دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 110

موضوع: نقد عرف های من دراوردی جامعه ایران

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

پیش فرض پاسخ : نقد عرف های من دراوردی جامعه ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط علائدین نمایش پست ها

توهمات واهی هم اکنون از طریق اینترنت و ماهواره داره بصورت مد روز به جوانان ما تزریق میشه ، واقعا در تعجبم که اینها رو ندیدین.!

خب شاید به نظر شما ما در توهم باشیم ولی الگو قراردادن خواننده های لس آنجلسی به عنوان الگوی برتر شاید واقعا توهم ماست !

جایگیری عروسک باربی در دست دختران کوچک ما با آرایش غلیظ و لباس اروپایی شاید توهم است ..!

باقی موارد رو نمی گم ...

عزیزم با کمی تعقل می توان نتیجه گرفت وقتی برخی آقایون در سطح بالا که مسلما دستی در سیاست و اقتصاد جامعه دارند هر نوع لباس و جنسی رو از خارج به قیمت پایین وارد می کنند و در داخل به قیمت گزاف می فروشند تا فقط جیب های خود را پر کنند و خیلی از نهادها هم از آنها حمایت می کنند به وسیله ویتامین "پ پ" وضع فرهنگ داخل کشور همین می شود!

همه چیز رو تقصیر آمریکا و اسرائیل و انگلیس نندازید لطفا، 99% ضربه های فرهنگی در داخل است مثل مثالی که زده شد!

در ضمن وقتی مسئولین نتوانند یک شبکه مناسب با برنامه های متفاوت برای نسل جوان درست کنند نتیجه اش روی آوردن به ماهواره می شود. این قضیه در رابطه با اینترنت و شبکه های اجتماعی نیز صدق می کند. و در ضمن وقتی الگوی مناسبی در جامعه نباشد، همه به دنبال الگوهای دیگر خواهند رفت !

نکند شما انتظار دارید یک دختر بچه بین "باربی" و "دارا و سارا" بیاید و دومی رو انتخاب کنه؟ مشکل اینجاست که ما میخواهیم به صورت چکشی فرهنگ رو درست کنیم !

شاد باشید
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

2. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی معماری
    ارسال تشکر
    1,867
    دریافت تشکر: 1,051
    قدرت امتیاز دهی
    2165
    Array
    anael's: جدید19

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    فرمایشات شما درسته در مورد مواردی که گفتین که وارد فرهنگ ما شده اند.

ولی فکر کنم بحث این تاپیک راجع به چادر سیاه است ! در ضمن هر کسی بخواد بفهمه چادر دست و پاگیره و یا تو تابستون گرمه و تو زمستون تبدیل به یک پارچه خیس میشه باید خودش اون رو حتما بپوشه بره تجربه کنه؟ از اون حرفا بوداااااااا
    از اون حرفا نبود، مگه شما همه زمستون پاچه شلوارتون خیسه؟!؟!
    اگر قد چادر مناسب باشه این اتفاق نمی افته (الکی بهونه نیارین)
    آدم وقتی یک چیزی رو قبول داره، باورش داره، بهش اعتقاد داره اون چیز میشه هدف. آدم برای رسیدن به هدفش باید یک راهی رو طی کنه زیبایی اون هدف مشکلات این راهو برای آدم ناچیز میکنه. حالا توی این تاپیک هدف حجابه. برای رسیدن به این هدف برتر رنگ نمی تونه مانع باشه.
    اگر چادر دست و پاگیر بود ما هیچ وقت حضور خیلی هارو در خیلی از عرصه ها اجتماعی نمیدیدم در حالی که این طور نبوده.
    عدم آگاهی ما به طور کامل نسبت به مسائل دینی وتوی این تاپیک که منظور حجابه دلیل بر رد اون نیست.
    همه قبول داریم که دین ما کامل ترین دین هست. وهر دستوری که میده ما نمیتونیم با دلایل و استدلال هایی که خودمون فکر میکنیم درستن اونو رد کنیم. دین ما میگه حجاب محدودیت نیست. حالا اگر کسی میاد به خاطر حجاب خودشو محدود میکنه اشکال از حجاب نیست، اشکال از تفکر اون فرد میتونه باشه.
    هیتلربه ناپلئون می گوید:مابرای شرافت می جنگیم وشمابرای پول می جنگید،
    ناپلئون میگوید:انسانهابرای آنچه که ندارن می جنگند.

4. 3 کاربر از پست مفید anael سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط anael نمایش پست ها
    از اون حرفا نبود، مگه شما همه زمستون پاچه شلوارتون خیسه؟!؟!
    اگر قد چادر مناسب باشه این اتفاق نمی افته (الکی بهونه نیارین)
    آدم وقتی یک چیزی رو قبول داره، باورش داره، بهش اعتقاد داره اون چیز میشه هدف. آدم برای رسیدن به هدفش باید یک راهی رو طی کنه زیبایی اون هدف مشکلات این راهو برای آدم ناچیز میکنه. حالا توی این تاپیک هدف حجابه. برای رسیدن به این هدف برتر رنگ نمی تونه مانع باشه.
    اگر چادر دست و پاگیر بود ما هیچ وقت حضور خیلی هارو در خیلی از عرصه ها اجتماعی نمیدیدم در حالی که این طور نبوده.
    عدم آگاهی ما به طور کامل نسبت به مسائل دینی وتوی این تاپیک که منظور حجابه دلیل بر رد اون نیست.
    همه قبول داریم که دین ما کامل ترین دین هست. وهر دستوری که میده ما نمیتونیم با دلایل و استدلال هایی که خودمون فکر میکنیم درستن اونو رد کنیم. دین ما میگه حجاب محدودیت نیست. حالا اگر کسی میاد به خاطر حجاب خودشو محدود میکنه اشکال از حجاب نیست، اشکال از تفکر اون فرد میتونه باشه.
    ببخشید کی گفت حجاب بده؟ اصلا گفتگوهای قبلی رو خوندین شما؟

به هر حال یادآوری می کنم که برای رسیدن به هدف متعالی شما، چادر بهترین راه نیست و در هیچ جای دین نگفته که برای داشتن حجاب کامل چادر سیاه بپوشید !

اگر شما تمایل دارین برای حفظ حجابتون از چادر سیاه استفاده کنید مشکلی نداره ولی این دلیل نمیشه که این پوشش بخواد حجاب برتر معرفی بشه !
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

6. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی معماری
    ارسال تشکر
    1,867
    دریافت تشکر: 1,051
    قدرت امتیاز دهی
    2165
    Array
    anael's: جدید19

[quote="مهدی";490548]ببخشید کی گفت حجاب بده؟ اصلا گفتگوهای قبلی رو خوندین شما؟

به هر حال یادآوری می کنم که برای رسیدن به هدف متعالی شما، چادر بهترین راه نیست و در هیچ جای دین نگفته که برای داشتن حجاب کامل چادر سیاه بپوشید !

اگر شما تمایل دارین برای حفظ حجابتون از چادر سیاه استفاده کنید مشکلی نداره ولی این دلیل نمیشه که این پوشش بخواد حجاب برتر معرفی بشه ![/quote

اولا من نگفتم کسی گفته حجاب بده
    دوما میشه شما یک راه بهتر برای رسیدن به حجاب برتر معرفی کنید؟ اصلا حجاب از نظر شما یعنی چی؟
    به نظر شما باید چه جوری باشه؟
    مشکی بودن چادر به عنوان یک فرهنگ جا افتاده. به نظر شما اگر یک خانوم با چادر زرد و قرمز و صورتی پاشه بیاد توی خیابون مورد خنده قرار نمیگره؟ به نظر خودتون یک نفر با چادر مشکی با وقار تره یا با یک چادر صورتی و زرد؟
    اگرهم که بیایم چادر سورمه ای و قهوه ای تیره بپوشیم که دیگه فکر نکنم تفوت زیادی با چادر مشکی داشته باشه؟
    تازه خود شما آقایون هم از کت شلوارهای تیره و رنگ تیره بیشتر از بقیه رنگ ها استفاده میکنید.
    هیتلربه ناپلئون می گوید:مابرای شرافت می جنگیم وشمابرای پول می جنگید،
    ناپلئون میگوید:انسانهابرای آنچه که ندارن می جنگند.

8. کاربرانی که از پست مفید anael سپاس کرده اند.

همکار تالار مذهبی
    رشته تحصیلی
    معلمی دبستان....
    ارسال تشکر
    4,124
    دریافت تشکر: 2,447
    قدرت امتیاز دهی
    1265
    Array
    مهندس نوجوان's: جدید71

ما با اصل دین اسلام مشکلی نداریم.

یعنی شما عملی رو که انجام میدید اصلا دلیلش رو نمیدونید؟ یعنی دین اسلام گفته مثل ربات بشنوید و عمل کنید و راجع به هیچی تحقیق نکنید؟ پس در این صورت خیلی عذر میخوام این نمونه بارز بی دینی است وقتی یه نفر دلیل اعمالی که انجام میدهد و یا آنها را قبول دارد نمیداند

در ضمن در آن زمان که ایشون چنین چیزی گفتند مثل بمب در رسانه های خارجی صدا کرد ولی خبر را در داخل در نطفه خفه کردند ! وقتی ایشان می گویند اطبا گفتند گوشت برای بدن مضر است دیگه انتظار دارین من به عاقل بودن ایشون شک نکنم؟

موفق باشید
    سلام
    دین اسلام گفته اشخاصی برن در دین تحقیق کنن و راه و چاهو یاد بگیرن و بعد بیان و به مردم یاد بدن . شما هم اگه دین رو قبول دارین (که مسلما هم همینطور است) پس باید حرف اون هارو قبول کنید
    هرجاش رو هم که دلیلشو نفهمیدید میتونید زنگ بزنید دفترشون بپرسید یا این که از طریق سایت پیگیری کنید

در این که رسانه های خارجی الکی یک چیزی را بزرگ جلوه می دهند شکی نیست نمونه اش هم همین جیگر جان خودمان ، الکی به خر بیچاره نسبت دادند که ممنونع التصویر شده .
    ببینید من داخل سایتی که لینک کرده بودید رفتم ، باور کنید فقط نوشته بود آیت الله مکارم شیرازی گفته اند که از نظر پزشکان غذای گوشتی غذای مناسبی نیست (به عبارت دیگر نخوردن مرغ به کسی ضرر نمی رساند) . و برادر گرامی طبق این عرایض جناب آقای مکارم شیرازی در زمان گران شدن مرغ به مردم می گوید اگر هم مرغ نخورید مشکلی پیش نمی آید و مرغ از ملزومات زندگی نیست نه این که فتوا صادر کنند که اصلا مردم مرغ نخورند.
    بر ما واجب است که فقط در موارد دینی از مرجع تقلید ، تقلید کنیم و نه از طرز زندگی آن ها ( حال یک مرجع تقلید خواسته مرغ نخورد ، ما که نباید بالاجبار این کار را انجام دهیم ) آقای مکارم می دانستند که علاوه بر این که باید در دین برای مردم الگو باشند باید در جامعه و خانواده هم برای مردم الگو باشند پس یک غذای گران غیمت |(در زمان گرانی مرغ) را از سفره غذایی خود حذف کرده اند .

والسلام
    خدانگهدار ...
    در آستانه مهر قلم ها گوش تیز می کنند تا در دفتر انتظار اینگونه دیکته کنند ، ابری نیست ، ماه پشت ابر نیست ، او آمد ، او در باران آمد ...

10. کاربرانی که از پست مفید مهندس نوجوان سپاس کرده اند.

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

اولا من نگفتم کسی گفته حجاب بده
    دوما میشه شما یک راه بهتر برای رسیدن به حجاب برتر معرفی کنید؟ اصلا حجاب از نظر شما یعنی چی؟
    به نظر شما باید چه جوری باشه؟
    مشکی بودن چادر به عنوان یک فرهنگ جا افتاده. به نظر شما اگر یک خانوم با چادر زرد و قرمز و صورتی پاشه بیاد توی خیابون مورد خنده قرار نمیگره؟ به نظر خودتون یک نفر با چادر مشکی با وقار تره یا با یک چادر صورتی و زرد؟
    اگرهم که بیایم چادر سورمه ای و قهوه ای تیره بپوشیم که دیگه فکر نکنم تفوت زیادی با چادر مشکی داشته باشه؟
    تازه خود شما آقایون هم از کت شلوارهای تیره و رنگ تیره بیشتر از بقیه رنگ ها استفاده میکنید.

در وهله اول باید توجه داشته باشید کت برای مردان منزله حجاب را ندارد که در همه جا مجبور باشند آن را بپوشند.

در ثانی شما خودتون گفتین که چادر مشکی به عنوان یه یه فرهنگ جا افتاده . در صورتی که همه می دانیم که فرهنگ غلطی است ! (رجوع شود به اولین پست تاپیک) - به جای استفاده از چادر مشکی می توان از پوششی با تناسب بین فرهنگ ایرانی و اسلامی استفاده کرد. قبلا هم عرض کردم مثل پوشش هایی که در نمایشگاه عفاف و حجاب ارائه می شوند !
    ویرایش توسط "مهدی" : 14th July 2013 در ساعت 11:21 AM

12. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

همکار تالار مذهبی
    رشته تحصیلی
    معلمی دبستان....
    ارسال تشکر
    4,124
    قدرت امتیاز دهی
    1265
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط BaAaHaR نمایش پست ها
    سلام برادر

چه استدلال جالبی

در دوجا جواب یکی رو نمیدن یکی وقتی حرفش خیلی منطقی باشه یکی جایی که خیلی بچه گانه باشه. خب مورد اول رو که من ندیدم از شما.

(ببخشید من جواب دادم . دیگه باهاش یه نسبتی دارم و چون نیستن تو سایت لازم دیدم جواب بدم)

ناراحت شدم

ببخشید ولی ما اینجا قصد توهین نداریم ، این فقط یک بحث است و اگر بنده از کسی سوال می پرسم و طرف مقابل جوابی نمی دهد و میگوید شما راست می گویید چه از روی جدیت و چه از روی تمسخر خب معلوم است که راست می گویم . ببخشید ها ولی وقتی در یک بحث جدی یک نفر یکهو کنار می کشد خب معلوم است که جوابی ندارد و (ببخشید ها) ولی برای ضایع نشدن شکلک را میگذارد که ...
    لطفا بروید و پست های قبلی را بخوانید و در صورتی که خودتان جوابی داشتید پاسخ دهید
    با تشکر ...
    در آستانه مهر قلم ها گوش تیز می کنند تا در دفتر انتظار اینگونه دیکته کنند ، ابری نیست ، ماه پشت ابر نیست ، او آمد ، او در باران آمد ...

14. کاربرانی که از پست مفید مهندس نوجوان سپاس کرده اند.

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوجوان نمایش پست ها
    سلام
    دین اسلام گفته اشخاصی برن در دین تحقیق کنن و راه و چاهو یاد بگیرن و بعد بیان و به مردم یاد بدن . شما هم اگه دین رو قبول دارین (که مسلما هم همینطور است) پس باید حرف اون هارو قبول کنید
    هرجاش رو هم که دلیلشو نفهمیدید میتونید زنگ بزنید دفترشون بپرسید یا این که از طریق سایت پیگیری کنید

در این که رسانه های خارجی الکی یک چیزی را بزرگ جلوه می دهند شکی نیست نمونه اش هم همین جیگر جان خودمان ، الکی به خر بیچاره نسبت دادند که ممنونع التصویر شده .
    ببینید من داخل سایتی که لینک کرده بودید رفتم ، باور کنید فقط نوشته بود آیت الله مکارم شیرازی گفته اند که از نظر پزشکان غذای گوشتی غذای مناسبی نیست (به عبارت دیگر نخوردن مرغ به کسی ضرر نمی رساند) . و برادر گرامی طبق این عرایض جناب آقای مکارم شیرازی در زمان گران شدن مرغ به مردم می گوید اگر هم مرغ نخورید مشکلی پیش نمی آید و مرغ از ملزومات زندگی نیست نه این که فتوا صادر کنند که اصلا مردم مرغ نخورند.
    بر ما واجب است که فقط در موارد دینی از مرجع تقلید ، تقلید کنیم و نه از طرز زندگی آن ها ( حال یک مرجع تقلید خواسته مرغ نخورد ، ما که نباید بالاجبار این کار را انجام دهیم ) آقای مکارم می دانستند که علاوه بر این که باید در دین برای مردم الگو باشند باید در جامعه و خانواده هم برای مردم الگو باشند پس یک غذای گران غیمت |(در زمان گرانی مرغ) را از سفره غذایی خود حذف کرده اند .

والسلام
    خدانگهدار ...

الان به نظر شما مرجع هایی که ما داریم کاملا راه و چاه رو بلدن؟ من از یه مرجعی که حالا اسمش رو نمیخوام ببرم به دلایلی در رابطه با همین بانکداری اسلامی سوال پرسیدم و ایشون قضیه رو ربط دادن به آمریکا و اسرائیل و نظام استکباری و اقتصاد استعماری ! که هیچ ربطی به موضوع بهره بانکها نداشت!

در ضمن سعی نکنید من رو به فرد دیگه ای پاس دهید من از شما دو سوال پرسیدم در رابطه با حرام بودن یه سبک موسیقی و بانکداری اسلامی و شما هیچ کدوم رو پاسخ ندادید و قضیه رو به بحث "جیگر" منحرف کردید !

رسانه های خارجی همیشه درست نمی گویند و خیلی مواقع اخبار ناگفته داخل را بازگو می کنند. در رابطه با آن جیگر حتی در مجلات همشهری هم به این موضوع پرداخته شد و حقیقت داشت که بعدا ماستمالی شد! اصلا به فرض هم درست مردم آزادند که مرغ بخورند، اطبا گفتند غذای گوشتی برای بدن مضر است؟

خب چه کاریه؟ کسی که پول نداشته باشد مرغ نمی خرد دیگه نیازی به حرف مرجع نیست؟
    موفق باشید

16. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    دامپزشکی
    ارسال تشکر
    235
    دریافت تشکر: 620
    قدرت امتیاز دهی
    175
    Array
    چامه's: جدید39

سلام به همگی.
    من جایی که زندگی میکنم بدون چادر بیرون نمیرم از چادر هم خوشم نمیاد اما وقتی به من بد نگاه میکنند مجبور میشم وقتی که برای یه لحطه چادرم کنار میره و یه مرد متاهل تا چندتا خیابون اون طرفتر دنبالم میاد مجبور میشم! گرچه با خود چادر هم انجوری که دوست دارند من و میببینند.چادر مشکی رو قبول ندارم اما یه راه فرار از دست بعضی اتفاقاست که خیلی وقتا به بن بست میخوره چون من باید درست باشم چادر نمی تونه از من محافظت کنه پس وقتی همه چیز بهتر میشه که ما از ظاهر به باطن بریم یعنی چادر مهم نیست عقاید مردمه که مهمه و باید در مورد اون بحث بشه!!
    فرق انسان و سگ در آنست كه اگر به سگی غذا بدهی هرگز تو را گاز نخواهد گرفت. تولستوی

18. 3 کاربر از پست مفید چامه سپاس کرده اند .

همکار تالار مذهبی
    رشته تحصیلی
    معلمی دبستان....
    ارسال تشکر
    4,124
    قدرت امتیاز دهی
    1265
    Array

الان به نظر شما مرجع هایی که ما داریم کاملا راه و چاه رو بلدن؟ من از یه مرجعی که حالا اسمش رو نمیخوام ببرم به دلایلی در رابطه با همین بانکداری اسلامی سوال پرسیدم و ایشون قضیه رو ربط دادن به آمریکا و اسرائیل و نظام استکباری و اقتصاد استعماری ! که هیچ ربطی به موضوع بهره بانکها نداشت!

در ضمن سعی نکنید من رو به فرد دیگه ای پاس دهید من از شما دو سوال پرسیدم در رابطه با حرام بودن یه سبک موسیقی و بانکداری اسلامی و شما هیچ کدوم رو پاسخ ندادید و قضیه رو به بحث "جیگر" منحرف کردید !

رسانه های خارجی همیشه درست نمی گویند و خیلی مواقع اخبار ناگفته داخل را بازگو می کنند. در رابطه با آن جیگر حتی در مجلات همشهری هم به این موضوع پرداخته شد و حقیقت داشت که بعدا ماستمالی شد! اصلا به فرض هم درست مردم آزادند که مرغ بخورند، اطبا گفتند غذای گوشتی برای بدن مضر است؟

خب چه کاریه؟ کسی که پول نداشته باشد مرغ نمی خرد دیگه نیازی به حرف مرجع نیست؟
    موفق باشید
    سلام

من اطلاعات زیادی از بانکداری اسلامی ندارم، انشاءلله جستجویی کرده و پاسخ می دهم ، این به کنار ...

خب برادر در زمینه هایی که من اطلاعات کافی ندارم که نمیتوانم جوابتان را بدهم . می توانم ؟ در مورد موسیقی هیپ هاپ اصیل اعتراضی هم گفته بودید ، راستش من تاحالا یک همچین موسیقی را نشنیده ام و نمیتوانم نظرم را راجع به آن بگویم . ولی خب اگر موضوعش اعتراض و عیب جویی از جامعه باشد من با اجازه تان پاسخش را با یک حدیث از امام علی (ع) که مخاطبشان مالک اشتر (فرماندار مصر) بوده پاسخ می دهم :
    کسانی را که اهل عیب جویی از دیگرانند از خود دور کن زیرا مردم عیب هایی دارند که مدیر و رهبر جامعه باید بیشتر از همه در پنهان کردن آن ها بکوشد (منبع : کتاب دینی سال سوم دبیرستان ، درس12 ، ویژگی های حکومت اسلامی ، بند 5)

غرض از به میان آوردن اسم جیگر زدن مثال بود . و این که در روزنامه ها هم این موضوع مطرح شد منظور تمسخر رسانه های خارجی برای پرداختن به یک همچین موضوعاتی بوده است ....

دوست عزیز نگفته اند که مضر است ، گفته اند مناسب نیست ، یعنی به راحتی می توان جایگزینی برای آن انتخاب کرد ....

درست ولی در بسیاری از خانواده ها برای خفظ آبروداری و ... این موضوعات پیش می آید دیگر ...

خیلی ممنون ، شما هم همینطور
    خدانگهدار ....

20. کاربرانی که از پست مفید مهندس نوجوان سپاس کرده اند.

صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع