دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 49 از 58 نخستنخست ... 3940414243444546474849505152535455565758 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 574

موضوع: درمانگاه عمومی نخبگان

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

پیش فرض پاسخ : درمانگاه عمومی نخبگان

سلام

من الآن نمی دونم چم شده ، هوا سردتر شده ، ولی من همش دارم یخ می زنم ، هر چی لباس می پوشم ، میرم زیر پتو بازم سردمه ، سرمایی هم نیستم ، جوریم که به ګرما انګار حساسیت دارم ، اګه خیلی حس ګرما بهم دست بده ، حالم بهم می خوره ، ولی الآن نمی دونم چرا اینطوری شدم ، انګشتام همشون سردن ، از دیشب این طوری شدم !

خب الآن من چم شده ؟

2. 4 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

نقل قول نوشته اصلی توسط 171717 نمایش پست ها
    سلام

من الآن نمی دونم چم شده ، هوا سردتر شده ، ولی من همش دارم یخ می زنم ، هر چی لباس می پوشم ، میرم زیر پتو بازم سردمه ، سرمایی هم نیستم ، جوریم که به ګرما انګار حساسیت دارم ، اګه خیلی حس ګرما بهم دست بده ، حالم بهم می خوره ، ولی الآن نمی دونم چرا اینطوری شدم ، انګشتام همشون سردن ، از دیشب این طوری شدم !

خب الآن من چم شده ؟
    سلام

اصطلاحی به نام سردی کردن رو حتما شنیدی فکر کنم شما هم سردیتون شده. .... چون وقتی کسی هم سردیش میشه علاوه بر علائمی که گفتی تکرر ادرار هم داره که اونم به خاطر تاثیر سرماست.

در این موارد نوشیدنی داغ و مواد گرم راه چاره ست....یکی از آشناترین هم آب جوش نبات

سلامت باشید
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

4. 5 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط yas-90 نمایش پست ها
    سلام

اصطلاحی به نام سردی کردن رو حتما شنیدی فکر کنم شما هم سردیتون شده. .... چون وقتی کسی هم سردیش میشه علاوه بر علائمی که گفتی تکرر ادرار هم داره که اونم به خاطر تاثیر سرماست.

در این موارد نوشیدنی داغ و مواد گرم راه چاره ست....یکی از آشناترین هم آب جوش نبات

سلامت باشید
    نه وقتی کسی سردیش می کنه ، دل درد هم داره ، من دلم درد نمی کنه ، تکرر ادرار هم ندارم خانمی !

6. 2 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

نه وقتی کسی سردیش می کنه ، دل درد هم داره ، من دلم درد نمی کنه ، تکرر ادرار هم ندارم خانمی !
    اما من هر وقت سردیم میشه دل درد ندارم فقط دست و پام یخ میزنه و همش احساس سرما میکنم ولی با آب جوش نبات خوب میشم البته من در این مواقع جوراب هم میپوشم چون گرما از ناحیه پا خیلی به گرمای بدن کمک میکنه.....خب تکرر ادرار ویژگی حتمی نیست و این فقط یک علامت بود مثل همین دل درد که یکی داره و یکی نداره

8. 4 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32624
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

من وقتی زیاد پای سیستم میشینم (یعنی رو صندلی کامپیوتر) و حواسم خیلی به چیزی تمرکز کرده و اصلا حالیم نمیشه انگشتای پام در چه وضعیه.یوقت دیدی دارم بهشون فشار میارم.ولی اغلب وقتی به خودم میام میفهمم پاهام یخ کرده اساسی.

طبیعی هست؟

10. 5 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    من وقتی زیاد پای سیستم میشینم (یعنی رو صندلی کامپیوتر) و حواسم خیلی به چیزی تمرکز کرده و اصلا حالیم نمیشه انگشتای پام در چه وضعیه.یوقت دیدی دارم بهشون فشار میارم.ولی اغلب وقتی به خودم میام میفهمم پاهام یخ کرده اساسی.

طبیعی هست؟

سلام

یعنی پاهاتونو شل و سفت میکنید دیگه(منقبض و منبسط) و انگشتا رو در هم میپیچید؟؟

طولانی نشستن روی صندلی باعث میشه جریان خون از پاها به سمت بدن خیلی خوب انجام نشه....مطمئنا دیدید که وقتی یک عضو رو سفت ببندیم زود کبود میشه و یخ میزنه...علت کبود شدنش اینه که خون یک جا میمونه و اکسیژن خون کم میشه و رنگش کبود یا به اصطلاح سیانوزه میشه....علت سرد شدنش هم اینه که خون جریان نداره و یکجا موندنش باعث شده....حالا در پاها هم همین عمل اما نه با اون شدت که پاها سیانوزه بشن ولی به مرور سرما در پاها ایجاد میشه....البته اینم بگم اینا تحلیلای ذهنی هستن...شاید علت دیگه ای هم داشته باشه

12. 4 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32624
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

سلام

یعنی پاهاتونو شل و سفت میکنید دیگه(منقبض و منبسط) و انگشتا رو در هم میپیچید؟؟

طولانی نشستن روی صندلی باعث میشه جریان خون از پاها به سمت بدن خیلی خوب انجام نشه....مطمئنا دیدید که وقتی یک عضو رو سفت ببندیم زود کبود میشه و یخ میزنه...علت کبود شدنش اینه که خون یک جا میمونه و اکسیژن خون کم میشه و رنگش کبود یا به اصطلاح سیانوزه میشه....علت سرد شدنش هم اینه که خون جریان نداره و یکجا موندنش باعث شده....حالا در پاها هم همین عمل اما نه با اون شدت که پاها سیانوزه بشن ولی به مرور سرما در پاها ایجاد میشه....البته اینم بگم اینا تحلیلای ذهنی هستن...شاید علت دیگه ای هم داشته باشه
    اره انگشتا جمع شده به زمین یا به پایه صندلی فشار وارد میکنه

فکر کنم همین باشه.چون جدیدا یاد گرفتم هر 45 دقیقه که نشستم 10 دقیقه پا میشم میرم یه چرخی میزنم بهتره

14. 3 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    اره انگشتا جمع شده به زمین یا به پایه صندلی فشار وارد میکنه

فکر کنم همین باشه.چون جدیدا یاد گرفتم هر 45 دقیقه که نشستم 10 دقیقه پا میشم میرم یه چرخی میزنم بهتره

برای انقباض پاها خوب بهترین کار ترک عادته که شما هم میگید وقتی حواستون نیست اینکار رو میکنید....میشه یه کاری کرد مثلا یه خودکار لای انگشتای پاتون ببندید بعد موقعی که حواستون نیست اگر بهش فشار وارد کردید دردناک منیشه واسه این خودبخود برای کاهش درد اینکار رو کمتر انجام میدید تا اینکه دیگه ترک میشه....خوب بید؟؟ فی البداهه بود

16. 3 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

اما من هر وقت سردیم میشه دل درد ندارم فقط دست و پام یخ میزنه و همش احساس سرما میکنم ولی با آب جوش نبات خوب میشم البته من در این مواقع جوراب هم میپوشم چون گرما از ناحیه پا خیلی به گرمای بدن کمک میکنه.....خب تکرر ادرار ویژگی حتمی نیست و این فقط یک علامت بود مثل همین دل درد که یکی داره و یکی نداره
    یه چیزی ، من از صبح جوراب نمدی پام کردم ، یه عالمه هم لباس پوشیدم ، ګرمی هم خوردم ، خودم دیګه سردم نیست ولی انګشتای دست و پام یخه یخه انګار تو یخ بوده واقعاً ، کمبود آهن و این چیزا هم اصلاً ندارم .

18. 3 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

یه چیزی ، من از صبح جوراب نمدی پام کردم ، یه عالمه هم لباس پوشیدم ، ګرمی هم خوردم ، خودم دیګه سردم نیست ولی انګشتای دست و پام یخه یخه انګار تو یخ بوده واقعاً ، کمبود آهن و این چیزا هم اصلاً ندارم .

سلام دوست من

علت سرد شدن دست و پا فقط کمبود آهن نیست اونم شما که میگید یدفعه سردتون شده...علتاش یکی همین کاهش دمای بدنه...درسته الان خودتون سردتون نیست اما دست و پاهاتون هنوز سرده

یکی از ساده ترین علل میتونه سرد بودن محیط باشه یعنی محیطتون از حالت عادی سردتر شده

میتونید کمی نرمش انجام بدید....مثلا از مچ دست و پا اونا رو بچرخونید و انگشتان رو حرکت بدید

یا انیکه دستتون رو زیر آب گرم نگهدارید که کاملا گرم بشن بعد هم با سشوار خشک کنید یا از همون اول فقط با سشوار خشک کنید ....الان هم فکر نکنم بخاری روشن باشه که بخوام بگم از اون طریق گرم کنید.....بعد که کاملا گرم شدن یکم توی جوراب نگهدارید یکم که بگذره خوب میشه

البته در خانمها میتونه علت این سرد شدن ها هورمونی باشه....سطوح بالای هورمون استروژن باعث حساست بیشتر به دما میشه ..... این هورمون در نیمه اول سیکل قاعدگی افزایش پیدا میکنه و نزدیک تخمک گذاری به بیشترین حد خودش میرسه

20. 3 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

صفحه 49 از 58 نخستنخست ... 3940414243444546474849505152535455565758 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع