دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 41

موضوع: مين‌هاي دريايي ايران چگونه ناوهاي هواپيمابر آمريکا را نابود مي‌کنند + فیلم لحظه انفجار مين

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

پیش فرض پاسخ : مين‌هاي دريايي ايران چگونه ناوهاي هواپيمابر آمريکا را نابود مي‌کنند + فیلم لحظه انفجار مين

این مطلب جای بحث نداره.من چون نمیخوام دوستان رو نا امید کنم چیزینمیگم وگرنه مین دریایی در جنگ های امروز کاربرد چندانی ندارند البته به جز علیه کشورهای کمتر توسعه یافته نظامی. حد اکثر کار این مین ها به تاخیر انداختن وکند کردن حرکت قوای نظانیست اونم در حد نصف روز نه بیشتر. مین کار ناجوانمردانه ایه چون معلوم نیست چه کسی ازش اسیب میبینه. چه کشتی مسافری با 5000 سر نشین باشه چه ناو جنگی همه رو میبره هوا.

اگه با مین دریایی میشد نیروی دریایی امریکا رو از کار انداخت مطمئن باشید چین و روسیه دارای فناوری بالاتر نظامی بودند که این کار را بکنن.
    ویرایش توسط M@hdi42 : 21st January 2013 در ساعت 10:13 AM

2. 3 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    متالوژی و زبان انگلیسی
    ارسال تشکر
    938
    دریافت تشکر: 980
    قدرت امتیاز دهی
    1995
    Array

پیش فرض پاسخ : مين‌هاي دريايي ايران چگونه ناوهاي هواپيمابر آمريکا را نابود مي‌کنند + فیلم لحظه انفجار مين

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها
    این مطلب جای بحث نداره.من چون نمیخوام دوستان رو نا امید کنم چیزینمیگم وگرنه مین دریایی در جنگ های امروز کاربرد چندانی ندارند البته به جز علیه کشورهای کمتر توسعه یافته نظامی. حد اکثر کار این مین ها به تاخیر انداختن وکند کردن حرکت قوای نظانیست اونم در حد نصف روز نه بیشتر. مین کار ناجوانمردانه ایه چون معلوم نیست چه کسی ازش اسیب میبینه. چه کشتی مسافری با 5000 سر نشین باشه چه ناو جنگی همه رو میبره هوا.

اگه با مین دریایی میشد نیروی دریایی امریکا رو از کار انداخت مطمئن باشید چین و روسیه دارای فناوری بالاتر نظامی بودند که این کار را بکنن.

اتفاقا به نظر من خیلی هم جای بحث داره !
    برام خیلی جالبه ! خود امریکا داره اعتراف میکنه که از تهدید های مین های دریایی ایران خیلی میترسه ! و برای مقابله با اون خیلی وسایل کمی در اختیار داره !
    ولی بعضی از بچه ها تو سایت خیلی اصرار به بی مصرفی این مین ها دارن....

چین و روسیه قدرت نظامیشون درسته که از امریکا بالا تر نیست ! ولی به حدی هست که بتونه جلوی زورگویی امریکارو به اونا بگیه !
    ولی ما که از نظر تکنولوژی دفاعی خیلی عقب موندیم ! کارهای مثل این مین های دریایی به نفع ماست که قدرت بازدارندگی مارو افزایش میده...

در ضمن انقدر که شما همش روی کشته شدن مردم بی گناه دارید حرف میزنید ! به قول معروف توی جنگ حلوا خیرات نمیکنن...

4. 3 کاربر از پست مفید مجتبی سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبی نمایش پست ها
    اتفاقا به نظر من خیلی هم جای بحث داره !
    برام خیلی جالبه ! خود امریکا داره اعتراف میکنه که از تهدید های مین های دریایی ایران خیلی میترسه ! و برای مقابله با اون خیلی وسایل کمی در اختیار داره !
    ولی بعضی از بچه ها تو سایت خیلی اصرار به بی مصرفی این مین ها دارن....

چین و روسیه قدرت نظامیشون درسته که از امریکا بالا تر نیست ! ولی به حدی هست که بتونه جلوی زورگویی امریکارو به اونا بگیه !
    ولی ما که از نظر تکنولوژی دفاعی خیلی عقب موندیم ! کارهای مثل این مین های دریایی به نفع ماست که قدرت بازدارندگی مارو افزایش میده...

در ضمن انقدر که شما همش روی کشته شدن مردم بی گناه دارید حرف میزنید ! به قول معروف توی جنگ حلوا خیرات نمیکنن...

چون وقت ندارم خیلی خلاصه میگم:

عزیز سیاست های تبلیغاتی امریکا هنوز احاطه ندارید .این تحلیلشما سطحیه رفیق گل.

اگر از تاریخ عبرت بگیریم میفهمیم کلا دو نوع پروپگاندا داریم و دو نوع تبلیغاتی 1- شرقی 2- غربی

1- دیدگاه شرقی در تبلیغات همیشه خودشو بزرگ وطرف مقابلو کوچیک میشمره مثل شوروی -روسیه-چین -کرهشمالی-عراق-ایران و.... . یک دسته بیل در این کشور ها برابره با 20 سرباز طرف مقابل.

2-دیگاه غربی همیشه طرف مقابل رو خطر ناک جلوه میده تا اهدافشو توجیه کنه چون اصل کارها در غرب بر اساس جو عمومی جامعس واگه جامعه موافق نباشه حمله ای صورت نمیگیره.

بذار بیشتر توضیح بدم:

ملکرد رسانه های آمریکا پیش از حمله این کشور و نیروهای ائتلاف به عراق در سال 1991 است.
    رسانه های آمریکا در جریان این نبرد ارتش عراق را اینگونه معرفی می کردند : ارتش عراق پنجمین ارتش بزرگ و قدرتمند جهان است. هیچ کشوری توان حمله به عراق را ندارد. سربازان عراق در جنگ با ایرانی ها تجربیات بسیاری به دست آوردند.
    رسانه های آمریکا سربازان عراقی را در حالیکه خوشحال و خرم سوار بر نفربر هستند نشان می دادند در حالیکه سربازان آمریکایی را با حالتی مستاصل و خسته نشان می دادند.

نتیجه این قبیل اقدامات چه شد؟ افسران عراقی به راستی این تبلیغات را باور کردند و ارتش آمریکا را در حد چغندر و هویج فرض کردند و ارتش خود را در حد ارتش شوروی.
    اما وقتی جنگ آغاز شد ، دیدیم که چه بلایی بر سر ارتش عراق آمد. آنچنان بلایی بر سرشان آمد که حتی در خواب هم آنرا نمی دیدند.

در حالیکه در همان زمانی که رسانه های آمریکایی تبلیغات سنگینی علیه عراق به راه انداخته بودند ، روسا و سران احمق عراق نیز از دیدن این تبلیغات آمریکایی ها به وجد آمده بودند و بسیار خوشحال به نظر می رسیدند. دولتمردان احمق عراق ، این صحنه ها را از تلویزیون های آمریکایی ضبط می کردند و در تلویزیون دولتی عراق منتشر می کردند و به مردم خود می گفتند که نگاه کنید ببینید که این آمریکایی ها چه نظری نسبت به ارتش کشور ما دارند؟ آنها مثل سگ از ما و ارتش ما می ترسند.

6. 4 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    متالوژی و زبان انگلیسی
    ارسال تشکر
    938
    قدرت امتیاز دهی
    1995
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها
    چون وقت ندارم خیلی خلاصه میگم:

عزیز سیاست های تبلیغاتی امریکا هنوز احاطه ندارید .این تحلیلشما سطحیه رفیق گل.

اگر از تاریخ عبرت بگیریم میفهمیم کلا دو نوع پروپگاندا داریم و دو نوع تبلیغاتی 1- شرقی 2- غربی

1- دیدگاه شرقی در تبلیغات همیشه خودشو بزرگ وطرف مقابلو کوچیک میشمره مثل شوروی -روسیه-چین -کرهشمالی-عراق-ایران و.... . یک دسته بیل در این کشور ها برابره با 20 سرباز طرف مقابل.

2-دیگاه غربی همیشه طرف مقابل رو خطر ناک جلوه میده تا اهدافشو توجیه کنه چون اصل کارها در غرب بر اساس جو عمومی جامعس واگه جامعه موافق نباشه حمله ای صورت نمیگیره.

بذار بیشتر توضیح بدم:

ملکرد رسانه های آمریکا پیش از حمله این کشور و نیروهای ائتلاف به عراق در سال 1991 است.
    رسانه های آمریکا در جریان این نبرد ارتش عراق را اینگونه معرفی می کردند : ارتش عراق پنجمین ارتش بزرگ و قدرتمند جهان است. هیچ کشوری توان حمله به عراق را ندارد. سربازان عراق در جنگ با ایرانی ها تجربیات بسیاری به دست آوردند.
    رسانه های آمریکا سربازان عراقی را در حالیکه خوشحال و خرم سوار بر نفربر هستند نشان می دادند در حالیکه سربازان آمریکایی را با حالتی مستاصل و خسته نشان می دادند.

نتیجه این قبیل اقدامات چه شد؟ افسران عراقی به راستی این تبلیغات را باور کردند و ارتش آمریکا را در حد چغندر و هویج فرض کردند و ارتش خود را در حد ارتش شوروی.
    اما وقتی جنگ آغاز شد ، دیدیم که چه بلایی بر سر ارتش عراق آمد. آنچنان بلایی بر سرشان آمد که حتی در خواب هم آنرا نمی دیدند.

در حالیکه در همان زمانی که رسانه های آمریکایی تبلیغات سنگینی علیه عراق به راه انداخته بودند ، روسا و سران احمق عراق نیز از دیدن این تبلیغات آمریکایی ها به وجد آمده بودند و بسیار خوشحال به نظر می رسیدند. دولتمردان احمق عراق ، این صحنه ها را از تلویزیون های آمریکایی ضبط می کردند و در تلویزیون دولتی عراق منتشر می کردند و به مردم خود می گفتند که نگاه کنید ببینید که این آمریکایی ها چه نظری نسبت به ارتش کشور ما دارند؟ آنها مثل سگ از ما و ارتش ما می ترسند.

این که امریکا سعی میکنه طرف مقابل رو خطرناک جلوه بده که برای توجیح حمله به اون کشوره ....

ولی بحث ما الان روی قدرت بازدارندگی این مین های دریایی هست... نه روی اینکه کی داره کی رو قوی یا ضعیف نشون میده...

منم توی پست های قبلیم گفتم... ایران توان مقابله ی مستقیم با ارتش امریکا رو نداره !

تنها کاری که الان ایران میتونه انجام بده بالا بردن هزینه ی یک جنگ برای امریکاست تا امریکا رو از حمله ی نظامی منصرف کنه...

وجود این مین ها احتمال افزایش تلفات نظامی امریکا رو بالا میبره ! و تلفات نظامی چیزی هست که امریکا به شدت از اون میترسه

8. کاربرانی که از پست مفید مجتبی سپاس کرده اند.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

واقعا داریم وقتمون رو تلف میکنیم در این بحث ها...

حتی تهش مشخص نمیشه ویکی پدیا بالاخره منبع به حساب میاد یا نه...

کلا بحث توی سایت داره تبدیل میشه به تکرار حرفایی که 30 ساله صداسیما و غیره توی گوشمون فرو میکنن...

اگر قراره اینا سند باشه پس اصلا بحث واسه چیه...

همون طور که همه با چشم بسته و دهن باز پذیرفتن ما هم روش...

سری که درد نمیکنه رو بی خود درد میاریم...

طرف هنوز یه دعوا تو کوچشون ندیده از نزدیک...

از جنگ و جهاد واسه ما تکلیف میکنه...

یکی دوتا دیگه مونده...

اونا رم فراری بدین ایشالله بشینید دور هم خاله بازی قربون صدقه برید...

از کلیه دوستان که ما رو به مطالعه بیشتر دعوت کردن هم تشکر میکنم...

ایشالله ما هم بتونیم بعد از مطالعات فراوون فروتن بشیم و هر چی جلومون گذاشتن...

تشکر کنیم و بپذیریم و با رگ های ورم کرده فریادش بزنیم...

10. 5 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

همکار تالار مهندسی برق
    رشته تحصیلی
    کارشناسی ارشد مهندسی برق - مکاترونیک
    ارسال تشکر
    215
    دریافت تشکر: 647
    قدرت امتیاز دهی
    1157
    Array
    farzadsw's: جدید21

یاد داستان پادشاه عریان افتادم.

12. 3 کاربر از پست مفید farzadsw سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    17,332
    دریافت تشکر: 8,680
    قدرت امتیاز دهی
    15646
    Array

این بحث بی فایده هست و این رو کاملا می دونم ، یکی از دوستان دیروز گفت که امریکا ، عراق رو پشتیبانی کرد تا به ایران حمله کنه و این جمله رو خیلی از مسوولین میگند که هدف امریکا از این کار جلوگیری از گسترش انقلاب می دونستند !!!!!!!!!!!!!! ( یه علامت تعجب به توان تعجب * Limite سادگی ) .

اگر این گونه باشه پس حمله عراق به ایران در 3 نوبت در طی سال های 1352 و 1353 چی بود ؟ عراق اون موقع به تحریک شوروی این کار رو انجام داد نه امریکا . ( اگر هم دوست داشتین می تونین باز هم برین سراغ برخی مدارک دیگه تا اثبات کنه تا شاه چگونه جواب صدام رو داد ).

دیشب می خواستم جواب مجتبی و برخی دیگر رو کاملا بر اساس مدارکی که از " کتاب جنگهای ایران از مادها تا به امروز " موجود هست رو بیارم ولی از خیرش گذشتم .

ولی یه چیز دیگه : اگر معنی قدرت هوایی رو می خواین باید برین سراغ مدرکی که قابل درک باشه .

در طی جنگ جهانی دوم جنگنده و بمب افکن های نیروی هوایی المان که از نروژ بلند میشدند تا خاک انگلستان رو بمباران کنند بالغ بر 900 فروند بمب افکن و 600 فروند جنگنده بود . این تعداد رو پس از 1945 در کجای دنیا دیدید اتفاق افتاده ؟ ما هم کاری با نیروی موشکی نداریم ، چون بحثش جداست .

می دونین که یکی از مقامات غربی پس از جنگ جهانی دوم چی گفت :
    " هیتلر اروپا را به دژ محکمی تبدیل کرد ولی یادش رفت که بر بالای این دژ سقفی بگذارد . "

حال باید برخی دوستان متوجه بشند که نیروی زمینی و دریایی هیتلر با اون همه بزرگیش بدون پشتیبانی هوایی هیچی نبود . حال اومدین برای ما از میدان های مین گذاری شده دارین صحبت می کنید ؟ اصلا این میدان مین گذاری شده به اندازه حکومت رایش سوم بزرگ بود که دارین زیر تاثیر حرف مقامات امریکایی قرار می گیرین ؟

جنگ دو کره همین مورد رو تایید کرده . نیروی های کره شمالی تا اخرین نقطه خاک کره جنوبی رو گرفتند جز یک بندرشون رو ، اما نیروی هوایی امریکا با کمک بمب افکن ها و با پشتیبانی جنگنده هاش تمام نیروهای کره شمالی رو جارو کردند . حال باز هم از میادین مین گذاری شده صحبت کنید . اگر نیروی دریایی امریکا از خلیج فارس خارج شه اون موقع در یک جنگ این موشکهای قاره پیمای امریکایی هست . می خوام بدونم برای مقابله با موشکهای قاره پیما نیز از میادین مین گذاری شده میشه استفاده کرد ؟

حال بحث اسراییل جداست .

انگار مقامات امریکایی تازه به این دوران اومدند که از چند تا مین می ترسند .

اگر به دوستان توهینی شد از همین جا معذرت خواهی می کنم.
    انگار برای رسیدن به ابهای ایران تنها یه راه وجود داره و اون هم عبور از میدان مین گذاری شده هست !

14. 2 کاربر از پست مفید Joseph Goebbels سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    متالوژی و زبان انگلیسی
    ارسال تشکر
    938
    قدرت امتیاز دهی
    1995
    Array

من نمیدونم چرا وقتی هر بحثی توی سایت شروع میشه بعد چندتا پست یه دفعه میره به سمت سیاست... که ای مارو خفه کردین.... وای من دارم میمیرم از فشاری که روم هست... توی این پست بحث ما از اونجایی شروع شد که بچه ها میگفتن مین چیز خوبی نیست و ما میگفتیم هست... بعد یه دفعه رفت به اینکه امریکا به عراق کمک کرده یا نه.... حالا هم که جناب اقای رومل اومدن دارن از قدرت هوایی امریکا حرف میزنن....چیزی که در موردش بحث نمیشه همین موضوع اصلی این پست یعنی مین های دریایی هست.... هه ههبابا من که گفتم ۱۰۰۰۰۰۰ بار ایران توان جنگ مستقیم با امریکا رو ندارهههههههههههههه همه این جمله رو دیدن ؟؟؟؟؟؟حالا بچه ها میان از رگ های ورم کرده و با بیل به جنگ رفتن پیروز شدن ما میگن... بابا من که دارم میگم ما توان جنگ مستقیم رو نداریم... حالا بچه ها از کجای حرف ما اینطوری برداشت میکنن که من دارم برای امریکا شاخ و شونه میکشم دیگه خدا میدونه....

16. 2 کاربر از پست مفید مجتبی سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    17,332
    دریافت تشکر: 8,680
    قدرت امتیاز دهی
    15646
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مجتبی نمایش پست ها
    من نمیدونم چرا وقتی هر بحثی توی سایت شروع میشه بعد چندتا پست یه دفعه میره به سمت سیاست... که ای مارو خفه کردین.... وای من دارم میمیرم از فشاری که روم هست... توی این پست بحث ما از اونجایی شروع شد که بچه ها میگفتن مین چیز خوبی نیست و ما میگفتیم هست... بعد یه دفعه رفت به اینکه امریکا به عراق کمک کرده یا نه.... حالا هم که جناب اقای رومل اومدن دارن از قدرت هوایی امریکا حرف میزنن....چیزی که در موردش بحث نمیشه همین موضوع اصلی این پست یعنی مین های دریایی هست.... هه ههبابا من که گفتم ۱۰۰۰۰۰۰ بار ایران توان جنگ مستقیم با امریکا رو ندارهههههههههههههه همه این جمله رو دیدن ؟؟؟؟؟؟حالا بچه ها میان از رگ های ورم کرده و با بیل به جنگ رفتن پیروز شدن ما میگن... بابا من که دارم میگم ما توان جنگ مستقیم رو نداریم... حالا بچه ها از کجای حرف ما اینطوری برداشت میکنن که من دارم برای امریکا شاخ و شونه میکشم دیگه خدا میدونه....

من با شما مشکلی ندارم ، ولی وقتی بحث بر سر میدان مین گذاری شده باید به تمامی مواردش هم توجه داشت .
    بحث سر مین هست و داریم از یه استراتژی صحبت می کنیم نه از خرید نون از نانوایی !
    از نانوایی میشه نان خرید با هر کیفیتی ولی در زمینه استراتژی جنگی مین گذاری شده که تنها یه موضوع توش دخالت نداره .
    این یه بحث نظامی هست نه سر یه موضوع خرید و فروش ملک یا املاک .
    اگه قرار بود که گفته های
    " پل کندی " رو هم بیارم که دیگه هیچی .
    همین
    جناب متقی می رفت سازمان ملل شکایت می کرد که موضوع خارج از بحث شده !
    مگر استراتژی نیروی دریایی بحثی جدا از نیروی زمینی و یا هوایی داره ؟
    اگه این گونه هست پس پشتیبانی هوایی در دفاع از نیروی زمینی و دریایی چیه ؟
    مگه یه میدان مین گذاری شده بدون خاصیت دفاع هوایی کاربردی داره ؟
    جناب مجتبیشما که دارین با احاطه کامل بر امور نظامی صحبت می کنید ، مطمئن باشید اگه خودتون هم بخواین برین یه ماشین سواری بگیرین از تایر ماشین بازرسی رو شروع می کنید تا فرمان و صندلی و ... .
    حال چگونه شده که مثلا بازرسی از داخل ماشین به قصد خریدش رو توجه می کنید اما به اصل استراتژی و هماهنگی بین سه نیروی دریایی و هوایی و زمینی کاری ندارین .

به نقل از یکی از بزرگان روانشناسی : " در حیرتم از انانی که از اینده پیشگویی می کنند ولی موقع رد شدن از خیابان دو طرف جاده رو می بینند . "

جناب مجتبی اگه روزی شما خواستین برین همینطوری و بدون بازرسی از ماشین ، اونو بخرین ؛ من هم حرفهام رو پس می گیرم .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    متالوژی و زبان انگلیسی
    ارسال تشکر
    938
    قدرت امتیاز دهی
    1995
    Array

رومل جان شما به چیزی که اصلا فکر هم نمیکنید مسائل اقتصادی یک جنگه.... نه فقط قدرت نظامی یه کشور....اگه جنگی اتفاق بیوفته ایران با مین کاری تنگه هرمز و غرق کردن چندتا کشتی که حتما لازم نیست کشتی جنگی امریکایی باشه میتونه این تنگه رو ببنده... بعد وایسه کنار تماشا.... که چطور قیمت نفت مثل موشک میره بالا... و به اقتصاد امریکا اسیب میزنه....فکر هم نمیکنم امریکا با بی ۲ هاش یا با اف ۱۱۷ ها بتونه کشتی های غرق شده رو از مسیر ورداره... تازه اگر بتونه کارش دوتا کشتی دیگس...به این میگن جنگ غیر مستقیم که همین مسائل باعث شده تا الان امریکا به ما حمله نکنه.... وگرنه که نیروی هوایی ایران ۹۰٪ از کار افتادس... نیروی دریایی زیادی هم نداریم.... زمینی هم که هیچ موشکی هم چندتا موشک داریم که کارایی خیلی بالایی ندارن...

19. کاربرانی که از پست مفید مجتبی سپاس کرده اند.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)