دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 60

موضوع: پیشنهاد ایران برای تفکیک جنسیتی کعبه

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    دریافت تشکر: 30,245
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

پیش فرض پاسخ : پیشنهاد ایران برای تفکیک جنسیتی کعبه

نقل قول نوشته اصلی توسط RSA71 نمایش پست ها
    من کاملا به این مطلب اعتقاد دارم
    و 90% مطالعات غیر درسی من هم تاریخی هستن
    ولی منظورم اینه اینجا بحث ما با این دوست عزیز سر مسائل مذهبیه
    و کلا هرجا گفت کارشناس شما گفتی نباید دخالت کنن در باستان شناسی که منطقیه ولی با بحث ما تناسبی نداره(به نظر من)

میدونید مطمنا میدونید اخیرا عزیزانی متخصص مذهبی در مورد تخت جمشید هم مسایلی گفتن برای این میگم هر کس به تخصص خودش !

هرگز زانو نخواهم زد،حتی اگر سقف آسمان کوتاهتر از قامتم باشد.

"
    کوروش بزرگ"

2. 3 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    DVM
    ارسال تشکر
    20,723
    دریافت تشکر: 12,331
    قدرت امتیاز دهی
    18939
    Array
    رضوس's: شاد3

نقل قول نوشته اصلی توسط باستان شناس نمایش پست ها
    میدونید مطمنا میدونید اخیرا عزیزانی متخصص مذهبی در مورد تخت جمشید هم مسایلی گفتن برای این میگم هر کس به تخصص خودش !
    بله متاسفانه شنیدم
    این به اصطلاح متخصصین در مورد همه چی صحبت میکنن
    کم کم بجای متخصص مذهبی باید بگیم پرفسور همه چیز دون(البته از دیده خودشون)
    خدایا تو آنی که آنی توانی جهانی چپانی ته استکانی.
    زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست/آنقدر سیر بخند که غم از رو برود

4. 2 کاربر از پست مفید رضوس سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    دریافت تشکر: 20,366
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

من واقعا نمیدونم چه فکری پشت این قضیه هست...ولی دیدم یکی از مسایلش...مشکلات بین زن ومرد هست...

اساسا باید صاحب نظران سایت نظر بدن تا ماهم روشن بشیم ...ولی چون تایپیک ایجاد شده عمومی هست همه دوستان نظر میدن...طبق حرف باستان شناس عزیز...

ولی تا اونجایی که من دیدم امیدوارم فقط باعث مشکل بعدی نشه....خانه ی کعبه برای تمام کشورهای اسلامی و مسلمانان ومردم دیگر کشورهاست...باید دلایل قانع کننده ای داشته باشن...

وگرنه فکر نکنم اجرایی بشه...یه مشکل هست امام جماعت زن هم مگه داریم؟...بعد مشکل پیش نمیاد یک مرد بین چند هزار یا میلیون ها زن؟باید دید
    ​​

6. 3 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

در انتظار ایمیل تایید(ثبت نام ناقص)
    ارسال تشکر
    28
    دریافت تشکر: 289
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 312 نمایش پست ها
    مشكل تالار اين هست كه كسي نظرمتخصصان هر زمينه اي رو حتي براي حفظ ظاهر دموكراتيك بر نظر خودش قبول نميكنه.وقتي توي تالار در زمينه مذهبي متخصص موثق هست (كه بنده بعنوان مثال اسم هم بردم وكسي اهميت نداد)دليلي نداره بنده وديگران در حيطه غير تخصصي مون حكم قطعي بديم.
    اين تاپيك در رابطه با يك موردمذهبي هست و قبول نظرات فردمتخصص در اين زمينه باعث افتخار بنده وعقلاي تالاربايد باشه.
    يك قاعده محكم در روابط سياسي هست با اين مضمون:همه افراد باهر سطح شعوري ,نظرشون محترم هست ولي الزاما تمام اين نظرات معتبر نيستند.(هر نظري فقط محترم هست و نه معتبر)
    بر اين اساس از شنيدن نظرات همه بزرگواران تالار استقبال ميكنم ولي براي اعتبارقايل شدن براي همه نظرات مخصوصا اونهايي كه چاشني ديكتاتوري وتوتاليتري دارند معذورم.
    دليلي نداره اگه من توي زمينه نظامي(بعنوان مثال البته) تخصصي ندارم بيام ودر مسايل نظامي حكم قاطع از خودم صادربكنم.ارزش تخصص در محدوديت اون هست وگرنه علمي كه در دست همه باشه تخصص بحساب نمياد.
    مسايل مذهبي حوزه تخصصي همه كاربران nj نيست.اگه هست براي باورپذيري بيشتر از ارائه مدارك ومستندات دريغ نكنيد.شايد اينجا هم تعدادي Religious Expert داريم و خودمون خبر نداريم.حق الكشف براي اين حقير محفوظ است.
    من تا اینجا نظری ندادم و فقط روی نظر دوستان(علی الخصوص جناب عالی)مانور می دهم.

متخصص مذهبی فقط یک تخصص دارد و آن هم مذهب است.اگر ادعای شما غیر از این است ثابت کنید.در کشوری که دیانت ما سیاست ماست،و تازگی ها دیانت از حوزه سیاسی خارج شده و پا در حوزه های اقتصادی ،معیشتی،درمانی و ... گذاشته،مسلما با متخصص مذهبی نمی شود کشور را اداره کرد.

امیدوارم متوجه منظور من باشید.منظور من این است که خیلی خوب است که دیانت در همه زمینه ها وارد شده،ولی بهتر است به عنوان مشاور مذهبی وارد شود نه به عنوان مدیر عامل یا سیاست گذار و ...

شما از اعتبار حرف می زنید.به نظر شما حرف یک متخصص مذهبی تا چه اندازه در حوزه سیاسی و جامعه شناسی معتبر است؟؟؟

اصلا یک متخصص مذهبی می تواند رسم 1400 ساله را تغییر دهد؟؟؟

اصلا یک متخصص مذهبی حرفش به اندازه پیامبرش معتبر است؟؟؟

و خیلی سوال دیگر

خواهش میکنم ذهنتون را باز کنید.شما آدم متفکری هستید.ولی مشکل اصلی شما این است که در یک حیطه و مسیر و جریان فکر میکنید.

یک قانون کلی وجود دارد.یا باید قدرت (از هر نوعی ،مثلا قدرت تشخیص،قدرت مقایسه و ...) داشته باشید و یا اگر قدرتی ندارید به صاحبان قدرت اعتماد کنید

شما اگر این قدرت را دارید که از زاویه دیگری به قضیه نگاه کنید ،حتما و صد در صد نظرتون تغییر خواهد کرد(حداقل دیدتون باز تر خواهد شد).ولی اگر این قدرت را ندارید تا از زاویه دیگر(سیاسی،اجتماعی ،روان شناسی و ...)به مسئله نگاه کنید بهتر است از چند متخصص که دید بهتری دارند کمک بگیرید.

این حرف را هم خارج از بحث میزنم.

آدمها 2 دسته هستند.دسته اول افراد را قبول دارند و دسته دوم کارها را

برای مثال اگر یک کارگردان موفق فیلم جدیدی بسازد ،دسته اول فیلم را ندیده تایید میکنند.برای مثال وقتی گفته شود آقای فخیم زاده فیلم جدیدی ساخته،با توجه به تجربه او در فیلم های ولایت عشق،خواب و بیدار و ... مورد تایید واقع میشود.

ولی ممکن است بر خلاف انتظار فیلم خوبی نسازد.در این مورد چه حرفی برای گفتن دارید.

بهتر است به شخصیتها اعتماد نکنید و فقط کارهای انجام شده را مورد نقد قرار بدین.همه ادعای شما در این تاپیک و چند تاپیک دیگری از شما مطالعه کردم این است که چون فلان متخصص،فلان شخصیت و یا ... این مطلب را گفته پس حتما درست است.اصلا روی مطلبی که گفته می شود مانور ندارید.هیچ قسمتی از مطلب را برای خوانندگان باز نمیکنید.

شاید بعدها با شما خصوصی صحبت کردم.
    ویرایش توسط A S L A N : 1st November 2012 در ساعت 06:18 PM

8. 4 کاربر از پست مفید A S L A N سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید-الهام نمایش پست ها
    من واقعا نمیدونم چه فکری پشت این قضیه هست...ولی دیدم یکی از مسایلش...مشکلات بین زن ومرد هست...

اساسا باید صاحب نظران سایت نظر بدن تا ماهم روشن بشیم ...ولی چون تایپیک ایجاد شده عمومی هست همه دوستان نظر میدن...طبق حرف باستان شناس عزیز...

ولی تا اونجایی که من دیدم امیدوارم فقط باعث مشکل بعدی نشه....خانه ی کعبه برای تمام کشورهای اسلامی و مسلمانان ومردم دیگر کشورهاست...باید دلایل قانع کننده ای داشته باشن...

وگرنه فکر نکنم اجرایی بشه...یه مشکل هست امام جماعت زن هم مگه داریم؟...بعد مشکل پیش نمیاد یک مرد بین چند هزار یا میلیون ها زن؟باید دید

درسته حرفاتون اقا وحید عزیز ...

ولی میدونید این صحبت فقط و فقط یک پیشنهاد به عربستان بوده و بس ...بعید میدونم عربستان یک دهم روی این مسله وقت تفکر بزاره ...

چون برگزاری این مراسم حج اینقدر خودش فکر میخوات تا همه چیز درست و خوب پیش بره پس ابتدا عربستان به اونا ارزش می زاره تا حج خوب تموم بشه ...

ولی ابتدا ایران باید برادری خودش رو ثابت کنه الان در پست اول این تاپیک گفته شده به علت افزایش بالای زایران سهم ایران کم شده ....اصلا اینا که میگن نیست روابط نا مبارک این دو کشور باعث شده ایران سهمش کم بشه و اینکه ایران باید به جای پیشنهاد به عربستان بابت تحریف خلیج مجهول عربی اعتراض کنه...ولی کو ...کجا ؟

ایران باید پیشنهادهایی خوبی برا کشورش خودش بده تا از این وضعیت اشناک خارج بشه ....والا نون و ماست معمولی هم خریدش مشکل شده !!

نون که دقیقا لقمه ای باید بخری ...و ماست که نگو خدا تومان شده ...مسول گرامی برای اینا چه پشنهادی داره ...خیال کردن دلال دلار بگیرن اوضاع اقتصادی روشن میشه ..ولی زهی خیال باطل !

"
    کوروش بزرگ"

10. 4 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

در انتظار ایمیل تایید(ثبت نام ناقص)
    ارسال تشکر
    28
    دریافت تشکر: 289
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط 312 نمایش پست ها
    من ادعايي نكردم متخصص مذهبي هستم.اگه بعنوان افراد صاحب مسئوليت در nj به كاربرد تخصص در نتيجه گيري تاپيكها اعتقاد داريد از متخصص مذهبي براي تعيين تكليف اين تاپيك استفاده بكنيد.نكنه اونهم قابل قبولتون نيست؟من باز تكرار ميكنم نظر دادن در هر زمينه اي باعث نمايش سطح كاربران هست.ولي نهايتا موضوعات تخصصي رو بايد به كارشناس خودش سپرد
    اگر به جای اینکه این خبر در تالار اخبار مذهبی بود،در تالار اخبار اجتماعی بررسی می شد ،نظر متخصصان دینی کاملا رد میشد؟؟

یا میتوان در تالار روانشناسی این مورد را برای بررسی تاثیر روانی این خبر بررسی میشد بازهم متخصصان دینی حق اظهار نظر نداشتند؟؟؟

خودتان را با این حرفها فریب ندهید. و البته غرور در مواقعی مانع از پذیرش حقیقت می شود.شاید برای شما پذیرش حرف از افراد غیر متخصص شکستن غرور محسوب می شود.

12. 4 کاربر از پست مفید A S L A N سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    باستان شناسي
    ارسال تشکر
    7,753
    قدرت امتیاز دهی
    891
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط A S L A N نمایش پست ها
    من تا اینجا نظری ندادم و فقط روی نظر دوستان(علی الخصوص جناب عالی)مانور می دهم.

متخصص مذهبی فقط یک تخصص دارد و آن هم مذهب است.اگر ادعای شما غیر از این است ثابت کنید.در کشوری که دیانت ما سیاست ماست،و تازگی ها دیانت از حوزه سیاسی خارج شده و پا در حوزه های اقتصادی ،معیشتی،درمانی و ... گذاشته،مسلما با متخصص مذهبی نمی شود کشور را اداره کرد.

امیدوارم متوجه منظور من باشید.منظور من این است که خیلی خوب است که دیانت در همه زمینه ها وارد شده،ولی بهتر است به عنوان مشاور مذهبی وارد شود نه به عنوان مدیر عامل یا سیاست گذار و ...

شما از اعتبار حرف می زنید.به نظر شما حرف یک متخصص مذهبی تا چه اندازه در حوزه سیاسی و جامعه شناسی معتبر است؟؟؟

اصلا یک متخصص مذهبی می تواند رسم 1400 ساله را تغییر دهد؟؟؟

اصلا یک متخصص مذهبی حرفش به اندازه پیامبرش معتبر است؟؟؟

و خیلی سوال دیگر

خواهش میکنم ذهنتون را باز کنید.شما آدم متفکری هستید.ولی مشکل اصلی شما این است که در یک حیطه و مسیر و جریان فکر میکنید.

یک قانون کلی وجود دارد.یا باید قدرت (از هر نوعی ،مثلا قدرت تشخیص،قدرت مقایسه و ...) داشته باشید و یا اگر قدرتی ندارید به صاحبان قدرت اعتماد کنید

شما اگر این قدرت را دارید که از زاویه دیگری به قضیه نگاه کنید ،حتما و صد در صد نظرتون تغییر خواهد کرد(حداقل دیدتون باز تر خواهد شد).ولی اگر این قدرت را ندارید تا از زاویه دیگر(سیاسی،اجتماعی ،روان شناسی و ...)به مسئله نگاه کنید بهتر است از چند متخصص که دید بهتری دارند کمک بگیرید.

این حرف را هم خارج از بحث میزنم.

آدمها 2 دسته هستند.دسته اول افراد را قبول دارند و دسته دوم کارها را

برای مثال اگر یک کارگردان موفق فیلم جدیدی بسازد ،دسته اول فیلم را ندیده تایید میکنند.برای مثال وقتی گفته شود آقای فخیم زاده فیلم جدیدی ساخته،با توجه به تجربه او در فیلم های ولایت عشق،خواب و بیدار و ... مورد تایید واقع میشود.

ولی ممکن است بر خلاف انتظار فیلم خوبی نسازد.در این مورد چه حرفی برای گفتن دارید.

بهتر است به شخصیتها اعتماد نکنید و فقط کارهای انجام شده را مورد نقد قرار بدین.همه ادعای شما در این تاپیک و چند تاپیک دیگری از شما مطالعه کردم این است که چون فلان متخصص،فلان شخصیت و یا ... این مطلب را گفته پس حتما درست است.اصلا روی مطلبی که گفته می شود مانور ندارید.هیچ قسمتی از مطلب را برای خوانندگان باز نمیکنید.

شاید بعدها با شما خصوصی صحبت کردم.
    جناب اصلان دست مریزاد !

به امید روز که هر کس با تخصص خودش کشور رو از این وضعیت نجات بده ...

"
    کوروش بزرگ"

14. 4 کاربر از پست مفید باستان شناس سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    زبان و ادبيات انگليسي/ ارشدمدیریت آموزشی
    ارسال تشکر
    12,865
    دریافت تشکر: 11,499
    قدرت امتیاز دهی
    185
    Array
    نازخاتون's: جدید27

الان در حال حاضر همه مشکلاتمون حل و تموم شده ...
    نه مشکل اقتصادی داریم ، نه مشکل اجتماعی، و نه هیچ مشکل دیگری ...
    مردم ایران در رفاه و آسایش غوطه ورند .... از زندگی لذت می برند .... خیلی شاد و خوشحال هستند ... کمترین تفریح اونها مسافرت به یکی از کشورهای توریستی است .... مشکل مسکن حل شده .... همه خانه دارند و البته اونهایی هم که اجاره نشین اند اجاره زیادی نمی پردازند ...دخلمون با خرجمون همخوانی داره .... کسادی بازار نداریم .... همه چی ارزان است .... بیش از 90 درصد مردم در رفاه، حالا چه کامل و چه نسبی بسر می برند و ده درصد باقی طبقه متوسط جامعه هستند... هیچ جوانی وجود ندارد که مشکل مسکن داشته باشد ... و هیچ جوانی بخاطر هزینه های ازدواج این امر مهم را به تعویق نمی اندازد ..... ا ز نان بگم ..نان چقدر ارزان شده .... نانوایی ها التماس می کنند که نان را به رایگان به مردم بدهند ....
    عده ای که فقط نان را برای سیری شکم داشتند الان روزی یک کیلو گوشت می خورند ... حقوقها 2 برابر شده ...اما تورم همچنان در 3 درصد باقی مانده ...
    همه چی ایران حل شده ... دلمون خیلی خوش و شاد هست ...
    حالا نوبت چیست؟
    نوبت مداخله در امور خداوند و سایر کشورها ...
    و خصوصا جداسازی زن و مرد از یکدیگر چه در دانشگاه و در کعبه ....

و کلا همه خوشبختیم ....

بیشتر آدم ها زمانی نا امید میشن که چیزی به موفقیتشون نمونده..در یک قدمی پیروزی دست از تلاش بر می دارند...آنها در دقیقه آخر تمامی امید خود را از دست میدهند..یک قدم مانده به خط پایان و پیروزی

16. 5 کاربر از پست مفید نازخاتون سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    دریافت تشکر: 20,366
    قدرت امتیاز دهی
    2457
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط باستان شناس نمایش پست ها
    درسته حرفاتون اقا وحید عزیز ...

ولی میدونید این صحبت فقط و فقط یک پیشنهاد به عربستان بوده و بس ...بعید میدونم عربستان یک دهم روی این مسله وقت تفکر بزاره ...

چون برگزاری این مراسم حج اینقدر خودش فکر میخوات تا همه چیز درست و خوب پیش بره پس ابتدا عربستان به اونا ارزش می زاره تا حج خوب تموم بشه ...

ولی ابتدا ایران باید برادری خودش رو ثابت کنه الان در پست اول این تاپیک گفته شده به علت افزایش بالای زایران سهم ایران کم شده ....اصلا اینا که میگن نیست روابط نا مبارک این دو کشور باعث شده ایران سهمش کم بشه و اینکه ایران باید به جای پیشنهاد به عربستان بابت تحریف خلیج مجهول عربی اعتراض کنه...ولی کو ...کجا ؟

ایران باید پیشنهادهایی خوبی برا کشورش خودش بده تا از این وضعیت اشناک خارج بشه ....والا نون و ماست معمولی هم خریدش مشکل شده !!

نون که دقیقا لقمه ای باید بخری ...و ماست که نگو خدا تومان شده ...مسول گرامی برای اینا چه پشنهادی داره ...خیال کردن دلال دلار بگیرن اوضاع اقتصادی روشن میشه ..ولی زهی خیال باطل !
    ممنون

بله منم همینو میگم...اصلا تصور کنین همین الان همگی بخدا مشکلاتش بیشتر میشه که کمتر نمیشه...

بله دقیقا مسیولان عربستان برای این مناسک سنگ تموم میذارن..

خوندم مرسی...برای همینه...روابط وقتی شکرآب بشه همینه دیگه ...

اوضاع مملکت هم صحبت نکنیم بهتره ..در جایی دیگر...

ولی واقعا برای این موضوع نگران شدم ....
    ​​

18. 4 کاربر از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    DVM
    ارسال تشکر
    20,723
    دریافت تشکر: 12,331
    قدرت امتیاز دهی
    18939
    Array
    رضوس's: شاد3

نقل قول نوشته اصلی توسط وحید-الهام نمایش پست ها
    بله دقیقا مسیولان عربستان برای این مناسک سنگ تموم میذارن..
    دقیقا همینجوره که میگین
    برای رفع مشکل برگشت مردم از منا به کعبه برای انجام طواف نسا تمام اون مسیر رو منوریل کشیدن
    هیچ احدی در این مناطق اجازه کم فروشی ویا گرون فروشی نداره(سر ما ایرانی ها رو که کلاه میزارن اگه ما گزارش بدیم پدر مادر اون شخصو جلوش میارن تا دیگه از این کارا نکنه)
    در همون کشور سنتی که زن ها اجازه ندارن صندلی جلو ماشین بشینن همچین چیزی مطرح نمیشه
    اما تو کشورا ما برای اونا قانون میزارن
    خدایا تو آنی که آنی توانی جهانی چپانی ته استکانی.
    زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست/آنقدر سیر بخند که غم از رو برود

20. 3 کاربر از پست مفید رضوس سپاس کرده اند .

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)