دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 31 از 58 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 574

موضوع: درمانگاه عمومی نخبگان

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

پیش فرض پاسخ : درمانگاه عمومی نخبگان

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید 0319 نمایش پست ها
    دلایل ریزش مو در زنان

سلام به یاسی خانم و آبحی شاینی

ببخشید منو چون دنبال کردم یخورده ترسیدم

گفتم شاید این خوب باشه

بازم ببخشید خانم دکتر
    تنها شما نیستید که ریزش مو را تجربه می کنید بلکه اکثر زنان چنین اختلالی را تجربه کرده اند. کم شدن مو در زنان به دلایل متفاوتی اتفاق می افتد ولی بحث جدی در این رابطه -حداقل در مورد زنان – صورت نگرفته است در بسیاری از موارد ریزش مو قابل درمان است .
    بنابر این اجازه دهید ابتدا بعضی از فاکتورهای رایج که باعث ریزش مو می شود را بیان کنیم.
    ۱- کمبود آهن : فقر آهن -در صورت داشتن یا نداشتن آنمی- می تواند منجر به ریزش مو شود. ولی بهتر است قبل از اینکه خودسرانه از قرص های آهن مکمل استفاده کنید با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید تا از در صورت تشخیص نیاز توسط پزشک از مکمل ها استفاده کنید. زیرا آهن بیش از اندازه در بدن نیز منجر به بروز بعضی مشکلات می شود.
    ۲- اختلالات غده تیروئید: در هر دو حالت کم کاری یا پرکاری غده تیروئید ریزش مو اتفاق می افتد.
    ۳- کاهش مقدار استروژن: خیلی از زنان ، ریزش مو را در دوران یائسگی و بعد از آن تجربه می کنند . زمانیکه ترشح مقدار استروژن در بدن کاهش می یابد. سایر تغییرات هورمونی- برای مثال تغییر میزان استفاده از داروهای ضد حاملگی – نیز می تواند منجر به ریزش مو شود.
    ۴- تغییرات هورمونی بعد از حاملگی : مادرانی که تازه کودکان خود را متولد کرده اند از ابتدا تا بعد از ۶ ماه نیز ریزش مو را تجربه می کنند و این زمانی است که مقدار استروژن در خون در حال برگشت به مقدار نورمال است. در حقیقت چیزی که به نظر ریزش موی شدید می آید در واقع تنظیم چرخه رشد طبیعی مو است ۰( نسبت به زمان حاملگی که در اثر میزان زیاد هورمون ریزش مو از حد نورمال کمتر می شود)
    telogen efflovium-5 -(تلوژن افلووین): این یک اصطلاح برای بیان ریزش مو به صورت موقت و ناگهانی است که در اثر استرس یا جراحی اتفاق می افتد و به طور عمومی تا دو ماه بعد از بیماری ادامه دارد (این اصطلاح همچنین برای بیان ریزش ناگهانی مو که در نتیجه یکی از علت های ذکر شده اتفاق می افتد مانند تغییرات هورمونی بعد از زایمان نیز صدق می کند.)
    ۶- داروها: خیلی از داروها منجر به ریزش مو می شود . بنابر این اگر این مسئله برای شما نگران کننده است بهتر است با پزشک خود در مورد مصرف داروهای جایگزین مشورت کنید.
    ۷ - مقدر زیاد ویتامین آ یا سلنیوم: در موارد نادر ممکن است از این مکمل استفاده شود زیرا در بسیاری موارد مصرف مولتی ویتامین نیاز را مرتفع می کند.
    مطالعات متعدد اخیر که در مورد علت ریزش مو در مردان صورت گرفته نشان می دهد کهمصرف دخانیات نیز باعث افزایش ریزش مو می شود اما مشخص نیست که در زنان نیز چنین تاثیری داشته باشد . اما به طور کلی مصرف سیگار بنابه دلایل بسیار مضر است . بنابراین فرق نمی کند که آیا ریزش مو نیز در بین این دلایل باشد یا نه.
    اما بهترین کار برای کسی که ریزش مو را تجربه کرده این است که دلیل اصلی را شناسایی و درمان کند. و بهترین نقطه برای تشخیص انجام تست خون است تا ازاین طریق میزان آهن، هورمون های تیروئید و وضعیت استروژن خون مشخص شود.
    اگر پزشک علت قابل درمان برای ریزش مو تشخیص نداد ممکن است ریزش مو نتیجه فاکتورهای ژنتیکی باشد که غیر قابل اجتناب است اما با این حال داروهایی و جود دار که رشد دوباره مو را تحریک می کند.
    • روگان(نام تجاری برای داروی ماینوکسیدل): این دارو به صورت موضعی مصرف می شود یعنی به صورت مستقیم روی پوست سر مالیده می شود و با اتساع رگ های خونی پوست سر ، خون رسانی به پوست سر راافزایش می دهد . در نتیجه فولیکول ها ی مو مواد مغذی و اکسیژن بیشتری دریافت می کند و در فولیکول های مو شروع به بزرگتر شدن می کند و بعد از مدتی موها پر پشت تر می شود. البته قابل ذکر است که زنان حامله و شیرده نباید از این دارو استفاده کنند.
    • پروپسیا(نام تجاری برای داروی فناستراید): این دارو به صورت قرص به فروش می رسد و مانع تبدیل تستسترون به دهیدروتستسترون یا DHT می شود (دهیدروتستسترون هورمونی است که به تدریج باعث کم شدن فولیکول های مو و درنتیجه کم شدن چرخه رشد مو می شود) البته این دارو برای درمان ریزش مو در مردان تجویز می شود اما ممکن است مانع ریزش مو در زنان نیز شود. البته همان طور که درمورد داروی اول بیان شد زنان حامله یا زنانی که قصد حامله شدن دارند نباید از این دارو استفاده کنند. مطالعات در مورد خاصیت مصرف این دارو در زنان به نتایج ضد و نقیصی رسید ه لذا مصرف این دارو درمورد تمام زنان کارساز نیست.
    البته در مورد دو داروی ذکر شده لازم است به این نکته اشاره شود که مادامی که این دارو مصرف می شود ریزش مو قابل درمان و کنترل است ولی اگر درمان کنار گذاشته شود وضعیت به حالت قبل برمیگردد.

سلام بر دوست گرامی

خواهش میکنم...واقعا ممنونم از توجهتون

بله حق با شماست و اینا همه میتونن دلایلی برا ریزش مو باشند.............اما خوب هر کدوم میتونن علائم دیگه ای هم همراه داشته باشن و میتونن نداشته باشن

اما اگه من گفتم درماتیت سبورئیک به خاطر علائم بود...........اگزما در ناحیه سر....قرمزی و ملتهب بود...خارش و پوسته پوسته شدن...موی چرب...ریزش مو

ایشون خودشون گفتن مشکلاتی مثل تیروئید و کیست و ... ندارن.....و فقط استرس و کمبود آهن رو بیشتر عنوان کردن

راستش من بر همین اساس چنین توصیه ای کردم و امیدوارم تشخیص درست باشه

البته اینم بگم درماتیت متاسفانه بین خیلی افراد شایعه
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

2. 5 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    دریافت تشکر: 11,669
    قدرت امتیاز دهی
    29795
    Array
    shiny7's: جدید44

دلایل ریزش مو در زنان

سلام به یاسی خانم و آبحی شاینی

ببخشید منو چون دنبال کردم یخورده ترسیدم

گفتم شاید این خوب باشه

بازم ببخشید خانم دکتر
    تنها شما نیستید که ریزش مو را تجربه می کنید بلکه اکثر زنان چنین اختلالی را تجربه کرده اند. کم شدن مو در زنان به دلایل متفاوتی اتفاق می افتد ولی بحث جدی در این رابطه -حداقل در مورد زنان – صورت نگرفته است در بسیاری از موارد ریزش مو قابل درمان است .
    بنابر این اجازه دهید ابتدا بعضی از فاکتورهای رایج که باعث ریزش مو می شود را بیان کنیم.
    ۱- کمبود آهن : فقر آهن -در صورت داشتن یا نداشتن آنمی- می تواند منجر به ریزش مو شود. ولی بهتر است قبل از اینکه خودسرانه از قرص های آهن مکمل استفاده کنید با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید تا از در صورت تشخیص نیاز توسط پزشک از مکمل ها استفاده کنید. زیرا آهن بیش از اندازه در بدن نیز منجر به بروز بعضی مشکلات می شود.
    ۲- اختلالات غده تیروئید: در هر دو حالت کم کاری یا پرکاری غده تیروئید ریزش مو اتفاق می افتد.
    ۳- کاهش مقدار استروژن: خیلی از زنان ، ریزش مو را در دوران یائسگی و بعد از آن تجربه می کنند . زمانیکه ترشح مقدار استروژن در بدن کاهش می یابد. سایر تغییرات هورمونی- برای مثال تغییر میزان استفاده از داروهای ضد حاملگی – نیز می تواند منجر به ریزش مو شود.
    ۴- تغییرات هورمونی بعد از حاملگی : مادرانی که تازه کودکان خود را متولد کرده اند از ابتدا تا بعد از ۶ ماه نیز ریزش مو را تجربه می کنند و این زمانی است که مقدار استروژن در خون در حال برگشت به مقدار نورمال است. در حقیقت چیزی که به نظر ریزش موی شدید می آید در واقع تنظیم چرخه رشد طبیعی مو است ۰( نسبت به زمان حاملگی که در اثر میزان زیاد هورمون ریزش مو از حد نورمال کمتر می شود)
    telogen efflovium-5 -(تلوژن افلووین): این یک اصطلاح برای بیان ریزش مو به صورت موقت و ناگهانی است که در اثر استرس یا جراحی اتفاق می افتد و به طور عمومی تا دو ماه بعد از بیماری ادامه دارد (این اصطلاح همچنین برای بیان ریزش ناگهانی مو که در نتیجه یکی از علت های ذکر شده اتفاق می افتد مانند تغییرات هورمونی بعد از زایمان نیز صدق می کند.)
    ۶- داروها: خیلی از داروها منجر به ریزش مو می شود . بنابر این اگر این مسئله برای شما نگران کننده است بهتر است با پزشک خود در مورد مصرف داروهای جایگزین مشورت کنید.
    ۷ - مقدر زیاد ویتامین آ یا سلنیوم: در موارد نادر ممکن است از این مکمل استفاده شود زیرا در بسیاری موارد مصرف مولتی ویتامین نیاز را مرتفع می کند.
    مطالعات متعدد اخیر که در مورد علت ریزش مو در مردان صورت گرفته نشان می دهد کهمصرف دخانیات نیز باعث افزایش ریزش مو می شود اما مشخص نیست که در زنان نیز چنین تاثیری داشته باشد . اما به طور کلی مصرف سیگار بنابه دلایل بسیار مضر است . بنابراین فرق نمی کند که آیا ریزش مو نیز در بین این دلایل باشد یا نه.
    اما بهترین کار برای کسی که ریزش مو را تجربه کرده این است که دلیل اصلی را شناسایی و درمان کند. و بهترین نقطه برای تشخیص انجام تست خون است تا ازاین طریق میزان آهن، هورمون های تیروئید و وضعیت استروژن خون مشخص شود.
    اگر پزشک علت قابل درمان برای ریزش مو تشخیص نداد ممکن است ریزش مو نتیجه فاکتورهای ژنتیکی باشد که غیر قابل اجتناب است اما با این حال داروهایی و جود دار که رشد دوباره مو را تحریک می کند.
    • روگان(نام تجاری برای داروی ماینوکسیدل): این دارو به صورت موضعی مصرف می شود یعنی به صورت مستقیم روی پوست سر مالیده می شود و با اتساع رگ های خونی پوست سر ، خون رسانی به پوست سر راافزایش می دهد . در نتیجه فولیکول ها ی مو مواد مغذی و اکسیژن بیشتری دریافت می کند و در فولیکول های مو شروع به بزرگتر شدن می کند و بعد از مدتی موها پر پشت تر می شود. البته قابل ذکر است که زنان حامله و شیرده نباید از این دارو استفاده کنند.
    • پروپسیا(نام تجاری برای داروی فناستراید): این دارو به صورت قرص به فروش می رسد و مانع تبدیل تستسترون به دهیدروتستسترون یا DHT می شود (دهیدروتستسترون هورمونی است که به تدریج باعث کم شدن فولیکول های مو و درنتیجه کم شدن چرخه رشد مو می شود) البته این دارو برای درمان ریزش مو در مردان تجویز می شود اما ممکن است مانع ریزش مو در زنان نیز شود. البته همان طور که درمورد داروی اول بیان شد زنان حامله یا زنانی که قصد حامله شدن دارند نباید از این دارو استفاده کنند. مطالعات در مورد خاصیت مصرف این دارو در زنان به نتایج ضد و نقیصی رسید ه لذا مصرف این دارو درمورد تمام زنان کارساز نیست.
    البته در مورد دو داروی ذکر شده لازم است به این نکته اشاره شود که مادامی که این دارو مصرف می شود ریزش مو قابل درمان و کنترل است ولی اگر درمان کنار گذاشته شود وضعیت به حالت قبل برمیگردد.

ممنون بابت توجهتون...
    و راهنمایی هاتون!!!
    هم شما و هم خانوم دکتر عزیز!
    فعلا دارم سعی می کنم مدت استحمامم رو کمتر و حرارت آب رو هم ملایم تر کنم.
    تا جایی هم که امکان داره با موهام خیلی مانوور ندم!!
    در ضمن از لوسیون بتامتازون هم برای اگزمای سرم استفاده می کنم.

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

4. 2 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    دریافت تشکر: 20,366
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط shiny7 نمایش پست ها
    ممنون بابت توجهتون...
    و راهنمایی هاتون!!!
    سلام خواهش میکنم ممنون آبجی...ببخشید منو دیگه چون دنبال میکردم نگران شدم

مرسی ممنون لطف دارین

بله درسته اینکار برانون خیلی خوبه ...و سعی کنین موهاتونو همیشه بعد از استحمام خشک کنین و سشوار رو نزدیک نگیرین زیاد چون پیاز مو رو میسوزونه

آره دقیقا زیادم شونه نکنین ..یا شونه چوبی باشه بهتره

بازم ممنون و ببخشید منو
    ​​

6. 2 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    قدرت امتیاز دهی
    29795
    Array

سلام خواهش میکنم ممنون آبجی...ببخشید منو دیگه چون دنبال میکردم نگران شدم

مرسی ممنون لطف دارین

بله درسته اینکار برانون خیلی خوبه ...و سعی کنین موهاتونو همیشه بعد از استحمام خشک کنین و سشوار رو نزدیک نگیرین زیاد چون پیاز مو رو میسوزونه

آره دقیقا زیادم شونه نکنین ..یا شونه چوبی باشه بهتره

بازم ممنون و ببخشید منو

خواهش...
    خیلی لطف دارین.

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

8. 3 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

ممنون بابت توجهتون...
    و راهنمایی هاتون!!!

اتفاقا لوسیون بتامتازون هم لوسیون خوبیه...برای خیلیا که جواب داده

میتونی از سرم های تقویتی و شامپوی ضد ریزش هم استفاده کنی
    ولی شامپویی هم که انتخاب میکنی بهتره حتما پایه ضد شوره داشته باشه

10. 4 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    قدرت امتیاز دهی
    29795
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط yas-90 نمایش پست ها
    اتفاقا لوسیون بتامتازون هم لوسیون خوبیه...برای خیلیا که جواب داده

میتونی از سرم های تقویتی و شامپوی ضد ریزش هم استفاده کنی
    ولی شامپویی هم که انتخاب میکنی بهتره حتما پایه ضد شوره داشته باشه

من خیلی وقتا دیدم شامپو head&shoulder تجویز می کنن.
    ولی من یکی دوتا شو استفاده کردم فایده نداشته(البته اونا بیس ضد شوره نداشتن ها)
    شما چی معرفی می کنید؟

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

12. 3 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

شما چی معرفی می کنید؟
    سلام عزیزم

درمورد نوع شامپو که مارک خاصی مد نظر ندارم ....

اما یکی اینکه شامپوی ضدقارچ الان برای ما بهتره.......همون کتوکونازول و سلنیوم سولفاید(هفته‌یی 2 مرتبه از شامپو کتوکونازول 2% و یا از شامپو سلنیوم سولفاید 1 تا 5/2% ویا پیریتیون زینک 1 تا 2% و یا 5/2% Povidione Iodine موضعی برای 4 هفته و به مدت 5 دقیقه کف شامپو در کف سربماند.)....با استفاده از این شامپوها ممکنه اول ریزش موی شما شدید تر بشه ولی بعد خوب میشه

بهتره پایه ضد شوره هم داشته باشه.....از شامپوهایی که حاوی املاحی مثل زینک، سلنیوم، سولفور هستند

البته یکسری مارک هم شنیدم اما نمیدونم چقدر میتونه برای شما مفید باشه.......میتونید موقع خرید از دکتر داروساز درموردشون بپرسید.....دکولوره-کلیون-آلپسین-کلیر- کلوران و سرم ضد ریزش- سیر پرژک-جوانه گندم سینره-کلوال(دوکری)

فقط یه چیزی بگم دوست من همه اینا که میبینی برای بعضی خوب بوده برای بعضی نه..........شما هم بهتره با نظر دکتر استفاده کنید.

- - - به روز رسانی شده - - -

شما چی معرفی می کنید؟
    سلام عزیزم

درمورد نوع شامپو که مارک خاصی مد نظر ندارم ....

شامپوهای ضدقارچ .......همون کتوکونازول و سلنیوم سولفاید(هفته‌یی 2 مرتبه از شامپو کتوکونازول 2% و یا از شامپو سلنیوم سولفاید 1 تا 5/2% ویا پیریتیون زینک 1 تا 2% و یا 5/2% Povidione Iodine موضعی برای 4 هفته و به مدت 5 دقیقه کف شامپو در کف سربماند.)....با استفاده از این شامپوها ممکنه اول ریزش موی شما شدید تر بشه ولی بعد خوب میشه

شامپوی انتخابی بهتره پایه ضد شوره هم داشته باشه.....شامپوهایی که حاوی املاحی مثل زینک، سلنیوم، سولفور هستند

البته یکسری مارک هم شنیدم اما نمیدونم چقدر میتونه برای شما مفید باشه.......میتونید موقع خرید از دکتر داروساز درموردشون بپرسید.....دکولوره-کلیون-آلپسین-کلیر- کلوران و سرم ضد ریزش- سیر پرژک-جوانه گندم سینره-کلوال(دوکری)

فقط یه چیزی بگم دوست من همه اینا که میبینی برای بعضی مؤثر بوده برای بعضی نه..........شما هم بهتره با نظر دکتر استفاده کنید.

14. 5 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    دریافت تشکر: 295
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلا م من دو بار ازمايش ادرار دادم يك بار صبح كه نوشته عفونت دارم ولي يك ازمايش ادرار در بعدازظهر فرداش دادم نوشته سالم است علت چيست ايا ازمايش خونم سالم است وايا براي تشخيص تب مالت يك بار ازمايش كافي است

- - - به روز رسانی شده - - -

سلا م من دو بار ازمايش ادرار دادم يك بار صبح كه نوشته عفونت دارم ولي يك ازمايش ادرار در بعدازظهر فرداش دادم نوشته سالم است علت چيست ايا ازمايش خونم سالم است وايا براي تشخيص تب مالت يك بار ازمايش كافي است
    تصاویر پیوست شده

16. 2 کاربر از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارشد ژنتیک ،کارشناسی میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    25,976
    دریافت تشکر: 13,088
    قدرت امتیاز دهی
    24668
    Array
    سونای's: جدید81

نقل قول نوشته اصلی توسط javan0012 نمایش پست ها
    سلا م من دو بار ازمايش ادرار دادم يك بار صبح كه نوشته عفونت دارم ولي يك ازمايش ادرار در بعدازظهر فرداش دادم نوشته سالم است علت چيست
    سلام دوست عزیز

اینکه صبح دادین و گفته عفونت و فردا بعد از ظهرش اینطور نبوده خب واسه اینکه در طول روز مثانه پر و خالی شده یجورایی شستشو شده و از غلظتش کم شده... اما اونی رو که صبح دادین خب در طول شب مایعاتی استفاده نکردین.... که البته کلا آزمایشات صبح خیلی بیشتر ملاک هست مث ph ادار که توی برگه دوم چون غذا و .. خوردین و تحت تاثیر قرار گرفته مث لبنبات مرکبات و ...و ph بالاتری نشون داده ( البته نرمال )
    جدای ازین ها میتونه بستگی به نوع نمونه گرفتنتون هم داشته باشه که چقدر دقت کرده باشین که نمونه ادرار با چیزای دیگه الوده نشده باشه ... اینا ازین جهت که گفتین عفونت نشون داده و بعدش نداده ...

و اما

برگه ازمایشتون!! نه! من فعلا دوتا برگه رو دیدم که یکی سوم فروردین هست و توش فقط W.B.C 3-4 هست و یجوررایی مرز هست اما همین توی برگه هشت فروردین نرمال شده و 1-2 هست
    که این هم بستگی داره که شما آقا باشین یا خانوم ..من به پروفایلتون سر زدم اما اونجا هم چیزی از جنسیتتون دستگیرم نشد حالا در کل میزان وایت بلاد سل در آقایون 1-2 ( که برگه دوم شما همین مقدار هست ) در خانوم ها 5 و در خانم های باردار تا 10 هم مشاهده میشه
    اما خیلی جاها هم در کل بین خانوم و اقا 0 الی4 رو در نظر میگیرن و این یعنی یجورایی برگه اولتون روو مرز بوده و عفونتی در میان نیست
    اگر هم عفونتی بوده هنوز به سلول ها نچسبیده و درگیر نشده که توی آزمایش بعدیتون که بعد از ظهر بوده شسته شده و میزانش نرمال بوده...پس نگرانی نیست ولی باید رعایت کنین... چراکه گلبول ها چه سفید چه قرمز توی ادرار نشون دهنده ی خون توی ادرار هست که عللش هم میتونه عفونت، التهاب مخصوصا التهاب واژن در خانوم ها ، لوپوس و... باشه و اینکه میتونه در اثر بد نمونه گرفتن هم باشه که دقت نکرده باشین و وجود خراش و .. رو اطلاع نداده باشین ... که اینو بایداز روی شکلش متوجه شد مثلا چروکیده و کوچیک باشه نشون آلودگی ادرار با مثلا ترشحات واژنه اما اگه تازه باشه گرد و بزرگ تره یسری گرانول توی سیتوپلاسمش هست و وزنشم مورد توجه قرار میگیره ..در هر صورت میزانش روی مرز هست و بعدش هم نرمال شده پس جای نگرانی نیست

نیتریت هم وجود نداشته...پس باکتری نبوده که آنزیمش نیترات رو به نیتریت تبدیل کنه.. خود باکتری هم نگتیو بوده یعنی حضورش رو ندیدن...24 ساعت بعد از کشت هم رشد نداشته ...خب پس عفونتی نیس

نمونه مدفوع هم کیست تک یاخته انگل هیچ کدوم دیده نشد....

اون دو برگه آزمایش دیگتون رو هم میبینم توی پست بعدی میگم
    ویرایش توسط سونای : 21st April 2013 در ساعت 08:10 PM

ستاره ها نهفتم در اسمان ابري
    دلم گرفته اي دوست، هواي گريه با من

18. 2 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    483
    دریافت تشکر: 295
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام اینکه صبح دادین و گفته عفونت و فردا بعد از ظهرش اینطور نبوده ازمايش ادرار را در دو ازمايشگاه انجام دادم وجنسيت مرد

20. کاربرانی که از پست مفید javan0012 سپاس کرده اند.

صفحه 31 از 58 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع