دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 81

موضوع: معیار بحث برانگیز زیبایی برای انتخاب همسر ( مطالعه موردی )

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,095
    دریافت تشکر: 1,286
    قدرت امتیاز دهی
    2903
    Array

پیش فرض پاسخ : معیار بحث برانگیز زیبایی برای انتخاب همسر ( مطالعه موردی )

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    با اجازه از استارتر و مدیر گرامی نارون 1 ؛ چون این نقل قول مرتبط با موضوع هست می گذارم:

.. بی هوا خندید، انگار چیزی ذهنش را قلقلك داده باشد؛
    او حتی نفهمیده بود یعنی اصلا ندیده بود كه سر مصطفی مو ندارد!

دو ماه از ازدواجشان می گذشت كه دوستش مسأله را پیش كشید:

- «غاده! {نام همسر شهید چمران} در ازدواج تو یك چیز بالاخره برای من روشن نشد. تو از خواستگارهایت خیلی ایراد می گرفتی، این بلند است، این كوتاه است... مثل این كه می خواستی یك نفر باشد كه سر و شكلش نقص نداشته باشد. حالا من تعجبم چه طور دكتر را كه سرش مو ندارد قبول كردی؟»

غاده یادش بود كه چه طور با تعجب دوستش را نگاه كرد. حتی دلخور شد و بحث كرد كه «مصطفی كچل نیست. تو اشتباه می كنی.»
    دوستش فكر می كرد غاده دیوانه شده است كه تا حالا این را نفهمیده.

آن روز همین كه رسید خانه، در را باز كرد و چشمش افتاد به مصطفی، شروع كرد به خندیدن. مصطفی پرسید «چرا می خندی؟» و غاده كه چشم هایش از خنده به اشك نشسته بود گفت:
    «مصطفی، تو كچلی؟ من نمی دانستم!»
    و آن وقت مصطفی هم شروع كرد به خندیدن و حتی قضیه را برای امام موسی (صدر) هم تعریف كرد. از آن به بعد آقای صدر همیشه به مصطفی می گفت: «شما چه كار كردید كه غاده شما را ندید؟»..
    ممکن است این جریان خنده دار باشد، ولی واقعاً اتفاق افتاد. آن لحظاتی که با مصطفی بودم و حتی بعد که ازدواج کردیم چیزی از عوالم ظاهری نمی‌دیدم، نمی‌فهمیدم. به پدرم گفتم: جشن نمی‌خواهم فقط فامیل نزدیک، عمو، دایی و... پدرم گفت: به من ربطی ندارد؛ هر کار که خودتان می‌خواهید بکنید. صبح روزی که بعد از ظهرش عقد بود، آماده شدم که بروم دبیرستان برای تدریس. مادرم با من صحبت نمی‌کرد، عصبانی بود. خواهرم پرسید: کجا می‌روید؟ گفتم: مدرسه. گفت: شما الان باید بروید برای آرایش، بروید خودتان را درست کنید. من بروم؟ رفتم مدرسه. آنجا همه می‌گفتند: شما چرا آمده‌اید؟ من تعجب کردم. گفتم: چرا نیایم؟ مصطفی مرا همینطور می‌خواهد...

(
    نیمه پنهان ماه 1-چمران به روایت همسر شهید-نوشته ی حبیبه جعفریان-روایت فتح)

عالی بود....عاشق نوشته های شهید چمران و سلو ک امام موسی صدر هستم....ممنونم از نوشته ی خوبتون

2. 10 کاربر از پست مفید ستاره ی قطبی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,095
    دریافت تشکر: 1,286
    قدرت امتیاز دهی
    2903
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا66 نمایش پست ها
    سلام
    خداقوت

من که ازدواج کردم ...مو هم دارم اما هرگاه تصمیم می گیرم کوتاه کوتاه کنم خانمم شاکی میشه ...برام مو مهم نیست ذات ادمها مهمه اما انگار برای خانم ها مهمه که ااقاشون مو داشته باشه
    چه معیارهایی برای شما جهت انتخاب همسر مهم می باشد ؟

من اول ایمان برام مهم بود
    بعدشم خانواده** حرف اول و آخر رو میزنه باید خانواده خوبی داشته باشه
    **
    که شکر خدا الان خیلی راضی هستم هردوتا ملاک رو هم داشت
    به نظرم اینکه خانمتون احساسش نسبت به شما بهتر باشه و برای شما برآوردن خواسته اش آزاردهنده نباشه ، برآورده ش کنید باور کنید خیلی تو زندگیتون اثر می ذاره....درسته ما میگیم ظاهر عادی میشه و معیارهای دیگه مهم تره اما وقتی امکان برآوردن خواسته ی خانومتون رو در مورد ظواهر دارید انجامش بدید. همون طور که آقایون دوس دارند خانم هاشون لباس های شاد بپوشن خانم ها هم تو مواردی انتظاراتی از همسرشون دارند که گاهی برآورده شدنش خیلی راحته....پس دریغ نکنیم

4. 12 کاربر از پست مفید ستاره ی قطبی سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    با اجازه از استارتر و مدیر گرامی نارون 1 ؛ چون این نقل قول مرتبط با موضوع هست می گذارم:

.. بی هوا خندید، انگار چیزی ذهنش را قلقلك داده باشد؛
    او حتی نفهمیده بود یعنی اصلا ندیده بود كه سر مصطفی مو ندارد!

دو ماه از ازدواجشان می گذشت كه دوستش مسأله را پیش كشید:

- «غاده! {نام همسر شهید چمران} در ازدواج تو یك چیز بالاخره برای من روشن نشد. تو از خواستگارهایت خیلی ایراد می گرفتی، این بلند است، این كوتاه است... مثل این كه می خواستی یك نفر باشد كه سر و شكلش نقص نداشته باشد. حالا من تعجبم چه طور دكتر را كه سرش مو ندارد قبول كردی؟»

غاده یادش بود كه چه طور با تعجب دوستش را نگاه كرد. حتی دلخور شد و بحث كرد كه «مصطفی كچل نیست. تو اشتباه می كنی.»
    دوستش فكر می كرد غاده دیوانه شده است كه تا حالا این را نفهمیده.

آن روز همین كه رسید خانه، در را باز كرد و چشمش افتاد به مصطفی، شروع كرد به خندیدن. مصطفی پرسید «چرا می خندی؟» و غاده كه چشم هایش از خنده به اشك نشسته بود گفت:
    «مصطفی، تو كچلی؟ من نمی دانستم!»
    و آن وقت مصطفی هم شروع كرد به خندیدن و حتی قضیه را برای امام موسی (صدر) هم تعریف كرد. از آن به بعد آقای صدر همیشه به مصطفی می گفت: «شما چه كار كردید كه غاده شما را ندید؟»..
    ممکن است این جریان خنده دار باشد، ولی واقعاً اتفاق افتاد. آن لحظاتی که با مصطفی بودم و حتی بعد که ازدواج کردیم چیزی از عوالم ظاهری نمی‌دیدم، نمی‌فهمیدم. به پدرم گفتم: جشن نمی‌خواهم فقط فامیل نزدیک، عمو، دایی و... پدرم گفت: به من ربطی ندارد؛ هر کار که خودتان می‌خواهید بکنید. صبح روزی که بعد از ظهرش عقد بود، آماده شدم که بروم دبیرستان برای تدریس. مادرم با من صحبت نمی‌کرد، عصبانی بود. خواهرم پرسید: کجا می‌روید؟ گفتم: مدرسه. گفت: شما الان باید بروید برای آرایش، بروید خودتان را درست کنید. من بروم؟ رفتم مدرسه. آنجا همه می‌گفتند: شما چرا آمده‌اید؟ من تعجب کردم. گفتم: چرا نیایم؟ مصطفی مرا همینطور می‌خواهد...

(
    نیمه پنهان ماه 1-چمران به روایت همسر شهید-نوشته ی حبیبه جعفریان-روایت فتح)

ممنونم جناب کمان ابرو .بسیار زیبا بود. اما یک نکته رو خواستم مطرح کنم.

آیا همه جوانا جامعه دارای تفکرات دکتر چمران هستن که بتونن این چنین نظر یک شخص روعوض کنند؟ فکر نمیکنین یک مقدار ایده ال نگاه میکنین؟ دوران چمران کجا الان کجا

البته عذر میخوام پیش داوری میکنم چون اطلاع ندارم شما اینو به قصد الگو گرفتن قرار دادین یا اینکه انتظار دارین جوون ها همه اینطوری باشند.

با تشکر

6. 11 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    DVM
    ارسال تشکر
    20,723
    دریافت تشکر: 12,331
    قدرت امتیاز دهی
    18939
    Array
    رضوس's: شاد3

سلام
    من به شخصه کچلی رو دوست دارم ولی نه یکم کم مو کچل مطلق

به هر حال اینم تغییری در زندگی ماست

ما همه روزه تغییراتی رو تو زندگیمون داریم که این کچلیم بخشیش هست

البته به قول آقا ساسان این 50% به سلیقه بستگی داره که البته سلایق هم به مرور زمان تغییر میکنند

حالا ما هم بعدا کچل میشیم حسش میکنیم
    خدایا تو آنی که آنی توانی جهانی چپانی ته استکانی.
    زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست/آنقدر سیر بخند که غم از رو برود

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره ی قطبی نمایش پست ها
    به نظرم اینکه خانمتون احساسش نسبت به شما بهتر باشه و برای شما برآوردن خواسته اش آزاردهنده نباشه ، برآورده ش کنید باور کنید خیلی تو زندگیتون اثر می ذاره....درسته ما میگیم ظاهر عادی میشه و معیارهای دیگه مهم تره اما وقتی امکان برآوردن خواسته ی خانومتون رو در مورد ظواهر دارید انجامش بدید. همون طور که آقایون دوس دارند خانم هاشون لباس های شاد بپوشن خانم ها هم تو مواردی انتظاراتی از همسرشون دارند که گاهی برآورده شدنش خیلی راحته....پس دریغ نکنیم
    با تایید فرمایشات سرکار خانم, ذکر این نکته را ضروری میدونم که بگم مثلا اینکه یک پیراهن چهار خانه که خانممون انتخاب کرده رو بپوشیم کار سختی نیست ولی همین کار به غایت ساده میتونه تاثیرات روانی زیادی بر خانم بذاره.حس اینکه با ازدواج حق انتخاب های بیشتری بهش تعلق گرفته.

اینم عرض کنم که ساده زیست بودن هیچ ارتباطی با زیبا بودن نداره . همسر ما گناهی نکرده که به خواطر افکار ما یا تنگ نظری های ما از داشتن همسری زیبا که قطا باعث سربلندی اون در میان دوستان وآشنایانش هست محروم بمونه. پس توجه به زییایی رو نباید با شعار هامون کنار بذاریم . مثلا بگیم تفاهم مهمه. عشق مهمه. شعور وشخصیت دو طرف مهمه و...بله اینا مهمه ولی هیچکدوم جای زیبایی رو نمیگیره.

متشکرم.من لله توفیق. مانا باشید

9. 11 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها
    ممنونم جناب کمان ابرو .بسیار زیبا بود. اما یک نکته رو خواستم مطرح کنم.

آیا همه جوانا جامعه دارای تفکرات دکتر چمران هستن که بتونن این چنین نظر یک شخص روعوض کنند؟ فکر نمیکنین یک مقدار ایده ال نگاه میکنین؟ دوران چمران کجا الان کجا

البته عذر میخوام پیش داوری میکنم چون اطلاع ندارم شما اینو به قصد الگو گرفتن قرار دادین یا اینکه انتظار دارین جوون ها همه اینطوری باشند.

با تشکر
    سپاسگذارم

ببینید بحث درباره موی سر آقایون هست از نگاه همسر و از نگاه خود آقایون.

بنده هم یک تایید از زندگی همسر شهید چمران بر حرف اکثر خانم هایی که تو این تاپیک نظر دادند آوردم . که حرف اکثر این بزرگواران این بود که زیبایی همسر در درجه دوم به بعد هست.

و با این نمونه و مصداق که آوردم معلوم شد که بله واقعا همینطوره.

----------
    اما اینکه آیا برای الگو گرفتن گذاشته شده یا نه یا ایده آل هست یا نه:

هر فرضی رو که شما در نظر بگیرین، مخاطب این تاپیک و این سایت و همه نظرات و .. یک سری انسانهای با اختیار و عاقل هستند که حق دارند نظر خودشون رو داشته باشند و طبق عقل خودشون انتخاب کنند.

پس مسلما منظور بنده این نیست که همه دختران و زنان باید نظر همسر شهید چمران رو داشته باشند بلکه می توانند و این حق رو دارند که نظر دیگری داشته باشند.
    و همچنین همه آقایون هم این اختیار رو دارند که نظر دیگری داشته باشند و با ارائه یک نظر و یک (به قول شما الگو) دست انسانها رو که نبستیم..

-------------
    در کل تجربه مادر علوم هست . وقتی ما ببینیم یک زندگی می تواند بدون مو شکل بگیرد و زیبا شود مسلما می توانیم در موردش فکر کنیم نه اینکه مجبور باشیم همان رو انتخاب کنیم عزیز

ممنونم از سوال و نکته ای که بیان کردین

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

این نکته هم می تونه در بحث کمکمون کنه که

ان الله جمیل و یحب الجمال

خداوند زیباست و زیبایی رو دوست دارد

انسان ذاتا زیبا پسند هست و مسلما در زندگی مشترک باید نظر همدیگر رو نسبت به این امر تامین کنند.

و حتی اگر کسی بگوید که دوست دارم که همسر آینده ام از نظر زیبایی همه چیز تمام باشد، نمی توان خرده گرفت.. بالاخره انتخاب و معیار خودش را دارد و با ذات انسانی ما هم ناسازگار نیست.

12. 10 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

همکار بخش اختراعات و نوآوری
    ارسال تشکر
    2,318
    دریافت تشکر: 1,613
    قدرت امتیاز دهی
    18679
    Array

سلام
    من حاضرم نیمی از موهامو به یه مرد کچل بدم گروه خونی که مهم نیست؟ هست؟
    چمنزن بندازی تو موهام گیر میکنه از بس پرپشتو مشکین
    بدبخت شدم خودمو چشم زدم یه دونه مو رو یقعم افتاده اما برا من نیست این رنگ شدس

روی هم رفته مرد مردونگیش مهمه و زن هم زنونگی باید داشته باشه
    مردی که به پدر و مادر خودش احترام میذاره مطمعن باشید به همسرش هم احترام میذاره این نکته برای خانوم ها هم صدق میکنه
    I AM ADRENALINE

یار همراه
    رشته تحصیلی
    معماري
    ارسال تشکر
    10,246
    دریافت تشکر: 10,466
    قدرت امتیاز دهی
    32325
    Array
    معمار حانیه's: خواهش

باتوجه به اینکه برخی خانمها حتی بعداز ازدواج وقتی همسرشون دچار کم مویی و طاسی سر میشود ، تا پای دادگاه و طلاق گرفتن میرن .

خانمهای عزیز و محترم ، به نظر شما این فاکتور چقدر بر روی تصمیم گیری برای انتخاب همسر آینده شما موثر خواهد بود ؟میزان اهمیت این موضوع چقدر است ؟

ظاهر همسر آینده شما در رتبه بندی معیارهای شما در چه درجه ای است ؟

سلام اول از همه تشکر میکنم بابت تایپک خوبت.

دوم اینکه.

از نظر من قیافه در درجه چهارم ... نمیگم قیافه مهم نیست. چرا هست. اما نه در حدی که اگر شوهرم اول مو داشته بعد چند سال موهاش ریخت برم طلاق بگیرم. ... بلاخره یک زمانی مو داشته دیگه

ومعیار من اینا هستن

1.. صداقت

2اخلاق

3 خانواده

4. قیافه

5 درامد

و......

چون به گفته دوستمون یک مرد خیلی زیبا ممکنه اخلاق خیلی بد داشته باشه. برعمس . یک مرد متوسط یک اخلاق خیلی خوب داشته باشه....

از نظر من زیبایی برای هر دو طرف مهمه... چه خانوم چه اقا... امااحساس میکنم در اقایان بیشتر باشه.

چون معمولا اقایان هر خانمی میبینن به زنشون میگن. نگاه فلانی کن اندامش تو چرا اینطوری...

وواقعا این خیلی بده..

ببخشید خیلی حرف زدم...

من ترسیم کردن را به حرف زدن ترجیح میدهم،

زیراترسیم کردنسریعتر است و مجال کمتری برای دروغ گفتن باقی میگذارد.

(لوکوربوزیه)

15. 10 کاربر از پست مفید معمار حانیه سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ژنتیک مولکولی
    ارسال تشکر
    4,332
    دریافت تشکر: 2,765
    قدرت امتیاز دهی
    3819
    Array
    k.ahmadi's: جدید104

به نظر من که زیبایی برای همه مهمه چون اگه مهم نبود در برخورد اول با یه نفر به ظاهر و قیافه اون توجه نمیکردیم.

شاید اولین لحظه که بهت بگن کسی اومده خواستگاری که کچل هس ویا موهاش کمی ریخته ظاهرش برات خیلی مهم باشه وسختت باشه که بخوای بعنوان شریک زندگی بهش نگاه کنی ولی با آشنایی و شناخت بیشتر ازش ببینی که همون کسی هی که معیارهایی که مد نظر داری رو داره و میتونی باهاش خوشبخت بشی و دیگه اون موقع ظاهرش هم برات خوشایند میشه.در حالت کلی باید تو موقعیتش قرار بگیری تا ببینی واقعا چه نظری در این مورد داری چون خیلی جاها ما راحت میگیم میتونیم قبول کنیم یا نمیتونیم باهاش کنار بیایم ولی وقتی به عینه باهاش روبه رو میشی میبینی به این سادگی ها هم نیس.

میگن خانم ها از طریق گوش و آقایون از طریق چشم عاشق میشن،شاید به همین دلیل هس زیبا بودن برا خانمها مهمه!!!

17. 7 کاربر از پست مفید k.ahmadi سپاس کرده اند .

صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)