در لیگ برتر هیچ مسابقه‌ای آسان نیست. در دور برگشت لیگ همه مسابقات از دور رفت دشوارتر است. تیم‌ها با انگیزه‌های متفاوت و با قدرت به میدان می روند. یکسری از تیم‌ها مدعی قهرمانی هستند و یکسری دیگر از تیم‌ها در خطر سقوط قرار دارند، همین مسئله به تمامی تیم‌ها انگیزه می دهد که با تمام توان بجنگند.
به گزارش مهر، نیم فصل دوم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای کشور، انتحاری بازی کردن داماش و مطبوعاتی بودن بحث حضور حسین کعبی در تیم بشیکتاش بخشی از صحبت‌های محمد مایلی کهن بود که علاوه بر اظهارنظر در مورد برنامه 90 و تحریم این برنامه به آنها هم اشاره کرد.

محمد مایلی کهن ضمن بیان این مطلب افزود: در لیگ برتر هیچ مسابقه‌ای آسان نیست. در دور برگشت لیگ همه مسابقات از دور رفت دشوارتر است. تیم‌ها با انگیزه‌های متفاوت و با قدرت به میدان می روند. یکسری از تیم‌ها مدعی قهرمانی هستند و یکسری دیگر از تیم‌ها در خطر سقوط قرار دارند، همین مسئله به تمامی تیم‌ها انگیزه می دهد که با تمام توان بجنگند.

در نیم فصل دوم فرصت برای جبران نیست
سرمربی تیم فوتبال سایپا با تاکید بر اینکه در نیم فصل دوم فرصت برای جبران نیست، در خصوص دیدار تیمش مقابل داماش گیلان در هفته بیست و سوم لیگ گفت: همانطور که گفتم رقابت در نیم فصل دوم لیگ برتر دشوار است به ویژه رویارویی با تیمی چون داماش که خطر سقوط به دسته اول را احساس می کند به همین دلیل در این دیدار انتحاری و برای کسب پیروزی بازی خواهد کرد.

سطح توقعات را بالا برده بودیم
مایلی کهن در تشریح دلایل ناکامی تیمش در مصاف با سپاهان، گفت: شکست مقابل سپاهان دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد. ما در چهار هفته 10 امتیاز کسب کردیم و سطح توقعات را نسبت به تیم سایپا بالا برده بودیم. علاوه بر این ما در خانه سپاهان بازی می کردیم، آنهم برابر تیمی پرمهره و مدعی چون سپاهان. از دید من سپاهان درحال حاضر یکی از شانس‌های قهرمانی است.

می توانستیم از سپاهان امتیاز بگیریم
وی ادامه داد: فیلم بازی سپاهان - سایپا را چند بار دیده‌ام. ما در این مسابقه عملکرد بدی نداشتیم و می توانستیم با امتیاز اصفهان را ترک کنیم. در این مسابقه داور به اشتباه برای تیم سپاهان پنالتی گرفت و این تیم روی همین پنالتی به گل دوم رسید. گل دوم سپاهان مانند آب سردی روی پیکر سایپا بود که فرصت جبران را از ما گرفت. ما اگر این گل را دریافت نمی کردیم می توانستیم حداقل یک امتیاز بگیریم.

بحث حضور کعبی در بشیکتاش مطبوعاتی بود
مایلی کهن در خصوص شایعه حضور حسین کعبی در تیم بشیکتاش ترکیه گفت: این بحث‌ها مطبوعاتی است. اگر یک باشگاه خواهان بازیکن ماست باید درخواست رسمی خود را به ما ارائه کند. تا به امروز هیچ پیشنهاد رسمی برای جذب حسین کعبی از سوی باشگاه بشیکتاش به باشگاه سایپا ارسال نشده است. با این شرایط نمی توان در خصوص این موضوع بحث کرد و اظهارنظری داشت.

یک برنامه تلویزیونی می تواند مضر یا مفید باشد
تحریم برنامه 90 و اخباری که پیرامون این برنامه ورزشی در روزهای گذشته مطرح شده بود، سوژه پرسش خبرنگار مهر از مایلی کهن بود، که وی در پاسخ به آن گفت: هر برنامه تلویزیونی با هر ماهیتی هم می تواند به بهبود شرایط کمک کند هم می تواند مضر باشد. بطور مثال من به عنوان فردی که در یک برنامه ورزشی ذینفع هستم می توانم از آن برنامه حتی اگر انتقادی هم باشد استفاده کنم. درعین حال این امکان وجود دارد که از انتقادات آن برنامه برافروخته شده و ناراحت شوم.

90 می تواند راهکار هم ارائه کند
مایلی کهن با تاکید بر اینکه برنامه‌ای چون 90 می تواند ضمن انتقاد از مشکلات راهکار نیز ارائه کند، افزود: فردی که مسئول یک سازمان و نهاد است طبیعتا نمی تواند به همه جای کشور سرکشی کند. در این بین برنامه‌های تلویزنی می توانند با به تصویر کشیدن نواقص و کاستی‌ها مسئولان را از مشکلات باخبر کرده و زمینه بهبود اوضاع را فراهم آورند. در وهله اول طرح موضوعات این چنینی شاید موجب ناراحتی مسئولان شود اما در نهایت به سود مجموعه‌ای است که با انتقاد روبرو شده است.

در کشور ما انتقاد وجهه‌اش را از دست داده است
مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با طرح این موضوع که در کشور ما انتقاد وجهه‌اش را از دست داده است، افزود: اگر انتقاد برای پیشرفت مطرح شود، منشا اثر خواهد بود در غیر این صورت کاربردی برعکس خواهد داشت و غرض ورزی می شود. به عقیده من غرض ورزی با انتقاد متفاوت است و نتیجه‌ای عکس به دنبال دارد. متاسفانه این نوع نگاه به انتقاد و تخریب در همه جا وجود دارد و در بیشتر سازمان‌ها و نهادها به چشم می خورد.

وی با اشاره به انتقادات برنامه 90 نسبت به فدراسیون فوتبال و سازمان تربیب بدنی، خاطرنشان کرد: در برنامه اخیر 90 از سوی شخصی که طرف گفتگو با فردوسی پور بود، انتقادهایی نسبت به مدیریت شبکه سوم سیما مطرح شد. متاسفانه یک روز پس از این برنامه پاسخ وی داده شد که جنبه خوبی نداشت. اگر قرار است صدا و سیما از اشخاص و سازمان‌های مختلف انتقاد کند چه اشکالی دارد که از برنامه‌های مختلف این سازمان نیز به نقد کشیده شود؟

آستانه انتقادپذیری مان بالانیست
مایلی کهن در ادامه خاطرنشان کرد: در کشور ما متاسفانه آستانه انتقادپذیری برخی مسئولان بالا نیست. در این بین هستند افرادی که با توهم و خیال بافی و دعوای فردی به برخی موضوعات دامن می زنند که کار آنها انتقادپذیری نیست و آن را می توان غرض ورزی خواند. یکی از مهمترین نقطه ضعف ما این است که آستانه تحمل و انتقادپذیری مان اندک است که همین مسئله در نهایت مشکل ساز می شود.

90 خدمات زیادی را به فوتبال عرضه داشته است
این کارشناس فوتبال از سابقه 10 ساله فعالیت 90 به نیکی یاد کرد و گفت: در این مدت 90 خدمات زیادی را به فوتبال کشور عرضه داشته است. من عادل فردوسی پور مجری این برنامه را جوانی شایسته، تحصیلکرده، باشخصیت و کاربلد می دانم و بسیار به او علاقه دارم. برنامه 90 ایرادهایی هم دارد که من به فردوسی پور گوشزد کرده‌ام.

فردوسی پور به من 30 ثانیه فرصت نداد
وی یاد آور شد: فردوسی پور در برنامه آخر خود ابراز امیدواری کرد که بتواند در آینده از حق و حقانیت دفاع کند. من به این حرف فردوسی ایرادی وارد می آورم. او در یکی از برنامه‌های خود به من اجازه نداد فقط 30 ثانیه از حق خود دفاع کنم اما به طرف مقابلم یک ساعت و نیم فرصت داد تا حرف‌هایش را بگوید. آیا این کار از عدالت به دور نیست؟!

به فردوسی پور گفتم: "حتما تو پسرخواهر ضرغامی هستی"!
مایلی کهن افزود: چندی پیش فردوسی پور، استاداسدی را به برنامه 90 آورده بود. من شخصا از حضور استاداسدی در این برنامه خوشحال شدم اما اعتقاد دارم فردوسی پور با طرح برخی سئوال‌ها این بازیکن ارزشمند پیشین تیم ملی را تخریب کرد. متاسفانه او از استاداسدی پرسید:" آیا تو خواهرزاده فائقی هستی؟" طرح این سئوال به هیچ عنوان درست نبود و به اعتقاد من نبش قبر حرف‌ها و شایعات بود. من پس از این برنامه با فردوسی پور تماس گرفتم و به او گفتم:" شما که 10 سال مجری 90 بوده‌ای، حتما پسرخواهر ضرغامی هستی"!

وی در خاتمه تصریح کرد: در برنامه 90 گاهی اوقات متناسب با شان مهمان سئوال پرسیده نمی شود. خوب یا بد فردی که مسئولیت باشگاهی را برعهده دارد، مدیر و مسئول آن باشگاه است و باید شان او حفظ شود. اینکه از آن فرد سئوالات سطحی پرسیده شود و یا اینکه سئوالاتی جدی را بصورت شوخی مطرح کنند به هیچ عنوان درست نیست.