دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: مشکل بغرنج با سیموس! و کیبورد و...! کمک!

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران - محیط زیست
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 9
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Unhappy مشکل بغرنج با سیموس! و کیبورد و...! کمک!

سلام دوستان!
    من یک مشکل بد خوردم!
    دوست من یک سیستم قدیمی ـ10سال کار!ـ داشت!!! که سوکتهای یو اس بی جلوی کیس کار نمیکرد، کیس رو باز کردم دیدم توی این ده سال سیمهاش وصل نبوده! و 8تا سیم مربوطه رو به ترتیبی که دیدم از نت وصل کردم. ـ سیاه سبز سپید قرمزـ برای تستش هم کیبورد خودم رو زدم به یو اس بی. کار میکرد درست . دوباره که ریستارتش کردم با کیبورد خودش سیستم بالا اومد اما دیگه دیگه پورتهای ps2 کار نمیکرد! کیبورد خودش که سوکت گرد بود فعال نمیشد! موس سوکت گرد هم فعال نمیشد!
    دوباره کیبورد یو اس بی خودم رو وصل کردمم و به سیموس رفتم و زدم به حالت دیفالت برگرده... بدتر شد! کیبورد یو اس بی خودم هم موقع بالا اومدن سیستم شناسایی نمیشد! و فقط تو ویندوز نصب میشد و به کار میوفتاد... گاهی هم کامپیوتر موقع خاموش شدن قفل مبکرد! دیگه هم هیچکدوم از کیبوردها موقع بالا اومدن کار نمیکرد که برم سیموس!
    از خیرش گذشتم! دوباره کیس رو باز کردم و سیم های یو اس بی رو جدا کردم... وقتی روشن کردم خطای (checksum) میداد و میگفت سیموس یه حالت دیفالت برگشته . یا دکمه Del رو بزنم و به سیموس برم یا F1 رو بزنم و ادامه بدم! اما هیچکدوم از کیبورد ها دیگه کار نمیکرد و هیچ دکمه ای رو نمیتونستم بزنم!!!
    باطری رو برداشتم. رم رو در آوردم. تمام اتصالات رو چک کردم. باطری رو در آوردم و اتصال کوتاه ایجاد کردم. اما هیچ تاثیری نداشت... جز اینکه دوبار گفت سی پی یو عوض شده و همون داستان del و f1 !
    چه کنم!؟اومدم کمک کنم که...

2. 4 کاربر از پست مفید vanhu007 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران - محیط زیست
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 9
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : مشکل بغرنج با سیموس! و کیبورد و...! کمک!

خب بعد از اینکه برای رفع مشکلم از فرومها و سایتهای فارسی نامید شدم ، دست به دامان فروم های خارجی شدم و خوشبختانه جوابم رو پیدا کردم! جواب رو میزارم که اگه بعدن کسی به این مشکل خورد بتونه از فرومهای فارسی خودمون به جوابش برسه!

Unplug the power cord & open the case. Unplug all the drives (floppy, optical, HDD) from the board. Remove all RAM except for one good stick. Disconnect all external devices except for the monitor & keyboard. And make sure to use a true PS/2 keyboard, NOT a USB or USB with PS/2 adapter.
    Now plug in the power, boot the system & see if you can access the BIOS.

کافیه بعد از خاموش کردن، همه ی درایوها ـ فلاپی هارد ، دی وی دی و... ـ و رم ها جز یکی رو از مادربرد جدا کرد. و فقط مانیتور و کیبورد ps2 متصل باشند و بعد سیستم رو روشن کرد و میبینیم که کیبورد کار میکنه و میشه به راحتی وارد بایوس شد و ساعت و تاریخ رو تنظیم کرد و بعد درایوها رو هم روی اتومات گذاشت که خود بایس بعد از وصل شناساییشون کنه ـ بطور پیشفرض همینطور هست ـ بعد خاموش میکنیم و همه ی درایوها رو متصل میکنیم و این الان دقیقن همون چیزیه که از اول میخاستم... پرتهای یواس­بی جلوی کیس رو هم دارم الان.
    فکرکنم اخلاقن باید آدرس اون سایت خارجی رو بزارم، امیدوارم با سیاستهای سایت منافات نداشته باشه.

http://bolt.cd/board/f42/cmos-checksum-error-defaults-loaded-no-keyboard-699113/

4. 5 کاربر از پست مفید vanhu007 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)