و با یک بهانه ازدواج را بر هم بزنید، چرا که به هر حال مطرح کردن یک گناه، تبعاتی منفی خواهد داشت، چرا که هم از لحاظ شرعی اعتراف به گناه در نزد غیر خدا صحیح نمی باشد و هم اینکه ممکن است، فرد مذکور پس از آگاهی از راز شما، بخواهد از شما سوء استفاده یا اخاذی نماید.
    خواهر محترم، ما به عنوان مشاور شما، به صورت کلی جوانب مساله را مورد بررسی قرار داده ایم، پس از این، شما باید با دقت و تفکر، در آنچه که گفته شد، و در نظر گرفتن شرایط خاص خودتان، آداب و رسوم و عرف خانواده و شهرتان، بهترین شیوه را در پیش گیرید. البته فراموش نکنید که هميشه بهترين تصميم، راحت ترين تصميم نخواهد بود.

http://moshavereh.porsemani.ir/content/%D

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم اجتماعی پژوهشگری
    ارسال تشکر
    100
    دریافت تشکر: 279
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

پیش فرض پاسخ : خواستگار دارم ولی پرده بکارتم را از دست داده ام ...

اولا زمانی که داشتی با دوست پسرت ... چرا به این فکر نیافتی ک بدبخت میشی
    نصیحت1: برو دوست پسرتو خفت کن بهش بگو لوت می دمو از این حرفا در نهایت بگو باید پول بدی تا عمل کنم هیچوقت باهاش حرف ازدواجو نزدن اگه می خواستت اینکارو باهات نمیکرد.
    نصیحت2: اگه اینکارنمی تونی انجام بدی باید بدونی دستور جدید از مقامات بالا برای پزشکی قانونی اومده که حتی اگه دختر پرده نداشت اعلام کنید که داره، می تونی دست پیشو بگیری یعنی زودتر با یه بزرگتر بری تا گواهی بگیری اینطوری می تونی با دکتر صحبت کنی به هر حال ادمه رباط که نیست.
    من بسيار تنهايم اما اهميتی ندارد و من موهايم را می تراشم و من غمگين و افسرده نيستم بلکه ممکن است به خاطر آن چه شنيده ام سرزنش شوم...

3. 10 کاربر از پست مفید سعیده ذوقی سپاس کرده اند .

همکار تالار نرم افزار
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    2,633
    دریافت تشکر: 7,045
    قدرت امتیاز دهی
    29978
    Array
    "golbarg"'s: جدید56

نقل قول نوشته اصلی توسط سعیده ذوقی نمایش پست ها
    اولا زمانی که داشتی با دوست پسرت ... چرا به این فکر نیافتی ک بدبخت میشی
    نصیحت1: برو دوست پسرتو خفت کن بهش بگو لوت می دمو از این حرفا در نهایت بگو باید پول بدی تا عمل کنم هیچوقت باهاش حرف ازدواجو نزدن اگه می خواستت اینکارو باهات نمیکرد.
    نصیحت2: اگه اینکارنمی تونی انجام بدی باید بدونی دستور جدید از مقامات بالا برای پزشکی قانونی اومده که حتی اگه دختر پرده نداشت اعلام کنید که داره، می تونی دست پیشو بگیری یعنی زودتر با یه بزرگتر بری تا گواهی بگیری اینطوری می تونی با دکتر صحبت کنی به هر حال ادمه رباط که نیست.

نصیحت دومت خیلی بی معنا بودش شرمنده ها سر پسر مردم کلاه بذاره که چی؟؟
    چرا جوجه ها جیک جیک میکنند؟؟؟

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم اجتماعی پژوهشگری
    ارسال تشکر
    100
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

درخواست کمک کرد اوناهم راه حل بودن، به هرحال ما چه بپذیریم چه نپذیریم این اتفاقا می افته تعصبو بذار کنار درست نمیگم؟ منم از دروغ بدم میاد ولی اخرش همین کارو میکنه دیگه
    من بسيار تنهايم اما اهميتی ندارد و من موهايم را می تراشم و من غمگين و افسرده نيستم بلکه ممکن است به خاطر آن چه شنيده ام سرزنش شوم...

6. 5 کاربر از پست مفید سعیده ذوقی سپاس کرده اند .

همکار تالار نرم افزار
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    2,633
    دریافت تشکر: 7,045
    قدرت امتیاز دهی
    29978
    Array
    "golbarg"'s: جدید56

ولی به نظر من به اون اقایی که اومده خواستگاریش به طور خصوصی بیان کنه

لازم نیست بگی بخاطر رابط با دوست پسرت یا هرچی بگو یه حادثه پرشی چیزی نمیدونم

دیگه اقایون امروزی درکش بهتر شده

البته عذر میخوام چنین حرفی میزنم این حرفم شامل همه اقایون نمیشه اما بنظرم همون که خواستگاری شما اومده مگه کیه اونم خودش یکی مث دوست

پسر شماست

این همیشه برام سوال که مردای ایرانی همیشه اونی که خودشون انتخاب میکنن نمیگیرن حالا چرا الله اعلم
    چرا جوجه ها جیک جیک میکنند؟؟؟

8. 5 کاربر از پست مفید "golbarg" سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم اجتماعی پژوهشگری
    ارسال تشکر
    100
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "golbarg" نمایش پست ها
    ولی به نظر من به اون اقایی که اومده خواستگاریش به طور خصوصی بیان کنه

لازم نیست بگی بخاطر رابط با دوست پسرت یا هرچی بگو یه حادثه پرشی چیزی نمیدونم

دیگه اقایون امروزی درکش بهتر شده

البته عذر میخوام چنین حرفی میزنم این حرفم شامل همه اقایون نمیشه اما بنظرم همون که خواستگاری شما اومده مگه کیه اونم خودش یکی مث دوست

پسر شماست

این همیشه برام سوال که مردای ایرانی همیشه اونی که خودشون انتخاب میکنن نمیگیرن حالا چرا الله اعلم
    خوب اینم میشه دروغ چه فرقی میکنه؟
    مردای ایرانی از یه دختر خوششون میاد اول امتحانش میکنن اگه املی رفتار کنه خوششون میاد ازش.

10. 7 کاربر از پست مفید سعیده ذوقی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بحران - پدافند غیرعامل
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 4,666
    قدرت امتیاز دهی
    10717
    Array

دوباره دارید کم لطفی میکنید و همه رو با یک چوب تنبیه میکنید...بهتر نیست یه عده رو فاکتور بگیرید؟؟؟؟!!!!
    چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)

12. 10 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم اجتماعی پژوهشگری
    ارسال تشکر
    100
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نیماماهان نمایش پست ها
    دوباره دارید کم لطفی میکنید و همه رو با یک چوب تنبیه میکنید...بهتر نیست یه عده رو فاکتور بگیرید؟؟؟؟!!!!
    حق با شماست من خیلی بدبینم،
    البته بدبینی شرط زندگی در دنیای... هست.

14. 5 کاربر از پست مفید سعیده ذوقی سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط سعیده ذوقی نمایش پست ها

سلام

چنین دختری بهتر است با پسرهای هرزه ای مثل خودش ازدواج کند. کبوتر با کبوتر باز با باز
    اگر ادم سالمی نیست انتظار خیلی خنده داریه که با یک ادم سالم ازدواج کنه وتلاش برای این امر از خود کار تمسخر آمیز تر است
    نمیفهمم چه روزگاریه که دختر خانمهایی از این دست تا وقت شور جوونی درشون هست کسی رو جز دوست پسرهاشون به رسمیت نمیشناسن اما زمان ازدواج باید پسرهای سالم و خوب جور ازدواج با اینا روبکشن

موفق باشید

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط M@hdi42 نمایش پست ها
    سلام

چنین دختری بهتر است با پسرهای هرزه ای مثل خودش ازدواج کند. کبوتر با کبوتر باز با باز
    اگر ادم سالمی نیست انتظار خیلی خنده داریه که با یک ادم سالم ازدواج کنه وتلاش برای این امر از خود کار تمسخر آمیز تر است
    نمیفهمم چه روزگاریه که دختر خانمهایی از این دست تا وقت شور جوونی درشون هست کسی رو جز دوست پسرهاشون به رسمیت نمیشناسن اما زمان ازدواج باید پسرهای سالم و خوب جور ازدواج با اینا روبکشن

موفق باشید

حضرت علی (ع) می فرمایند : اگر کسی رو دیدی شب گناه کرد صبح به چشم گناهکار بهش نگاه نکنید شاید توبه کرده باشه .. .
    هرزه واژه زیبایی نیست . . .
    دلم تنگه پرتقالِ من!

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)