دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 110

موضوع: نقد عرف های من دراوردی جامعه ایران

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

پیش فرض پاسخ : نقد عرف های من دراوردی جامعه ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط علائدین نمایش پست ها

توهمات واهی هم اکنون از طریق اینترنت و ماهواره داره بصورت مد روز به جوانان ما تزریق میشه ، واقعا در تعجبم که اینها رو ندیدین.!

خب شاید به نظر شما ما در توهم باشیم ولی الگو قراردادن خواننده های لس آنجلسی به عنوان الگوی برتر شاید واقعا توهم ماست !

جایگیری عروسک باربی در دست دختران کوچک ما با آرایش غلیظ و لباس اروپایی شاید توهم است ..!

باقی موارد رو نمی گم ...

عزیزم با کمی تعقل می توان نتیجه گرفت وقتی برخی آقایون در سطح بالا که مسلما دستی در سیاست و اقتصاد جامعه دارند هر نوع لباس و جنسی رو از خارج به قیمت پایین وارد می کنند و در داخل به قیمت گزاف می فروشند تا فقط جیب های خود را پر کنند و خیلی از نهادها هم از آنها حمایت می کنند به وسیله ویتامین "پ پ" وضع فرهنگ داخل کشور همین می شود!

همه چیز رو تقصیر آمریکا و اسرائیل و انگلیس نندازید لطفا، 99% ضربه های فرهنگی در داخل است مثل مثالی که زده شد!

در ضمن وقتی مسئولین نتوانند یک شبکه مناسب با برنامه های متفاوت برای نسل جوان درست کنند نتیجه اش روی آوردن به ماهواره می شود. این قضیه در رابطه با اینترنت و شبکه های اجتماعی نیز صدق می کند. و در ضمن وقتی الگوی مناسبی در جامعه نباشد، همه به دنبال الگوهای دیگر خواهند رفت !

نکند شما انتظار دارید یک دختر بچه بین "باربی" و "دارا و سارا" بیاید و دومی رو انتخاب کنه؟ مشکل اینجاست که ما میخواهیم به صورت چکشی فرهنگ رو درست کنیم !

شاد باشید
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

2. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    دامپزشکی
    ارسال تشکر
    235
    دریافت تشکر: 620
    قدرت امتیاز دهی
    175
    Array
    چامه's: جدید39

سلام به همگی.
    من جایی که زندگی میکنم بدون چادر بیرون نمیرم از چادر هم خوشم نمیاد اما وقتی به من بد نگاه میکنند مجبور میشم وقتی که برای یه لحطه چادرم کنار میره و یه مرد متاهل تا چندتا خیابون اون طرفتر دنبالم میاد مجبور میشم! گرچه با خود چادر هم انجوری که دوست دارند من و میببینند.چادر مشکی رو قبول ندارم اما یه راه فرار از دست بعضی اتفاقاست که خیلی وقتا به بن بست میخوره چون من باید درست باشم چادر نمی تونه از من محافظت کنه پس وقتی همه چیز بهتر میشه که ما از ظاهر به باطن بریم یعنی چادر مهم نیست عقاید مردمه که مهمه و باید در مورد اون بحث بشه!!
    فرق انسان و سگ در آنست كه اگر به سگی غذا بدهی هرگز تو را گاز نخواهد گرفت. تولستوی

4. 3 کاربر از پست مفید چامه سپاس کرده اند .

همکار تالار مذهبی
    رشته تحصیلی
    معلمی دبستان....
    ارسال تشکر
    4,124
    دریافت تشکر: 2,447
    قدرت امتیاز دهی
    1265
    Array
    مهندس نوجوان's: جدید71

برادر من انتقاد وقتی خوبه که در خفا باشه
    فرض کن شما یک کار اشتباه رو توی جمع انجام می دی اگه یکی داد بزنه و بهتون بگه خجالت نمیکشین
    خب مسلما انتقاد هایی به جامعه وارد است و مسلما مسئولان هم خبر دارن پس دیگه نیازی به گفتن این جور انتقاد ها در جمع و وارد کردن اون ها توی ذهن جوونا نیست ...
    و به نظر بنده (البته به نظر بنده) این ها عیب جویی بیشتر هستند تا انتقاد ...

...
    در آستانه مهر قلم ها گوش تیز می کنند تا در دفتر انتظار اینگونه دیکته کنند ، ابری نیست ، ماه پشت ابر نیست ، او آمد ، او در باران آمد ...

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوجوان نمایش پست ها
    فرض کن شما یک کار اشتباه رو توی جمع انجام می دی اگه یکی داد بزنه و بهتون بگه خجالت نمیکشین
    خب مسلما انتقاد هایی به جامعه وارد است و مسلما مسئولان هم خبر دارن پس دیگه نیازی به گفتن این جور انتقاد ها در جمع و وارد کردن اون ها توی ذهن جوونا نیست ...

...
    البته این نظر شماست.

بله انتقاد در ابتدا بهتره که در خفا باشد ولی وقتی ترتیب اثری داده نمی شود. سکوت معنایی ندارد !
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

7. 4 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    6,304
    دریافت تشکر: 5,135
    قدرت امتیاز دهی
    15585
    Array

اسلام گفته اشخاصی برن در دین تحقیق کنن و راه و چاهو یاد بگیرن و بعد بیان و به مردم یاد بدن . شما هم اگه دین رو قبول دارین (که مسلما هم همینطور است) پس باید حرف اون هارو قبول کنید
    اولا قرآن گفته بهتر است !

دوما معنای این یعنی چی ؟

یعنی اینکه به جای اینکه افراد درس نخوانده و عامی زمان پیامبر از کار خود بزنند و بروند به این مباحثات بپردازند افرادی بیاند و یاد بگیرند و به دیگران بیاموزدند !

نکته ی مهمی که شما و دیگران بهش توجه نمی کنند این است که هیچ جای قرآن نگفته که این حق تفقه و جستجو در دین فقط برای یکسری آدم با یه سری معلومات تکراری جایز است !

هرکس به فراخور و توانایی این حق را دارد که اگر بخواهد به این امر بپردازد و هیچ منعی وجود ندارد و بایدی وجود ندارد !

اگر بنده از کسی سوال می پرسم و طرف مقابل جوابی نمی دهد و میگوید شما راست می گویید چه از روی جدیت و چه از روی تمسخر خب معلوم است که راست می گویم . ببخشید ها ولی وقتی در یک بحث جدی یک نفر یکهو کنار می کشد خب معلوم است که جوابی ندارد و (ببخشید ها) ولی برای ضایع نشدن شکلک را میگذارد که ...
    گمان نمی کنم که دیگران مسئول جواب دادن یا ندان به شما باشند و جواب ندادن اختیاری است که هرکسی در هر بحثی دارد

و در ضمن هرکس مسئولات اعتقادات خود است ! یه سوال آیا در این بحث می خواهیم به حقیقت برسیم یا نه از عرف و مرجع و تعصبات مون دفاع کنیم
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوجوان نمایش پست ها

...
    به نظرم شما سه واژه ی آبرو ، عیب جویی و انتقاد رو با هم مخلوط کرده اید برای بد جلوه دادن انتقاد !

عیب جویی : کاری درست انجام شده است ولی افرادی سعی در بد نشان دادنش هستند !

آبرو : هرکس به واسطه ی عزت نفس نیاز به مقبولیت جمع دارد و اگر کار اشتباه او توسط دیگری گفته شود این عزت نفس وآبرو خدشه می بیند

انتقاد : چه در مباحث نظری و چه در مباحث عملی به منظور دستیابی به بهتر شدن و کمال ، هر عمل و هر نظر که با منطق و عقل در تضاد است قابل نقد است

جامعه ای ، مکتبی ، علمی پیش رفت میکند که پویا باشد و این پویا بودن تنها به واسطه ی انتقاد نه در خفا و نه در ترس میسر خواهد شد !

به نظرم همان طوری که قبلا گفتم کلا بحث روی بدیهیات زندگی ست که اشتراکی دیده نمی شود !
    "آخرین برگ این دفتر هم به پایان رسید"

9. 8 کاربر از پست مفید Majid_GC سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    6,304
    قدرت امتیاز دهی
    15585
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi42 نمایش پست ها

یا این که شما در فروع دین باید مقلد مجتهد باشید؟!؟ (قدمت 300 ساله پایه گذاری: زمان شاه عباس اول در دولت شیعه صفویه)

یکی از منبع های مهمی تازگی دست یافتم بهش

سید محمد جواد غروی در کتاب خود چنین می نویسد که مقلد هم باید در شناخت احکام إلهی به علم برسد از اینرو تبعیت از یک فقیه رفع مسئولیت از او نمی‌کند و باید با حکمیت عقل، از هر فقیهی که مسئله یا مسائل احکام را با استناد به کتاب خدا و سنت قطعیه عقلیه بیان می‌نماید، پیروی کند. پس مقلد می‌تواند در هر حکمی از یک مجتهد، مستقلاٌ تبعیت نماید نه اینکه در تمامی مسائل، از یک فقیه تقلید کند و در مسائل ثابت شرع نیازی نیست که فقیه در قید حیات باشد(شرح رساله، حواشی آیت‌ الله غروی بر رساله آیت‌الله بروجردی، نشر نگارش، ۱۳۸۲)

11. 4 کاربر از پست مفید Majid_GC سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

سلام

افشین جان بزار هر کاری از دستشون بر میاد برای تخریب بنده استفاده کنند که بعدا حسرتی تو دلشون نمونه....
    من محکم سرجای خودم ایستادم. توکل ما بر خداست . نه بندش. خدا همیشه پشتمه .اینو مطمئنم که میگم....

با آرزوی موفقیت

13. 4 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر
    ارسال تشکر
    405
    دریافت تشکر: 360
    قدرت امتیاز دهی
    25
    Array

با سلام

نمیدونم چرا این طور با حرفهای من برخورد میشه اما من برای نیومدن خودم دلیل داشتم که لازم نمیدونم اینجا مطرح کنم .

چرا اگه یه حرفی برخلاف نظرتون هست سریعا میخواین بهش حمله کنید .

من میگم مدرک شما میگید مدرک داریم خودتون دیدید خب به من چه ؟ چرا باید با حرفی که شما میگید من قانع بشم ؟ لازم میدونم بگم که نمیدونم حق با کیه ولی میتونم با حرفایی که زده شده نتیجه گیزی کنم

ینی بهتره بگم این حقمه و اصلا هم نیاز به خراب کردن کسی ندارم .

تازه اگه به خراب کردن باشه پست هاتون جوریه که آدمو یاد سناریوهای از پیش تعیین شده میندازه.

شما از کجا میدونید من تمام 10 صفحه رو نخوندم ؟ (بر فرض محال که نخونده باشم چی رو میخوای نتیجه بگیری؟)

دیگه عرضی ندارم .

موفق باشید.
    به بهشت نمی روم اگر مادرم آنجا نباشد.
    حسین پناهی

15. کاربرانی که از پست مفید rayarasool سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    6,304
    قدرت امتیاز دهی
    15585
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط rayarasool نمایش پست ها

نمیدونم چرا این طور با حرفهای من برخورد میشه

چرا اگه یه حرفی برخلاف نظرتون هست سریعا میخواین بهش حمله کنید .

من میگم مدرک شما میگید مدرک داریم خودتون دیدید خب به من چه ؟ چرا باید با حرفی که شما میگید من قانع بشم ؟ لازم میدونم بگم که نمیدونم حق با کیه ولی میتونم با حرفایی که زده شده نتیجه گیزی کنم
    دوست عزیز شما ابدا فکر نکنید که کسی نیاز به تحمیل کردن چیزی به شما دارد

با کنایه حرف زدید دوستان هم با طنز و کنایه جواب تان را دادند

بهتره برای اظهار نظر در این تاپیک نظر (و چه بهتر مستدل) می دادید نه اینکه از این و آن هرچند بدون ذکر نام صحبت کنید و کنایه بزنید

و صد البته که جبهه ی مظلوم رو گرفتن همیشه آدم رو پیروز میکنه

17. 4 کاربر از پست مفید Majid_GC سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندس فناوری اطلاعات(it)
    ارسال تشکر
    2,556
    دریافت تشکر: 3,904
    قدرت امتیاز دهی
    12376
    Array
    maryam kia's: نیشخند

تمامه 11صفحه حرفه دلم بودالبته به جز بعضیاش.
    <a href="http://typeiran.com/r/19340"> تایپایران - مرکز تخصصی تایپ </a>

19. 2 کاربر از پست مفید maryam kia سپاس کرده اند .

صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع