دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: مجسمه‌های ساده و اعجاب برانگیز «ریچارد سرا»

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    دریافت تشکر: 20,366
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

پیش فرض پاسخ : مجسمه‌های ساده و اعجاب برانگیز «ریچارد سرا»

ریچارد سرا در ارتباط با نمایشگاه بازنگرانه ی خود می گوید:

"نمایشگاه مروری موقعیتی است که کارها عرضه شود.ولی این واقعه دو سویه است بدین معنی که مرا در وضعییت ارتباطی نوستالژیک با گذشته ام قرار می دهد.من ترجیح می دهم در گذشته ساکن نمانم.آینه ی ذهنیت نگاه به عقب آن چیزی نیست که اگر چنین نمایشگاهی در انتظار من نبود آنرا در دست می گرفتم.من ترجیح می دهم در مورد کاری فکر کنم که در حال انجام می دهم و در مقابل من است و نه اینکه پشت سر خود را نگاه کنم.این امر برای من واضح است که من همان آدم 40 سال قبل نیستم و نه به موضوعاتی که در حال حاضر اهمیت می دهم با قبل یکی هستند.
    ​​

2. کاربرانی که از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

نمایشگاه بازنگرانه می تواند احساس پیشرفت ممتد را بدهد ولی کار من بدین صورت نمو نکرد ه است بلکه بستگی به مناسبتها و شروع هر کدام از کارهای من دارد.اکثر مواقع راه حل یک موضوع راه را برای یک ایده ی کامل متفاوت می گشاید."
    در مصاحبه ای که سایت art21 با وی به بهانه ی خلق اثر Charlie Brown او منتشر کرده بود سرا در مورد علاقه مندی های اولیه خود می گوید:

"وقتی تازه شروع به کار کرده بودم چیزی که خیلی خیلی برای من اهمیت داشت سر و پنجه نرم کردن با مراحل کار بود:لوله کردن ،تا کردن،بریدن،آویختن،پیچاندن و......و من قطعات را بر اساس همین کلمات آماده می کردم.
    ​​

4. کاربرانی که از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

وقتی با این روش کار می کنی چیزی که اتفاق می افتد اینست که شما با روح چیزهایی که کار می کنی ارتباط نداری و به تصویر نهایی اثر فکر نمی کنی.این روش موقعیتی را فراهم می آورد که همگام با حرکات بدن در زمان کار با اجسام و ساخت آنها پیش بروی و این شما را از هر گونه تفکر استعاره ای و تصورات ذهنی جدا می کند ولی همچنانکه کار گسترده تر می شود و لازم می شود که دور کارم قدم بزنم یا از میان آن عبور کنم درگیر می شوم با تا ثیراتی که کار بر روی من می گذارد.
    ​​

6. کاربرانی که از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

بنابرین گذشت زمان در جریان مراحل کار و حرکت در کتار مجسمه بسیار مهم است چرا که با چیزی که سر و کار داشته ام باید برخورد کنم.اینکه کسی از میان این قطعات عبور می کند و چه احساس می کند و چگونه شرایط جسمی خود را با اجسام دیگر منطبق می سازد.بنابرین هر چه کار بزرگتر می شود چیزهای دیگری اهمیت می یابند که بیشتر مربوط به روح و روان است حتی در کارهایی که روند شکل گیری کار مهم بوده.
    ​​

8. کاربرانی که از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

بنابرین من در مورد کارهای مارپیچی و بیضی شکل خود می توانم بگویم تاثیر بیشتری بر کسانی می گذارد که ازکنار یا از میان آن عبور می کنند حداقل احساسی که من در هنگام ساخت این قطعات دارم چنین است که وقتی کار آشکار می شود احساس می کنم کار در حال پیش رفتن مداوم است و نمی توانید بگویید این مسیر شما را به کجا می برد و این بسیارمتفاوت است با کارهای قبلی من که بدیهیتر بود و شما با دیدن آن می توانستید بفهمید کار چگونه ساخته شده ،چگونه در کنار هم قرار گرفته وچگونه می توانید داخل آن شوید یا از کنارآن عبور کنید بنابرین همه چیز آشکار می شد ولی در قطعات جدیدتر قبل از آشکار شدن مسائل، حس نهانی وجود دارد .
    ​​

10. کاربرانی که از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

و اما در مورد مراحل ساخت یک اثر بزرگی مانند Charlie Brownاو می گوید:
    اینکه چگونه یک کار از مرحله ی تفکر در مورد یک موضوع به مرحله ی آشکار سازی منتج می شود.این کار ممکن است مربوط به مکان خاصی باشد و مجبور شوی بین استودیو و آن مکان و مکانهای دیگر در رفت و آمد باشی و در جریان این روند نوعی همکاری وجود دارد تا آن اثر خلق شود.این روند با مدلهای من آغاز می شود بعد به استودیوی فرانک گهری و پیش مهندسی بنام سمیت می رود و در آنجا کار با کامپیوتر آغازمی شود و بدین صورت آنقدر بین استودیو و مدلهای من رفت و آمد می کنیم که راهی بیاییم برای ساختن اثرواینکه کجا ان کار را خواهیم ساخت.
    ​​

12. کاربرانی که از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

در این فاصله ی زمانی مدلهای کار اغلب تغییر می کنند چرا که من به محل احداث مجسمه می روم موقعیت و شرایط آنرا بررسی می کنم از جمله چیزهای دیگری که تغییر می کند ضریب مقاومت مجسمه در برابر زلزله و چیزهای دیگری که مربوط می شود به طراحی ساخت آن است مخصوصا برای جایی مثل کالیفرنیا بنابرین زیربنای کار چیزی است که باید توجه خاصی به آن شود و از طرفی اگر کار سنگینی قرار است احداث شود باید مجموعه گروههای مختلف همکاری کنند تا نهایتا کار آشکار شود ."
    ​​

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

کالج کلبیKolby) )اخیرا 150 اثر وی را بر روی کاغذ چاپ نموده که بعد از موزه ی بزرگ نیویورک بزرگترین نمایش از کارهای وی محسوب می شود.

سرا از 6-م ماه می تا 13-م ژوئن 2008 کار Promenade خود را در گراند پالاس پاریس بر افراشت.این اثر بنیادی با نمودی شاعرانه ، مینیمالیستی و در عین حال پر از حرکت در پاریس هنرمندان بیشماری را تحت تاثیر خود قرار داد که حتی هنرمندان در زیر دیوارهای این بنا اقدام به نمایش حرکات موزون نمودند.

- - - به روز رسانی شده - - -

کالج کلبیKolby) )اخیرا 150 اثر وی را بر روی کاغذ چاپ نموده که بعد از موزه ی بزرگ نیویورک بزرگترین نمایش از کارهای وی محسوب می شود.

سرا از 6-م ماه می تا 13-م ژوئن 2008 کار Promenade خود را در گراند پالاس پاریس بر افراشت.این اثر بنیادی با نمودی شاعرانه ، مینیمالیستی و در عین حال پر از حرکت در پاریس هنرمندان بیشماری را تحت تاثیر خود قرار داد که حتی هنرمندان در زیر دیوارهای این بنا اقدام به نمایش حرکات موزون نمودند.
    ​​

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

سرا دومین هنرمند بعد ازآرسلم کیفر است که دعوت شد تا کارهای جدید خود را در تالار 13500 متر مربعی گراند پالاس پاریس Grand palais بنمایش بگذارد.

در نوامبر 2008 کانال 1 BBC فیلمی را در مورد کارهای وی نشان داد .این فیلم تحت نام "تصور کنید.....ریچارد سرا:مرد فولادی" در این فیلم او مجسمه سازی عظیم در هنر مدرن توصیف شده بود که زندگی و کارهای خارق العاده ی خود را شرح می دهد.خالق مجسمه های فولادی بزرگ و بیاد ماندنی که ما راهم وحشت زده و هم هیپنوتیزم می کند و معتقد است که هر بیننده ای با قرار گرفتن در کنار مجسمه اش بعنوان جزئی از آن بنا مجسمه ی مخصوص خود را خلق می کند.دیگر شرکت کنندگان این فیلم عبارت بودند از چاک کلوز،فیلیپ گلای و گلن د لوری.این فیلم از تولیدات Moma می باشد.
    ​​

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

درماه ژوئن 2008 کالج ویلیامز به ریچارد سرا مدرک دکترای افتخاری هنرهای زیبا را اعطا کرد.

در دسامبر 2008بعد از بیست سال مجسمه ی فولادی"slat" او در منطقه ی تجاری پاریس بر پا گردید.این مجسمه به مدت پتج سال در حومه ی پاریس بر پا بود که بدلیل خراب کاری و نوشتن حروف روی آن شهردار آن منطقه مجبور شد آنرا بردارد.این مجسمه شامل پنج ورقه ی فولادی 25 تنی است که روی هم سوار شده اند و شکلی مخروطی شبیه خیمه ی سرخ پوستی را تشکیل می دهند.
    ​​

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)