دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: ارزانترین و ساده ترین و مبتکرانه ترین راه گرم کردن یک اتاق

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

پیش فرض ارزانترین و ساده ترین و مبتکرانه ترین راه گرم کردن یک اتاق

سلام دوستان

امیدوارم خوب و خوش باشید

میخوام دور هم جمع بشیم تا یه مسئله ساده شایدم پیچیده رو حل کنیم.

خونه ای رو در نظر بگیرید که در یکی از اتاق خواب ها که در معرض نور خورشید هم نیست لوله گاز و همچنین محلی برای لوله بخاری ندارد.محیط و شرایط خونه جوریه که نمیشه روی بخاری اتاقای دیگه حساب باز کرد.زیربناشم زیاده.خلاصه کاربر اتاق گاهی دوست داره در اتاقشو ببنده.

میخوام بدونم به نظرتون ساده ترین راه و مبتکرانه ترین و ارزانترین راه برای گرم کردن این اتاق چیه؟از هر چی که فکر میکنید میتونید استفاده کنید.
    از المنت و برق و پنل های خورشیدی گرفته تا عدسی و گرم کردن اب و ذخیره گرما در آب یا سنگ و ...

منتظر بحث جذابی هستم.

2. 18 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

پیش فرض پاسخ : ارزانترین و ساده ترین و مبتکرانه ترین راه گرم کردن یک اتاق

خوب باید بگم از پرسشهائی که قدرت خلاقه ذهن و تفکر آدم را بر می انگیزانند خوشم میاد. می شه راحت گفت از هیترهای برقی
    یا از هیتر جت گازوئیلی استفاده می کنیم اما قطعا اینها ارزانترین و ساده ترین روشها نیستند.
    به نظرم اول باید از ورود سرمای بیشتر و هدررفت گرمای اتاق جلوگیری کرد، شاید در نگاه اول، این ارزان ترین راه نباشد
    اما در دراز مدت، مطمئنا به صرفه خواهد بود. پس پنجره ها را دو جداره و از عایقهای گرما برای دیوارها و سقف استفاده می کنم.
    در قدم بعدی، از لباسهای گرم دو لایه نانوئی استفاده می کردم که گرمای بدن کمتر از دست برود. موقع خواب هم از یک
    کیسه خواب پشم و شیشه (یا یک پتوی الکتریکی) استفاده می کردم.
    گام بعدی، تلاش برای مهار انواع انرژی های پاک در دسترس، و تبدیل بهینه آن به گرماست. لذا از یک توربین بادی و یک مجموعه صفحه
    سلول خورشیدی و باطری که روی بام خانه نصب شده اند استفاده می کنم. (اگر ارزانترین و ساده ترین راهها مد نظر نبود، امکان استفاده از
    آبگرمکنهای خورشیدی روی بام برای گرم کردن آب یا روغن در یک مخزن و چرخش آن در یک مجموعه پکیج ، شوفاژ با لوله کشی آب گرم زیر کف اتاق را نیز مد نظر
    قرار می دادم).
    حالا از یک ترموستات ، فن و المنتهای کیفیت بالای نصب شده در مرکز کانون چند دیش براق و صیقلی استفاده می کردم تا
    گرمای تولیدی، دقیقا در بخشی از اتاق که مشغول کار هستم متمرکز شود. (می توانستم المنتها را دور چند تا آجر شومینه یا سنگ
    مخصوص ساخت دیزی سنگی قرار دهم که از ظرفیت ذخیره گرمای آنها هم استفاده کنم)

اگر هم باز افاقه نکرد، یک آهنگ ریتمیک با میکرولب پخش کرده و تمرینات ایروبیک انجام می دهم تا بدنم گرم شود!

اگر باز هم فایده ای نداشت، می روم توی اتاقی دیگر که بخاری و زندگی و وضع درست و حسابی داشته باشه (مشخصه من خوابم میاد!)
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

4. 9 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نو آور نمایش پست ها
    خوب باید بگم از پرسشهائی که قدرت خلاقه ذهن و تفکر آدم را بر می انگیزانند خوشم میاد. می شه راحت گفت از هیترهای برقی
    یا از هیتر جت گازوئیلی استفاده می کنیم اما قطعا اینها ارزانترین و ساده ترین روشها نیستند.
    به نظرم اول باید از ورود سرمای بیشتر و هدررفت گرمای اتاق جلوگیری کرد، شاید در نگاه اول، این ارزان ترین راه نباشد
    اما در دراز مدت، مطمئنا به صرفه خواهد بود. پس پنجره ها را دو جداره و از عایقهای گرما برای دیوارها و سقف استفاده می کنم.
    در قدم بعدی، از لباسهای گرم دو لایه نانوئی استفاده می کردم که گرمای بدن کمتر از دست برود. موقع خواب هم از یک
    گام بعدی، تلاش برای مهار انواع انرژی های پاک در دسترس، و تبدیل بهینه آن به گرماست. لذا از یک توربین بادی و یک مجموعه صفحه
    سلول خورشیدی و باطری که روی بام خانه نصب شده اند استفاده می کنم. (اگر ارزانترین و ساده ترین راهها مد نظر نبود، امکان استفاده از
    آبگرمکنهای خورشیدی روی بام برای گرم کردن آب یا روغن در یک مخزن و چرخش آن در یک مجموعه پکیج ، شوفاژ با لوله کشی آب گرم زیر کف اتاق را نیز مد نظر
    قرار می دادم).
    حالا از یک ترموستات ، فن و المنتهای کیفیت بالای نصب شده در مرکز کانون چند دیش براق و صیقلی استفاده می کردم تا
    گرمای تولیدی، دقیقا در بخشی از اتاق که مشغول کار هستم متمرکز شود. (می توانستم المنتها را دور چند تا آجر شومینه یا سنگ

اگر هم باز افاقه نکرد، یک آهنگ ریتمیک با میکرولب پخش کرده و تمرینات ایروبیک انجام می دهم تا بدنم گرم شود!

اگر باز هم فایده ای نداشت، می روم توی اتاقی دیگر که بخاری و زندگی و وضع درست و حسابی داشته باشه (مشخصه من خوابم میاد!)

سلام دوست عزیز.

خب با توجه به اینکه یه سری راه کار کلی هم بین صحبت هات گفتی باید بیشتر تضیح بدم که زیاد به ساختار اتاق نمیشه دست زد.مثل خرید شیشه 2 جداره و ...هدف ایجاد طرحی مبتکرانه برای 2ماه گرم کردن اتاق...

این اتاق خواب برای منزلی ویلایی هست پنجره ی اتاق هم رو به فضایی سبز باز میشه.

مهمترین بحث هزینه و سادگی طرح هست.

6. 8 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    5,513
    دریافت تشکر: 8,927
    قدرت امتیاز دهی
    47238
    Array
    m@some's: جدید103

خو به مث قدیما کرسی درست کنید تو اون اتاق هم گرم میشه هم به صرفه

عشق و ازدواج مثل نماز است..نیت که کردی دیگر نباید به اطراف نگاه کنی..

8. 9 کاربر از پست مفید m@some سپاس کرده اند .

یار قدیمی
    ارسال تشکر
    7,998
    دریافت تشکر: 20,776
    قدرت امتیاز دهی
    79813
    Array
    Sa.n's: لبخند

با عرض سلام و سپاس از ایجاد تاپیک خوبتون
    خب می تونیم از پنکه حرارتی استفاده کنیم که به تازگی وارد بازار ایران هم شده
    این پنکه حدودا شبیه پنکه معمولیه و با برق کار می کنه و المنت داره برای تولید گرما
    خیلی راحت به برق می زنیم و استفاده کنیم
    قیمت زیادی هم فکر نمی کنم داشته باشه اسمش هم
    heater fan هست
    این شکلیه

سایز های مختلفی هم داره

اگر هم در گوگل سرچ کنید می تونید اطلاعات بیشتری کسب کنید

به همین سادگی
    " برای آنکه در زندگی پخته شویم نباید هنگام عصبانیت از کوره در برویم "

10. 11 کاربر از پست مفید Sa.n سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    8,328
    دریافت تشکر: 9,716
    قدرت امتیاز دهی
    64605
    Array
    sr hesabi's: جدید38

بهترینش که همون المنت یا هیتر فن ها هست
    ولی اگه بخوایم کمی بریم به عصر حجر
    5 تا منقل کوچیک (از اینا که اسپند روش دود میکنن) بزار بقل هرکردوم هم دو تا قلوه سنگ بزرگ قرار بده،که هم زمان هم سنگ ها داغ میشن و هم ا تاق گرم میشه
    شب هم که میخوای بخوابی دور سنگ هارو فویل بپیچ بعد بزار زیر تشکت ،راحت بگیر بخواب
    ویرایش توسط sr hesabi : 7th September 2013 در ساعت 02:50 PM
    شاید ....

12. 10 کاربر از پست مفید sr hesabi سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    computer & mba
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 8 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام.
    بنظرم از لوله کشی ابگرم زیرزمینی که در دراز مدت هم ارزانه بعلاوه ایزوله کردن و کم کردن فضای مورد استفاده مثلا از کانکشن های دیواری تاشو ویا حصار جهت استفاده مناسب فضای مورد نیاز.

14. 8 کاربر از پست مفید mehdi25 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    5,513
    دریافت تشکر: 8,927
    قدرت امتیاز دهی
    47238
    Array
    m@some's: جدید103

خو میشه یه گودال کوچیک تو اتاق درست کرد وزغالهای آتیش بزنیم تا برافروخته بشن بعد بریزیم تو گودال یااگه مقدور نیست یه ظرف گلی مث منقل چون اگه آهنی باشه خودش بیشترگرمارو میگیری تا به جای اینکه به اتاق گرما بده درست کنیم اونارو بریزیم توش برااینکه دیرتر خاموش بشن بهتر یه مقدارکم خاکستربریزیم روی زغالها بهد یه چیزی مث چهار پایه بذاریم روش بعد یه لاحاف یا پتو بندازیم روشو تا گرمارو به قسمت پایین اتاق بده به قول یکی ازدوستان اینکارباعث میشه اگر رطوبت اتاق هم بالا باشه تو حفظ گرمای تولیدی تاثیر بذاره.

بازم فکر میکنم اگه چیزی به ذهنم رسید میگم

عشق و ازدواج مثل نماز است..نیت که کردی دیگر نباید به اطراف نگاه کنی..

16. 8 کاربر از پست مفید m@some سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

خوشم میاد ایده هام قبل از من به اینجا رسیدن!

راحت ترینش یه راه حله که من 2سال قبل برای چنین جا هایی ارائه شدم و لو ندادم تا جایی که مرحله ی دوم هدفمندیها اجرایی بشه که نشد
    وقتی شد بهت میگم تو عمومی
    بسیار ساده هم هست
    5 سال گارانتی تعویض داره
    برای اتاق 12 متری 150 هزار تومان میشه
    ولی بدون تعویض قطعه یا سوخت و... اتاق رو گرمترین حالت ممکنه نگه میداره تا حتی 100 سال هم میمونه اگه خرابش نکنند!!
    کلا تکنولوژی خاصی هم نیست
    افتاب و سلول خورشیدی و.... هم نداره
    فقط این قیمت که نوشتم مال دلار 2500 هست! و من منتظر افزایش قیمت حامل های انرزی هستم که گروه کنه نفت و گاز و برق و بنزین رو که تو خونه برای گرم کردن بصرفه استفاده از این طرح ساده ی بنده!
    البته جدیدا دیدم در 8 نمونه محدود تولید شده بود در (فکر کنم روسیه!) ولی برای من این 8 محدودیت رو هم نداره! و بینهایت نمونه میشه زد ازش !
    حالا تو خصوصی میفرستم برات بعدا

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

18. 5 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نو آور نمایش پست ها
    قرار می دادم).

سلام جناب نو آور ممنون از نظرات زیباتون.

خب کاشکی یه بررسی کنیم نمونه المنتهای بازار رو با قیمتشون. که چقدر توان دارند و چه قیمتی و چگونه میشود اونهارو راهع اندازی کرد؟

در قدم بعدی قطعا خرید سلول خورشیدی و توریبن و ...جالب نیست برای 2ماه گرم کردن اتاق...هزینه یپایین پایین مد نظر هست.

اما استفاده از دیش و ... که امکان نصبش روی پشت بام هست میشه یه توضیحی بدید چه طرحی مدنظرتون هست؟چگونه میشه این کار انتقال گرمارو به سادگی و با ساده ترین وسایل به اتاق انتقال داد؟

ممنونم.

20. 6 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع