دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: ورود اقایان ممنوع!؟

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    6,304
    دریافت تشکر: 5,135
    قدرت امتیاز دهی
    15585
    Array

پیش فرض ورود اقایان ممنوع!؟

ورود اقایان ممنوع!

این فیلم طنز با خلاقیت شگرفی از جمله معروف ورود آقیان ممنونع استفاده شده است و در مدرسه ای دخترانه با به کارگیری این جمله فیلم را پیش می برندو
    در این فیلم مدیریت مدرسه را یک خانوم مدافع حقوق زنان به عهده دارد که به صورت مبالغه آمیزی در آزادی های زنان در جامعه سعی و تلاش و تعصب دارد.
    به علاوه اینکه در ادامه ی این فیلم حقایقی در پشت خنده برای بیننده بازگو می کند.
    اما بر خلاف متن خلاقانه فیلم نامه در پایان شاهد ان هستیم که چهره ی باطنی مدیر مدرسه که یک مدافع حقوق زنان است به درستی به نمایش در نمی آید.
    از چهره ی باطنی این مدیر زن استنباط می شود که کسی به عنوان مدافع حقوق زنان یا فمنیسم به دلیل مشکلات شخصی خودش دست به انتقاد به جامعه می زند و در صورتی که حقیقت انکار ناپذیر آن است در بسیاری از زمینه ها حقوق آن ها نادیده گرفته می شود به ویژه در خانواده های سنتی!
    شخصیت این مدیر به گونه ای نمایش داده شده است که فردی بی احساسات ، کاملا منطقی و سخت گیر است. و هیچ گونه عشق زمینی در او وجود ندارد.
    در ادامه ی فیلم به دلیل پدیدار شدن یک دبیر مرد حس زنانه ی او بیدار می شود اما باز هم نشانی از احساسات و عشق نیست!
    و این فمنیسم در آخر فیلم نیز با تعدادی کلمه و رفتار ساختگی و لعاب دار توجهش به یک دکتر جلب می شود که با این نوع رفتار این مدیر را به خودش جذب می کند.
    تنها چیزی که می توانست در شخصیت این فمنیسم مشاهده نکرد احساسات بود و در پایان هم با تضاد قابل تاملی این فرد کاملا منطقی با چند کلمه ی لعاب دار به کسی علاقه مند می شود.
    مجید سلیمیان
    سایت علمی نخبگان جوان
    "آخرین برگ این دفتر هم به پایان رسید"

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شــَهرسازی
    ارسال تشکر
    3,632
    دریافت تشکر: 9,836
    قدرت امتیاز دهی
    352
    Array
    ستاره کویر's: جدید11

Exclamation پاسخ : ورود اقایان ممنوع!؟

ورود اقایان ممنوع!؟

سلام ... این یک نقد انتقادی بود آیا!!!؟
    من اینو یک نقد شخصی میبینم
    مجید آقا باید به جای استفاده از فعل میبینیم میگفتین برداشت کردم که ....
    به نظرم برای خیلی از دختر هایی که یه زمانی مدرسه میرفتن و یا میرن زیادم مبالغه نباشه!!
    ما اینو میتونیم تو جامعه ببینیم!برای همین به نظرم فیلم موفقی به حساب میاد.....
    از اول فیـــــلم مدیر مدرسه رو به عنوان یک فمنیست ندیدم! فقط تظاهر بود برای پنهان کردن مسائل خودش در زندگی شخصیش ...
    من این جور افراد زیاد دیدم
    میتونم بگم تو این فیلم تونست خوبـــــــ به صورت طنز درش بیارن (چیزی که برای ما فقط ناراحتی و خاطرات بد دوران مدرسه بود) هم با بازی خوب و همینطور نمایشنامه عالی

رنگین کمونِ 6 رنگ
    -----------------------------
    سوالات مربوط به بخش هنر و شهرسازی
    با ما در ارتباط باشید

3. 13 کاربر از پست مفید ستاره کویر سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    6,304
    قدرت امتیاز دهی
    15585
    Array

پیش فرض پاسخ : ورود اقایان ممنوع!؟

بله با شما کاملا موافق هستم
    من با فیلم مشکل نداشتم بلکه با برداشتم خودم مشکل داشتم و شاید هم خیلی در نوشتن این برداشت عجله کرده باشم.
    ای یک نقد بود از برداشت شخصی
    درسته هست که این، یک نقد به فیلم نبود اما خوب با توجه به الان به نظرم این برداشت درستی هست
    مبالغه ای که صورت گرفت مورد نیاز هر کار طنزی هست اما خوب من منظورم مبالغه آمیز بودن شعار های زنانه ی او بود.
    در موفق یا نبودن فیلم مطمئن من نمی تونم نظر بدم بلکه جامعه باید تصمیم بگیره این هم که من برداشت با نقد شخصی ام رو میگم انتقاد به نکات جزئی فیلم هست نه به کل ...
    اینکه فیلم موفقی بود من هم موافقم
    ما باید دو بحث رو از هم جدا کنیم :
    1-محدودیت هایی که مدیر مدرسه برای خود و مدرسه ایجاد می کرد

:این فیلم حقایقی در پشت خنده برای بیننده بازگو می کند:من هم منظورم همین بود
    2
    -اما بحث دیگر تلاش یک فرد برای آزادی یا آزادی خواهی هست که این مدیر هر دو رو داشت
    واقعیتی که به نمایش گذاشته شد و جز نکات قوت فیلم بود مورد اول بود
    اما برای مورد دوم و خصوصیتی که در رفتار مدیر مشاهده می شد پایان مناسبی در نظر نگرفته شد.
    در فیلم بعد از زمانی که حس زنانه ی مدیر بیدار شد شاهد بودیم که محدودیت هایی که برای مدرسه و جدی بودن او هم برطرف شد چرا که به دلیل مشکلات شخصی و عقاید بود اما باز هم حس آزادی خواهی در فیلم ادامه داشت و پایان اون منتهی شد به پایان فیلم و اتفاقی که افناد

5. 9 کاربر از پست مفید Majid_GC سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روانشناسي
    ارسال تشکر
    1
    دریافت تشکر: 30
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Red face پاسخ : ورود اقایان ممنوع!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1373 نمایش پست ها
    ورود اقایان ممنوع!

این فیلم طنز با خلاقیت شگرفی از جمله معروف ورود آقیان ممنونع استفاده شده است و در مدرسه ای دخترانه با به کارگیری این جمله فیلم را پیش می برندو
    در این فیلم مدیریت مدرسه را یک خانوم مدافع حقوق زنان به عهده دارد که به صورت مبالغه آمیزی در آزادی های زنان در جامعه سعی و تلاش و تعصب دارد.
    به علاوه اینکه در ادامه ی این فیلم حقایقی در پشت خنده برای بیننده بازگو می کند.
    اما بر خلاف متن خلاقانه فیلم نامه در پایان شاهد ان هستیم که چهره ی باطنی مدیر مدرسه که یک مدافع حقوق زنان است به درستی به نمایش در نمی آید.
    از چهره ی باطنی این مدیر زن استنباط می شود که کسی به عنوان مدافع حقوق زنان یا فمنیسم به دلیل مشکلات شخصی خودش دست به انتقاد به جامعه می زند و در صورتی که حقیقت انکار ناپذیر آن است در بسیاری از زمینه ها حقوق آن ها نادیده گرفته می شود به ویژه در خانواده های سنتی!
    شخصیت این مدیر به گونه ای نمایش داده شده است که فردی بی احساسات ، کاملا منطقی و سخت گیر است. و هیچ گونه عشق زمینی در او وجود ندارد.
    در ادامه ی فیلم به دلیل پدیدار شدن یک دبیر مرد حس زنانه ی او بیدار می شود اما باز هم نشانی از احساسات و عشق نیست!
    و این فمنیسم در آخر فیلم نیز با تعدادی کلمه و رفتار ساختگی و لعاب دار توجهش به یک دکتر جلب می شود که با این نوع رفتار این مدیر را به خودش جذب می کند.
    تنها چیزی که می توانست در شخصیت این فمنیسم مشاهده نکرد احساسات بود و در پایان هم با تضاد قابل تاملی این فرد کاملا منطقی با چند کلمه ی لعاب دار به کسی علاقه مند می شود.
    مجید سلیمیان
    سایت علمی نخبگان جوان

7. 4 کاربر از پست مفید بهار1362 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روانشناسي
    ارسال تشکر
    1
    دریافت تشکر: 30
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

با سلام
    هر كس ميتونه برداشت آزادي از اين فيلم داشته باشه و تفاوت اين برداشتها جذابيت خاص خودش رو داره چون باعث ميشه از زواياي مختلف و از ديد انسانهاي متفاوت به موضوع پرداخته بشه!
    در نگاه من هر انساني اگه از ذات واقعيش فاصله بگيره خود به خود دچار مشكلاتي ميشه كه براي رهايي از اونها دائما مجبوره نقش بازي كنه و اين يعني ديگه نميتونه خودش باشه! اين خانم مدير فمينيست چون از ذات زنانه ي خودش كه همون مهربوني و لطافت زنانست فاصله گرفته در شرايط مختلف دچار تعارض ميشه و اين حقيقتي هستش كه در بسياري از افراد جامعه چه زن و چه مرد به وضوح ديده ميشه!
    من مخالف تساوي حقوق و دفاع از حقوق زن نيستم اما دفاع كردني كه واقعا مفيد باشه نه وسيله اي براي خنداندن ديگران!!!
    ولي در كل فيلم جالبي بود و من لذت بردم و ميشه گفت ناگفته هاي زيادي رو نشون داد كه جاي تامل داره

9. 8 کاربر از پست مفید بهار1362 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    1,120
    دریافت تشکر: 1,093
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

با توجه به فیلم های ساخته شده ای که در آن تجملات ،حرف اول را می زند ، عام پسندتر ،شادتر و بی دغدغه تر به نظر می رسید.
    چون با امید زنده ایم ، ارزنده ایم.

11. 5 کاربر از پست مفید deepdrip سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی فناوری اطلاعات
    ارسال تشکر
    5
    دریافت تشکر: 6
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

من این فیلم را دیدم کلی خندیدم واقعا داستان جدیدی داشت

13. 2 کاربر از پست مفید pari-2719 سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    1,177
    دریافت تشکر: 1,246
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan.s نمایش پست ها
    برداشت جالبی بود اقا مجید!
    فقط یه نکته من به شخصه از فمینیست ها متنفرم! و از اونجایی که رفتار و عقاید این نوع حزب رو میدونم بعید میدونم که توصیف رفتار ان کاراکنر رو بشه با عقاید و افکار این حزب مقایسه کرد!
    کافیه یکم تحقیق کنید تا کاملا با این حزب مخالفت کنید!!!
    فکرشو بکنید یه زن بتونه بدون هیچ مشکل 3 تا شوهر داشته باشه!
    اصلا میگیم هم که داشته باشه یعنی اون سه تا شوهر برای رفع نیاز های روزمره شون نباید از این زن انتظار داشته باشند؟
    در این صورت اون زنه باید و سه تا شوهر سه نوع مختلف غذا درست کنه! واسه سه تاشون لباس بشوره!(حالا میگیم ماشین لباس شویی کاراشو انجام بده!) سه بار 2 تا بچه بیاره و اونا رو بزرگ کنه!!!! دیگه هرمشکلی باشه ضرب در سه میشه!!

من این فیلم رو ندیدم و در موردش هم نظری نمیدم

ولی در مورد نظر تو در مورد فیمینیستا:

اول که من به طور کامل فیمینیستم!!!
    به نظرت کامل احترام میزارم ولی حق اهانت نداری, البته من خودم کلا با این جور حرفا مشکلی ندارم ولی واسه بقیه میگم

تو اصلا نمیدونی فیمینیست کیه و چی میخواد وگرنه اینجور نمیگفتی!

هیچ زنی دوست نداره و هیچ وقتم ادعا نکرده که میخواد ۳ تا شوهر داشته باشه, فقط میخواد که شوهرشم نتونه ۳ تا زن داشته باشه...

از همین جمله خودت میتونی بفهمی که ما مردها چقد موجودات بی فکر و غیر منطقی هستیم که حق داشتن چند تا زن زو برای خودمون قایلیم و اصلا هم به لطمه ای که به احساسات زن ها وارد میشه فکر نمیکنیم ولی خودمون حتی حاضر نیستیم لحظه ای اون رو بالعکس تصور کنیم!!!

کی گفته که زنها باید حتما کارهای خونه رو انجام بدن؟؟؟
    مگه کلفت ما مردان؟!

به دوستم میگم تو اگه بخوای دوست دختر داشته باشی کسی حق نداره که بگه بالا چشمت ابروه...
    میگه معلومه, هیچ کس این حق رو نداره

میگم حالا اگه زنت قبل ازدواج یا خواهرت...
    هنوز حرفم تموم نشده با ناراحتی همراه با کمی عصبانیت
    میگه ببین محسن نه دیگه.... نمیدونم اگه اسمش رو تعصب میزاری یا غیرت یا هر چیز دیگه ای ولی من نمیتونم اینو تحمل کنم!!!

مرتیکه پس میخوای اسمشو روشنفکری و تفکر منطقی بزارم؟!

البته من میدونم که خیلی مسایل با اعتقادات اشخاص جور درنمیاد ولی منظورم از این مثال این نبود بلکه زورگویی مردها بود که حتی چیزی رو که حق مسلم خودش میدونه حاضر نیست در مورد زنش یا خواهرش قبول کنه و از اون فاجعه بارتر اینه که هنوز فکر میکنن مردها باید برای زنها تصمیم بگیرن و با گفتن اینکه ناموس منه و غیرت دارم و از این جور حرفا عملا موجودیت زن رو زیر سوال برده و اون رو موجودی بدون فکر, بدون قدرت اراده, بدون قدرت تشخیص, و کلا بدون داشتن حق تصمیم گیری در نظر گرفتن!

در همه زمینه ها زنها مظلوم بودن و اگه الان در برخی زمینه به جایی رسیدن نمیشه منکر نقش پررنگ فیمینیستها در این زمینه شد!
    مشکل مربوط میشه به تمام جهان: همین تغییر فامیلی زن به فامیلی شوهرش رو در نظر بگیرید و خیلی مسایل پیش پا افتاده دیگه!!!

زنها حتی از سیاهپوستها هم بیشتر مظلوم واقع شدن سر این قضیه نژادپرستی و من واقعا متاسفم که هنوز هم در جهان و مخصوصا در برخی عقاید و مناطق خیلی خیلی بیشتر به زنها زور گفته میشه و ...
    ویرایش توسط Mr.Geo22 : 17th December 2011 در ساعت 12:47 PM

15. 3 کاربر از پست مفید Mr.Geo22 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    6,304
    قدرت امتیاز دهی
    15585
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط smart_boy نمایش پست ها

به نظرت کامل احترام میزارم ولی حق اهانت نداری, البته من خودم کلا با این جور حرفا مشکلی ندارم ولی واسه بقیه میگم

هیچ زنی دوست نداره و هیچ وقتم ادعا نکرده که میخواد ۳ تا شوهر داشته باشه, فقط میخواد که شوهرشم نتونه ۳ تا زن داشته باشه...

از همین جمله خودت میتونی بفهمی که ما مردها چقد موجودات بی فکر و غیر منطقی هستیم که حق داشتن چند تا زن زو برای خودمون قایلیم و اصلا هم به لطمه ای که به احساسات زن ها وارد میشه فکر نمیکنیم ولی خودمون حتی حاضر نیستیم لحظه ای اون رو بالعکس تصور کنیم!!!

مگه کلفت ما مردان؟!

به دوستم میگم تو اگه بخوای دوست دختر داشته باشی کسی حق نداره که بگه بالا چشمت ابروه...

میگه ببین محسن نه دیگه.... نمیدونم اگه اسمش رو تعصب میزاری یا غیرت یا هر چیز دیگه ای ولی من نمیتونم اینو تحمل کنم!!!

البته من میدونم که خیلی مسایل با اعتقادات اشخاص جور درنمیاد ولی منظورم از این مثال این نبود بلکه زورگویی مردها بود که حتی چیزی رو که حق مسلم خودش میدونه حاضر نیست در مورد زنش یا خواهرش قبول کنه و از اون فاجعه بارتر اینه که هنوز فکر میکنن مردها باید برای زنها تصمیم بگیرن و با گفتن اینکه ناموس منه و غیرت دارم و از این جور حرفا عملا موجودیت زن رو زیر سوال برده و اون رو موجودی بدون فکر, بدون قدرت اراده, بدون قدرت تشخیص, و کلا بدون داشتن حق تصمیم گیری در نظر گرفتن!

در همه زمینه ها زنها مظلوم بودن و اگه الان در برخی زمینه به جایی رسیدن فقط به خاطر فیمینیستهاس!
    مشکل مربوط میشه به تمام جهان: همین تغییر فامیلی زن به فامیلی شوهرش رو در نظر بگیرید و خیلی مسایل پیش پا افتاده دیگه!!!

زنها حتی از سیاهپوستها هم بیشتر مظلوم واقع شدن سر این قضیه نژادپرستی و من واقعا متاسفم که هنوز هم در جهان و مخصوصا در برخی عقاید و مناطق خیلی خیلی بیشتر به زنها زور گفته میشه و ...
    سلام خدمت آقا محسن
    البته من فکر نمی کنم که صحبت آقا عرفان توهین تلقی بشه چرا که برای قضاوت باید به یک فرد بی طرف رجوع کرد ...
    مطمئنا جنبش فمنیستم لازمه جامعه ی مدرن بود چرا که حقوق زن و مرد بسیار متفاوت بوده است همانند قرن 17 که زنان حق رای دادن نداشته اند و موجب پدیدار شدن موج اول فمنیسم شد.
    اما همان طور که هر جنبشی در ادامه دچار افراط گری ها و انحرافاتی می شود این جنبش هم استثانایی درش نیست ...
    موج دوم را می شود تکمیل کننده کمبود حقوق زنان دانست اما در ادامه ی آن و موج سوم و معطوف شدن تمکرز این جنبش بر روی مسائل جنسیتی حداقل مورد تایید من نیست .
    همان طور که بنیان این جنبش برابری حقوق زن و مرد و نه برابری مرد و زن هست پس باید مرز ها رو رعایت کرد ...
    زندگی در جامعه ی بشری برای هر انسانی چه مرد و چه زن یکسان است و به تبع حقوق آن ها نیز باید یکسان باشد چرا که لازمه برابری حقوق سیاسی و اجتماعی انسان بودن است .
    اما زمانی که وارد مسائل به طور کلی خانواده و زناشویی می شویم بحث کاملا متفاوت می شود چرا که این این حقوق را نه انسانیت بلکه خود همان جنسیت مشخص می کند و نمی توان نقش ها رو به موجب انسان بودن در خانواده تغییر داد.
    برای رسیدن به یک جامعه ی مدرن در اروپا وجود این حزب الزامی بود اما حداقل من این جنبش را برای قلمروی اسلام لازم نی دانم .
    چرا که در این دین علاوه بر متفاوت بودن حقوق به آزادی هر دو طرف در حقوق شان در یک زندگی زناشویی تاکید شده است و همان طور که من می توانم با در نظر گرفتن فاطمه و زینب این الگو رو متوجه بشم . تاکید می کنم در دین اصیل اسلام این تفکر رو لازم نی دونم نه در جامعه ی امروزی . با توجه به مان مشکلاتی شما مطرح کردید.
    به همین دلیل جریان فمنیسم برای من یک تفکر ارزشمند هست نه یک جنبش ارزشمند .
    و به نظرم به قدری این جنبش کامل و بی نقص نیست که من بخوام خودم رو جزئی از اون بدونم ...
    و بهتر می بینم که این جمله تو رو به شکل زیر تصحیح کنم که:
    که اگر زن در جامعه غربی پیشرفتی حاصل کرد تنها به خاطر تفکر فمنیستمی بود ...
    ممنون

17. کاربرانی که از پست مفید Majid_GC سپاس کرده اند.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

Ok پاسخ : ورود اقایان ممنوع!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط smart_boy نمایش پست ها

مگه کلفت ما مردان؟!

در همه زمینه ها زنها مظلوم بودن و اگه الان در برخی زمینه به جایی رسیدن فقط به خاطر فیمینیستهاس!

ببین عزیزم من به هیچ وجه با زنها مشکلی ندارم و اگر هم با فمینیست مخالفت میکنم چون یه جنبش افراطیه!
    چون مخالفان شو افراد بی منتطق و جاهل جلوه میده!
    اصلا بیا تموم وظایف زنها و مردها رو باهم برابر کنیم تا ببینیم چقدر بشر خوش بخت تر میشه!
    خوشبختی که همراه با تنهایی و بدون هیچ پشتیبانه برای زنهاست! اصلا به یه زن که نزدیکته بگو در اینده دیگه نیاز نیست دستت تو جیب شوهرت باشه و باید خودت بری کار کنی! چون همسرت هیچ تعهد نفقه بهت نداره و تو دوران ناتوانیت باید از گشنگی بمیری! در ضمن به شوهرت میتونی پشت کنی و بهش نرسی تا اونم همین کارو باهات بکنه!
    جوابشو بهم اطلاع بده!
    من این جامعه رو نمیخوام!
    البته کسی هم نیستم که بخوام جلوی پیشرفت کسی رو بگیرم اما با مخالفتم جلوی این اینده شوم رو میگیرم

19. کاربرانی که از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)