دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: زندگی یک جانباز در حمام متروکه +عکس

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    13,668
    دریافت تشکر: 24,625
    قدرت امتیاز دهی
    299
    Array

پیش فرض زندگی یک جانباز در حمام متروکه +عکس

روستای عباس آباد - انتهای روستا- حمام متروکه آدرس محل زندگی جانباز نابینای جنگ تحمیلی است که اگر روستائیان غدایی به او ندهند شاید از گرسنگی جانش را از دست بدهد.

مهر: ورامین، روستای عباس آباد، انتهای روستا، یک حمام متروکه آدرس محل زندگی جانباز نابینای جنگ تحمیلی است که سابقه 210 روز حضور در جبهه دارد. جانبازی که اگر روستاییان غذایی به او ندهند شاید از گرسنگی جانش را از دست بدهد. پس از گذشت 22 سال از جنگ تحمیلی و ایجاد سازمانی دولتی برای حمایت و دفاع از حقوق جانبازان و خانواده شهدا و ایثارگران این پرسش در جامعه مطرح است که چرا هنوز شاهد زندگی رقت بار گروه زیادی از جانبازان جنگ تحمیلی هستیم؟
    اخباری همچون زندگی یک جانباز شیمیایی (کارتن خواب) در خیابانهای تهران، هزاران جانباز روستای نسار دیره و سردشت بدون پزشک و کلینیک، عدم پذیرش فرزندان جانبازان زیر 50 درصد در مدارس شاهد، اعتراض جانبازان به کمیسیونهای تعیین درصد جانبازی، ماجراهای واردات خودرو و تحویل خودرو به جانبازان و صدها خبر دیگر در سالهای اخیر تیتر رسانه های کشور بوده است بی آنکه پاسخی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران داده شود.
    شهر ورامین - روستای عباس آباد - انتهای روستا- حمام متروکه آدرس محل زندگی جانباز نابینای جنگ تحمیلی است که اگر روستائیان غدایی به او ندهند شاید از گرسنگی جانش را از دست بدهد.
    غلامعلی ظفرعلی جانبازی افغانی است که هفت ماه و 23 روز سابقه حضور در جبهه دارد و حدود دو سالی است که در حمامی متروکه در حاشیه شهر ورامین زندگی می کند. این جانباز 48 ساله سالهاست که در تاریکی زندگی می کند و از ناحیه دو چشم نابیناست.
    رزمنده چالاک گردان مقداد تیپ محمد رسول الله (ص) امروز در سایه سهل انگاری مسئولان زندگی می کند. وقتی از او پرسیدم پدرجان آیا مدرکی داری که ثابت کند در جبهه بودی و جانباز شدی؟ از زیر پتویی که سالها شسته نشده بود کیسه حاوی مدارکش را بیرون آورد و گفت: همین کاغذ پاره ها از زندگی من مانده است.
    کارت شناسایی سابقه جبهه با مهر بسیج که تمامی سوابقش را ثبت کرده بود همراه با برگه ای که بنیاد جانبازان گواهی می داد غلامعلی ظفرعلی دارای 30 درصد از کار افتادگی است.
    از این جانباز افغانی پرسیدم چه آرزویی داری گفت: مرگ تنها آرزوی من است. جایی را نمی بینم. کسی را ندارم حتی همسرم هم سالهاست از من جدا شده و فرزندی ندارم و مسئولان هم مرا فراموش کرده اند و در این حمام متروکه بیتوته کرده ام و هرشب منتظرم یا درندگان مرا پاره کنند و یا ماری یا گزنده ای مرا نیش بزند... آیا مرگ توقع زیادی است؟
    به راستی اگر حاج رضا باصری فرمانده گردان مقداد ظفرعلی را پیدا نمی کرد کسی سراغی از این کهنه سرباز هشت سال دفاع مقدس می گرفت؟ روایت جانبازانی مانند غلامعلی ظفرعلی سالهاست در کشور تکرار می شود. فرمانده اش که پیگیر پرونده اوست می گوید: نهایت پاسخی که به من دادند این بود: باید تحت پوشش کمیته امداد قرار بگیرد.
    پیرمرد گوشهایش سنگین شده بود و یک سوال را چند بار تکرار می کردم. برای پاسخ به هر سوال کمی تامل می کرد و بعد پاسخ می داد. پس از هر مرتبه پاسخ دادن به سوالاتم می گفت: حالا چکار می کنند، وضع من تغییر می کند؟ نه می توانستم قولی بدهم و نه او را امیدوار کنم زیرا گزارشها و گفتگوهایی مانند شرح حال ظفرعلی را بارها نوشته ام اما وضعیت زندگی آنها هیچ تغییری نکرده بود.
    پیراهنش را بالا زد و گفت: جوون لاغر شدم... ولی یک روز بدن قوی داشتم و به تنهایی با تیربار یک گردان را حریف بودم. ظفرعلی در حالی که با تیربار از ورود تانکهای عراقی به خط مقدم جلوگیری می کرده بر اثر اصابت گلوله تانک مجروح شده بود.

به او گفتم آقا ظفرعلی چای داری؟ گفت: نه برای چند روز قبل است. بعد از زیر پتو یک کیسه کوچک بیرون آورد و گفت: یک تکه نان و یک عدد گوجه دارم برای شام... بفرمائید شام...
    وقتی که از این جانباز نابینا خداحافظی می کردم غروب شده بود و او با چوب دستی که به دست داشت لنگان لنگان مرا تا درب حمام بدرقه کرد....

گردآوری:گروه خبر سیمرغ
    www.seemorgh.com/news
    منبع:mehrnews.com

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    دریافت تشکر: 30,245
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

Angry پاسخ : زندگی یک جانباز در حمام متروکه +عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط ? ask نمایش پست ها
    روستای عباس آباد - انتهای روستا- حمام متروکه آدرس محل زندگی جانباز نابینای جنگ تحمیلی است که اگر روستائیان غدایی به او ندهند شاید از گرسنگی جانش را از دست بدهد.

مهر: ورامین، روستای عباس آباد، انتهای روستا، یک حمام متروکه آدرس محل زندگی جانباز نابینای جنگ تحمیلی است که سابقه 210 روز حضور در جبهه دارد. جانبازی که اگر روستاییان غذایی به او ندهند شاید از گرسنگی جانش را از دست بدهد. پس از گذشت 22 سال از جنگ تحمیلی و ایجاد سازمانی دولتی برای حمایت و دفاع از حقوق جانبازان و خانواده شهدا و ایثارگران این پرسش در جامعه مطرح است که چرا هنوز شاهد زندگی رقت بار گروه زیادی از جانبازان جنگ تحمیلی هستیم؟
    اخباری همچون زندگی یک جانباز شیمیایی (کارتن خواب) در خیابانهای تهران، هزاران جانباز روستای نسار دیره و سردشت بدون پزشک و کلینیک، عدم پذیرش فرزندان جانبازان زیر 50 درصد در مدارس شاهد، اعتراض جانبازان به کمیسیونهای تعیین درصد جانبازی، ماجراهای واردات خودرو و تحویل خودرو به جانبازان و صدها خبر دیگر در سالهای اخیر تیتر رسانه های کشور بوده است بی آنکه پاسخی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران داده شود.

شهر ورامین - روستای عباس آباد - انتهای روستا- حمام متروکه آدرس محل زندگی جانباز نابینای جنگ تحمیلی است که اگر روستائیان غدایی به او ندهند شاید از گرسنگی جانش را از دست بدهد.
    غلامعلی ظفرعلی جانبازی افغانی است که هفت ماه و 23 روز سابقه حضور در جبهه دارد و حدود دو سالی است که در حمامی متروکه در حاشیه شهر ورامین زندگی می کند. این جانباز 48 ساله سالهاست که در تاریکی زندگی می کند و از ناحیه دو چشم نابیناست.
    رزمنده چالاک گردان مقداد تیپ محمد رسول الله (ص) امروز در سایه سهل انگاری مسئولان زندگی می کند. وقتی از او پرسیدم پدرجان آیا مدرکی داری که ثابت کند در جبهه بودی و جانباز شدی؟ از زیر پتویی که سالها شسته نشده بود کیسه حاوی مدارکش را بیرون آورد و گفت: همین کاغذ پاره ها از زندگی من مانده است.
    کارت شناسایی سابقه جبهه با مهر بسیج که تمامی سوابقش را ثبت کرده بود همراه با برگه ای که بنیاد جانبازان گواهی می داد غلامعلی ظفرعلی دارای 30 درصد از کار افتادگی است.
    از این جانباز افغانی پرسیدم چه آرزویی داری گفت: مرگ تنها آرزوی من است. جایی را نمی بینم. کسی را ندارم حتی همسرم هم سالهاست از من جدا شده و فرزندی ندارم و مسئولان هم مرا فراموش کرده اند و در این حمام متروکه بیتوته کرده ام و هرشب منتظرم یا درندگان مرا پاره کنند و یا ماری یا گزنده ای مرا نیش بزند... آیا مرگ توقع زیادی است؟
    به راستی اگر حاج رضا باصری فرمانده گردان مقداد ظفرعلی را پیدا نمی کرد کسی سراغی از این کهنه سرباز هشت سال دفاع مقدس می گرفت؟ روایت جانبازانی مانند غلامعلی ظفرعلی سالهاست در کشور تکرار می شود. فرمانده اش که پیگیر پرونده اوست می گوید: نهایت پاسخی که به من دادند این بود: باید تحت پوشش کمیته امداد قرار بگیرد.

پیرمرد گوشهایش سنگین شده بود و یک سوال را چند بار تکرار می کردم. برای پاسخ به هر سوال کمی تامل می کرد و بعد پاسخ می داد. پس از هر مرتبه پاسخ دادن به سوالاتم می گفت: حالا چکار می کنند، وضع من تغییر می کند؟ نه می توانستم قولی بدهم و نه او را امیدوار کنم زیرا گزارشها و گفتگوهایی مانند شرح حال ظفرعلی را بارها نوشته ام اما وضعیت زندگی آنها هیچ تغییری نکرده بود.
    پیراهنش را بالا زد و گفت: جوون لاغر شدم... ولی یک روز بدن قوی داشتم و به تنهایی با تیربار یک گردان را حریف بودم. ظفرعلی در حالی که با تیربار از ورود تانکهای عراقی به خط مقدم جلوگیری می کرده بر اثر اصابت گلوله تانک مجروح شده بود.

به او گفتم آقا ظفرعلی چای داری؟ گفت: نه برای چند روز قبل است. بعد از زیر پتو یک کیسه کوچک بیرون آورد و گفت: یک تکه نان و یک عدد گوجه دارم برای شام... بفرمائید شام...
    وقتی که از این جانباز نابینا خداحافظی می کردم غروب شده بود و او با چوب دستی که به دست داشت لنگان لنگان مرا تا درب حمام بدرقه کرد....

www.seemorgh.com/news

واقعا گاهی چقدر میشه خودخواه بود
    ....شاید خودخواه میشیم تا حقایق رو ندید بگیریم...
    مطمنا ایرانی و یا هر ملیتی که بودن به هر حال برای این مرز و بوم به جنگ رفته ...
    حتی با اینکه ایرانی نبوده !!!
    واقعا ی دست مریزاد باید گفت.....

و این همه تصاویر جانباز های ایرانی و شیمیایی

تصاوير جانبازان شيميايي ايراني

و

گوشه‌اي از درد دلهاي جانباز 70 درصد شيميايي

در حاشيه بزرگداشت جانبازان شيميايي

تصویر: جانباز شیمیایی و همسر فداکارش

هرگز زانو نخواهم زد،حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتم باشد.

"
    کوروش بزرگ"

3. 11 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی کاربردی
    ارسال تشکر
    41
    دریافت تشکر: 80
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : زندگی یک جانباز در حمام متروکه +عکس

جانبازه، خیلی مرده، زندگی اش رو میکنه! باعث نشده که از کارش پشیمون بشه! باعث نشده زیاده خواهی بکنه! دمش گرم
    بعد اونایی که تو کل جنگ 1 روز هم نبودن و فقط ....
    بیخیال، بخوام حرف بزنم زیاده، فقط میتونم بگم دمش گرم
    یک نَفَس از عُمر بُوَد باقی ام / حیف بُوَد گر به سر آرَم به غم

5. 6 کاربر از پست مفید I♥Mathematics سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت دولتی
    ارسال تشکر
    313
    دریافت تشکر: 533
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

من در هرجایی که باشه این حرفمو هی تکرار میکنم که شهید هر چی بود به مقام خود نائل شد و بیشتر از این هم از خدا نمی خواستند ولی این جانبازان هستند که نیاز به توجه ما و دولت دارند در جامعه ما بیشتر جانبازان از یاد رفته اند انگار نه انگار که روزی آنها برای ما فداکری کردند...
    واقعا از این بابت متاسفم که یک شخصی که شاید آنروزها ایثارگری نمیکرد امروز بهترین موقعت را داشت امروز تنها مانده است...
    از بابت درج این مطلب ممنون

7. 6 کاربر از پست مفید reza.nori87 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    527
    دریافت تشکر: 157
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

تنها چیزی که منو الان با خوندن این طلب آوم میکنه اشکه
    واقعا متاسفم برا اونایی که فراموشکارن
    چی شده؟بر سر انسان و انسانیت چه بلایی اومده؟

9. 5 کاربر از پست مفید ghorghoro سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

نقل قول نوشته اصلی توسط ? Ask نمایش پست ها

www.seemorgh.com/news

واقعا چجوری میخوان اون دنیا جواب بدن بعضی ها بخاطر بی توجهی به این عزیزان .

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

11. 6 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    دریافت تشکر: 30,245
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

Angry پاسخ : زندگی یک جانباز در حمام متروکه +عکس

نقل قول نوشته اصلی توسط DjMahdi نمایش پست ها
    واقعا چجوری میخوان اون دنیا جواب بدن بعضی ها بخاطر بی توجهی به این عزیزان .

جوابی که در مقابل شهدا و جانبازان خواهند داد در مقابل جواب هایی که در مقابل مردم و ملت در اینده در همین دنیا خواهند داد مطمنا چیزی نخواهد بود !

هرگز زانو نخواهم زد،حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتم باشد.

"
    کوروش بزرگ"

13. 5 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    زبان و ادبيات انگليسي/ ارشدمدیریت آموزشی
    ارسال تشکر
    12,865
    دریافت تشکر: 11,499
    قدرت امتیاز دهی
    185
    Array
    نازخاتون's: جدید27

متاسفم براي كساني كه در جنگ ايران هيچ نقش مبارزه اي نداشته و با آرامش كامل به زندگي روزمره خود مي رسيدند و با اسم جنگ و رزمنده هم اكنون از پستهاي آنچناني با القاب دهان پر كن و غرورانگيز برخوردارند و افرادي محترم چون اين رزمنده جانباز كه حتي از حداقل امكانات آسايش زندگي عادي روزانه خود ساقط و محروم اند....

بیشتر آدم ها زمانی نا امید میشن که چیزی به موفقیتشون نمونده..در یک قدمی پیروزی دست از تلاش بر می دارند...آنها در دقیقه آخر تمامی امید خود را از دست میدهند..یک قدم مانده به خط پایان و پیروزی

15. 6 کاربر از پست مفید نازخاتون سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی کاربردی
    ارسال تشکر
    1
    دریافت تشکر: 13
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

امیدوارم اونایی که با ظاهر سازی و سند سازی دارن به عنوان یه رزمنده و یه جانباز یه ایثارگر ،در رفاه کامل زندگی می کنن اینو ببینند و به فکر "جواب پس دادن ها "هم بیافتند

17. 2 کاربر از پست مفید شایسته م سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    ارسال تشکر
    110
    دریافت تشکر: 127
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

مگه میشه با مسلسل هم تانگو از بین برد

19. کاربرانی که از پست مفید gsrgaga سپاس کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)