دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 81

موضوع: معیار بحث برانگیز زیبایی برای انتخاب همسر ( مطالعه موردی )

همکار تالار مکانیک
    ارسال تشکر
    13,417
    دریافت تشکر: 6,562
    قدرت امتیاز دهی
    6221
    Array
    homeyra's: جدید156

پیش فرض پاسخ : معیار بحث برانگیز زیبایی برای انتخاب همسر ( مطالعه موردی )

من مث همیشه دیر رسیدم به بحثای سایت
    سمانه درست میگه ،زیبایی نسبیه...هرچند که از نظر من زیبایی برای مرد اصلا معنا نداره...و جذابیت خووبه(این نظر منه)زیبایی یه خصوصیته برای خانوما....
    برای سوالیه هم که پرسیدین درمورد کم مویی آقایون بگم که...اینطوری نیست...برای من مهمه ولی نه اونقد بعدم موهاش ریخته،پولاش که نریخته

2. 8 کاربر از پست مفید homeyra سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان
    و تشکر از زحمات نارون عزیز در پایه گذاری این تاپیک خوب و ارزشمند

دوستان وقتی این تاپیک رو مطالعه میکردم نا خداآگاه حکایت زن و شوهری که عاشقانه همدیگر رو دوست داشتن افتادم که زمانیکه همسر بر اثر بیماری سرطان و شیمی درمانی ابرو ها و موهای سرش رو از دست داده بود و همسرش برای همدلی با تمام وجود تمام زمانیکه همسرش شیمی درمانی میشد هر روز اینکار رو میکرد تا زمانیکه همسرش دوباره موهاش رو بدست آورد که بتونه به شریک زندگیش بگه من در کنارت هستم فقط به این خاطر که بگه ظاهر تو برام اهمیتی نداره باطنت برام مهمه که حاضرم به خاطرت هر کاری بکنم که ....( مبادا خجالت بکشی )
    که بهش بگه تا آخر هم قسم هستم و رو عشقمون پایبند و جای تاسف داره زندگیهایی به خاطر ظاهر بخواد نا کام بمونه
    هر چند معمولا میگن مرد زیبا و زن زیبا مال خود آدم نمیمونه ....

عموما هم مردانی که زنان زیبا دارن و هم زنانی که همسران زیبا دارن همیشه این نگرانی هست که شریک زندگیشون با زیباییش طعمه مناسبی برای دیگران میتونه باشه ....
    به اعتقاد من پیوند ازدواجی که از بنیاد بر اساس عشق و علاقه قلبی پایه گذاری بشه اعتماد و همدلی توش باشه نگاه همسران از دریچه ظاهری به ژرفای وجودیشون معطوف میشه و اون موقع است که سیرت زیبا صورت زیبا و ظاهر زیبا رو شکل میده
    در این زندگیه که زشت ترین فرد در ذهن آدم به زیباترین فرد در زندگی تبدیل میشه چون معیار سنجش از صورت به سیرت تغییر کرده
    در خصوص کم مویی ما نباید تعمیم بدیم صرفا به آقایان اگر تصور کنیم این مورد در خانومها هم ممکنه رخ بده ولی به نسبت کمتر از آقایان و چه بسا این در بین خانومها به بحران وحشتناکی هم تبدیل میشه چون حتی تصورش برای یک خانوم وحشتناکه وبه عواقب نا گواری مثل افسردگی و خودکشی و خودسوزی مبدل میشه
    پس در هر دو قشر البته در برخی از افراد حالت خوش آیندی بروز نمیکنه حتی برای مثال افرادی که با افزایش سن دچار ریزش مو یا بر اثر عوامل ارثی میشن گاها میبینیم که تعدادشون کم هم نیست این قضیه اونقدر براشون مهمه که با کارهای غیر متعارف خودشون رو هم آزار میدن و این آزارها شامل پوشش دادن بخش خالی سرشون برای مخفی کردن اون ایراد میکنند مثلا از یک طرف یک ردیف مورو تقویت میکنند به سمت دیگه سرشون ....
    که من موردی رو که شاهدش بودم این بود که فردی میانسال که در کنار پنجره
    در اتوبوس نشسته بود و وزش باد مزاحمت بدی براش ایجاد کرده بود مجبور شد پنجره رو ببنده و اطرافیان هم ملاحظه ایشون رو میکردند و با وجودی گرمی هوا نمیگفتند پنجره رو باز کنه ....
    از طرفی در صندلی عقبی خانومی با پسر بچه ای نشسته بود که این بچه کمی اخلاقا شبیه بچه تو فیلم تنها در خانه بود و متوجه شد اون آقا برای چی پنجره رو بسته خلاصه با تمام قوا افتاده بود به جون نقطه ضعف این آقا و با عمق وجود فوت میکرد و موهای اون فرد رو بهم میریخت
    و باعث شد مرد با نارحتی پیش از رسیدن به مقصد از اتوبوس پیاده بشه من خودم شخصا خیلی برای شرایطش ناراحت بودم
    چون اگر ایشون کاملا بی موبود شاید اصلا کسی بهش توجهی نمیکرد و لی با این کارها و آرایش موها خودش رو انگشت نما و مورد توجه قرار داده بود
    و یا عده ای با استفاده از پستیژهای مو سعی در پوشاندن بخش خالی سرشون میکنند که اون هم مشکلاتی رو برای فرد فراهم میکنه ......

چون دیدگاهها ی جامعه امروزی به ظواهره عموما این اشتباه در ذهن هست که ملاک ممکنه سرنوشت ساز باشه ولی باید گفت هر مردی که با چنین ظاهری قصد ازدواج داره باید با عزمی راسخ و اراده ای پولادین قدم برای خواستگاری بزاره چرا که اگر قرار در ابتدای ازدواج با این نگرانی در پی حل این معضل باشه بعد پا پیش بزاره حتما در مسیرش به مشکل برخورد میکنه ...
    پس بهترین کار اینه اعتماد به نفس آقایون کم مو بیش تر از افراد دیگه باید باشه چون راهی که انتخاب میکنند هم معیار های همسر خوب در اون رعایت شده و هم با مورد سالها بعد در صورت ریزش مو پاسخشون رو از همسرشون دریافت کردند یعنی دیگه مثل همه مردا که همیشه نگرانند نکنه بعد از ازدواج موهاشون بریزه و همسرشون از ازدواجشون پشیمون بشه ندارند .....

در خصوص رتبه بندی معیار های همسرگزینی بعد از مولفه های اخلاق و اعتقادو ظاهر اینه که هر زنی داشتن تکیه گاهی چون کوه که هیچ نا ملایمتی در روزگار اون رو از جا تکون نده و شونه هایی که تحمل احساسات و نیاز های عاطفی یک زن رو داشته باشه براش در راس همه معیارهاشه
    و برای آقایون هم معیاراصلی در همسر گزینیشون پناه امنی که بتونه از هر نظر اون مرد رو به آرامش و آسایش برسونه و چه بسا وظیفه زنان به نسبت مردان بسیار کلیدی تره چون این پناه امن بایستی سایبانی برای یک خانواده باشه چون از دامن زن مرد به معراج میره و در اون شرایطه که میشه گفت یک مرد هم تکیه گاهی برای همسرش باشه و هم شونه هاش جایگاهی برای احساساتش ...

در پایان میخوام بگم درسته خانومها مظهر و نماد ظرافت و زیبایی هستند و زیبایی رو دوست دارن و عموما هم برای دلبری برای همسرانشون خودشون رو آراسته میکنند (آرایش و آراستگی موجه)

ولی خداوند برای رعایت عدالت برای دو آفریده خودش جنس نر رو هم زیبا انتخاب کرده چون در طبیعت تمام آفریده های خدا از جنس نر زیبا هستند پس هیچ برتریتی بین آفرینش زنان و مردان نیست اگر مردی هم ته دلش از کم مویی ممکنه نگران باشه کاملا حق داره چون میخواد در نگاه معشوقه اش بی نقص جلوه گری کنه ...

با تشکر ازتوجه همه دوستان

4. 5 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    1,136
    دریافت تشکر: 4,005
    قدرت امتیاز دهی
    11968
    Array
    محمد نظری گندشمین's: جدید121

[QUOTE=نارون1;510693]

موضوع بحث :

معیار بحث برانگیز زیبایی برای انتخاب همسر ( مطالعه موردی )

یک سوال از هردو گروه :

به نظر شما زیبایی برای آقایان بیشتر مهمه یا خانمها ؟!

با سلام

دوست عزیز نظر خودت در مورد سوال فوق چیه؟

باتشکر
    اندیشیدن ، نبضِ حیاتِ ذهن ماست

6. 3 کاربر از پست مفید محمد نظری گندشمین سپاس کرده اند .

همکار تالار مذهبی
    رشته تحصیلی
    معلمی دبستان....
    ارسال تشکر
    4,124
    دریافت تشکر: 2,447
    قدرت امتیاز دهی
    1265
    Array
    مهندس نوجوان's: جدید71

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها

موضوع بحث :

آقایان معمولا از ریزش مو و طاسی سر رنج می برند و دست به هر کاری می زنند تا موهایشان را از دست ندهند.

معمولا با ریزش موها مردان احساس می کنند که اعتماد به نفسشان را نیز از دست می دهند. در واقع طاس شدن ارتباط مستقیمی با اعتماد به نفس دارد. همچنین

این مسئله در جلب نظردیگران نیز تاثیرگذار است. اما چقدر و چگونه بودنش رو شما برای ما مشخص کنید

تحقیقات اخیر در این زمینه نشان می دهد که آقایان از این مشکل بسیار ناراحت می شوند و به سختی با آن کنار می آیند. بیش از ۶۲% آنها معتقدند که طاسی بر اعتماد

به نفسشان تاثیر می گذارد.

همچنین آنها نسبت به کسانی که این مشکل را ندارند، بیشتر احساس ضعف و عدم اطمینان خاطر می کنند. به علاوه بسیاری از مردان قدرت روانشناسی خود را نیز

وابسته به موهایشان می دانند

از طرف دیگر به نظر می رسد که زندگی عاطفی آنها نیز از ریزش موها در امان نیست. همه براین امر واقف هستیم که موها نقش مهمی در جذابیت دارد. از طرف دیگر، این

موضوع ریشه نگرانی عظیمی در بین همه مردان است. در واقع ۷۱% مردان ، فکر می کنند که با ریزش موها خانم ها چندان توجهی به آنها نخواهند داشت. از ۳ مرد، یک

نفر بر این باور است که داشتن موهای زیبا یکی از مهم ترین فاکتورهای جلب نظر خانم هاست.

یکی از معیارهای ازدواج خانمها ظاهر و زیبایی طرف مقابل است ولی رتبه بندیش در بین معیاربندی برای هرکس متفاوت است .

در اینجا 2 سوال بحث برانگیز خواهد بود ، یک سوال از خانمها و یک سوال از آقایان :

باتوجه به اینکه برخی خانمها حتی بعداز ازدواج وقتی همسرشون دچار کم مویی و طاسی سر میشود ، تا پای دادگاه و طلاق گرفتن میرن .

خانمهای عزیز و محترم ، به نظر شما این فاکتور چقدر بر روی تصمیم گیری برای انتخاب همسر آینده شما موثر خواهد بود ؟میزان اهمیت این موضوع چقدر است ؟

ظاهر همسر آینده شما در رتبه بندی معیارهای شما در چه درجه ای است ؟

آقایان محترم ، چنانچه با این موضوع درگیر هستید ، آیا حقیقتا کم مو شدن روی زندگی شما علی الخصوص زندگی عاطفی شما نگران کننده هست ؟

آیا شماهم همانند اکثر مردان ، قدرت روانشناسی و اعتمادبه نفس خود را وابسته به موهای خود می دانید ؟ چه معیارهایی برای شما جهت انتخاب همسر مهم می

باشد ؟

یک سوال از هردو گروه :

باتشکر از همراهی شما

سلام
    باید بدون رودربایستی گفت که در جلسه اول خاستگاری مسلما ظاهر یکی از مواردی است که حرف اول را میزند .
    اما باید این نکته را نیز متذکر شد که ریزش مو و کم پشتی آن در آقایان حتما باعث زشت شدنشان نمی شود . راستش بعضی از این اقایان که کلا کچل هستند خیلی جذاب تر به نظر میرسند .
    تازه باید این را هم گفت که زیبایی برای خانم ها فوق العاده مهم تر است . طبیعت بانوان بصورتی است که فوق العاده حساس هستند و خوب مسلما ریزش مو که یکی از عوامل مهم زیبایی آن ها به حساب می آید در روحیه آن ها تاثیر فوق العاده مخربی دارد . بعله
    خدانگهدار
    در آستانه مهر قلم ها گوش تیز می کنند تا در دفتر انتظار اینگونه دیکته کنند ، ابری نیست ، ماه پشت ابر نیست ، او آمد ، او در باران آمد ...

8. 5 کاربر از پست مفید مهندس نوجوان سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    653
    دریافت تشکر: 536
    قدرت امتیاز دهی
    188
    Array

والا تو این دوره زمونه پسرا ابروهاشون از دختر خانم ها تمیز تره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    البت با دماغ عملی
    اما باید توجه داشت که زیبایی برای هرکسی مهمه و خانم و آقا نداره.

10. 4 کاربر از پست مفید fly in the sky سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندس فناوری اطلاعات(it)
    ارسال تشکر
    2,556
    دریافت تشکر: 3,904
    قدرت امتیاز دهی
    12376
    Array
    maryam kia's: نیشخند

مرد باید جذبه داشته باشه نه خوشگلیخوشگلی ماله زنه
    <a href="http://typeiran.com/r/19340"> تایپایران - مرکز تخصصی تایپ </a>

12. 4 کاربر از پست مفید maryam kia سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,757
    دریافت تشکر: 2,880
    قدرت امتیاز دهی
    6983
    Array
    رضا66's: جدید143

نقل قول نوشته اصلی توسط TERRORIST نمایش پست ها
    سلام
    من حاضرم نیمی از موهامو به یه مرد کچل بدم گروه خونی که مهم نیست؟ هست؟
    چمنزن بندازی تو موهام گیر میکنه از بس پرپشتو مشکین
    بدبخت شدم خودمو چشم زدم یه دونه مو رو یقعم افتاده اما برا من نیست این رنگ شدس

روی هم رفته مرد مردونگیش مهمه و زن هم زنونگی باید داشته باشه
    مردی که به پدر و مادر خودش احترام میذاره مطمعن باشید به همسرش هم احترام میذاره این نکته برای خانوم ها هم صدق میکنه
    احسنت من این جمله رو خیلی قبول دارم والبته فردی که در خانواده ای بزرگ بشه که پدر ومادرش رفتاری مهربانانه و عاشقانه باهم دارند در زندگی بهتر با همسر خود رفتار می کنند چون ازپدر ومادر خود یاد گرفته اند

البته نظر شخصی خودم بود
    میگویند سه موقع دعا برآورده میشود:یکی وقت غروب یکی زیر بارون ...یکی هم وقتی دلت میشکند...
    من وقت غروب زیربارون با دلی شکسته دعاکردم.

14. 5 کاربر از پست مفید رضا66 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    دریافت تشکر: 4,799
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

یک سوال از هردو گروه :

زیبایی برای اقایون مهمتره چون طبع تنوع طلبی دارند و در وهله اول به ظواهر بیشتر توجه میکنند و همیشه زیبایی طرف براشون یه شاخص موندگار و مهمه ، برای همینه که تا خانما پا توسن میذارن و چهارتا چین و چروک تو صورتشون پیدا میشه نگرانن که اقا بره سراغ یه خانم دیگه که چشم و ابرو و ظاهر دلفریب تری داره

واما نگاه خانم ها به مقوله زیبایی طرف مقابل متفاوته ، بر خلاف مردها که در توصیف زیبایی زن تقریبا اشتراک نظر دارند اما به تعداد همه خانم های دنیا هر زنی از زیبایی تعریف خاص خودش را دارد - برای همین است که گاهی زشت ترین مرد از منظر و نگاه یک زن زیباترین است ...

درمورد هر چیزی تناسب مهم است گاهی کچلی و طاسی مطلق عین زیبایی است مثل یول برینر و تلی ساوالاس *

* اسامی 2 هنرپیشه ...
    توحرف مفت میزنی و من مفتی حرف میزنم و هر 2 به این تفاهم خود می بالیم !

16. 3 کاربر از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    417
    دریافت تشکر: 71
    قدرت امتیاز دهی
    263
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها

موضوع بحث :

آقایان معمولا از ریزش مو و طاسی سر رنج می برند و دست به هر کاری می زنند تا موهایشان را از دست ندهند.

معمولا با ریزش موها مردان احساس می کنند که اعتماد به نفسشان را نیز از دست می دهند. در واقع طاس شدن ارتباط مستقیمی با اعتماد به نفس دارد. همچنین

این مسئله در جلب نظردیگران نیز تاثیرگذار است. اما چقدر و چگونه بودنش رو شما برای ما مشخص کنید

تحقیقات اخیر در این زمینه نشان می دهد که آقایان از این مشکل بسیار ناراحت می شوند و به سختی با آن کنار می آیند. بیش از ۶۲% آنها معتقدند که طاسی بر اعتماد

به نفسشان تاثیر می گذارد.

همچنین آنها نسبت به کسانی که این مشکل را ندارند، بیشتر احساس ضعف و عدم اطمینان خاطر می کنند. به علاوه بسیاری از مردان قدرت روانشناسی خود را نیز

وابسته به موهایشان می دانند

از طرف دیگر به نظر می رسد که زندگی عاطفی آنها نیز از ریزش موها در امان نیست. همه براین امر واقف هستیم که موها نقش مهمی در جذابیت دارد. از طرف دیگر، این

موضوع ریشه نگرانی عظیمی در بین همه مردان است. در واقع ۷۱% مردان ، فکر می کنند که با ریزش موها خانم ها چندان توجهی به آنها نخواهند داشت. از ۳ مرد، یک

نفر بر این باور است که داشتن موهای زیبا یکی از مهم ترین فاکتورهای جلب نظر خانم هاست.

یکی از معیارهای ازدواج خانمها ظاهر و زیبایی طرف مقابل است ولی رتبه بندیش در بین معیاربندی برای هرکس متفاوت است .

در اینجا 2 سوال بحث برانگیز خواهد بود ، یک سوال از خانمها و یک سوال از آقایان :

باتوجه به اینکه برخی خانمها حتی بعداز ازدواج وقتی همسرشون دچار کم مویی و طاسی سر میشود ، تا پای دادگاه و طلاق گرفتن میرن .

خانمهای عزیز و محترم ، به نظر شما این فاکتور چقدر بر روی تصمیم گیری برای انتخاب همسر آینده شما موثر خواهد بود ؟میزان اهمیت این موضوع چقدر است ؟

ظاهر همسر آینده شما در رتبه بندی معیارهای شما در چه درجه ای است ؟

آقایان محترم ، چنانچه با این موضوع درگیر هستید ، آیا حقیقتا کم مو شدن روی زندگی شما علی الخصوص زندگی عاطفی شما نگران کننده هست ؟

آیا شماهم همانند اکثر مردان ، قدرت روانشناسی و اعتمادبه نفس خود را وابسته به موهای خود می دانید ؟ چه معیارهایی برای شما جهت انتخاب همسر مهم می

باشد ؟

یک سوال از هردو گروه :

باتشکر از همراهی شما

خوب زیبایی هم تا حدی مهمه خوب آدم دوس داره شوهرش حداقل معمولی باشه من به شخصه شوهر طاس دوست ندارمخوب جماعت پسرهم همینجور کی دوس داره مثلا زنش 2تا زیگیله گنده رو دماغ وپشت چشمش داشته باشه؟هان؟

اگر بعد از هرلبخندی هیچ وقت خداروشکر نمی کنیم؛...حقی نخواهیم داشت بعد از هر اشکی از او گله مند باشیم؛

18. 2 کاربر از پست مفید G1_cute سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

از اونجایی که من کاره ای نیستم تو این موضوع
    چند نتیجه کلی گرفتم
    1- شهید چمران خییییلیی خوش شانس بوده
    2-.....................
    3-............
    4- زندگی خیلی سخت تر از چیزیه که فکر میکردم و خیلی اسونتر

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

20. 4 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)