دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: کنتکتور 2510

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    سخت افزارو کشاورزی
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 2 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض کنتکتور 2510

ورودی و خروجی های کنتاکتور 2510 را نمی توانم متوجه بشم

2. 2 کاربر از پست مفید mehdighamari سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 2
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : کنتکتور 2510

سلام خسته نباشيد
    a1وa2تغذيه كنتاكتور
    كنتاكتور ها ورودي وخروجي ندارند ومثل كليد عمل ميكنند يعني ازيك طرف برق ميديم واز طرف ديگه هم برق ميگريم .
    تيغه هاي كنتاكتور به دو دسته ي تيغه هاي قدرت وتيغه هاي فرمان دسته بندي مي شوند.
    تيغه هاي قدرت داراي سه تيغه با نام هاي(l1-l2-l3)ويا(r-s-t) هستند.
    تيغه هاي فرمان بستگي به نوع ومدل كنتاكتور دارد ومعمولا داراي حداقل دو تيغه ميباشند يكي تيغه باز(no)وبااعداد(1x) نمايش داده ميشوندويكي تيغه بسته(nc) وبا اعداد(2x) نمايش داده ميشوند.
    اميدوارم كه تونسته باشم سوالتو جواب بدم ولي اگر متوجه نشدي عكسشو بذار تا تيغه هاشو برات مشخص كنم.

4. کاربرانی که از پست مفید mrb384 سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ساخت وتولید
    ارسال تشکر
    2,672
    دریافت تشکر: 488
    قدرت امتیاز دهی
    477
    Array
    hossein24's: خوشحال2

من منظورتون رو دقیقا نفهمیدم ولی تا اونجا ک من اطلاع دارم تیغه های قدرت ک با اعدا یک رقمی نمایش میدن اگه اشتباه نکنم و معمولا سه فاز اصلی موتورو دو بدو از 1به2 3به4 5به6 ب صورت ورودی و خروجی استفاده میشه
    تیغه های فرمانمم با دو عدد نمایش میدن ک عدد اولش شماره مدار دومین عددم مربوط ب بازو بسته بودن کنتاکت هاست کبرای کنتاکتور های باز از اعداد 3و4 ک عدد 3 برای ورودی و عدد 4 برای خروجی و برای کنتاکتورهای بسته هم از اعداد 1و2 استفاده میشه ک عدد 1 برای ورودی و عدد 2 برای خروجی برای مثال عدد 31 به 32 اگه در راستای هم داخل مدار قرار بگیرن یعنی مدار سوم بسته است و مثال دیگه 43به44 یعنی مدار 4 ب صورت باز.
    البته تو کنتاکتور ها کنتاکت های دیگم وجود داره ک ب کنتاکت های کمکی معروفه و برای این کنتاکت ها از اعداد5و6 برای کنتاکت بسته و 7و8 برای کنتاکت های باز استفاده میشه

امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم البته من متخصص تو رشته برق نیست و اطلاعاتم در حد پایه است امیدوارم جواب من جسارتی ب دوستان برق نباشه
    ویرایش توسط hossein24 : 7th April 2013 در ساعت 09:47 PM

نه هر ماندنی،سکون است و نه هر رفتنی ،پویش...
    که موج میرود به ویرانگی و بذر می ماند به تقلای رویش...

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 2
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

دوباره سلام
    اطلاعات تيغه هاي قدرت شما و من هردو درسته و توشركت هاي سازنده ي مختلف ازيكي از حالتها استفاده ميكنند استاندارد قديم (r s t) واستاندار جديد(l1 l2 l3)ويا با اعداد تك رقمي
    ووقتي كنتاكتور رو روبروي خودت ميگيري ورودي شما از بالا وخروجي شما از پايين است ولي همون توري كه گفتم كنتاكتور كه به كليد مغناصيسي معروفه به ورودي وياخروجي حساس نيست و شرايط ورودي ويا خروجي رو برامون تعيين ميكنه اما تيغه هاي فرمان1x
    1به معناي تيغه بسته و عدد دوم كه من به نامxگذاشتم شماره تيغه است كه به قول شما 1ورودي و2 خروجي
    2x كه2 به معناي تيغه باز وxبه معناي شماره تيغه است.
    اونهم تيغه كمكي نيست كنتاكتور كمكيه
    كنتاكتور كمكي:كنتاكتوريه كه وقتي مابراي طراحي مدار فرمان نياز به يك ياچند تيغه باز ويا تيغه بسته داريم اما از همه تيغه هاي فرمان كنتاكتورمون استفاده كرديم استفاده ميشه كه بابوبين كنتاكتور اصلي ما موازي ميشه.
    البته براي اينكه مطمئن بشيد به كتاب برق صنعتي سوم هنرستان رشته الكتروتكنيك مراجعه كنيد.
    ممنون
    ویرایش توسط mrb384 : 12th April 2013 در ساعت 06:29 PM دلیل: اشكالات تايپي

7. کاربرانی که از پست مفید mrb384 سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)