دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

موضوع: دین شاد میکنه یا غمگین

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی
    ارسال تشکر
    726
    دریافت تشکر: 467
    قدرت امتیاز دهی
    2765
    Array

پیش فرض دین شاد میکنه یا غمگین

به نام خدا

سلام و درود به همه ی نخبگان سایت نخبگان
    متاسفانه تصور اکثر ایرانی ها از دین یک قانون دست و پا گیر و نا امید کننده است و افراد با ایمان غلط ما اکثرا نا امید و پر از وحشت از روز قیامت هستند و ما شاهد نا امیدی زیادی در ایرانی ها هستیم در صورتی که دین باید ایجاد کننده ی انگیزه و شوق زیاد در دل ها باشد و همین موضوع افراد را از دین بیزار کرده .
    بنابراین از دوستان خواهش مندم :

1.تصور خود را (صادقانه)از دین بگویید؟
    2.راه کار یا توضیحی در این زمینه دارید لطف کنید بگید

سپاس فروان از همه ی دوستان
    ویرایش توسط maziyar787 : 23rd August 2013 در ساعت 10:45 PM
    چشمه ها به این هوا چشمه شدن که تو قلبشون به بارون برسن آدما آدم به دنیا اومدن که یک روز به آرزوشون برسن

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    8,825
    دریافت تشکر: 5,728
    قدرت امتیاز دهی
    3259
    Array

پیش فرض پاسخ : دین شاد میکنه یا غمگین

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyar787 نمایش پست ها
    به نام خدا

سلام و درود به همه ی نخبگان سایت نخبگان
    متاسفانه تصور اکثر ایرانی ها از دین یک قانون دست و پا گیر و نا امید کننده است و افراد با ایمان ما اکثرا نا امید و پر از وحشت از روز قیامت هستند و ما شاهد نا امیدی زیادی در ایرانی ها هستیم در صورتی که دین باید ایجاد کننده ی انگیزه و شوق زیاد در دل ها باشد و همین موضوع افراد را از دین بیزار کرده .
    بنابراین از دوستان خواهش مندم :

1.تصور خود را (صادقانه)از دین بگویید؟
    2.راه کار یا توضیحی در این زمینه دارید لطف کنید بگید

سپاس فروان از همه ی دوستان

سلام
    اینکه تصور ما ایرانی ها در مورد دین یک قانون دست و پاگیره رو نمیشه به همه نسبت داد ولی تا نسبتی واقعیت داره و شاید دلیل اصلیش عدم آگاهی درست از دین باشه
    اما در مورد اینکه افراد با ایمان ما اکثرا ناامید هستند باید بگم این دو با هم تناقض داره چون قطعا یک فرد با ایمان دچار ناامیدی نمیشه و البته اگه ناامیدی در زندگی کسی به وجود میاد به خاطر ضعف در ایمانش هست...شاید بهتر باشه ما با یه دید بهتر به دینمون نگاه کنیم و آگاهی خودمون رو بالا ببریم چون وقتی فردی احساس کنه که بخشندگی و مهربانی خداوند بسیار زیاده و همه کارها در این دنیا حساب و کتاب خودشو داره مسلما در برابر هر فشار و سختی تاب میاره و باز هم میگه تا خدارو دارم غم ندارم....من فکر میکنم مشکل دین نیست مشکل نگاه نادرست به دین هست...

3. 14 کاربر از پست مفید elinaaa سپاس کرده اند .

یار قدیمی
    ارسال تشکر
    7,998
    دریافت تشکر: 20,776
    قدرت امتیاز دهی
    79813
    Array
    Sa.n's: لبخند

سلام بر شما
    و سپاس بابت دعوتتون
    به نظر من هر کسی یک برداشتی از دین داره
    و نمیشه گفت که همه برداشت مثبت یا همه برداشت منفی از دین دارن
    به نظر من چیزی که ممکنه دید بعضی از افراد رو نسبت به دین عوض کنه افراط هست
    چون جلوه حقیقی دین رو نشون نمیدن
    و اگر ممانعت بشه برای انجام این کار ، دید دیگران درباره دین عوض نمیشه چون شکل اصلی دین ما (اسلام ) کاملا مقبول و دوست داشتنیه
    ممنون از شما
    ویرایش توسط Sa.n : 23rd August 2013 در ساعت 10:56 PM
    " برای آنکه در زندگی پخته شویم نباید هنگام عصبانیت از کوره در برویم "

5. 12 کاربر از پست مفید Sa.n سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی
    ارسال تشکر
    726
    قدرت امتیاز دهی
    2765
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط elinaaa نمایش پست ها
    سلام
    اینکه تصور ما ایرانی ها در مورد دین یک قانون دست و پاگیره رو نمیشه به همه نسبت داد ولی تا نسبتی واقعیت داره و شاید دلیل اصلیش عدم آگاهی درست از دین باشه
    اما در مورد اینکه افراد با ایمان ما اکثرا ناامید هستند باید بگم این دو با هم تناقض داره چون قطعا یک فرد با ایمان دچار ناامیدی نمیشه و البته اگه ناامیدی در زندگی کسی به وجود میاد به خاطر ضعف در ایمانش هست...شاید بهتر باشه ما با یه دید بهتر به دینمون نگاه کنیم و آگاهی خودمون رو بالا ببریم چون وقتی فردی احساس کنه که بخشندگی و مهربانی خداوند بسیار زیاده و همه کارها در این دنیا حساب و کتاب خودشو داره مسلما در برابر هر فشار و سختی تاب میاره و باز هم میگه تا خدارو دارم غم ندارم....من فکر میکنم مشکل دین نیست مشکل نگاه نادرست به دین هست...
    سلام. ممنون از تو دوست عزیز که در بحث شرکت کردی
    من نوشتم اکثر ایرانی ها به کسی جسارت نشه قصد توهین ندارمو دومی هم ببخشید اشتباه نوشتاری بود منظورم افراد با ایمان غلط بود شرمندم ویرایش می کنماما حرفتان کاملا درسته مسلما اشکال از اعتقاد نادرست به دینه اگر لطف کنی تعریفت رو هم از دین بنویسی خوش حال میشم
    چشمه ها به این هوا چشمه شدن که تو قلبشون به بارون برسن آدما آدم به دنیا اومدن که یک روز به آرزوشون برسن

7. 5 کاربر از پست مفید maziyar787 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

دین شاد میکند یا غمگین؟

خب ما اینجا با چندتا موضوع درگیر مییشیم.

دین
    ایجاد شادی

ایجاد غم

یک کلام.برنامه ریزی مگه ادم رو غمگین میکنه؟من میگم اره.اما واسه ادم تنبل.ادمی که حاضر نیست تن به کاری بده برنامه ریزی واسش زجر اوره.اما واسه ادمی که میخواد به جایی برسه بهترین چیز برنامه هتس.

خب دین هم برنامه ی زندگیست.کسی که بخواد به جایی ربسه بله با عمل کردن به توصیهای دین قطعا شاد و موفق و پیروز خواهد بود هرچقدر هم سخت باشه.اما احساس رضایت میکنه و شادی.
    اما ادمی که شادی اون در گرو پیروی از هوای نفس باشه دین ناراحت کنندست.

9. 14 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی
    ارسال تشکر
    726
    قدرت امتیاز دهی
    2765
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Sa.n نمایش پست ها
    سلام بر شما
    و سپاس بابت دعوتتون
    به نظر من هر کسی یک برداشتی از دین داره
    و نمیشه گفت که همه برداشت مثبت یا همه برداشت منفی از دین دارن
    به نظر من چیزی که ممکنه دید بعضی از افراد رو نسبت به دین عوض می کنه افراط هست
    چون جلوه حقیقی دین رو نشون نمیدن
    و اگر ممانعت بشه برای انجام این کار ، دید دیگران درباره دین عوض نمیشه چون شکل اصلی دین ما (اسلام ) کاملا مقبول و دوست داشتنیه
    ممنون از شما
    این جمله خیلی قشنگه<<به نظر من هر کسی یک برداشتی از دین داره>>هر کس باید طوری به خدا اعتقاد داشته باشد من می تونستم از اول دین رو تعریف کنم ولی بدرد نمی خوره هر کس خودش بدون اجبار خدا رو بیاد بشناسه اگر این طور نبود خدا از اول غریزی(اگر املاش رو درست نوشته باشم)دین را در وجود ما قرار می داد
    نظرتون عالی بود خوشحالم کردین

11. 7 کاربر از پست مفید maziyar787 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک - طراحی جامدات
    ارسال تشکر
    3,247
    دریافت تشکر: 14,584
    قدرت امتیاز دهی
    29855
    Array

اگه از دين بخواهيم فقط بچسبيم به اون جنبه اش كه قراره تو برزخ و قيامت و بعد از مرگ اين بلاها سرتون بياد و بترسونيم كاملاً نتيجه اش مشخصه

ولي اگه با آموزه هاي همين دين بياييم اين اصل رو نهادينه كنيم كه دستگير همديگه ( در هر زمينه اي) باشيم، مسلماً از شادي ديگران به واسطه كاري كه براي اونها انجام داديم شاد خواهيم شد
    آشوبم آرامشم تویی
    به هر ترانه ای سر می کشم تویی
    بیا که بی تو من غم دو صد خزانم

13. 12 کاربر از پست مفید م.محسن سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    8,328
    دریافت تشکر: 9,716
    قدرت امتیاز دهی
    64605
    Array
    sr hesabi's: جدید38

سلام

دین خودش که نه
    ولی برداشت هایی که الان از دین داریم بله ،آدم رو غمگین میکنه
    خداوند تو قرآن همون قدر (بلکه بیشتر) که از جهنم حرف زده،از بهشت هم گفته
    ولی ما بیشتر جهنمش رو میگیم
    امامان اگه شهید شدن به دنیا هم اومدن ولی شهادتاشون رو خیلی بزرگتر از از تولدهایشان نمایش میدیم

مردمانی که شاد باشند(سیر باشند)توقعاتشون بالاست(پس به نفعت هست که مردم ناراحت باشند)
    این کار سالیان سال هست که داره خیلی جاها انجام میشه(نه فقط اینجا)
    شاید ....

15. 13 کاربر از پست مفید sr hesabi سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

شب قدر که خب قرآن نازل شده و باید شادی کنن
    (به استثنای شب19 و21 ) خب چرا بازم گریه میکنن بعضیا!!
    چرا تو شب قدر هم میگن حسین حسین

17. 7 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی صنایع (ایمنی صنعتی)
    ارسال تشکر
    1,697
    دریافت تشکر: 1,246
    قدرت امتیاز دهی
    647
    Array
    Amaterasu's: جدید52

این بحث یکم سخته!
    به این سادگی در چند تاپیک به نظرم به نتیجه خاصی نمیرسه و احتمالا به بحث های غیر مرتبط ممکنه کشیده بشه!
    دین یه دیدگاه هستش
    دیدی به زندگی و آینده و اجتماع و سیاست و دنیا و ...
    به این راحتی از هم قابل تمیز دادن نیستن!
    ببخشید اگه حرف های من زننده و تند هستن،امیدوارم از حرف های من کسی ناراحت نشه!
    اکثر مردم ( تقریبا 90%) دین رو فقط از یکی یا دو تا از این جهات نگاه میکنن؛ و به علت ضعف در آگاهی در قسمت های مختلف دین رو عاملی دست و پا گیر میدونن!
    در این چند سال اخیر( تقریبا 10 سال) عده ای از مردم به علت مشکلات مختلف از دین زده شدند و دین نداشتن یا عمل نکردن به اون رو عامل آزادی و خوشحالی میدونن و میگن هر کسی یه جور از دین برداشت میکنه!!
    دین وسیله ای برا همه هست و قرار است همه را هدایت کند و همه را به یک مقصد برساند.؛ پس برداشت های مختلف معنی ندارد چون هر کس ممکن است نتیجه متفاوت بگیرد به یک سمت برود
    من تا حدودی با حرف شما مخالفم!کسایی که در ایمان ضعیف باشند نگرانی و ناامیدی در اونها به وجود نمیاد، نگرانی و نا امیدی یا برای کسانی هست که یا دیگر ارتباطی با دین ندارند و هیچ پشتوانه ای ندارن یا در بعضی موارد برای افراد با ایمان هست که به طور موقت ممکنه به وجود بیاد! که میتونه ترس از اون دنیا باشه یا ترس از چیزای دیگه. و نه تنها در ایران، در تمام دنیا این طور هست و حتی در بعضی از کشور های به اصطلاح متمدن و پیشرفته این موارد بیشتر هم هست
    اگر کسی این توانایی رو داشته باشه که همه چیز رو به هم ارتباط بده و توانایی تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری بالایی داشته باشه و با خرد بالا که متاسفانه کم پیدا میشه به دنبال دین باشه قطعا دین رو راحت ترین عامل برای شاد بودن میدونه!کسایی که با این روش دین رو درک کرده باشن کم هستن، به همین دلیل هم هست که خیلی از مردم ظاهرا تو دین ضعیف هستن و این به این خاطر هست که از همه نظر دین مورد بررسی قرار نگرفته!
    البته چیزهای دیگه ای هم هست، تبلیغات خارجی، ارائه دین با تغیراتی که جالب به نظر بیاد، زیبا نشون دادن خیلی چیزها که به طور غیر مستقیم دین رو به حاشیه میبره و ناخود آگاه از زندگی آدم کنار میبره و ......!
    انسان کلا موجود زیاده خواهی هست. یکی از دلایل اینکه دین رو پس میزنه همین هست!! چون فکر میکنه دین برای الآن نیست و هر چی هست چه خوب چه بد برای یه دنیای دیگه هست؛ و چون تا الآن اون دنیا رو ندیده، نقد رو بهتر از نسیه میدونه!
    ولی پیشنهاد من به تمام عزیزان این هست که تو تلویزیون و اینترنت و حرف های دیگران دنبال دین نباشن! دین منبع داره، و بهترین راه برای درکش منابع خود دین هستن
    اولین منبع قرآن
    دومین عقل و خرد ( که نیاز به پیدا کردن داره)
    سومین احادیث و سخنان و ائمه اطهار
    چهارمین هم مراجع تقلید و افراد ذی صلاح حال حاضر

دومین عامل مهم ترین وسیله هست که اگر نباشد بقیه هم چندان اثری نداره! پس اول نباید دنبال دین بود؛ اول باید کمی توانایی پیدا کرد!
    Arsalan Peymanfar

アリガトウ ^\_/^

19. 11 کاربر از پست مفید Amaterasu سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع