دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 39

موضوع: تولید برق از گرمای تلف شده موتور

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

پیش فرض پاسخ : تبدیل گاز های خروجی اگزوز به برق(باتری)

اتفاقا راحته اینطور طرح ها خوراک بودجه پژوهشی گرفتن از پژوهشگاه یا دانشگاهه چون بیشتر جنبه تحقیقاتی داره تا صنعتی میتونین از این نهاد ها کمک های خوبی بگیرید.حتما یه سری بزنین پشیمون نمیشین.

- - - به روز رسانی شده - - -

اتفاقا راحته اینطور طرح ها خوراک بودجه پژوهشی گرفتن از پژوهشگاه یا دانشگاهه چون بیشتر جنبه تحقیقاتی داره تا صنعتی میتونین از این نهاد ها کمک های خوبی بگیرید.حتما یه سری بزنین پشیمون نمیشین.

2. 5 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط genius1 نمایش پست ها
    به اين خاطر ساده مطرح كردم كه هم كم هزينه هست و تقريباً با كمي تفكر و دانش اندك درباره ي فيزيك عملي است.

در ضمن شما يك سرمايه گذاري كه سر اين پروژه(موتور هاي هيبريدي بر روي ماشين ها در ايران) سرمايه گذاري كند را به من معرفي كنيد،تا برايتان موتور هيبريدي بسازم!.تنها به دو مخزن و يون هيدروژن و جريان هوا لازم است.به نظر شما آيا هيچ سرمايه گذاري حاضر است براي يك دانش آموز دوم دبيرستان رشته ي رياضي سرمايه گذاري كند؟
    من كساني را مي شناسم كه دانش جو هستند و سرمايه گذار براي توليد انبوه و حتي اجراي طرح ندارند!
    در حقيقت من هر جا خواستم ايده ام را مطرح كنم(در هر سايتي)،گفتند مدرك داري يا نه؟!!!
    مثل اين كه داشتن مدرك حائز اهميت است نه هوش و استعداد؟!!
    سلام دوست عزیز
    من خیلی از افراد را می شناسم که حتی در دبیرستان طرح بسیار خوبی ارائه دادن در جشنواره ها و بعد سرمایه گذاری شد روشون حتی بعضی ها رفتن خارج از کشور.
    شما اگر طرح تان نیاز داشته باشه و مشکل مردم و جامعه یا قشر خاصی که ایده یا طرح شما به درد آنها بخوره چرا سرمایه گذاری نکنند. مشکل تمام ما اینه که اختراع ، طرح ، ایده را بدون در نظر گرفتن افکار مشتری می دیم و مطرح می کنیم البته این رو هم بگم اگر هر ایده ای که فراتر از نیاز مشتری باشه خوبه در صورتی که امکان سنجی و همچنین طراحی مفهومی شده باشه و درصد موفقیت اون بالاتر از 60% باشه سرمایه گذاری می کنند چرا نکنن.
    سالیانه بیش از 10 هزار شرکت ثبت میشه اما به نظرتون همشون کار دارن یا کار می کنند شرکت هایی کار می کنند که نیاز مشتریان را درک کنند و براشون راه حل مناسب ارائه بدن چون می خوان کارشون حل بشه یا مشکلشون حل بشه.
    چون نیاز مشتری را به یک کوه یخ توصیف می کند. (همانطور که می دونید بیشتر حجم یخی کوه یخ زیر اب هست و قسمت کوچکی از اون بیرون اب هست و دیده میشه). در مهندسی میگن مشتری فقط می تونه یک سوم نیاز خودشو تعریف کنه اما مهندس یا مخترع یا افراد که می خوان نیاز اون را رفع کنند باید دو سوم نیاز تعریف شده را شناسایی کنه تا موفق بشه .
    در تمام استانداردها فرآیندشان ابتدا و انتها مشتری هست.
    نه شما و نه کسی دیگه تو ایران نمیتونه موتور هیبریدی، بنزینی، دیزل درست کنه برای این میرن یک موتور پایه را انتخاب می کنند چه هیبریدی باشه چه بنزینی چه دیزل بعد روی اون موتور میان تغییرات میدن وگرنه دانش فنی ساخت موتور را از پایه نداریم و این طوری بدست نمی یاد. ولی توانایی این را شرکت ها د ایران دارن پیدا می کنند که موتور را ارتقا بدن و به چیزی که نیاز دارن تبدیل کنن ولی تا ساخت یک موتور از صفر خیلی سخت هست.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

4. 4 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

براتون چند مثال بزنم دانش آموزی قمی (دبیرستانی بود) طرحی داده بود که قبل از آتش سوزی خبر می داد که مکان مورد نظر آتش می گیرید (پیشگویی آتش گیری درست کرد) در جشنواره ها ارائه کرد و فک کنم رفت خارج طرحشو واقعا عالی بود.

یا فردی دانشجو در تهران طرحی دادن که با راه رفتن برق تولید می کرد برای شارژ موبایل ایشون هم طرحشونو چند سال پیش به یک شرکت خارجی فروخت.

پس خودتونو دست کم نگیرید که سنتون کم تحصیلاتتون پایین هست و ... هیچ ربطی ندره اگر مرکز یا کسی از طرح شم خوشش نیاد با این بهانه ها می خوان ........... رد کنن غیر مستقیم. مثل کار کردن هست میرین میگن با شما تماس می گیریم و دیگر ......... .

البته قبول دارم بعضی از مواقع مدرک حائز اهمیت هست اما در مواقعی که شما مدارک و پیوست های فنی خوبی تهیه نکرده باشین یا سوالاتی هنوز جواب نداده باشین
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

6. 4 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    11,753
    دریافت تشکر: 9,183
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    setayesh shb's: خوشحال3

دوستان ایشون راست میگن خیلی کم پیش میاد که همچین اتفاقی بیفته من به دوست دوم دبیرستانیم پیشنهاد میکنم طرحش رو برای یه کشور دیگه بفرسته چون من کسی رو میشناسم که دیپلم بود واین کارو کرد و حتی تونست بورس اون کشورم بگیزهدوستان توجه داشته باشند که من برای طرحم با چند شرکت دولتی صحبت کردم اما حتی حاضر نشدن حتی جواب منو بدم چرا چون هیچ مدرکی ندارم

8. 2 کاربر از پست مفید setayesh shb سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط setayesh7777 نمایش پست ها
    دوستان ایشون راست میگن خیلی کم پیش میاد که همچین اتفاقی بیفته من به دوست دوم دبیرستانیم پیشنهاد میکنم طرحش رو برای یه کشور دیگه بفرسته چون من کسی رو میشناسم که دیپلم بود واین کارو کرد و حتی تونست بورس اون کشورم بگیزهدوستان توجه داشته باشند که من برای طرحم با چند شرکت دولتی صحبت کردم اما حتی حاضر نشدن حتی جواب منو بدم چرا چون هیچ مدرکی ندارم
    نحوه صحبت کردن ، محل ارائه طرح ، چگونگی پرزنت ، و ........ همه اینا مهم هست.

اول این همه جشنواره تو کشور هست شرکت کنید بعد شرکت های خارجی اگر سرمایه گذاری هست خوبه.

10. کاربرانی که از پست مفید hossien سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,879
    دریافت تشکر: 2,609
    قدرت امتیاز دهی
    1786
    Array
    میلاد صفری's: جدید107

ستایش عزیز این پروژه رو مهندسای شرکت هیوندای دارن روش کار میکنن یه رقیب سخت داری
    بین دوست داشتن و نداشتن یک لبخند فاصله اس میخندی یا بخندم

12. 4 کاربر از پست مفید میلاد صفری سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    324
    دریافت تشکر: 911
    قدرت امتیاز دهی
    990
    Array

این طرح اگه بشه واسه خودش انقلاب تو صنعت خودرو سازی به پا میکنه خیلی عالیه روش کار کن انشاالله موفی میشی
    اگر تنها ترین تنهایان هم شوم بازم هم خدایی هست.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    324
    قدرت امتیاز دهی
    990
    Array

سنایش خانوم شما رقیب سرسخت تر از هیوندای داری جنرال موتوروز امریکا با بودجه معال 1.4میلیون دلاری دارن روش کار میکنن پس بجنبین

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    324
    قدرت امتیاز دهی
    990
    Array

۱٫۴ میلیون دلار سرمایه، سه سال زمان، و تیمی متشکل از پروفسورهایی در رشته های مهندسی مکانیک، هوافضا، مهندسی مواد، و مهندسی الکترونیک و کامپیوتر مورد نیاز است تا وسیله ای ساخته شود که بتواند ۱۰ درصد مصرف سوخت را کاهش دهد. خب جنرال موتورز، بنیاد ملی علوم و دپارتمان انرژی ایالات متحده، به همراه دانشگاه پرودو آمریکا از پس همه این ها برآمده اند! تیمی در دانشگاه پوردو آمریکا (Purdue University) با همکاری شرکت اتومبیل سازی جنرال موتورز پروژه ای در دست دارند که هدف آن تولید نمونه اولیه یک ژنراتور ترموالکتریک است(Thermoelectric Generator) (مبدل انرژی گرمایی به الکتریسیته) که بتواند از دمای بالای اگزور خودرو برای تولید الکتریسیته استفاده کند. این پروژه با سرمایه گذاری ۱٫۴ میلیون دلاری بنیاد ملی علوم (National Science Foundation) و دپارتمان انرژی ایالات متحده (US Department of Energy) و در یک بازه زمانی سه ساله تعریف شده است.
    وظیفه این وسیله تولید برق به منظور شارژ باطری و تغذیه لوازم الکتریکی خودرو است و از این طریق مقداری از بار کاری موتور کاسته شده و به بهبود مصرف سوخت کمک می کند. این ژنراتور در مسیر اگزوز اتومبیل و پشت مبدل آلاینده ها (Catalytic Converter) وصل شده و انرژی گرمایی را از دود درون اگزوز که دمایی مابین ۷۰۰ تا ۱۳۰۰ درجه سانتی گراد دارد، دریافت می کند. این حرارت بالا که قبل از ورود دود به دستگاه کاهش آلاینده ها قابل دسترسی است بسیار بالاتر از حد تحمل تکنولوژی امروز ترموالکتریک ها است.
    برنامه این پروژه بر این است که اولین نمونه تا ۵ درصد کاهش مصرف سوخت را به همراه داشته باشد، که البته با افزایش میزان حرارت قابل تحمل این وسیله، هدف نهایی کاهش ۱۰ درصدی میزان مصرف سوخت است.
    نکته بسیار جالب این تکنولوژی ماهیت میان رشته ای آن است، به گونه ای که برای این پروژه تیمی متشکل از پروفسورهایی در رشته های مهندسی مکانیک، هوافضا، مهندسی مواد، و مهندسی الکترونیک و کامپیوتر تشکیل شده است.
    اما روش کار این مبدل های الکتریکی چیست؟ در تئوری، این ژنراتور ها می توانند از اختلاف دما استفاده کرده و جریان الکتریکی تولید کنند. بنابراین ماده ای مورد نیاز است که بر سر راه دود اگزوز قرار گرفته و تا حد ممکن آن را سرد کند. بنابراین در یک طرف دستگاه دود با حرارت بسیار بالا و در طرف دیگر دود با دمایی بسیار پایین تر داریم و این اختلاف دما یعنی جریان الکتریکی. بنابراین رمز کار، ایجاد حداکثر اختلاف دماست. البته این اختلاف دما باید به گونه ای طی زمان حفظ شود که بتوان جریانی پیوسته از آن گرفت.
    بر همین اساس مهمترین چالش ایجاد ماده ای است که کمترین رسانای گرمایی را داشته باشد. گرما نباید با سرعت از سیستم رد بشود بلکه باید بتوان آنقدر این اختلاف گرما را نگاه داشت تا یک جریان الکتریکی پیوسته را به ما بدهد. در هر صورت تکنولوژی ژنراتورهای ترموالکتریک در موارد دیگری هم می توانند به کار گرفته شوند، مثلا در مهار اتلاف گرمایی خانه ها برای ایجاد جریان برق.

16. 3 کاربر از پست مفید .مخفی. سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی مکانیک خودرو
    ارسال تشکر
    29
    دریافت تشکر: 70
    قدرت امتیاز دهی
    35
    Array

طرح واقعا جالبیه

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)