دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 67

موضوع: بررسی تمام سناریو های مربوط به حمله به ایران وپاسخ های احتمالی

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

پیش فرض پاسخ : بررسی تمام سناریو های مربوط به حمله به ایران وپاسخ های احتمالی

نظرات همه دوستان محترم و مفید ولی فقط یه سوال دارم از رفیقای خودم که اینقدر بدبین و ناامیدن نسبت به عملکرد دفاعی کشورشون و خصوصا سپاه ، اونم اینه که اگه واقعا ایران در این حد که شما میفرمایید در مقابل حمله آمریکا و ... ناتوانه چرا تا حالا این حمله نظامی انجام نشده؟
    آیا اونا توان نظامیشون نسبت به قبل کمتر شده ؟ (که اینطور نیست) یا ما توان بازدارندگی نظامی یا سیاسیمون بیشتر شده؟ (که باز هم بعضی از دوستان میگن اینطور نیست)
    پس چرا بعد از 24 سال تهدید هنوز حمله نظامی رخ نداده؟
    خب من یک سئوال از شما دارم که جواب بدین:

در دهه 60 در ضعیف ترین موقعیت نظامی بودیم وحتی در اواخرش داشتیم از عراق هم شکست هایی میخوردیم.اوکی؟ و اونموقع امریکا هم ازمون نمیترسید(البته الانم نمیترسه) و ایران موشکی نداشت وپدافندی در کار نبود نیروی هوایی هم که...... خب اونموقع چرا امریکا به ایران حمله نکرد؟ اونموقع هم از ایران میترسید؟اونموقع که ایران ضعیف بود چرا کار جمهوری اسلامی رو یکسره نکرد؟

ببین امریکا به هیچوجه به دنبال حمله به ایران و سرنگونی نظام نبوده .در موقعی که همونطور که توضیح دادم وضع خوبی نداشتیم . پس امریکا بحث ترسش از ایران وتوانایی نظامیش برای عدم حمله نیست و چندتا موشک جلوی حمله اونا رو نمیگیره. اگه قرار بود با توان نظامی جلوی اونا رو بگیریم پس باید همون دهه کار ایران رو یکسره میکردن که تقریبا هیچی نبودیم.

2. 3 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    1,853
    دریافت تشکر: 4,068
    قدرت امتیاز دهی
    46
    Array
    master_mind's: جدید10

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها

در دهه 60 در ضعیف ترین موقعیت نظامی بودیم وحتی در اواخرش داشتیم از عراق هم شکست هایی میخوردیم.اوکی؟ و اونموقع امریکا هم ازمون نمیترسید(البته الانم نمیترسه) و ایران موشکی نداشت وپدافندی در کار نبود نیروی هوایی هم که...... خب اونموقع چرا امریکا به ایران حمله نکرد؟ اونموقع هم از ایران میترسید؟اونموقع که ایران ضعیف بود چرا کار جمهوری اسلامی رو یکسره نکرد؟

ببین امریکا به هیچوجه به دنبال حمله به ایران و سرنگونی نظام نبوده .در موقعی که همونطور که توضیح دادم وضع خوبی نداشتیم . پس امریکا بحث ترسش از ایران وتوانایی نظامیش برای عدم حمله نیست و چندتا موشک جلوی حمله اونا رو نمیگیره. اگه قرار بود با توان نظامی جلوی اونا رو بگیریم پس باید همون دهه کار ایران رو یکسره میکردن که تقریبا هیچی نبودیم.
    فقط از دوست گلمون یه سوال دارم ... چرا در حال حاضر آمریکا کار مصر و ... (همین کشورایی خاورمیانه که دارن انقلاب میکنن) رو یکسره نمیکنه؟!؟ آمریکا در اوون موقع سیاست امروزش رو داشت...
    شاید یک چیزی رو فراموش کرده باشیم توی جنگ 8 ساله ما تکنولوژی روز رو داشتیم فقط سازماندهیمون به هم ریخته بود و در جنگ تحریم واردات تجهییزات نظامی شدیم... پس شرایط جور دیگه ای بوده

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین مت نمایش پست ها
    اصلا به اونجاش نمیرسه
    فقط ما نیستیم که موشک داریم!!!!
    با اونهمه امکانات قبل از اینکه بتونیم عرشه رو از کار بندازیم ناوهامون غرق شدن رفته پی کارش!!!
    راجع به شناورهای کوچک هم جدیدا 1نوع لیزر ساخته شده که روی ناوها نصب میشه و میتونه قایقهای تندرو رو تا 4کیلومتری پوشش بده و سرنشینان قایق رو میتونه کور کنه موقتی یا حتی دائم در صورت نیاز!!
    فقط 2ثانیه برای هر قایق شناور کافیه
    پس توی 100ثانیه میتونه 40-50تا قایق تنرزو رو تا حدی مشغول کنه
    این فقط 1 ایستگاه لیزره
    روی هر ناز هواپیمابر تا 8عدد قابل نسبه
    روی ناوهای متداول هم1یا2 عدد
    تازه حجم درگیریه قایقهای تندروی امریکایی هم هست!!
    ناوهاشونهم پر از انواع لانچر و موشکه که منتظر کوچکترین تهدیدی هستند تا با انواع رادارهاشون از جمله اواکس با ببرد 500کیلومتری و رادار داخلی تابرد100کیلومتری و سونار برای کشف زیردریایی تا اعماق دریاست تا با دقت 50سانتیمت تا برد 10کیلومتری 1متر تا برد40کیلومتر 2متر تا 150 کیلومتری هدفهارو بزنن
    تازه موشکهاشون مثل ایران فقط پرتابه و مواد منفجره نیست
    موشکهای ضد ناو امریکایی چند متر داخل بدنه ناو هدف وارد میشن و بعد منفجر میشن که میتونه ناورو کاملا منهدم یا حتی غرق کنه

تنها امید ما سرمایه گزاری هدفمندمون روی شناورهای تندروست
    حجم 500 قایق تندرو که از همه طرف به 1 ناو هواپیمابر حمله کنند و هرکدوم 4لانچر داشته باشند(4موشک اماده به شلیک)
    همه موشکها به هدفهاشون برخورد هم میکنند اینو بدونین!!!
    چون اینایی که روی قایقها میزارن من که فکر نمیکنم چیزی بیشتر از 1 راکت باشه و غیر قابل کنترله
    به صورت بالستیکی کنترل میشه(بالستیک چیز خاصی نیست-تومایه های نشونه گیری ) پس با جنگ الکترونیک نمیشه جلوشو گرفت!!!!
    میتونه ناو و حتی کل اسکورترهاشو نابود کنه
    اما مشکل اصلی اینه که تا این همه قایق بخواد به ناو برسه حتی با اینهمه سرعت یعنی نیمساعته به ناو برسه حتی!!
    هواپیماهای روی ناو بلند میشن و قایقهارو تارو مار میکنند!!!
    این نیمساعت نیمساعت خیلی مهمیه
    با تکنیکهایی میشه این قدرت زودتر حمله کردن رو از دشمن گرفت که توضیحش مسائل امنیتی داره..................
    سرعت قایقهای جدید سپاه هم به 150کیلومتر برساعت میرسه که باعث سخت تر شدن کار ناوهای دشمن میشه

در مورد لیزر باید عرض کنم که ما تکنولوژی داریم که میتونیم قایق ها رو بدون سرنشین و کنترلی کنیم. اونها رو به مواد منفجره مجهز میکنیم و میکوبونیم به هدف ، هر چندتا هم بزنن بلآخره یکی که به ناو میخوره........ نمیخوره؟

اژدر حوت هم برای مقابله با انواع ناوها توسعه یافته، لطفا درباره تکنولوژی موجود در این اژدر تحقیق کنید.

پهپاد های کرار نیز می توانند در تعداد زیاد با حمل موشک های کروز آسیب پذیر باشند.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

5. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط master_mind نمایش پست ها
    خدایا... این اعتماد به نفس کاذب چیه شماها دارین ایران میخواد با تکنولوژی 20 سال پیش با تکنولوژی روز مقابله کنه!!!! مسخراس ...منطقی باشین تنها امتیاز ایران اینه که تو خاک خودش میجنگه ... امتیاز دیگه ای نداره...دوستان روس و چینی مون که به منافع خودشون فکر میکنن به هیچ عنوان خودشون رو درگیر نمیکنن فقط سیاست میدن اونم برای نفت مفتی که دارن از ایران میگیرن...پس میموننیم خودمون با چنتا گردن کلفت که یک هزارم اوونا تجهیزات نداریم ... خودکشی تمام عیاره ...فقط منطقی باشین جنگ مارو به عقب سوق میده روز به روز پس رفت میکنیم ما در حال حاضر حدود 20 سال شاید بیشتر از دنیا عقبیم چرا الکی خودمون درگیر جنگ کنیم اینو مطمئن باشین اگه خدایی نکرده جنگی رخ بده اوون امریکا خودش فکر همه جا رو کرده تمام کارایی رو که ایران میتونه انجام بده رو در نظر میگیره ...بالفرض اینکه ایران بتونه آمریکا و اسراییل رو متوقف کنه با انگلیس و فرانسه و ... با اونا چیکار میکنه؟ فقط یکم واقع بین باشیم ... شاید در طول تاریخ ما حرف اول رو میزدیم اما الان ما در اوون مقام نیستیم که چنین کاریُ انجام بدیم...اینو بدونین ما تاریخ اینده رو میسازیم ...

برادر گل من، ما هم عین کشک نشستیم که......اگر اینا قدرت جنگ داشتن و به خودشون مطمئن بودن الان عراق یا افغانستان دوم بودیم!

استراتژی ایران جنگ نامتقارن، بستن تنگه هرمز، جنگ در سوریه، جنگ در اسرائیل، عملیات های استشهادی و.... است.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

7. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    هوافضا
    ارسال تشکر
    2,033
    دریافت تشکر: 383
    قدرت امتیاز دهی
    69
    Array
    maytiii's: جدید42

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها

من متوجه نشدم منظور شما ازین صحبتها چیه؟ اگه به نظر شما آمریکا هدفش سرنگونی این نظام و نفوذ هرچه بیشتر تو این مملکت نیست پس چیه؟ اگه اینا نیست پس یه ساعته سر چی داریم بحث میکنیم؟ اصلا موضوع تاپیک همینه اونوقت شما میگی نیست؟
    جاذبه سیب آدم را به زمین آورد، و جاذبه زمین سیب را...فرقی نمیکند، سقوط سرنوشت دل دادن به هر جاذبه ای غیرازخداست...به جاذبه ای بیاندیش که پروازت دهد...

9. کاربرانی که از پست مفید maytiii سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    هوافضا
    ارسال تشکر
    2,033
    دریافت تشکر: 383
    قدرت امتیاز دهی
    69
    Array
    maytiii's: جدید42

نقل قول نوشته اصلی توسط master_mind نمایش پست ها
    فقط از دوست گلمون یه سوال دارم ... چرا در حال حاضر آمریکا کار مصر و ... (همین کشورایی خاورمیانه که دارن انقلاب میکنن) رو یکسره نمیکنه؟!؟ آمریکا در اوون موقع سیاست امروزش رو داشت...
    شاید یک چیزی رو فراموش کرده باشیم توی جنگ 8 ساله ما تکنولوژی روز رو داشتیم فقط سازماندهیمون به هم ریخته بود و در جنگ تحریم واردات تجهییزات نظامی شدیم... پس شرایط جور دیگه ای بوده
    به نظر من قیاس شما بین دفاع 8 ساله ما وشرایط امروز کشورهای خاور میانه درست نیست. اون موقع ما رسما با عراق وارد جنگ شده بودیم و آمریکا به عنوان یه کشور سوم ذی نفع مطرح بود اما الان جنگی در کشورهای خاورمیانه انجام نشده فقط انقلاب داخلی و برکناری یه سری حکومته. سیاست الان آمریکا هم متناسب با شرایط حال این کشورهاست که با شرایط جنگ ما خیلی فرق داره...
    جاذبه سیب آدم را به زمین آورد، و جاذبه زمین سیب را...فرقی نمیکند، سقوط سرنوشت دل دادن به هر جاذبه ای غیرازخداست...به جاذبه ای بیاندیش که پروازت دهد...

11. کاربرانی که از پست مفید maytiii سپاس کرده اند.

یار همراه
    ارسال تشکر
    17,332
    دریافت تشکر: 8,680
    قدرت امتیاز دهی
    15646
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط maytiii نمایش پست ها
    من متوجه نشدم منظور شما ازین صحبتها چیه؟ اگه به نظر شما آمریکا هدفش سرنگونی این نظام و نفوذ هرچه بیشتر تو این مملکت نیست پس چیه؟ اگه اینا نیست پس یه ساعته سر چی داریم بحث میکنیم؟ اصلا موضوع تاپیک همینه اونوقت شما میگی نیست؟
    هدف اصلی امریکا اینه که نظام ایران سرنگون نشه تا بتونه در پناه دیپلماسی ایران هراسی بتونه جنگ افزارهاش رو به کشورهای ضعیف ناتوان سست عنصر عربی بفروشه تا بتونه پول خوبی از این راه به دست بیاره و این بازار خوبی برای امریکاست وگرنه خود اروپا سازنده یکی از بهترین جنگ افزارهای دنیاست . فرانسه خودش میراژ و رافال و سوپراتاندارد و ... داره و از این راه تونسته فروش خوبی هم داشته باشه . بریتانیا و در کل اروپا هم با داشتن جنگنده یوروفایتر هم حرفهایی برای گفتن دارند . سوئد با داشتن جنگنده گریپن یکی از مطرح ترین کشورهای اروپایی در زمینه جنگ افزارهست . المان ( کنسرسیوم اروپایی )تورنادو . چک هواپیمای اموزشی داره و همچنین سایر کشورها .

امریکا تونسته بین چند کشور اروپایی مثل بلژیک و نروژ و دانمارک و ... جنگنده f-16 بسازه . وگرنه بازار اروپا ، بازار خوبی برای امریکا نیست .

روسیه و چین هم خودشون سازنده جنگنده هستند .

هند هم نون خور روسیه هست و بتازگی امریکا .

فقط می کمونه کشورهای عربی سست عنصر ناتوان ضعیف که براحتی هرچه تمامتر فریب امریکا و اروپا رو می خورند و بازار خوبی می شوند برای جنگ افزارهای امریکایی . خلبانی بیشتر جنگنده های عربستانی هم به عهده امریکاست . این هم یه روش درامد زایی برای امریکاست .

هدف امریکا اینه که تا جای ممکن بتونه جنگ افزارهاش رو به کشورهای عربی بفروشه اون هم به لطف دیپلماسی ایران هراسی .

همین .
    ویرایش توسط Joseph Goebbels : 16th July 2012 در ساعت 04:11 PM

13. کاربرانی که از پست مفید Joseph Goebbels سپاس کرده اند.

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

کاملا ربط داره. اخه دوستان میگن امریکا از توان نظامی ایران میترسه و دلیل حمله نکردنش همین ترسه ولی مثلا در دهه شصت وهفتاد که ایران توانی نداشت پس نباید ازمون میترسید وحمله میکرد که تناقضه. امریکا از اولش هم قصد حمله به ایران رو نداشت ولی دانشجویان اول انقلاب ریختن تو سفارت امریکا و دو سال گروگان گیری کردن که چی؟ چرا روابط ما رو با امریکا وغرب بی خودی خراب کردن؟ میدونستین اگه رابطمون با امریکا بهم نمیخورد صدام هم سو استفاده نمیکرد و وضع کشورمون اینطور نبود که 25 سال به عقب بیفتیم؟
    ویرایش توسط M@hdi42 : 17th July 2012 در ساعت 10:31 AM

15. کاربرانی که از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند.

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط a3eman نمایش پست ها
    در مورد لیزر باید عرض کنم که ما تکنولوژی داریم که میتونیم قایق ها رو بدون سرنشین و کنترلی کنیم. اونها رو به مواد منفجره مجهز میکنیم و میکوبونیم به هدف ، هر چندتا هم بزنن بلآخره یکی که به ناو میخوره........ نمیخوره؟

اژدر حوت هم برای مقابله با انواع ناوها توسعه یافته، لطفا درباره تکنولوژی موجود در این اژدر تحقیق کنید.

پهپاد های کرار نیز می توانند در تعداد زیاد با حمل موشک های کروز آسیب پذیر باشند.
    قایق بدون سرنشین تکنولوژی ضد جنگ الکترونیک میخواد
    که زیاد نداریم-داریم ولی نه در مقابل ناو هواپیما بر!!

اژدر حوت سریعترین در دنیا و کپی از اژدر روسی هستش که 6تاشو خریدیم
    3تاشو موقع باز کردن خراب کردیم ولی رو چهارمی موفق شدیم و الان 2تاروسی و بیشتر از 50تا ایرانی اماده شلیک داریم

من فقط قایقهارو گفتم بابقیه کاری نداشتم

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

یار همراه
    ارسال تشکر
    17,332
    دریافت تشکر: 8,680
    قدرت امتیاز دهی
    15646
    Array

کاملا ربط داره. اخه دوستان میگن امریکا از توان نظامی ایران میترسه و دلیل حمله نکردنش همین ترسه ولی مثلا در دهه شصت وهفتاد که ایران توانی نداشت پس نباید ازمون میترسید وحمله میکرد که تناقضه. امریکا از اولش هم قصد حمله به ایران رو نداشت ولی یک عده گوسفند اول انقلاب ریختن تو سفارت امریکا و دو سال گروگان گیری کردن که چی؟ چرا روابط ما رو با امریکا وغرب بی خودی خراب کردن؟ میدونستین اگه رابطمون با امریکا بهم نمیخورد صدام هم سو استفاده نمیکرد و وضع کشورمون اینطور نبود که 25 سال به عقب بیفتیم؟
    اتفاقا حرفهاتون کاملا درسته .

ژاپن هم با امریکا روابط داره که کاوشگرش تقریبا 1 میلیارد کیلومتر در فضا کیهان نوردی کرده اون هم با پیشرانش یونی که بالغ بر 30 کیلومتر در ثانیه سرعت داره .

بعدش مسوولان موتور نیسان دهه فلان ژاپن رو می خرند و ماشین زامیاد رو با عنوان اسب کاری ایران به مردم غالب می کنند .

فرق ما با ژاپن اینه .

18. کاربرانی که از پست مفید Joseph Goebbels سپاس کرده اند.

صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)