دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 41

موضوع: در ارتباط با خواب ؟؟؟

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

پیش فرض پاسخ : در ارتباط با خواب ؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ریپورتر نمایش پست ها
    نه ببینید بحث اول شخص و سوم شخص نیست شما در خوابها به عنوان ناظر هستید و خودتون خواب خودتون رو میبینید.در مورد خاطرات هم دقیقا همین مورد هست چیزی که به یاد میارید دقیقا دارید خاطرات خودتون رو به عنوان ناظر میبینید

خب عذر می خوام پس من دلیلش رو متوجه نشدم که چه طور میشه ؟!

2. 4 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    44
    دریافت تشکر: 431
    قدرت امتیاز دهی
    1362
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط evin Allah نمایش پست ها
    سلام ، متشکرم ، ولی عذر می خوام شما اصلاً سؤال بنده رو مطالعه فرمودید ؟ من بحثم سر موضوع دیګری هست !!

دوست عزیز بخوام به صورت ساده توضیح بدم
    در خواب امکان سیر روح ما در ابعاد دیگر به وجود میاد و اولین بعدی که گشوده میشه بعد چهارم یا همون بعد زمانه
    ما در خواب می تونیم تنها به عنوان یک ناظر که قابلیت هیچ دخل و تصرفی به دنیای رویا نداره حوادث رو مشاهده کنیم ( نظریه جهان های موازی) و همه این ها این رو می طلبه که رویای ما یک رویای صادقه باشه

4. 5 کاربر از پست مفید moh1370 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط moh1370 نمایش پست ها
    دوست عزیز بخوام به صورت ساده توضیح بدم
    در خواب امکان سیر روح ما در ابعاد دیگر به وجود میاد و اولین بعدی که گشوده میشه بعد چهارم یا همون بعد زمانه
    ما در خواب می تونیم تنها به عنوان یک ناظر که قابلیت هیچ دخل و تصرفی به دنیای رویا نداره حوادث رو مشاهده کنیم ( نظریه جهان های موازی) و همه این ها این رو می طلبه که رویای ما یک رویای صادقه باشه
    سلام

متشکرم ، خب داستان نظارت روح قبول ، حالا بحث ارتباط جسم و روح چه طور میشه ؟ داستان نورون هایی که وظیفه ی یادآوری رو به عهده دارند و ............. ؟؟؟

اګه مفصل تر می تونید توضیح بدید خب فبها !

6. 3 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

من که همش خودمم.....(اول شخص)

به جز خواب سقوط و فرار و مردن هم چیز دیگه ای تا حالا ندیدم
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

8. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    44
    قدرت امتیاز دهی
    1362
    Array

سلام

متشکرم ، خب داستان نظارت روح قبول ، حالا بحث ارتباط جسم و روح چه طور میشه ؟ داستان نورون هایی که وظیفه ی یادآوری رو به عهده دارند و ............. ؟؟؟

اګه مفصل تر می تونید توضیح بدید خب فبها !
    دوست عزیز
    ببین خواب دیدن رو از دو دیدگاه می توان تعریف کرد

دیدگاه کاملا علمی -روان شناسی که یونگ و فروید قصد تعریف اون رو داشنتند و یونگ میگفت رویای افراد برخاسته از ناخودآگاه جمعی است در حالی‌که همکارش زیگموند فروید معتقد بود رویا افکار سرکوب شده آدمی در بیداری است و بر این اساس بود که روان‌شناسان و عصب‌شناسان نظریه ای رو مطرح کردند که براساس اون با استفاده از اسکن و تهیه تصاویری از مغز انسان می توان تصویر تقریبی از آنچه آنها تماشا کرده اند را بازسازی کرد البته من خودم به شخصه این نظریه رو در مورد همه خوا صادق نمی دونم در پایان این مطلب به اون اشاره میکنم

و اما دیدگاه دوم دیدگاه علمی-معنوی بود که در پست قبلیم اون رو توضیح دادم این دیدگاه برگرفته از نظریه جهان های موازی استون هاوکینگ و بررسی بعد معنوی روح انسان و امکان سیر اون در ابعاد دیگره که من خودم به شخصه معتقدم که رویاهای صادقه رو براساس این دیدگاه باید توجیه کرد

در کل تعبیر خواب روان‌شناسی با تعبیر خواب یک معبر خواب‌گذاری، فرق دارد چرا که بعد از خواب‌گذاری قصد پیش‌گویی آینده فرد را از روی خواب او دارد ولی یک روان‌شناس از روی تعبیر خواب به ریشه‌های برخی ناکامی‌ها و تعارض‌های زندگی گذشته فرد پی می‌برد و به عبارتی شخصیت فرد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

امیدوارم این پست موثر بوده باشه

10. 5 کاربر از پست مفید moh1370 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

دوست عزیز
    ببین خواب دیدن رو از دو دیدگاه می توان تعریف کرد

دیدگاه کاملا علمی -روان شناسی که یونگ و فروید قصد تعریف اون رو داشنتند و یونگ میگفت رویای افراد برخاسته از ناخودآگاه جمعی است در حالی‌که همکارش زیگموند فروید معتقد بود رویا افکار سرکوب شده آدمی در بیداری است و بر این اساس بود که روان‌شناسان و عصب‌شناسان نظریه ای رو مطرح کردند که براساس اون با استفاده از اسکن و تهیه تصاویری از مغز انسان می توان تصویر تقریبی از آنچه آنها تماشا کرده اند را بازسازی کرد البته من خودم به شخصه این نظریه رو در مورد همه خوا صادق نمی دونم در پایان این مطلب به اون اشاره میکنم

و اما دیدگاه دوم دیدگاه علمی-معنوی بود که در پست قبلیم اون رو توضیح دادم این دیدگاه برگرفته از نظریه جهان های موازی استون هاوکینگ و بررسی بعد معنوی روح انسان و امکان سیر اون در ابعاد دیگره که من خودم به شخصه معتقدم که رویاهای صادقه رو براساس این دیدگاه باید توجیه کرد

در کل تعبیر خواب روان‌شناسی با تعبیر خواب یک معبر خواب‌گذاری، فرق دارد چرا که بعد از خواب‌گذاری قصد پیش‌گویی آینده فرد را از روی خواب او دارد ولی یک روان‌شناس از روی تعبیر خواب به ریشه‌های برخی ناکامی‌ها و تعارض‌های زندگی گذشته فرد پی می‌برد و به عبارتی شخصیت فرد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

امیدوارم این پست موثر بوده باشه
    خیلی متشکرم ، لطف کردید .

بله مفیده چرا که نه ؟

امکانش هست بیشتر توضیح بدید ، من چند سال پیش یه مستند دیدم راجع به یادآوری خاطرات بود و کلاً مبحث یادآوری ، متأسفانه زیاد چیزی به خاطر ندارم ، اما قسمت اتصال نورون ها بحث هایی بود که جالب بود ، و اینکه بحث الآن هم بر سر خواب و هم بر سر مرور خاطرات هست .

12. 3 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    44
    قدرت امتیاز دهی
    1362
    Array

خیلی متشکرم ، لطف کردید .

بله مفیده چرا که نه ؟

امکانش هست بیشتر توضیح بدید ، من چند سال پیش یه مستند دیدم راجع به یادآوری خاطرات بود و کلاً مبحث یادآوری ، متأسفانه زیاد چیزی به خاطر ندارم ، اما قسمت اتصال نورون ها بحث هایی بود که جالب بود ، و اینکه بحث الآن هم بر سر خواب و هم بر سر مرور خاطرات هست .
    اون چیزی که شما می فرمایید و در اون در رابطه با فعالیت نورون ها بحث میشه در مورد فرآیند به خواب رفتنه
    در هنگام خواب به تدریج از سطح هوشیاری کاسته می‌شه( سطح هوشیاری به فعالیت‌ نورون‌های کورتکس مخ مربوطه) فعالیت نورون‌های کورتکس هم تحت تاثیر پیام‌های تحریک کننده و باز دارنده‌ای قرار داره که از تشکیلات مشبک به کورتکس می‌رسه. ضمنا در هنگام خواب سیناپس‌های بازدارنده‌ای که به خصوص از تشکیلات مشبک، پل مغز و بصل‌النخاع سرچشمه می‌گیرند و انتقال‌دهنده شیمیایی آنها سرتونین است،به کار می‌افتند و به همین جهت است که در هنگام خواب به سروتونین مغز افزوده می‌شود
    البته من رشتم پزشکی نیست و مهندسی نقشه برداری خوندم شاید دوستانی که رشتشون پزشکی باشه اطلاعات بیشتری داشته باشن

14. 4 کاربر از پست مفید moh1370 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

اون چیزی که شما می فرمایید و در اون در رابطه با فعالیت نورون ها بحث میشه در مورد فرآیند به خواب رفتنه
    در هنگام خواب به تدریج از سطح هوشیاری کاسته می‌شه( سطح هوشیاری به فعالیت‌ نورون‌های کورتکس مخ مربوطه) فعالیت نورون‌های کورتکس هم تحت تاثیر پیام‌های تحریک کننده و باز دارنده‌ای قرار داره که از تشکیلات مشبک به کورتکس می‌رسه. ضمنا در هنگام خواب سیناپس‌های بازدارنده‌ای که به خصوص از تشکیلات مشبک، پل مغز و بصل‌النخاع سرچشمه می‌گیرند و انتقال‌دهنده شیمیایی آنها سرتونین است،به کار می‌افتند و به همین جهت است که در هنگام خواب به سروتونین مغز افزوده می‌شود
    البته من رشتم پزشکی نیست و مهندسی نقشه برداری خوندم شاید دوستانی که رشتشون پزشکی باشه اطلاعات بیشتری داشته باشن
    بازم متشکرم ، چیزی که من میگم راجع به خواب نبود ، راجع به یادآوری گذشته بود

خب ببینید بحثش مفصله دیګه ، من میګم چه طور تصویری که روح می بینه رو جسم پردازش می کنه و به تصویر می کشه ؟ این رو می خوام بدونم؟!

16. کاربرانی که از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    44
    قدرت امتیاز دهی
    1362
    Array

خب ببینید بحثش مفصله دیګه ، من میګم چه طور تصویری که روح می بینه رو جسم پردازش می کنه و به تصویر می کشه ؟ این رو می خوام بدونم؟!
    عزیزم نظریه ریسمان ها و جهان های موازی رو بخون فکر می کنم مشکلت حل شه

18. 2 کاربر از پست مفید moh1370 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

سلام

انسان یک روح داره و یک جسم و در این جسم یک مغز و یک قلب!

که همه اینها با هم رابطه مستقیم دارند.

یکی از قدرتهای ذهن و مغز که خداوند به ما داده اینه که قدرت تخیل داریم. حتی می تونیم اتفاقاتی رو که نیفتاده همین الان تصور کنیم و خودمون رو جای شخص اول یا شخص سوم یا ... بگذاریم.

ارتباطی که روح ما با گذشته و .. برقرار می کنه در وقت خواب یا بصورت تخیل و ایجاد دوباره ذهن ماست که تصویر گذشته رو دوباره در فضای مجازی ایجاد می کنه و خودش نگاه می کنه یا خودش دوباره انجام میده... یا اینکه واقعا روح ما در گذشته سیر می کنه.

مطمئنا آنچه ما در خواب می بینیم تمثیلی از گذشته و آینده است و همه چیز مثالی هست یعنی زائیده ذهن ما در عالم تجرد است.

عالم تجرد حد و محدودیت نداره. لذا ما وقتی که در خواب هستیم در عالم تجرد روح ما می تونه هر جا که بخواد بره در گذشته و آینده سیر کنه.. و هر چی می بینه یا انجام میده همه بصورت مثالی است..

و اینکه ذهن ما میتونه این وقایع رو نگه داره و تحلیل کنه و .. بخاطر قوه تخیلی است که خداوند به ما داده.

20. 2 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)